|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rad partnera u inostranstvu
18.2.2017 15:43:37   
ziel
Dobar dan zene.
Koje su pozitivne a koje negativne strane rada vaseg partnera u inostranstvu?

Kako vi podnosite tu razdvojenost? Kako za djecu? Stizete li sve same? Pogotovo ako ste i vi zaposlene... Kako se organizovati?

Ps.mm je upravo na razgovoru za posao vani, pa razmisljam sta ako bude primljen....

< Poruku je uredio ziel -- 18.2.2017 15:44:59 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rad partnera u inostranstvu
18.2.2017 17:23:52   
ziel
Javlja da je 90 % primljen, sutra ili prekosutra ce mu potvrditi. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rad partnera u inostranstvu
18.2.2017 17:45:58   
Visnja RR
nek mu je sa srećom...a snaći ćete se već nekako.... tebi vjerovatno teško ali kad se mora sve se to nekako poreda da bude ok...
Sretno!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rad partnera u inostranstvu
18.2.2017 17:58:09   
ladyblue RR
Super. Moje kolegice muz je radio vani i ona je super funkicionisala i organizovala zivot.
A imam i drugaricu koja je vani a djeca ovdje. Jos je ona u ratnoj zoni. E to je sranje pravo.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rad partnera u inostranstvu
18.2.2017 21:59:16   
ziel
Hvala na podrsci.
I ja se nadam da cemo se snaci.
Vidjecemo.
Uglavnom pozitivna sam.
Nikako ne dolaze u obzir razlozi protiv.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Rad partnera u inostranstvu
18.2.2017 23:50:00   
Galicia
Bice ti okej, imas sveki, s kojom ces se poklati treci dan. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rad partnera u inostranstvu
19.2.2017 3:16:17   
ziel

IZVORNA PORUKA: Galicia

Bice ti okej, imas sveki, s kojom ces se poklati treci dan. user posted image

Nismo do sad , mada nije ni to iskljuceno. user posted image Jer ona mi cuva R i sto puta joj neke stvari (u vezi s njim) moram ponoviti i opet to ne radi, dok mi jednom ne pukne film. Ali eto nadam se ipak da nece biti nekih okrsaja. user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Rad partnera u inostranstvu
19.2.2017 8:52:38   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: ziel


IZVORNA PORUKA: Galicia

Bice ti okej, imas sveki, s kojom ces se poklati treci dan. user posted image

Nismo do sad , mada nije ni to iskljuceno. user posted image Jer ona mi cuva R i sto puta joj neke stvari (u vezi s njim) moram ponoviti i opet to ne radi, dok mi jednom ne pukne film. Ali eto nadam se ipak da nece biti nekih okrsaja. user posted image



Obdaniste zakon user posted image Zlata vrijedi.

Svi djedovi i nene su takvi, pa i kod moje djece. Oni i jesu tu da malo razmaze djecu. Al malo.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Rad partnera u inostranstvu
19.2.2017 9:17:27   
ziel
Alma vjeruj da sam ja za to ali mm nije , pa smo se dog.sa 3 god da ga upisemo...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Rad partnera u inostranstvu
19.2.2017 9:49:05   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: ziel

Alma vjeruj da sam ja za to ali mm nije , pa smo se dog.sa 3 god da ga upisemo...



A on je jos mali? Nasu djecu je cuvala teta do 3g, pa smo ih onda upisali u obdaniste.

Ako oba roditelja rade, obdaniste je odlicno za dijete. Iz vise razloga.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Rad partnera u inostranstvu
19.2.2017 10:20:35   
ziel

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: ziel

Alma vjeruj da sam ja za to ali mm nije , pa smo se dog.sa 3 god da ga upisemo...



A on je jos mali? Nasu djecu je cuvala teta do 3g, pa smo ih onda upisali u obdaniste.

Ako oba roditelja rade, obdaniste je odlicno za dijete. Iz vise razloga.

Ma naravno. Na prvom mjestu socijalizacija djeteta. On ima tek 15 mj.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rad partnera u inostranstvu
23.2.2017 23:24:20   
manuela RR
Moram da se ubacim sa iskustvom svoje prijateljice...
Njen muz je goooodinama u inostranstvu.
Prije braka, pa trudnocu, pa I kad se sin radio bude mjesec i nazad.
Bolesti, radosti, temperature, vrtic, priredbe sve sama...
I pukne joj film. Nece vise tako.
Napusti muz posao u inostranstvu vrati se kuci...
I nikako nisu funkcionisali.
Njoj sav njen raspored koji je ziveci tako bez njega poremetio.
On nije htio da nadje bilo kakav posao sve mu plate male ...I nikako nisu funkcionisali sad kad su konacno zajedno...
Na kraju su se i razveli...
Tako da sve je to mac sa 2 ostrice.

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Rad partnera u inostranstvu
1.3.2017 6:47:48   
ziel
Toga se i bojim nekako. Voljela bih da se ustvari popravimo oboje ovim njegovim odlaskom u inostranstvo. Da malo sazrijemo i shvatimo ko je i sta najbitnije. Mada nismo ni razmisljali da to bude duze od 2 godine. Ali otom potom. Ima jos danas i sutra kao neke treninge/predavanja pa onda potpisuje ugovor. Jucer ljekarski odlicno prosao.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Rad partnera u inostranstvu
2.3.2017 0:09:20   
Galicia
Osta ti i bez muza i bez vrata. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Rad partnera u inostranstvu
2.3.2017 12:00:04   
ziel

IZVORNA PORUKA: Galicia

Osta ti i bez muza i bez vrata. user posted image

Ostade mi samo njegov novi auto user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Rad partnera u inostranstvu
2.3.2017 20:02:52   
Galicia
Da te utjesim. Mm je bio odsutan skoro dvije godine, s tim sto je dolazio kuci povremeno. Kad se vratio skroz na skroz, trebalo mi je 6 mjeseci da se naviknem na njega. Imala svoj red, mir i plan i odjednom mi ga on poremetio. Ja sam uzivala u svojoj samoci i njegovim parama. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Rad partnera u inostranstvu
2.3.2017 22:39:12   
ziel
E Galicia pravo si to opisala. Imam osjecaj da ce mi se isto desiti. user posted image I vjeruj da jedva cekam da ode da imam neki mir jer ovo nije normalno koliko se u nasoj kuci raspravlja radi sitnica.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Rad partnera u inostranstvu
3.3.2017 14:52:05   
manuela RR

IZVORNA PORUKA: Galicia

Da te utjesim. Mm je bio odsutan skoro dvije godine, s tim sto je dolazio kuci povremeno. Kad se vratio skroz na skroz, trebalo mi je 6 mjeseci da se naviknem na njega. Imala svoj red, mir i plan i odjednom mi ga on poremetio. Ja sam uzivala u svojoj samoci i njegovim parama. user posted image


Joj Galiciauser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Rad partnera u inostranstvu
10.3.2017 10:10:51   
Penelope82
Samo bi nas neka visa sila natjerala da zivimo tako odvojeno....user posted image
Ne ulazim u razloge drugih bračnih partnera, ne osuđujem,samo kazem za sebe,za svoju porodicu...



_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Rad partnera u inostranstvu
10.3.2017 11:25:14   
salmy

IZVORNA PORUKA: ziel

E Galicia pravo si to opisala. Imam osjecaj da ce mi se isto desiti. user posted image I vjeruj da jedva cekam da ode da imam neki mir jer ovo nije normalno koliko se u nasoj kuci raspravlja radi sitnica.

Pa onda si ti u braku radi interesa?
Kako jedva cekas...njegov odlazak nece ublaziti vasr rasprave radi sitnica
Iskreno da moj partner ovako razmislja zapitala bih se

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Rad partnera u inostranstvu
10.3.2017 11:28:45   
ziel

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: ziel

E Galicia pravo si to opisala. Imam osjecaj da ce mi se isto desiti. user posted image I vjeruj da jedva cekam da ode da imam neki mir jer ovo nije normalno koliko se u nasoj kuci raspravlja radi sitnica.

Pa onda si ti u braku radi interesa?
Kako jedva cekas...njegov odlazak nece ublaziti vasr rasprave radi sitnica
Iskreno da moj partner ovako razmislja zapitala bih se

P ne znam iskreno sta bih ti rekla... hvatam se za slamku. Ovo nam je zadnja sansa da popravimo nas odnos. Ta odvojenost nadam se da ce nas promijeniti na bolje...

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Rad partnera u inostranstvu
10.3.2017 13:31:40   
Galicia

IZVORNA PORUKA: Penelope82

Samo bi nas neka visa sila natjerala da zivimo tako odvojeno....user posted image
Ne ulazim u razloge drugih bračnih partnera, ne osuđujem,samo kazem za sebe,za svoju porodicu...





Nije smak svijeta. I inace se ne vidimo po 3 ili 4 dana.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Rad partnera u inostranstvu
20.7.2017 14:44:21   
ziel
Da podignem temu a i da se izjadam. Pa ako neko ima savjete- dobrodosli. Samo bez dodatnih kritika, molicu, nisam bas najraspolozenija za to.

Mm je radio nekih 20 dana u Afg.desila se neka nesreca. Da ne duljim... Uglavnom dosao je kuci na bolovanje koje ce trajati mjesec dana. Od prvog dana njegovog dolaska opet nastupaju tenzije. Ne znam otkud toika negativna energija prema meni.user posted image i to konstantno. U svakom momentu me gleda sa neg.vibracijama i s ciljem da bilo sta pogrijesim da mi nesto prigovori. Postaje tako tesko...
Ja ponovo trudna... Nisam to nikako sada htjela, nije me slusao. Sad nema povratka. Ostaje da se rodi jos jedno dijete, koje ce biti mladje samo 2 god. od prvog. U meni samo kuha. Nikad nisam imala problem sa zelucem, i to je pocelo od svih tih negativnosti. Uvrede na sve stranem u svakom momentu, ne propusta priliku za to.

Danas upravo bili na bazenu. Dijete se igra oko onih rucki pomocu kojih se silazi u bazen. Ja sam tu pored njega, pripravna. A mm povisenim tonom: PAZI GA RAZBICE SE TU VIDIS STA RADI DRZI GA. Ja: Pa vidis gdje su mi ruke spremne ako podje pasti da ga uhvatim. On: DRZI GA DOK GA TI UHVATIS ON CE PASTI . Ja: JOJ BOZE DRAGI PA NE MOZEMO NIGDJE DOCI DA SE NE NERVIRAMO. On: PA ZATO STO NEMAS MOZGA. Tako iz bazena govori povisenim tonom. Nismo naravno bili sami na bazenu........
Idemo kuci, u autu mu govorim : moras prestati da me vrijedas skroz, pogotovo u javnosti, jesma li ja tebe ikad uvrijedila prva onakvim rijecima , jesam li ikad presla tu granicu??? on: PA KAD POCNES SLUSATI ONDA TE NECU NI VRIJEDJATI.

Sta pricati s takvim covjekom?
Svaki pokusaj razgovora zavrsi jos jednom svadjom i nizom uvreda.
Na kraju kaze: PA NECES TI MENE NERVIRATI. SAMO KAD MI DODJE ODVUCI CU TE KO ONU KUJU STO SAM ODVUKO. (kuja- pas odvukao je prije neki dan u sumu negdje jer je pravila probleme oko kuce i po dvoristu) . Ja, vidno IZVAN SEBE: Odvuci svoju mater ko kuju. Meni govoris da ces me odvuci ko kuju. Pa otici cu ja sama. Ne moras me ti vuci. On: IDI SVOJOJ MATERI ,TVOJA JE MATI KUJA. MOJA NIJE.

I to ide tako do besvjesti... Svaki dan neka nova svadja koja ide istim tim tempom , istim tonom... Ujede me. Onda i ja pocnem ujedati.

Pitam se dokle ce ovaj brak ici Bgm... Samo cekam da pukne. Da nemam djeteta otisla bih jos prosle godine. Sad su stvari promjenjene. I to nije zbog novca apsolutno. Mogu ja hraniti oboje djece. Moji me u svakom momentu primaju nazad i sa djecom. Ali problem je sto kad se tako neka rasprava odvija , on pocne da govori kako je on sud, kako njemu ne moze sud odrediti da ne vidja dijete, nego ce dijete biti kod njega. Sve mi je to previse stresno, i previse mi muka od tog razmisljanja o sudu o razdvajanju od djeteta. Ne bih mogla to podnijeti... Znam da bi ga sud meni odredio, ali problemi bi i dalje postojali jer mu je otac takav kakav jest, napravio bi nam probleme velike, u to nikako ne sumnjam, njegove prijetnje nisu bezazlene. Covjek je odavno vec sazrio za terapiju za smirenje.

LJUBAV???
A sta je to?

< Poruku je uredio ziel -- 20.7.2017 14:48:20 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Rad partnera u inostranstvu
20.7.2017 15:12:49   
teacher75
Ziel, procitaj odlican clanak:

http://www.adiva.hr/verbalno-i-emocionalno-zlostavljanje.aspx

Trebas se sto prije odvojiti od takve osobe. Djeci je bolje da ne odrastaju u.takvom okruzenju a da ne govorim o takvom zivotu za tebe user posted image zar mozes zamisliti svoj zivot da ti tako izgleda do kraja, zar ne zasluzujes bolje? Moja prijateljica je godinama trpila i na kraju se razvela s dvoje djece. Zena je procvjetala, dise punim plucima. Zna on njoj i sada praviti probleme oko djece al postoje nadlezne institucije koje mogu pomoci. Uglavnom puuuuuno je sretnija nego prije i sad se kaje sto ranije nije stavila tacku na sve to

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Rad partnera u inostranstvu
20.7.2017 15:21:12   
cauchy
Milaauser posted image bas se potresoh citajuci ovo sto si napisala, a usla u temu sasvim slucajno, cackam po sajtu iz dosade.
Ovo je bas ozbiljna situacija i ne mogu ni zamisliti kako sve TRUDNA podnosis. On ocito ima nekih problema, mozda i nevezanih za tebe, za brak, ali ti si tu da se na tebi "istrese". Mozda bi pomogao razgovor sa strucnim licem, tesko ces sama ovo uspjeti rijesiti, a i kada ode vani nece se nista samo od sebe rijesiti i popraviti.
Da sam ti blize bila bih ti bar rame za plakanje, da se izjadas, to puno znaciuser posted image

_____________________________

10.2.2016.-17.2.2016. Emrah - mamin anđeo na nebu...

You never know how STRONG you are, until being strong is the ONLY choice you have...

04.02.2018. - user posted image stigla mamina princeza

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *