|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Učlanjenje u biblioteku
14.4.2010 17:27:31   
R&T@
Moja princeza je danas postala 225 član u djecijem odjeljenju Biblioteke grada Sarajeva user posted image user posted image user posted image .
Za mene, opsjednutu knjigama i citanjem, je to veliki događaj.
Bojala sam se da je rano (ona ima 3 godine i 8 mjeseci), ali djevojka koja radi (vrlo ljubazna i prijatna) kaze da ima i mlađih clanova, ali stranaca.

Zato vas zelim pozvati da i vi učlanite svoju djecu i druzite se s njima i knjigom.

Učlanjenje za predskolsku djecu je besplatno, samo vam treba rodni list ili zdravstvena knjizica da kopiraju.
Mi smo izabrali slikovnicu o pcelama (to joj je glavna tema ovih dana) i slikovnicu Aladin.


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Učlanjenje u biblioteku
14.4.2010 18:38:44   
Anoniman
Svaka čast, Tajra.  Veeelika pusa tvojoj veeelikoj princezi.  Od srca vam želim ugodno druženje s knjigom!

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Učlanjenje u biblioteku
14.4.2010 18:41:46   
Anoniman
Bravo za mamu i malenuuser posted image
Vidis nije mi bilo na pameti, ali mogle bismo i mi.
PS. Rodjene su u 6 danauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Učlanjenje u biblioteku
14.4.2010 21:29:18   
R&T@
Hvala, pingpong, vec sam je "zarazila" knjigom. Ti razumijes tu zarazu, u istom smo fahu user posted image
Pahuljice, nisam ranije primjetila datum, ali moja "augustovska pahuljica" je prava mirna djevojcica, nadam se i tvoja user posted image .

Nas dvije stalno kupujemo slikovnice, ona sama bira i zna koje ima.
Uvece, kad uspavamo sestricu, mi se druzimo citajuci.
Priznajem, ja cesto mijenjam tekst i prilagođavam ga njenom uzrastu.

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Učlanjenje u biblioteku
14.4.2010 21:38:35   
Hanady RR
tajra divno.
uopšte mi nije palo na pamet da je učlanim u biblioteku, knjige i slikovnice kupujemo stalno ali ovo bi zaista bilo super da se što prije upozna sa knjigom na pravi način i stekne naviku roka čitanja i uživanja u svakoj novoj knjizi.
haval ti, dala si mi ideju da svojoj curici poklonim člansku kartu i odlazak u biblioteku...zamislim je među knjigama biće oduševljena.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Učlanjenje u biblioteku
14.4.2010 21:46:53   
R&T@
Vjeruj, odmah sam danas pomislila i na tvoju pametnicu.
Mi smo iste, lude mame, samo mislimo kako da ih zabavimo.
(Posebno jer obje imaju sestrice, a ja sve mislim da joj nesto ne nedostaje.)
Moja danas samo o tome prica.

Rade do 18 sati, pa mozete i poslije posla, a blizu BBI centra.user posted image
Javi utiske!

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Učlanjenje u biblioteku
15.4.2010 11:22:01   
Skvo RR
Tako super...user posted image user posted image user posted image ...
Mi akoBogda cim malo poodrastemo, curicu prijavljujemo u biblioteku.

Nego, hajde mozda nije tema, ali sjecam se kada sam bila dijete i kada me je mama vodila u malu biblioteku na Malti...Kasnije sam isla i sama...

Jos osjecam miris knjiga, vaznost biranja i ponos vracanja knjige...

Mislim da sam znala satima biti u toj biblioteci...

Evo, nisam nesto u zadnje vrijeme mislila o tome, ali mislim da mi je ovo jedno od "najzivljih" sjecanja iz djecijeg doba.

Konkretno, meni su sada sajmovi zamijenili biblioteku, ali vuce nostalgija i lijepa sjecanja...akoBogda ide mama sa curicom...

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Učlanjenje u biblioteku
15.4.2010 20:56:46   
mamaajna
vazno ih je navici na samu bibljoteku,dizanje slikovnica,citanje kuci i vracanje na vrijeme.moj Nedim je od vrtica uclanjen,sada u 5 razredu sam ide i mimo skolskih lektira cita,mada se zna i desiti da teta zovne iz bibljoteke jer kasni s vracanjem.a 20 km clanarine je mizerno u onosu koliko ce im sutra valjati

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Učlanjenje u biblioteku
15.4.2010 20:59:38   
Hanady RR
Mi sutra idemo u biblioteku da se curica upiše u klub ljubitelja knjige...sve smo isplanirale...njoj sam večeras pričala o tome i obajsnila joj da kad tu uzmemo knjigu moramo vratiti pa uezti drugu a njoj to zanimljivo pravo. A i meni istoj.

moja skvo jel to na biblioteka ispod željeznog mosta dole na glavnoj cesti...i ja sam u toj bila a i u onoj kod škole Slobodan Vuković na Č.vili....ah kad se sjetim.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Učlanjenje u biblioteku
15.4.2010 21:28:49   
R&T@
Bravo mama!
Javite sta je curica izabrala...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Učlanjenje u biblioteku
19.4.2010 15:53:49   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

moja skvo jel to na biblioteka ispod željeznog mosta dole na glavnoj cesti...




Ta, ta user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Učlanjenje u biblioteku
8.7.2010 10:22:15   
Srculence
Jest da je ovo tema za djecu ali etouser posted image Mene interesuje radi li ona biblioteka u Paromlinskoj?Ja živim na socijalnom pa mi je to blizu.Ili da li ima neka još za koju ne znam ali da je isto negdje u ovom reonu?Učlanila bih sebe...jer je dino još maliuser posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Učlanjenje u biblioteku
8.7.2010 10:29:54   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Srculence

Jest da je ovo tema za djecu ali etouser posted image Mene interesuje radi li ona biblioteka u Paromlinskoj?Ja živim na socijalnom pa mi je to blizu.Ili da li ima neka još za koju ne znam ali da je isto negdje u ovom reonu?Učlanila bih sebe...jer je dino još maliuser posted image


Imas na CV preko puta vjetrenjace bijela zgrada na cosku...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Učlanjenje u biblioteku
8.7.2010 12:48:32   
Srculence
Skvo hvala puuunouser posted image Ja malo proguglala i našla broj ove u Paromlinskoj i prošetala i učlanila seuser posted image .Sad mogu sva odjeljenja koristiti pa nije loše da znam i za tu na Č Vili.

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Učlanjenje u biblioteku
11.8.2010 13:16:10   
Sarajka
Ova na C. Vili radi od 8-16h do kraja avgusta. Teta nekad malo kasni ujutro, jer nema pauzu pa uleti u Merkator da si kupi dorucak. ;-) Inace za djecu imaju fin izbor knjiga i slikovnica. Moj sin je redovan clan. 

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Učlanjenje u biblioteku
3.9.2010 20:53:40   
Yuna
A gdje je ta biblioteka? Jel to ima nešto posebno za djecu kao igraonica?

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Učlanjenje u biblioteku
3.9.2010 21:11:16   
acudesa
dobra ideja..
ja sma kupovala kad mi se sta svidi, pa dobro i dalje cu kupovati enciklopedijice, ali neke mozemo i iznajmiti...
super idejauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Učlanjenje u biblioteku
3.9.2010 21:12:17   
acudesa
Ja ne znam da postoje igraonice u bibliotekama, djecijim, bar kad sam posljednji put bila-nije ih bilo

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Učlanjenje u biblioteku
3.9.2010 21:14:40   
Yuna
A gdje si kupovala enciklopedijice i knjižice?
Ja gdje god gledam nigdje ništa zanimljivo nema.


_____________________________

09.08.2007. veći
27.01.2010. manji

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Učlanjenje u biblioteku
3.9.2010 21:18:39   
acudesa
na posao su nam donosili super enciklopediju Moja prva enciklopedija, jednostavna lijepa
druga je slikovni rjecnik eng i njemackog ...a, obje se mogu kupiti u nekim trafikama, povoljno, tako sam cula....
u Merkatoru mu cesto uzmem slikovnicu...u svakom trznom centru ih ima...knjizare...
najbolje su mi one sa pokretnim stranicama i zanimljive i edukativne

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Učlanjenje u biblioteku
25.5.2011 22:24:56   
Adana
Napokon sam se prije nekih mejsec dana uclanila u biblioteku. :) Znaaaam da je tema o djeci i istoj. :) Da bi moja pahuljica sva sretna prosle sedmice izabrala sebi slikovnicu. :D Idemo sutra da vratimo i uzmemo novu slikovnicu njoj, a knjigu meni. :)
Mi uzimamo knjige/slikovnice iz biblioteke Cumurija. :)

Tajra, ta "djecija biblioteka" jeli u Radicevoj? Jeli i citaonica?

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Učlanjenje u biblioteku
22.3.2022 18:53:25   
adamschule85
Subscription libraries were democratic in nature, as they were founded by and for communities of local subscribers who wanted to build permanent collections of books and reading materials rather than selling them annually, as circulating libraries did, to fund their other commercial interests. Despite the fact that subscription libraries were frequently created by reading societies, committees elected by the subscribers selected works for the collection that were generic in nature rather than targeted at a certain religious, political, or professional group. The books chosen for the collection were picked because they would benefit the stockholders in a mutually beneficial way. The committee also chose the librarians who would be in charge of material circulation. Get PC or console to mobile here and more VR games to play.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *