|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
24.5.2012 12:27:33   
Dz3ni
Ma prije se to tako gledalo valjda, ovo je ipak stara doktorica koja je odavno u penziji. Ali meni i dalje ima malo logike u tome, jer ako su se noktići stigli razviti onda je vjerovatno i sve ostalo. I ja sam bila nedonošče, teška 2200 i 40 i sitno duga...kažu da je bilo strašno sa mnom prvih nekoliko mjeseci jer "zaboravim" disati. Nisam predugo bila u inkubatoru, valjda zato. user posted image

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
14.8.2012 14:34:04   
Zorana88
Zdravo svima...Postovala sam odavno u ovoj temi,pa rek'o da se opet oglasim,... Da dam podršku svima koji su u situaciji da su dobili dete pre vremena(kao i ja).... Ovo je 21 vek i verujte da doktori imaju sve lekove i aparate potrebne bebama koje su prevremeno rodjene,samo jedan od bitnijih faktora je taj da li je beba genetski dobro...ako jeste,može da preživi i sa samo 270gr. prilikom rodjenja. Možda ste i čitali taj članak... Da se beba rodila sa 270gr. i da je posle 8-9 meseci u bolnici napokon otpuštena kući :D Znači,sa njom je sve uredu...user posted image
Kao i moja beba koja je rodjena sa 720gr. za mesec dana puni 2 godine,od aprila ove godine se ne inhalira uopšte,pluća su joj sasvim dobro..... user posted image Prohodala je pre od prilike pola godine(možda malo i jače), samo što je hiperaktivna...mada sam to i čula,da deca koja su kao bebe radila vojtine vežbe,posle budu izuzetno hiperaktivna deca :D Moje dete je kao čigra,nema mira ni sekunde....ona nikad ne sedi,non-stop je na nogama i uvek ima neka "posla" :D
POZDRAV VAMA!!!!! evo na ovom linku možete pročitati malo detaljnije šta je nas sve snašlo,al' to je sad iza nas,baš nas briga user posted image
http://www.b92.rs/zdravlje/moja_borba.php?yyyy=2011&mm=09&nav_id=542473

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
11.3.2013 14:44:10   
melin
Svaka cast za ovu malu lavicu...
Moja user posted image se rodila sa 36+3 i teska 2,988 46 duga vodi se kao prije rodejna beba...bila je 5 sati u inkubatoru,takodje zbog zutila i pod solarnom lampom...mojom velikom zeljom da je dojim nakon 2 mjeseca sam uspjela nekako da je naucim, nije znala da sisa tako da sam ja 2 mjeseca ispumpavala mlijeko i davala joj na flasicu kjeg je bilo mnogo uspjela da je oporavim i pocne da napreduje,uvijek se vodila kao prefektna beba,sad ima tri godine jako je zivahna,napredna i govori dva jezika...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zorana88)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
10.6.2013 9:17:54   
sole1
rodila sam bebicu tesku 2 kg u 34 nedjelji sada je veliki decko ima 18 godina :)

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
11.6.2013 10:03:35   
sole1
ne brini moj sin je rodjen sa 2 kg u 34 nedelji osmance sada je decko 18 godina hvala Bogu sve ok :)

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
9.8.2013 21:00:32   
Snovolovka
Pozdrav mameuser posted image

Ja sam u 29.tt završila u bolnici zbog bolova u stomaku. Tad sam dobila između ostalog i dvije injekcije Betamezona za razvoj bebinih pluća (za nedaj Bože).
Sad ležim kući i čuvam trudnoću i trenutno sam 30+3. Beba mi je inače malo naprednija i ima već skoro 1800g.

Zanima me zna li neko jesu li sad mojoj bebici pluća zrela od tih injekcija i ako bih se ranije porodila da li bi beba ipak trebala u inkubator?

Užasno me je strah i svaki dan molim Boga da doguram što bliže terminu.

Hvala unaprijed na odgovoru user posted image

Ps
Pročitala sam temu od početka do kraja i divim se svim hrabrim majkama koje su prošle velike bitke za svoje bebice user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sole1)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
24.8.2014 21:09:58   
n u r
Pozdrav. Ja sam rodila u 29+4 NG, primila sam Dexametazon u 27NG za sazrijevanje pluca, ali to i nije od neke velike vaznosti jer pluca sazrijevaju posljednja, tek sredinom 9 mjeseca. Maleni je bio u inkubatoru 1.5 mjesec, al ne samo zbog pluca vec zbog kilaze, samostalno je disao uz minimalne vrijednosti kisika. Oni su ipak prematurusi i to je kod njih normalno da nemaju zrela pluca. Nadam se da ces ti ipak dogurati do termina ili pak barwm so 27 medjelje. Sretno i javi nam se.

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
6.11.2015 13:19:33   
LauraHelena
Drage mame, Vi koje ste rodile svoje bebice prijevremeno..Zanima me da li u BiH postoji inicijativa za osnivanje udruzenja roditelja prijevremeno rodjene djece? Smatram da bi ovakvo udruzenje bilo korisno za sve nas. Savijeti drugih roditelja bi nam svakako bili od koristi jer je veoma malo dostupnih informacija o ovoj temi. Ili barem da napravimo grupu roditelja na facebook-u. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu slatkica19)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
6.11.2015 13:51:05   
LauraHelena
user posted image user posted image

(odgovor članu slatkica19)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Nedonoscad - kad se radjaju?
6.11.2015 14:41:44   
dambolina
kao da mi se negdje u podsvjesti vrti da ovakvo udruzenje vec postoji, ali nisam sigurna... moja je neki dan napunila 7 godinica, pa sam van tih tokova.

(odgovor članu LauraHelena)
Neposredna veza do poruke: 85
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *