|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
28.10.2012 2:48:12   
amra_sa
Počela davati vodu sa česme sa otprilike navršenih godinu dana. Od nedavno kupujem flaširanu vodu ili je prokuham kad nestane flaširane. Imali smo svi proljev 3 dana, i mislimo da je najvjerovatnije od vode sa česme.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
28.10.2012 9:31:47   
Medić*
Do godinu dana prokuhavali vodu. Nakon toga sve cesmovaca.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
28.10.2012 10:02:20   
novi kolacic
Ja sam moderna mama user posted image i svom prvom djetetu sam cesmovacu ukljucila sa 3 mjeseca, po preporuci svoje profesorice mikrobiologije koja je isto ucinila svom djetetu i nisam se pokajala...Rezon je bio da ne pravim preosjetljivo dijete, svakako ce piti tu vodu cijeli zivot. Dijete sad ne pati od alergija, rijetko je bolesno i kad dobije proliv zbog vode tad dobijemo svi, to je onaj period kad nestane vode i tad sam svakako na oprezu. ja se rukovodim time da zene na selu sigurno djeci ne daju prokuhanu vodu i ne brinu toliko sta ce ona jesti a djeca super zdrava. Mi kako smo poceli izmisljati bijesne gliste, djeca sve bolesnija. Mozda sam u krivu, al to je moje stajaliste.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
28.10.2012 10:43:21   
ksena
Starijem sinu sam davala vodu sa cesme od cetvrtog mjeseca, jer sam tada uvela dohranu. Sada sam starija i bebi nemam namjeru davati vodu do sestog mjeseca a i tada cu joj dati vodu sa cesme. Prokuhavati je necu jer prokuhana voda ne gasi zedj jer je prokuhavanjem izgubila sve sto vrijedi. Inace sam misljenja da djeca treba da se upoznaju sa svim bakterijama i virusima i ne branim im da jedu sa poda, vani smo i po kisi i po snijegu user posted image i slicno. Ovo se naravno odnosi na " kucne" bakterije i viruse koji su relativno bezazleni, meningitis i ostale teske bolesti su, naravno, iskljucene. Stariji sin je prvi put popio sirum protiv temperature sa pet i po godina, tako da smatram da je moj stav ispravan. Naravno ovo primjenjujem samo na svojoj djeci i.mislim da svaka majka zna sta je najbolje za njenu djecu.

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
28.10.2012 10:56:28   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: novi kolacic

Ja sam moderna mama user posted image i svom prvom djetetu sam cesmovacu ukljucila sa 3 mjeseca, po preporuci svoje profesorice mikrobiologije koja je isto ucinila svom djetetu i nisam se pokajala...Rezon je bio da ne pravim preosjetljivo dijete, svakako ce piti tu vodu cijeli zivot. Dijete sad ne pati od alergija, rijetko je bolesno i kad dobije proliv zbog vode tad dobijemo svi, to je onaj period kad nestane vode i tad sam svakako na oprezu. ja se rukovodim time da zene na selu sigurno djeci ne daju prokuhanu vodu i ne brinu toliko sta ce ona jesti a djeca super zdrava. Mi kako smo poceli izmisljati bijesne gliste, djeca sve bolesnija. Mozda sam u krivu, al to je moje stajaliste.



ali djeca na selu nemaju ovako stare , ostecene i odavno dotrajale vodovodne cijevi...
nasa voda nije losa za piti ali je losa kad prodje kroz sve cijevi...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
28.10.2012 11:08:40   
animagical
novi kolacic, sto ce bebi od 3 mj ikakva voda?

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
28.10.2012 11:57:26   
smajli80
Moja djeca nikad nisu pila ni flaširanu ni prokuhalu vodu.Kćerki sam počela davati česmovaču kad je imala 5 a sinu sa 6mj.
Slažem se sa Ksenom da djeca trebaju upoznavati sa svim bakterijama i virusima da bi stvorili jači imunitet.

Svoju djecu sam puštala i puštam da pužu po našoj kući i jedu mrvice sa poda-kćerka je čak znala iskopati i pojesti smoki koji je zapao ispod ugaone.I nikad joj HB nije ništa bilo.

Ona je jedno jako zdravo djete koje osim AD nije imala značajnioh bolesti.S tim da od 18.mj ide u vrtić gdje je svaki dan neko bolestan.Za ove njene 4.7 god.života popila je 2 antibiotika i nikad nije primila ni jedne inijekcije niti kad bila na inhalacijama.

Ali to je moj stav i njime se vodim a ostali nek rade sa svojom djecom onako kako misle da treba.

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
28.10.2012 12:05:50   
MicoTico
Svojoj djeci dajem česmovaču,. ne sjećam se tačno kad sam im počela davatiuser posted image Kao bebama sam prokuhavala vodu.
IZVORNA PORUKA: animagical

sto ce bebi od 3 mj ikakva voda?


Oboje djece sam dojila, curicu 15, dječaka 16 mjeseci. Curici sam vodu prokuhanu počela davati sa 6 mj, međutim sinu već sa mjesec-dva. on je rođen krajem proljeća, bile su ogromne vrućine i bilo mi je logično da mu dam vode, a uostalom i pedijatricama me je tako posavjetovala, bez obzira na dojenje.

< Poruku je uredio MicoTico -- 28.10.2012 12:06:41 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
28.10.2012 12:06:56   
leona81
u nasoj vodi su pronasli cak helicobacter pylori, tako da ja nikad nisam svoju bebicu zeljela izlagati bas takvim bakterijama...M pije vodu iz brite otkad se rodila, takodjer sve kuhamo na filtriranoj vodi, plus sto joj u vrtic pakujem njenu vodu ili caj...imamo i filtere na tusu i na masini

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: kada dati dijetetu vode iz cesme
28.10.2012 13:56:59   
novi kolacic

IZVORNA PORUKA: animagical

novi kolacic, sto ce bebi od 3 mj ikakva voda?

zato sto je bila na vjestackoj ishrani i imala je gadnu dijagnozu refluksa zbog koje su mi zabranili da je uopste dojim vec da dajem specijalnu AD dohranu sa kukuruznim skrobom, gustu, koja nabubri djetetu u zelucu da je ne moze povratiti. S obzirom da joj je trebala sto gusca hrana, ja sam joj vec u cetvrtom mjesecu pocela davati izmiksanu bananu s mlijekom da ne bi povratila a samim time i vodu poslije obroka.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 60
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *