|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 14:27:50   
teta berta
IZVORNA PORUKA: milenium

ej teta berta,pa ni kod nas na fotiću nema zvuka,zvuk ti se tek pojavi kad to gledaš preko tv-a kad prebaciš na dvd.


A kako da to stavim ovdje, bi li se onda cuo zvuk???? I imam isto video kako sama radi vjezbu za kukove, sega ziva i to bih postavilauser posted image user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 14:33:53   
milenium
Možda i bi.kad se reproducira na tv znam da ima,evo imam ja na comp jedan takav video s aparata,skinuli ga kad smo skidali i slike,idem vidjeti jel se čuje zvuk na komp.eto me za minut.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 14:38:15   
milenium
Da,da. Može i kad se reproducira na komp.meni se automatski otvori onaj wibdows media pleyer.Ja upravo sad pogledala jedan takav video sa aparata.kod mene je olimpus.uf ružit će nasuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 14:39:30   
milenium
aj da vidimo kako mala ''parla''user posted image postavi!!!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 14:47:22   
teta berta
Nista od videauser posted image  Sad probala na face postavit nove slike i Niku kako sjedi na tuti sa lutkom, al nece uopce da mi ocita karticu iz fotica... Zvala mm kaže da komp treba na popravku, inace kad ulazim nece normalno da mi ude nego moram ici na neki network da mi se upali kompjuter, kaze mm treba instalirat novi widows.... Ova vista me tako zivcira, prosle god mi neko pokupio virus pa jedan rodak od mm nam umjesto xp instalirao ovaj, i eto sta se desilo... Zvat cu veceras rodaka da mi proba vratit xp pa postavim ako uspijeuser posted image  A dotad cu je snimatiuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
8.9.2009 17:39:45   
lejlašh
I ja mislim da to sve zavisi od djeteta do djeteta - nije bitno ni kojeg su spola, niti da li ih odgajaju isti roditelji. Ona moja brblje lijepo priča, sastavlja rečenice, pjeva pjesmice, a kad nešto ne zna odgovoriti  samo počne da ponavlja za nama user posted image . Bukvalno ne zatvara usta od ujutro do navečer. Eto jutros me probudila u 6h ujutro da kaže - mama češki me (ujeo je komarac). A najinteresantnije mi je kad bebama ponavlja sve što smo mi nju učili - kaže sjedi bebo lijepo tu, ručaj dobro, inače će doći Nuno (usisivač), ili hajde bebo da te motamo da se ne prehladiš, da ne dobiješ bocu user posted image . A ima 22 mjseca, i rečenice sastavlja od godine i pol

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
22.10.2009 16:56:00   
teta berta
Brbljaju li vasi malisani ista ovih dana???? Mi Niki jucer rekli da kaze crtani o ona sva sretna galami po kuci "Kita, kita, kita" to joj je crtani user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
22.10.2009 17:00:58   
veeseelaa
kad uopće očekivati da dijete počne pričati?
moja malena ima 9 mjeseca i do sada zna reći mama i baba i to kad joj prigustiuser posted image  u smislu kad je gladna, pospana ili ljuta


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
22.10.2009 17:37:48   
sarayka
Moja curica je jako rano propricala (sa 7 mj, mama i tata) i dala bih jedan savjet mamama iako to većina možda zna:
Pricajte sa svojom djecom o svemu sto radite , ne tepajte vec pricajte normalno, pusti te i da svoje potrebe iskazuju riječima i nemojte pricati " za njih "...
To govorim jer imam u blizini curicu koja je starija od moje 6 mj a još prica samo kad mora i sve joj je hm,hm tako nekako (neznam kako napisatiuser posted image ), dr je rekao da su je razmazili jer nisu joj dali sansu da prica i vidim da je tako, cim ona pogleda nesto mama joj dohvati jednosatvno curica nema nazloga da prica, to joj je dr rekao da je "lijena za pricu" njihovom krivicom... Pustite djecu da traze npr.loptu prije nego mu je date i sl. Ovo naravno vazi za malo vecu djecu...Eto valjda ste shvatili!
PS: takodjer je bitno da dijete progovori makar nesto, a napričat ce se ima vremenauser posted image Mene već bole usiuser posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
22.10.2009 17:46:05   
MELLI
IZVORNA PORUKA: sarayka


Pricajte sa svojom djecom o svemu sto radite , ne tepajte vec pricajte normalno, pusti te i da svoje potrebe iskazuju riječima i nemojte pricati " za njih "...
To govorim jer imam u blizini curicu koja je starija od moje 6 mj a još prica samo kad mora i sve joj je hm,hm tako nekako (neznam kako napisatiuser posted image ), dr je rekao da su je razmazili jer nisu joj dali sansu da prica i vidim da je tako, cim ona pogleda nesto mama joj dohvati jednosatvno curica nema nazloga da prica, to joj je dr rekao da je "lijena za pricu" njihovom krivicom... Pustite djecu da traze npr.loptu prije nego mu je date i sl. Ovo naravno vazi za malo vecu djecu...Eto valjda ste shvatili!
PS: takodjer je bitno da dijete progovori makar nesto, a napričat ce se ima vremenauser posted image Mene već bole usiuser posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



ovo ti je kao onaj vic kada dijete nije pričalo do prvog razreda,i onda samo jedan dan rekao "dodaj mi sol!!"
,roditelji ostali u čudu,pitaju ga :  "pa ti pričaš?Pa što ranije nisi ništa rekao?"
A on sav važan kaže : "do sad mi ništa nije falilo i nije bilo potrebe za pričom"user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
22.10.2009 17:48:31   
dana3
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kad uopće očekivati da dijete počne pričati?
moja malena ima 9 mjeseca i do sada zna reći mama i baba i to kad joj prigustiuser posted image  u smislu kad je gladna, pospana ili ljuta







Sve zavisi od djeteta a obbicno kazu da vecina djece slusa kako se prica do nekih 2 godine i onda tek propricaju:bebi-govor se treba ostavljati djeci a s djecom pricati bez tepanja jer oni ne razumiju sta zelimo da kazemouser posted image .
Kad pricamo s djecom treba ponavljati cesto ono sta se od djeteta trazi,pjevanje npr pa pjevano jajajaja i pokusavamo traziti od djeteta da ponovi.

Ovo ja malo pametujem jer sam na predavanjima to slusala:To je predavanje za djecu ostecenog sluha ali sto se tice razvoja govora postupa se isto.
Sarayka-tvoj post me podjseti na jedan vic i nadam se da se nece niko ljutiti.

Mali crnogorac imao 7 godina i jos nije pricao.odili ga svim specijalistima ali nista nisu otkrili.
jednom,uradise nesto sto mu nije pasalo I on progovori!
-Pa ti znas pricati !-veselo ce otac
-Znam!-odgovri sin
-Pa sto si mucio sve ove godine?
-Nijesam im´o primjedbe do sada!





_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
22.10.2009 23:46:26   
Suzana
Ma ja nekad pricam normalno, ali i vala i tepam im, nekad sama sebe ne razumijem. user posted image

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
26.11.2009 17:43:39   
teta berta
Mi smo vec postali prave brbljavice, sve ponavlja ko mala papiga, pjeva ringe raja u preskocima, kao inge inge jaja, pa onda kaze doso paja jaj jaja segauser posted image user posted image user posted image Crtani joj je KITA i to mi je najzesce, a zna svasta reci....
Pocela je i slusat, poslije presvlacenja na moju zamolbu odnese svoje ukakane pelene u smeceuser posted image


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 38
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *