|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pokloni...
22.9.2009 15:09:48   
teta berta
Zanima me je li kulturno poklone otvoriti pred gostima ili kad gosti odu??? Kako vi to radite. Prije sam ja uvijek cekala da gosti odu pa onda otvarala poklone, a sada( svekrva mi je rekla da je to kao nekakav red) znam otvoriti i pred gostima... Naravno necu reci da mi se nesto ne svida iako mi se stvarno ne svida, ali ja jednostavno ne znam glumiti i biti odusevljena necim sto mi se ni mrvicu ne svida... Zato volim sacekati da gosti odu, da neko po mom izrazu lica nebi vidio da mi se nesto doista ne svida... Recimo Nika je za prvi rodendan dobila neko biciklo za djecu od 6 godina, ja ostala PUF... Inace ti ljudi tj. nazovi rodaci su svom malom koji je od Nike kupili guralicu, a nas kao prave budalama, a znaju da nam je stan premalen i da ce nam samo smetati narednih nekoliko godina... Ja sam se zahvalila na poklonu ali su vidjeli moj izraz lica... Kako vi to radite??????

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pokloni...
22.9.2009 15:14:57   
de_de
Ako bas moramo otvoriti poklon pred gostima tu cast prepustim mm, posto on uziva u tome. Ma on se odusevi kao dijete bilo kojem poklonuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pokloni...
22.9.2009 15:17:04   
_melina_
Ja nikada u zivotu pred gostima ne otvaram poklone... kad neko uruci poklone samo se zahvalim, ali ne otvaram osim ako neko ne iskaze posebnu zelju da ga odmah otvorim...a iskreno ja nisam cula za obicaj da se pokloni odmah pred gostima otvaraju...

_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pokloni...
22.9.2009 15:20:11   
mamine oci
ja nikad neotvaram pred gostima ne ni zbog obicaja il tradicije jednostavno mi takva navika kad odu otvorim koliko je to dobro il lose neznam al tako navikla...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pokloni...
22.9.2009 15:25:31   
senka kurt
Bonton nalaže da se pokloni odmah otvore, pred onima koji su nam ga donijeli. Znam da to nije svakome ugodno, ali je kulturno i poželjno. Znam i da je lakše darivati nego primati poklone. Ne treba se pretvarati, biti oduševljen ako nam se nešto ne sviđa,ali također ni pokazati razočarenje. Dovoljno je uljudno se zahvaliti i to je to. Mislim da je čak bolje pred donositeljima otvoriti poklon. Nekako time pokažemo da smo zahvalni na poklonu (kakav god bio).

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pokloni...
22.9.2009 15:32:24   
bebbe RR
Poklone uvijek otvaram pred onima koji su mi ih donijeli. To mi se čini nekako pristojno, da pokažem zahvalnost, pa, ako me oduševi, onda i oduševljenje. Jer, ja sam zadovoljna kada nekome donesem poklon koji ga usreći i volim vidjeti reakciju, pa onda gledam na isti način i na one koji mene daruju. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pokloni...
22.9.2009 16:01:43   
Tidzi
Pa kako kad. Npr. od sve familije, najboljih prijatelja otvaram odmah pred njima. Isto, ako dijeca dobiju nesto, odmah se otvara. Uglavnom dobijamo poklone koji nam se svidjaju. Npr. ja uvijek pamtim sta je moja prijateljica, rodica ili bilo ko drugi rekao da mu se svidja i onda kupujem to. Ili ako su u pitnju dijeca, uglavnom znam sta to dijete ima i sta nema, sta mu treba i tako kupujem poklone. Tako i ostali za nas.
A ako nekada dobijemo i nesto sto nam se ne svidja, lijepo se zahvalimo. Pa ne mogu nam svi donijeti sto se nama svidja i sto nam treba.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pokloni...
22.9.2009 17:49:33   
*Seve*
Ja poklone uvijek otvaram pred gostima...Dakle, manje vise kada mi neko nesto donese,zahtjeva da otvorim..
Bez obzira, dali mi se to svidjalo ili ne, lijepo se zahvalim,i to je to....Jednostavno tako i ja, kada idem u goste,
pa ponesem poklone oni ih otvore odmah...Kod mene su manje vise u pitanju prijatelji,familije nemam tu....
I kada imam rodjendan ili nesto drugo, oni me pitaju sta bi htjela da mi kupe,a tako i ja....Tako svi zadovoljni...user posted image

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pokloni...
22.9.2009 18:08:35   
SdZ
Inace ne otvaram poklone,nekako me sram,a i ne bih htjela da se desi situacija da mi se nesto ne svidja,pa da gosti vide moju kiselu facuuser posted image a otvorim jedino ako mi dok dodju uruce moj poklon u ruke i ocekuju da ga otvorim...ovako cekam da oduuser posted image

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pokloni...
22.9.2009 19:50:10   
neki
Poklon otvorim pred gostima,samo ako oni bas na tome insistiraju,inace ne,cekam da oduuser posted image

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pokloni...
22.9.2009 19:52:52   
Niobe
Sjecam se da nam je uciteljica u 4. osnovne rekla da se po bon-tonu pokloni otvaraju pred gostima, tako da mi je to praksa jos od tada.

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pokloni...
22.9.2009 19:55:34   
Anoniman
otvaraaaaam...ne bih ja mogla docekati da oni odu pa da otvorim nema sanse...ja sam po tom pitanju gora od svakog djeteta...zna mi se desiti da i papir kidamuser posted image

(odgovor članu neki)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pokloni...
22.9.2009 22:57:03   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: dadada

otvaraaaaam...ne bih ja mogla docekati da oni odu pa da otvorim nema sanse...ja sam po tom pitanju gora od svakog djeteta...zna mi se desiti da i papir kidamuser posted image


user posted image user posted image user posted image


I ja otvaram uglavnom na licu mjesta. user posted image
Nekad mi se desi da smetnem da sam nesto dobila,pa zaboravim odmah otvoriti.user posted image
Rodjendanske obavezno odmah otvorim. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pokloni...
22.9.2009 23:00:02   
Ilhana RR
Ja skoro uvijek otvorim pred gostima =) To je ovde cak i tradicija hehe...


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pokloni...
22.9.2009 23:03:31   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Niobe

Sjecam se da nam je uciteljica u 4. osnovne rekla da se po bon-tonu pokloni otvaraju pred gostima, tako da mi je to praksa jos od tada.

slažem se-kako ga s merakom raščerupamuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pokloni...
22.9.2009 23:37:07   
mama_debeljuca
Ja uvijek otvaram poklone pred gostima, to mi je jedan vid poštovanja prema toj osobi. I ružno mi je kada nekom nešto poklonim, a ta osoba ne otvori to preda mnom, bezze se osjećam.

_____________________________

:-)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pokloni...
23.9.2009 14:18:32   
*Seve*
Sijecam se kada sam isla jednoj zeni u goste...To je zena ovako pedesetih godina,ja joj kupila jedane jako lijepe solje za kafu..
Kupila joj maramu,veliku bombonjeru,jedan parfem mali,ma svega sam ja njoj nauzimala...I dodjem ja sa prijateljicom, ta moja prijateljica je njena rodica...Meni ta zena nista nije u rodu...Pruzim ja njoj kesu,reko ovo je za vas...A ona tu kesu uze i ostavi u drugu sobu....A meni to nesto bilo cudno a i krivo...Kao to sto sam ja njoj donijela nije nista za nju...A stvarno sam jedva cekala da otvori....I ja njoj kazem dok smo pile kafu,reko mozes otvoriti poklon da vidis jel ti se svidja,reko ima jedna marama neznam dal volis tu boju....A ona se pravi kao da ne cuje i samo odmahnu rukom...user posted image Reko koja budala...Dodje ona meni kada sam se porodila,malenii imao 6 mijeseci i donese mi keks plazmu i to u ruci....user posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pokloni...
23.9.2009 15:12:14   
Nunny
ako u isto vrijeme kod nas dodju nekoliko ljudi i donesu zasebne poklone tada bas nikako ne volim da otvorim zato sto obicno svi nemaju iste mogucnosti i ne zelim da se neko lose osjeca jer je donio nesto manje nego neko drugi ili da se postidi to ostavim sa strane pa kasnije otvorim...
inace zavisi ko dodje....ali obicno otvaram...jer ja pravo volim poklone pa makar to bili samo bomboni....nikad nisam dosla u situaciju da mi se ne svidja nesto sto dobijem obicno oni koji dolaze znaju sto ja volim...a svakako nikad ne bi zamjerila jer prvo kad neko dodje i donese poklon ja tu vidim iskaz postovanja i odmah sam srecna.... a najmanje mi je bitno sta je to


(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pokloni...
23.9.2009 15:17:22   
emma.L
Uvijek otvaram poklone pred gostima i oduševim se svaki put user posted image . Sad - koliko njima izgleda iskreno to oduševljenje, ne znam, ali moj dio pristojnosti uvijek odradim.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pokloni...
28.9.2009 15:45:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebbe

Poklone uvijek otvaram pred onima koji su mi ih donijeli. To mi se čini nekako pristojno, da pokažem zahvalnost, pa, ako me oduševi, onda i oduševljenje. Jer, ja sam zadovoljna kada nekome donesem poklon koji ga usreći i volim vidjeti reakciju, pa onda gledam na isti način i na one koji mene daruju. 


Potpisujem!!
Od datog poklona trebaju dvije strane da se obraduju i davalac i primalac....I ja kad kupujem poklon gledam da nekoga razveselim i obradujem, osjecala ih se glupo kad bi otisla a ne bi znala da li se doticnom svidja...Uvijek otvaram poklone pred osobama koje su mi ga poklonile, ne odmah ali nadje se vrijeme nakon rucka ili uz kaficu...Samo ja narod vise iznerviram cini mi se jer onaj lijepi papir fino raspakujem da se ne pocijepa a vazda mi govore sta ga stedis da smo znali donijeli bi ti 3 rolne ukrasnog papira user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pokloni...
13.12.2009 0:32:15   
Hanady RR
E kako mi bi blesavo da otvaram novu temu, mislim da je sasvim OK da na ovome mjestu ovim postom našoj dragoj Suzani i njenom suprugu čestitam na otvorenju i radu igraonice ČAROBNI SVIJET. Toplina koju vi širite i hraprost da se na današnjem vremenu uhvatite u koštac sa ovim lijepim izaozvom vrjednu su hvale i zato vam od srca zahvaljum na toplini koju pružate pri posjetu vašeg super organiziranog protora.
user posted image JUST FOR YOU



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *