|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako su vaši muževi reagovali kada im je usta...
18.11.2009 12:35:42   
MAZA82SAR
M.M. nije uradio još taj nalaz, ali on je nekako umislio da je do njega, jer se trudimo 1.5 godinu, kod mene sve u redu, ali bebe nema.. Pa me interesuje kako to ONI podnose - VAŠA ISKUSTVA???
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 12:50:02   
Ela78
Ćutao je gotovo cijela 3 dan, buljio u jednu tačku konstantno, ustajao ujutro kao mumija tako se i ponašao. Šok je to za njih bar za mog je bio. Odbijao je svaki razgovor na tu temu.
E tako bilo je na početku, sad je već druga priča, prihvatio je to kao sastavni dio našeg života, informiše se, idemo doktorima zajedno, razgovara sa bliskim ljudima o tome...bez ikakvih problema


_____________________________

U braku 3 prelijepe godine
JA 31 - ok
MM 32 - oligospermia
2 IUI - 0

********************************************



(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 13:15:15   
MAZA82SAR
Hvala ti Ela na odgovoru.. MM još nije uradio pregled i imam osjećaj da ako bi mu recimo rekli da je nalaz loš ne bi baš dobro prihvatio. Pa me interesuje kako si se ti tad ponašala?

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 13:29:35   
malena27 RR
moj prvo nije znao sta znaci oligoasthenoteratozoospermia i bio je nonsalantan dok ga moj ginekolog nije malo osvijestio user posted image bio je sokiran i izgubljen, pa je onda rekao da ce smanjiti pusenje, unositi zdraviju hranu i dopingovati se vitaminima i to je po njemu bilo dovoljno user posted image user posted image user posted image   aha malo sutra user posted image user posted image user posted image  
mislim da mu je i sad tesko, posebno kad se ponovi spermogram a spermica sve manje i manje...ali hvala Bogu uspjela sam doprijeti do njega i shvatio je da je to nas zajednicki problem i da cemo ga zajedno pobijediti user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 14:01:18   
Ela78
Neću nikad zaboraviti kad nas je doktor nakon urađenog nalaza pozvao u kancelariju (a mi tad pojma nismo imali ni o čemu) kontam radim nalaze jedan u nizu ne može biti ništa strašno, i kaže doktor: ¸¸Ne brinite ništa imate šanse za vještačku oplodnju¸¸user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Pa ne znam ali bukvalno kao u filmovima ordinacija se počela okretati oko mene, nisam ni u najluđim snovima očekivala tako nešto, priča Dr o postotcima, pokretljivosti, količini a ja ne znam gdje se nalazim a kamo li da ga razumijem.user posted image
Kažem ti bio je šok i za mene ali sam se ubrzo sabrala, složila kockice u glavi, jer shvatila sam da je ipak njemu teže i ko će mu biti podrška u tome ako ne jauser posted image
Uvijek se trudim da o tome ne pričam melodramatično, gledam sa pozitivne strane, bodrim ga, vjerujem da ćemo uspjeti, kada mene uhvate ¸¸crne misli¸¸ neću ih nikada pred njim pokazati, to sakrijem, i tako mi guramo....
Sad se zezamo, pošto ću ja ići na vještačku u Maribor, kako će nam dijete morati biti lijepo i zgodno s obzirom na to koliko ćemo ga platiti i da će garant ličiti na epruvetu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

U braku 3 prelijepe godine
JA 31 - ok
MM 32 - oligospermia
2 IUI - 0

********************************************



(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 14:13:51   
MAZA82SAR
Baš mi je drago što si tako pozitivna i iskreno vam želim da vam uspije user posted image user posted image user posted image
MM isto kao da predosjeća da će mu biti loš nalaz, valjda zato što je kod mene sve ok, pa se utripovao, jer kaže nemoguće je ako je sve ok da do sad nismo ostali trudni...

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 15:05:27   
Ela78
Hvala ti dragauser posted image
Ma ne mora znaciti da ce nalaz biti los, on se nervira i tripa prije vremena. Pa i da bude malo losiji, spermogram je jako varljiv, ako ima neku upalu ili bakterijicu to se moze odraziti na pokretljivost i kolicinu, dobio bi terapiju i sl.

ALI ti njega natjeraj da ode to uraditi, da ne razbija glavu bezveze, da se rastereti....bas mi ga je zao on je sad sigurno svasta sebi uvrtio u glavi a nije ni uradio nalazuser posted image


_____________________________

U braku 3 prelijepe godine
JA 31 - ok
MM 32 - oligospermia
2 IUI - 0

********************************************



(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 15:16:10   
MAZA82SAR
Natjeraću ga da ode, tj. otići će on, samo mu treba malo vremena da se pripremi psihički. Definitivno su oni mnogo veće kukavice od nas..

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 15:28:19   
Almaa
i MM je bio šokiran ali prihvatio je, sve moje savjete, vitamine i sve što sam mu dala je pio.

_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 15:33:56   
Leva
Ela i malena su ti sve lijepo rekla user posted image
Moj je bio malo tuzan, pa smo prosli kroz jednu kratku fazu neprihvatanja i price kako je jedan dovoljan da bi oplodio jajnu stanicu. O svemu otvoreno pricamo ukljucujuci i glupacu, postupake itd.
Nakon toliko vremena zapravo nam je nevjerovatno da postoje ljudi koji ne muckaju dijete negdje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 15:45:12   
milomoje
Mom se okrenulo oko glave kad mu je dr rekla 10 % sanse ...ali odmah se dao u akciju, pio selen i zink, promijenio sve uske gace u siroke, hladio jaja da izvines hehehhe sve i uspjelo je.... ne predajite se
..da, i ne mora se voditi jednim uradjenim nalazom, najmanje 3 se moraju uraditi da bi se tacno znaalo, jer uslovi svakakvi mogu uticati, hladna prostorija, stres...

< Poruku je uredio milomoje -- 18.11.2009 15:48:55 >

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
18.11.2009 23:54:53   
Amelaa RR
Tema za 10... Kako je reagovao..iskreno voljela bih kad bih mogla zaboraviti taj dan...taj izraz lica...te rijeci dr.vjestice Radmile koja na sebi svojstven nacin saopstava tu vjest...
Do tada ja 100% ubjedjena da je do mene...kad ono mi usli...stali..i cijelo vrijeme stajali dok je ona pricala, ne do Bog da je ponudila da se sjedne......i samo sam cekala kad ce mi se dragi srusiti...a njegov izzraz lica ..blijed...dalek...nikakav... a ja u sebi govorm...zasto nije do mene...bilo mi je zao...jer vidjela sam koliko ga je to pogodilo... Iako smo odmah po odlazku s Klinike..sjeli u autu i sutio je...ja sam ga samo zagrlila i rekla mu da se ne treba brinuti i sekirati zbog toga...a on nista...ni jedne nije progovorio...samo je sutio... Zaista reakcija koju nikad necu zaboraviti..

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 18.11.2009 23:56:56 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
19.11.2009 0:06:47   
Almaa
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Tema za 10... Kako je reagovao..iskreno voljela bih kad bih mogla zaboraviti taj dan...taj izraz lica...te rijeci dr.vjestice Radmile koja na sebi svojstven nacin saopstava tu vjest...
Do tada ja 100% ubjedjena da je do mene...kad ono mi usli...stali..i cijelo vrijeme stajali dok je ona pricala, ne do Bog da je ponudila da se sjedne......i samo sam cekala kad ce mi se dragi srusiti...a njegov izzraz lica ..blijed...dalek...nikakav... a ja u sebi govorm...zasto nije do mene...bilo mi je zao...jer vidjela sam koliko ga je to pogodilo... Iako smo odmah po odlazku s Klinike..sjeli u autu i sutio je...ja sam ga samo zagrlila i rekla mu da se ne treba brinuti i sekirati zbog toga...a on nista...ni jedne nije progovorio...samo je sutio... Zaista reakcija koju nikad necu zaboraviti..

Ja nisam bila sa svojim mužem ali kad sam ga nazvala grozno je zvucao, meni se srušio svijet, trebalo mi je dana i dana da ga izvadim iz tog stanja.
Odmah sam intervenisala i iskreno recano preko veze došla do doc.Godinjaka koji nas je odmah uveo u postupak.
Kako smo bili u postupku, MM je morao ponova da vadi nalaze kod Radmile i ja sam sa starim nalazom otišla da dogovorim termin.
Nikada ne mogu zaboraviti taj dan, rekla mi je da ne zna zašto se bezveze maltretiram, da nemam šanse da zatrudnim uz pomoc inseminacije, kaže vama cak i vantjelesna ne bi pomogla, ovdje dolazi u obzir samo mikroinekcija a taj postupak mi ne radimo.
Uf kad se sjetim...


_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
19.11.2009 8:04:35   
Anoniman
Crkla dabogda kako ti je to mogla reći...naravno mila da ćeš ti imati svoju bebicu

(odgovor članu Almaa)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
19.11.2009 8:54:23   
MAZA82SAR
Hvala ti Almaa što si me pohvalila za temu...
A što se tiče doktora i uopšte zdravstvenih radnika, ja bi njih (naravno ne sve,ima izuzetaka koji su fini), prvo poslala na obuku, ili im dala neke testove iz kojih bi naučili kako da se ponašaju prema pacijentima, pa nismo stoka...
A MI ĆEMO AKO BOG DA SVE DOČEKATI NAŠE BABICE, SAMO POLAKO.. user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
19.11.2009 9:03:30   
milomoje
da, i ja se slazem sa tobom MAZA, tolika neprofesionalnost....uf...

(odgovor članu MAZA82SAR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako su vaši muževi reagovali kada im je ...
19.11.2009 11:01:04   
MAZA82SAR
MILOMOJE
Pošto si napisala gore da vam je uspjelo, jel to znači da ste popravili nalaz ili možda VEĆ DOBILI BEBU????

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *