|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
2.7.2010 13:59:39   
Srculence
Evo i mene ovdje.
Već duže vrijeme razmišljam da nabavim macu.Dino jako voli životinje i kad na tv-u vidi cuku ili macu on je sav sretan.Razmišljala sam i o cuki ali ja stvarno nemam vremena da ga izvodim jer sam po cijeli dan sama s bebanom..a znam da je cuki potrebno da se izvede barem 2 puta dnevno.Ne bih da patim jadnu životinjuuser posted image Što se tiče mace ...strah me malo dlaka i toga kako će Dino prihvatiti macu i ona njega..jer on je još mali pa se bojim da je ne počne čupati i tako to i da ga ne ogrebe.Šta mislite možda da sačekam kad on malo porasteuser posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
2.7.2010 14:12:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Srculence

Evo i mene ovdje.
Već duže vrijeme razmišljam da nabavim macu.Dino jako voli životinje i kad na tv-u vidi cuku ili macu on je sav sretan.Razmišljala sam i o cuki ali ja stvarno nemam vremena da ga izvodim jer sam po cijeli dan sama s bebanom..a znam da je cuki potrebno da se izvede barem 2 puta dnevno.Ne bih da patim jadnu životinjuuser posted image Što se tiče mace ...strah me malo dlaka i toga kako će Dino prihvatiti macu i ona njega..jer on je još mali pa se bojim da je ne počne čupati i tako to i da ga ne ogrebe.Šta mislite možda da sačekam kad on malo porasteuser posted image
DA

...moj Andrej ima 15 mjeseci pa ne konta da ne moze zivotinje cupati i udarati...neki dan je psu namjerno stao na sapu...na svu srecu pas je velika dobrica a bogami ne bi mu zamjerila da ga je malo gricnuo kao upozorenje...pricekaj barem do neke 4...5 god.

(odgovor članu Srculence)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
2.7.2010 14:37:59   
Srculence
Hvala dadada user posted image user posted image user posted image .I ja nešto kontam sačekaću dok poraste.Sad za sad nek ih gleda ne tv-uuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
3.7.2010 21:38:45   
martajay
srculence, ako razmisljas da umes macu, mozes slobodno, jer su one dovoljno lukave da se sklanjaju pred, jos uvek, neartikulisanim velikim bebama user posted image


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
3.7.2010 23:17:50   
Anoniman
e pa ne znam za macice bas...a tako male bebe (djeca) vole da nosaju sve sto mogu podici...a i da bacaju...mislim da, ako zivotinja nije prije bebe bila u kuci...zivotinja koja je vec odavno clan porodice i dobro poznaje svoje gazde...ima povjerenje... je druga stvar ali u protivnom treba pricekati sa nabavom...jer ipak zivotinja nije igracka

(odgovor članu martajay)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
4.7.2010 8:57:49   
martajay
IZVORNA PORUKA: dadada

e pa ne znam za macice bas...a tako male bebe (djeca) vole da nosaju sve sto mogu podici...a i da bacaju...mislim da, ako zivotinja nije prije bebe bila u kuci...zivotinja koja je vec odavno clan porodice i dobro poznaje svoje gazde...ima povjerenje... je druga stvar ali u protivnom treba pricekati sa nabavom...jer ipak zivotinja nije igracka


da, ovo je kljucno... kad beba dodje....  nisam o tome razmisljala.

a kod nas user posted image i user posted image su sad u fazi velike ljubavi, tj. jutarnjih "poljubaca".


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Bebe i vasi kucni ljubimci
12.7.2010 13:11:07   
Skvo RR
PRENOS POSTOVA
 
IZVORNA PORUKA: bebac bucko

Roditelji često nabavljaju kućne ljubimce jer smatraju da je to dobro za njihovu djecu. Uvjereni su da će djeca, ako im se omogući da se brinu za kućnog ljubimca, razviti karakter, osjećaj odgovornosti, i općenito se bolje socijalizirati. Međutim, odnos između ljudi i životinja, osobito kad se radi o utjecaju kućnih ljubimaca na razvoj djece, relativno je nov predmet znanstvenih istraživanja.

Jedan od prvih znanstvenika koji su istraživali ovo područje bio je američki dječji psiholog Boris Levinson. Levinson je radio s dječakom koji je imao niz problema u društvenim kontaktima. Jednom se slučajno dogodilo da je Levinson u ordinaciju doveo svoga psa. Dječak se odmah počeo družiti sa psom pa mu je, na Levinsonovo veliko iznenađenje, čak i pričao. Levinson u mjesec dana seansi nije uspio iz dječaka izmamiti niti jednu jedinu riječ. Tako je započelo istraživanje koje je potaknulo i mnoge druge znanstvenike da se prihvate istraživanja ovoga područja.

Melson i Peet su otkrili da vezanost za ljubimca utječe na pozitivno emocionalno funkcioniranje. Bergesen je potvrdio ove tvrdnje i pisao o tome koliko se dječje samopoštovanje obogaćuje uz prisutnost kućnog ljubimca. Prema Poreskyju i Hedrixu, ne radi se samo o socio-emocionalnom razvoju, već briga o kućnom ljubimcu obogaćuje i kognitivni razvoj.

user posted image





_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 57
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *