|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
10.12.2009 13:20:22   
hanabanana
Mene nije zbunilo, jer to sam  znala.
Ali sve i da je salmonelu donjelo u vrtić dijete koje je ima ista se prenosi izmetom.

Onda se ja pitam zar se djeca od 2,5 godine sama u vrtiću brišu?
U našem vrtiću primjera radi nema daski na wc školjkama ( valjda je puno dati 10 KM da se kupe )

Ja ne branim nikoga, ali zatvoriti jedan vrtić na dva dana i nedati nikakvo objašnjenje za takav postupak je i više nego bezobrazno. ( a pri tom se samo sjetiti bajki koje su nam pričane o tome kako djeci treba vremena da se prilagode na vrtić?! A onda tom istom dijetetu hladno na dva dana promijenite i grupu, i vrtić i tetu?! ) WTF


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
10.12.2009 14:01:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mama alma


Mene je samo zbunilo ovo gdje piše da se Koliko dugo inficirana osoba nosi salmonelu?
Nekoliko dana a moguce je i vise mjeseci. Bebe i ljudi lijeceni antibioticima je mogu nositi duze od
ostalih.

Pa, eto ako neko zna još nešto više neka napiše, pogoto me je zbunila maločas kolegica koja kaže da se salmonela može prenijeti i preko wc školjke.




Moja kćerka je imala 7 dugih mjeseci. Ne liječi se nikakvim lijekovima! Na djeti je bila svih 7 mjeseci, ja sam joj davala samo čajeve (namjenjene izbacivanju salmonele iz crijeva) i prolife. S obzirom da je tako dugo bila u crijevima, moja kćerka je bila kliconoša i korištenje wc-a nakon nje je bio "mač sa oštrice dvije". Ja sam svaki put nakon nje morala detaljno domestosom čistiti wc šolju jer se salmonela najlakše tako prenosi ako je znači neko ima već duži period.

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
10.12.2009 14:03:40   
Anoniman
Korištenjem antibiotika dobija se kontra efekat. Salmonela se pomoću istog još jače "lijepi" za crijeva. Zato je i bitno sve do njenog istrebljenja biti na djeti, samo suha hrana - ona joj "pomaže" da što prije napusti crijeva....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
10.12.2009 14:15:08   
M kao Mama
Onda se ja pitam zar se djeca od 2,5 godine sama u vrtiću brišu?
U našem vrtiću primjera radi nema daski na wc školjkama ( valjda je puno dati 10 KM da se kupe )

Ja ne branim nikoga, ali zatvoriti jedan vrtić na dva dana i nedati nikakvo objašnjenje za takav postupak je i više nego bezobrazno. ( a pri tom se samo sjetiti bajki koje su nam pričane o tome kako djeci treba vremena da se prilagode na vrtić?! A onda tom istom dijetetu hladno na dva dana promijenite i grupu, i vrtić i tetu?! ) WTF


Aposlutno se slažem s tobom hanabana, samoeto pokušavam odgonetnuti da li je zaista hrana uzročnik.

A, možda bi Vijeće roditelja trebalo nešto poduzeti ili mi svi roditelji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
10.12.2009 17:51:48   
new mama
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Mozda jeste OT ali zelim da vas pitam slijedece: dali se bolesnoj djeci dopusta boravak u vrticima? Znaci ako je dijete bolesno (kaslje, curi mu nos...) dali ga vaspitacice ujutro uredno prime ili vrate dijete?

Ja licno ne vodim dijete kad je bolesno,a mm je juce otisao u vrtic da kaze da je dijete bolesno i sad su uveli novo pravilo ,ako je dijete bolesno duze od tri dana mora se donijeti bris grla i nosa,to je u vrticu Djeciji grad za druge neznam,ali eto kao i prije ovdje nisu prmali dijete u vrtic ako je bolesno,to je za ovu grupu u koju moja malena ideuser posted image



_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
12.1.2010 8:55:48   
Bubana
Ja se izvinjavam , malo je OT , ali nigdje ne mogu da nadjem informaciju a potrebna mi je hitno . Znate li od koliko se podizu nalazi briseva na Ilidzi ? Zovem ih cijelo jutro ali im je zauzece user posted image Pliz ako neko zna neka javlja . 

_____________________________

Mama sada ima dva mala mirisna cvijeta ... Asju i Dalal <3

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
12.1.2010 9:02:08   
M kao Mama
Evo kad je već otvorena tema, samo da kažem, da je zvanično potvrđeno iz Inspekcije da djeca (mislim njih osam) koji su imali salmonelu, nisu je dobili u vrtiću. 

(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
12.1.2010 9:16:19   
Amrino
U vezi ovih vrtica na kraju uvijek bude "tresla se gora- rodio se mis".
Hajde drago mi je da je tako, mislim da je mnogim roditeljima laknulo.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
12.1.2010 9:22:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Bubana

Ja se izvinjavam , malo je OT , ali nigdje ne mogu da nadjem informaciju a potrebna mi je hitno . Znate li od koliko se podizu nalazi briseva na Ilidzi ? Zovem ih cijelo jutro ali im je zauzece user posted image Pliz ako neko zna neka javlja . 


zavisi za sta je nalaz. Ako je onaj "obicni", krvna slika+urin, obicno nalaze dijele oko 12.00h. Ako ste ga radili jucer, mozes doci kadgod. Ako se radi o urinokulturi potrebna je citava sedmica...koliko se ja sjecam

(odgovor članu Bubana)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
12.1.2010 9:24:45   
snijeg

IZVORNA PORUKA: mama alma

Evo kad je već otvorena tema, samo da kažem, da je zvanično potvrđeno iz Inspekcije da djeca (mislim njih osam) koji su imali salmonelu, nisu je dobili u vrtiću. 

user posted image user posted image user posted image Samo se pitam što sad mediji na sva zvona ne obavještavaju građanstvo o ovome??? Naše novinarstvo je user posted image da je kakav crnjak od njihovih izvještavanja bi izludila.....eh tu se vraćamo na onu boljku našeg društva, samo nam daj crnjaka i ne provjerenih informacijama pa da opletemo sa kritikama...drago mi je zbog roditelja čija djeca borave u vrtićima JU Djeca Sarajeva

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
12.1.2010 9:26:05   
merjem

IZVORNA PORUKA: Bubana

Ja se izvinjavam , malo je OT , ali nigdje ne mogu da nadjem informaciju a potrebna mi je hitno . Znate li od koliko se podizu nalazi briseva na Ilidzi ? Zovem ih cijelo jutro ali im je zauzece user posted image Pliz ako neko zna neka javlja . 

brisevi se podizu od 11h,a u laboratoriji od 14h

(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
12.1.2010 9:26:54   
Bubana
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Bubana

Ja se izvinjavam , malo je OT , ali nigdje ne mogu da nadjem informaciju a potrebna mi je hitno . Znate li od koliko se podizu nalazi briseva na Ilidzi ? Zovem ih cijelo jutro ali im je zauzece user posted image Pliz ako neko zna neka javlja . 


zavisi za sta je nalaz. Ako je onaj "obicni", krvna slika+urin, obicno nalaze dijele oko 12.00h. Ako ste ga radili jucer, mozes doci kadgod. Ako se radi o urinokulturi potrebna je citava sedmica...koliko se ja sjecam


Ma nalaz  brisa grla i nosa smo radili u petak i rekli su da ce danas biti gotov nalaz , ali buduci da je djever vodio curicu , nije pogledao od koliko sati izdaju nalaze user posted image
Satnica me interesuje , od - do


_____________________________

Mama sada ima dva mala mirisna cvijeta ... Asju i Dalal <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
12.1.2010 9:28:43   
Bubana
Merjem , hvala user posted image
Izgleda da smo u isto vrijeme postale user posted image

_____________________________

Mama sada ima dva mala mirisna cvijeta ... Asju i Dalal <3

(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
12.1.2010 11:12:13   
Lane
mama alma, imas li kakav link na internetu do te vijesti?

(odgovor članu Bubana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Salmonela u sarajevskim vrticima
12.1.2010 12:20:36   
M kao Mama
Ne, ali na vratima Lajlinog vrtića su isječci iz novina, u kojima piše da je zvanično iz te i te inspekcije potvrđeno ovo što sam napisala, to stoji već 20-setak dana, 

(odgovor članu Lane)
Neposredna veza do poruke: 90
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *