|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 14:30:13   
dinciii
Ja sam ponijela citavu kutiju mlijeka i niko mi nista nije rekao!!!user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 14:32:21   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: dinciii

Ja sam ponijela citavu kutiju mlijeka i niko mi nista nije rekao!!!user posted image


Ma to je sve od onih sto rade... ja sam morala za tursku kad sam isla iz geteborga prosuti vodu Lamijinu iz flasice jos sam i probala... a kad sam isla za bosnu na istom aerodromu rekli mi da je uredu sve i bez probanja ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 14:39:53   
Lalana
I hajde im onda znaj, to izgleda ide po njihovom raspolozenju, ja cu ipak ostaviti opciju da ponesem rodne listove, a za tecnost, kupit cu na aerodromu u Istanbulu mlijeko, i svakako onda kada krenem za BiH nece umrijeti gladniuser posted image zbog manje od 2 sata.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 14:44:22   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Lalana

I hajde im onda znaj, to izgleda ide po njihovom raspolozenju, ja cu ipak ostaviti opciju da ponesem rodne listove, a za tecnost, kupit cu na aerodromu u Istanbulu mlijeko, i svakako onda kada krenem za BiH nece umrijeti gladniuser posted image zbog manje od 2 sata.


ma ja kupis na aerodromu, a kad budes u avionu slobodno trazi mlijeko...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 14:59:32   
dinciii
Bas cudno,ja imala jednu flasicu vode obicne vrucu u termos boci i jos citavu kutiju mlijeka...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 15:02:43   
Lalana
dincii, mogla si ih "potusiti" tecnoscu user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 15:06:12   
Ilhana RR
ma sve zavisi od aerodroma do aerodroma...

mi kad smo prvi put isli preko madjarske stali u red za pasosku kontrolu kad doleti radnica na aerodromu i samo vice nama "come come" i pusti nas da prodjemo prije sviju ni pasos nam nisu gledali nit torbe nista hahaha... samo zato sto smo imali malu bebu sa nama =)

Drage odoh vam ja spavati sada :P

Uletim ovde posle da vidim jel se draga nasa Bubamarica =) malo smirila =))

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 15:11:26   
Lalana
duse drage user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Vi uvijek smirite user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 16:31:41   
dinciii
IZVORNA PORUKA: Lalana

dincii, mogla si ih "potusiti" tecnoscu user posted image


user posted image user posted image user posted image Mogla sam...Ma nikad ne znas kad ides sa djetetom na put,moras biti spreman na sve user posted image user posted image user posted image


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
24.4.2010 19:24:39   
anitaMO
lalana ja kad sam išla s malom,bila je situacija kao kod tebe.ja na djevojačkom prezimenu,Laura na očevom.ja sam nosila punomoć od oca da mogu putovati.a nije me niko ni upito ništa tek kad smo se vraćale u Dubrovniku.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
5.5.2010 0:30:04   
leona81
uh mi bi trebali u englesku u julu, tj kad bebi bude 7.5 mj...da li da uzmem sjediste za bebu? da li mora sjediti u AS u avionu ili? sto se tice hrane ja dojim ali ona jede i dohranu, znaci mogu ponijeti koliko mi treba za ta 2 leta...?a ostalo mogu uzeti na aerodromu...mi idemo sarajevo zagreb pa london...mislili smo nositi kisobran kolica, ona mogu u rucni prtljag? sta ako se ukaki gdje se moze presvuci beba u avionu?

isli smo za 1 maj na put ali autom i super je proslo...

a drugo mi idemo na proslavu u dr grad i jedna je opcija bila da bebu ostavim rodici ali je grad udaljen 2 i po sata pa ne ynam kako bi ona bez mene 8 sati jer dojimo...a drugo u hotelu u koji idemo na proslavu nemaju babysittere...ona je uzasno vezana za mene i doji jako cesto, tako se cesto i uspavljuje a i mozda tad bude imala 3 obroka koja nisu podoj...kako to sve izvesti a da beba ne pati? flasicu odbija


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
5.5.2010 0:54:00   
Lejla Ka
Malčice mi nije jasna situacija iz posta na predhodnoj strani, vezano za AS koja može i u avion, jer se AS pravilno veže pojasevima sa uporištem u 3 tačke, a avionski su u 2 tačke. Jedino ako postoji neki specijalni dodatak kojim se dodatno kači na avionsko sjedište. user posted image
Leona, predpostavljam da letiš nekom redovnom linijom. Kod njih su takve stvari bolje riješene nego u čarterima pa se raspitaj kod kompanije kojom letiš (ne kod agenata koji prodaju karte). Možda takve informacije možeš naći i na netu. Koliko ja znam, uzeti sjedište za bebu znači platiti punu avio kartu. Beba u avionu ne mora biti u AS, a takva AS bi morala biti neka specijalna, jer se ovestandardne ne mogu vezati avio-pojasevima. Beba se kod polijetanja i slijetanja veže dodatkom pojasa za majčin pojas. To je praksa, koliko je sigurno ne znam (mada mi logika koluta očima). Kišobran kolica možeš imati uz sebe sve do ulaska u avion, kad ih sklapaš i predaješ osoblju koji će ih onda zbrinuti do slijetanja. Beba se u avionu ne može nigdje posebno presvući, osim na slobodnom sjedištu.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
5.5.2010 17:31:16   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Malčice mi nije jasna situacija iz posta na predhodnoj strani, vezano za AS koja može i u avion, jer se AS pravilno veže pojasevima sa uporištem u 3 tačke, a avionski su u 2 tačke. Jedino ako postoji neki specijalni dodatak kojim se dodatno kači na avionsko sjedište. user posted image
Leona, predpostavljam da letiš nekom redovnom linijom. Kod njih su takve stvari bolje riješene nego u čarterima pa se raspitaj kod kompanije kojom letiš (ne kod agenata koji prodaju karte). Možda takve informacije možeš naći i na netu. Koliko ja znam, uzeti sjedište za bebu znači platiti punu avio kartu. Beba u avionu ne mora biti u AS, a takva AS bi morala biti neka specijalna, jer se ovestandardne ne mogu vezati avio-pojasevima. Beba se kod polijetanja i slijetanja veže dodatkom pojasa za majčin pojas. To je praksa, koliko je sigurno ne znam (mada mi logika koluta očima). Kišobran kolica možeš imati uz sebe sve do ulaska u avion, kad ih sklapaš i predaješ osoblju koji će ih onda zbrinuti do slijetanja. Beba se u avionu ne može nigdje posebno presvući, osim na slobodnom sjedištu.




Radi se o najnovijoj Maxi Cosi Citi sjedalice za bebe do 13 kg, dakle za najmanje. Posebno je oznacena (posebno dizajnirana, mada izgleda gotovo kao obicne, i testirana i za avion). Osoblje aviona je pogledalo broj/oznaku sjedalice i otisli su da provjere u spiskovima da li je dozvoljena u avionu. Tek su nam onda dozvolili da bebu ostavimo u sjedalici, vezanu, a sjedalicu smo vezali pojasom sjedista aviona. Inace, u autu se veze pojasom, nije sa sistemom Iso Fix. nOsim toga, i odrasli se vezu u avionu pojasom koji nema uporiste u tri tacke. Avion i auto nije isto....
(Ma, ima uvijek nesto novo da se nauci i prati, zar ne? user posted image )

< Poruku je uredio Idina mama -- 5.5.2010 17:44:49 >

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
5.5.2010 17:40:45   
Idina mama
IZVORNA PORUKA: leona81

uh mi bi trebali u englesku u julu, tj kad bebi bude 7.5 mj...da li da uzmem sjediste za bebu? da li mora sjediti u AS u avionu ili? sto se tice hrane ja dojim ali ona jede i dohranu, znaci mogu ponijeti koliko mi treba za ta 2 leta...?a ostalo mogu uzeti na aerodromu...mi idemo sarajevo zagreb pa london...mislili smo nositi kisobran kolica, ona mogu u rucni prtljag? sta ako se ukaki gdje se moze presvuci beba u avionu?

isli smo za 1 maj na put ali autom i super je proslo...

a drugo mi idemo na proslavu u dr grad i jedna je opcija bila da bebu ostavim rodici ali je grad udaljen 2 i po sata pa ne ynam kako bi ona bez mene 8 sati jer dojimo...a drugo u hotelu u koji idemo na proslavu nemaju babysittere...ona je uzasno vezana za mene i doji jako cesto, tako se cesto i uspavljuje a i mozda tad bude imala 3 obroka koja nisu podoj...kako to sve izvesti a da beba ne pati? flasicu odbija



Ja bih uzela sjediste za bebu, ali bih isto tako ostavila bebu u sjedalici. Medjutim, za to moras imati posebnu sjedalicu. Imaju oznaku da se mogu koristiti u avionu. Ako nemas takvu sjedalicu, nece ti dozvoliti da beba bude u njoj za vrijeme polijetanja i slijetanja. Ne vezi bebu svojim pojasom. Uzas. To je najgor sto mozes uraditi. Pogledaj najnovije testove. Pri najmanjem kocenju beba nema sanse zbog tezine odrasle osobe koja onda pritisce bebu na pojas.

Sto se proslave tice, ne znam. Ja nisam isla ni na kakve proslave. Znala sam da ne mogu...

< Poruku je uredio Idina mama -- 5.5.2010 17:41:30 >

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
5.5.2010 18:07:39   
Lejla Ka
a sjedalicu smo vezali pojasom sjedista aviona.

OK, predpostavljam da na takvoj sjedalici imaju posebni utori kroz koje se provlači pojas avio-sjedišta.
Beba se ne veže pojasom odrasle osobe, nego se na taj pojas dodaje još jedan koji se bebi stavlja oko struka. U slučaju naglog kočenja glavni pojas zadržava odraslu osobu, a manji bebu, no slažem se da mi ni ovakav način ne uljeva veliko povjerenje, ali takva je praksa u avionima.
Idina mama, kad ste uzimali sjedište za bebu, je li bila puna cjena avio karte ili samo neko doplačivanje?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
5.5.2010 18:47:44   
Idina mama
German Wings: platili smo oko 70% pune cijene za odraslu osobu. Ali se mora puno ranije rezervisati, jer imaju ogranicen broj mjesta za bebe...

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
7.5.2010 18:12:16   
leona81
dogovoreno je sve...rodica ce s nama u taj grad i tamo je cuvati a ja cu joj ostaviti jedan ili dva obroka hrane, tad ce imati skoro 8 mj, a i ja mogu otici da je podojim jer je 5 min udaljeno od mjesta proslave...

sto se tice leta imamo jedno stajanje...




_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Idina mama)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
8.5.2010 11:33:55   
leona81
evo sta nudi austrian za bebe

  • pre-reservation of seats so family members can sit together
  • baby cradle/bassinet (for infants up to 6-9 months and max. 11 kg) on long-haul routes
  • special baby and child meals (in Economy Class on flights of 3 hours and above)
  • Bring your child''s own infant/car seat:

    Simply reserve a seat for your child at the applicable child fare well ahead of time. Our aircraft seats accommodate the following popular brands and models: http://www.austrian.com/Info/FlightPreparation/TravellingChildren.aspx?sc_lang=en&cc=BA

Check-in At Vienna International Airport we offer a special Austrian Family Check-in Zone, where there''s a little surprise waiting during vacation time for all our younger guests. You may take your baby stroller (up to 10kg) infront of the aircraft. Strollers havier than 10kg must be checked in. 

Mi nazalost nemamo AS koja moze u avion:(


< Poruku je uredio leona81 -- 8.5.2010 11:35:43 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Savjeti za duzi put sa bebom...
28.6.2016 13:34:07   
Visnja RR
Savjeti za duži put s bebom! user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 119
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *