|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: raspored obroka
4.11.2010 15:41:51   
daris
sve su bebe mali prevaranti znaju kako ce se umiliti.moj daris kad vidi da sutim a on budan legne na mene i gurne mi svoju glavicu kod vrata i tako se suska do se ja ne raznjezim( inace jedna mu je strana od krevetca sastvaljena sa nasim krevetom).Znam da je greska naviknuti bebu da spava sa vama ali kad po cijelu noc ustajes i vise sjedis nego sto spavas onda pristajes na sve.Tako smo sam ja shvatila da cu imati mira bar malo jer on cesto tako spava na meni.Ali bukvalno na meni,ja na ledjima i on tako se suska na mojim prsima.....sad kako je bolestan vise je na meni nego u krevetu.I kad sve ovo prodje vidjet cete me jos i na rehabilitaciji za kicmu jer spavam stalno na ledjima

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: raspored obroka
4.11.2010 15:46:53   
Anoniman
moj anel isto spava samnom cak,je mm.otjerao od nasuser posted image user posted image ja uzivam spavat s njim navikla sam vec sto kazes,spava lijepo prije se gurao sad ne.Barem ga pokrijevam kad se otkrije dudu dodajem odma isti cas nerazbudi se.......
Odviknit ce se kad bude veciuser posted image .....meni nesmeta......kad sam navikla

(odgovor članu daris)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: raspored obroka
4.11.2010 15:49:40   
daris
onda znas na sta mislim! i to ce proci u pravu si

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: raspored obroka
4.11.2010 15:51:03   
daris
najbolja situacija je kad se pocne gurati i na kraju vidis mene kako prednjim dijelom spavam u njegovom krevecu a on na mom jastukuuser posted image

_____________________________

volim svog malog dečka!

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: raspored obroka
4.11.2010 15:51:18   
chuci
felix ja sam dohakala tome da ustaje čim vidi da je svanulo. Ja fino tamno ljubičasti čaršaf, ogromni, presavila na pola, i ispalo je to tačno veličine mog prozora u spavaćoj i fino ja zamračim, tako da je ujutro i kad svane mrak. a soba mi gleda na istok, baš ujutro sunce u nju udara.
od susjedne sobe zatvorim vrata, tako da je ujutro malo svjetlije nego po noći, jer dopire svjetlo kroz nadsvjetlo od vrata kojej je od mutnog stakla.

iako je jutros ustala kad i mi, jer je baš vidjela da je svanulo preko nadsvjetla, i počela pružati ruku prema vratima i zove baboooo, babiceeeee user posted image

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: raspored obroka
13.1.2011 16:09:07   
Sulty
Hej,
samo da provjerim da li ja radim sve kako treba po pitanju ishrane.

4 ujutro: AD mlijeko
budjenje od 6 do 7
voce sa rizolinom (jabuka ili banana ili sljiva ili kruska) sat nakon budjenja
od 9 do 10 AD mlijeko i spavanje - spava obicno 2 do 2,5 sata
Kad se probudi dam joj oko 100 ml sokica
od 2 do 2:30 AD mlijeko i spavanje - spava od sat do dva
6 sati - povrce
9 sati navece AD i spavanje

E sad, ona spava oko 5 sati u prosjeku po danu, a navece oko 9 sati, s tim da se stalno budi. Jede samo jednom, ali zna se bas cesto probuditi da je pomilkis ili das malo kamilice. Izgleda da to ne mozemo iskorijeniti, jer nam je tako vec dva, tri mjeseca. Ima li ko sta da ispravi u ovom rasporedu ili da doda. Nesto sam citala, pa cesto daju neki obrok povrtni recimo oko 12 i 30, a ovaj vecernji kao pola povrce, pola voce. Sta vi mislite.

_____________________________

Mama rodila svoju sjajnu zvijezdu 22.05.2010., a najmirisljaviji cvjetic 26.07.2012.

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: raspored obroka
13.1.2011 16:09:45   
Sulty
Zaboravih reci da je mojoj djevojcici sad 7 mjeseci i 3 sedmice. Od sljedeceg mjeseca joj mislim poceti davati po malo i meso.

_____________________________

Mama rodila svoju sjajnu zvijezdu 22.05.2010., a najmirisljaviji cvjetic 26.07.2012.

(odgovor članu Sulty)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: raspored obroka
13.1.2011 16:30:14   
Skvo RR
Mi smo sa 7 mjeseci imali, evo copy-paste sa druge teme

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Slani: teletina, krompir, karfiol
Slatki: keks, mlijeko
Uzina: vocno-keksana teglica hipp-a
Aptamil, cajko, sok




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Sulty)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: raspored obroka
11.4.2011 14:23:30   
mamica emica
ja imam bebeča od 9 mjeseci koji se takođe budi često noću i doji. ja njemu za večeru skuham malo riže i kad je skoro gotovo dodam jabuku (sve bio hrana). to samo izgnječim i on to voli za večeru. nekad je umjesto toga supica ili hippo kašica. inače ja svom malcu ništa ne miksam. tako više voli. pravim mu supu sa junetinom ili teletinom koju samo izrežem na sitne komadiće. usitnim i povrće i on to voli jesti. ide malo sporije al vidim da uživa. Dok sam mu miksala kašice nije nikako htio jesti slanu hranu, samo voćne kaše.

(odgovor članu daris)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: raspored obroka
12.4.2011 21:50:32   
aida80
da li je ok da beba od osam mjeseci ima u toku 24 sata 7 dojenja i dva druga obroka (vocni u jutarnjem dijelu dana i slani (povrce i meso) u posljepodnevnom dijelu dana)? hvala :)

(odgovor članu mamica emica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: raspored obroka
12.4.2011 21:56:14   
MinaMM
kako beba napreduje? meni bi to bilo bitnije od broja dojenja u toku 24 h. moj user posted image  je i sad kad jede sve i ima 3 cvrsta obroka ima po nekoliko dojenja u toku dana i jos doji u toku noci. nekad je podoj samo nacin da se malo maze sa nama a ne pravo ruckanje.

_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu aida80)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: raspored obroka
12.4.2011 22:12:19   
aida80
napreduje dobro hvala Bogu, nego se pitam da li joj je malo ovih drugih obroka? da li da joj uvedem jos nesto osim toga?

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: raspored obroka
12.4.2011 22:36:08   
zeze
IZVORNA PORUKA: aida80

napreduje dobro hvala Bogu, nego se pitam da li joj je malo ovih drugih obroka? da li da joj uvedem jos nesto osim toga?


Pozdrav
I mene isto zanima i kod mene je isto kao kod tebe. user posted image


_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu aida80)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: raspored obroka
12.4.2011 22:38:54   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: aida80

da li je ok da beba od osam mjeseci ima u toku 24 sata 7 dojenja i dva druga obroka (vocni u jutarnjem dijelu dana i slani (povrce i meso) u posljepodnevnom dijelu dana)? hvala :)


jeste,
do godine dana se uvodi treci obrok a izbacuju se dojenja tako da se ne brines.njemu je jos uvije najvaznije tvoje mlijeko


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu aida80)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: raspored obroka
12.4.2011 22:48:54   
aida80
hvala na odgovoru :)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: raspored obroka
12.4.2011 22:49:21   
MicoTico
Ako ti beba fino napreduje i ako je zadovoljna, onda je OK.
Moj djecak ima 10 mjeseci, ima 3 obroka u toku dana ( ujutro vocni, popodne meso-povrce, navece zitna kasica) + nekoliko podoja u toku dana i nekoliko po noći. Nekad mu i izmedju tih cvrstih obroka dam komadic vocke ili vocni jogurt i sl. Ali, on je ful nemiran, zivahan, mislim da se dobro istrosi, pa ogladni.
Kad smo bili u savjetovalistu sa 9 mjeseci, dr nam je rekla da je taman kako treba biti i da ga tako hranimo( znaci, 3 obroka i dojenje kad zazeli)



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: raspored obroka
12.4.2011 23:17:20   
ladyblue RR
moja N ima 5,5 mjeseci i ima jedan slani, jedan slatki obrok i pije AD 4 puta s tim da je jedna flašica u toku noći (oko 1h) dok spava. ona spava 12 sati u komadu tako da ove obroke raspoređujem na cca 3 sata. ne znam kada se počinju davati sokovi? ja joj još nisam ništa nudila. ne pije ni čaj. ponudim joj ali neće.
kada bih trebala uvesti treći obrok (užinu ili tako nešto)? sa 6 mjeseci ili kasnije?

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 67
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *