|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: botulizam
22.10.2009 15:10:22   
ena23
Vi mene umiriste pravo.
user posted image user posted image user posted image user posted image
Evo od jutros gledam hocu li vidjeti znake umora, zatvora itd kod bebe... nema nista, hB user posted image (A da prostite, toliko se pokakio da mu je iz pelena izaslo...user posted image )

Ma ja sam panicar sto se njega tice, sazrila za lijecenja


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: botulizam
23.10.2009 11:56:12   
sabinas
Ma neces ni vidjeti nikakve nus pojave...To je je naj bolji prirodni lijek...Isto kao sa vrkuton ili m.travom...neko konzumira neko ne.neko vise vjeruje alternativnoj  medicini neko ne...Rekoh ti vec ja dajem svojoj svako jutro,malu plasticnu kasikicu  meda (ne valja ni previse,dovoljna je jedna kasikica-ali obavezno plasticna)ili ubacim u caj (imaju sada raznorazni cajevi za bebe za jacanje imuniteta i regulisanje probave)...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: botulizam
23.10.2009 12:11:02   
senka kurt
Ovo više da podijelim vlastite dileme, pa zato pitam zašto žurimo sa davanjem meda, graha, agruma, šećera našim bebama? Mislim, cijeli život je pred njima i ništa posebno neće dobiti ( a izgubiti mogu) tim što ćemo im što ranije dati med ili grad ili šećer.

Sin ima skoro deset mjeseci i ne namjeravam skoro da mu dam nešto od toga. Mislim, možda nije štetno, ali nije ni previše korisno. Uglavnom, smatram da je recimo med prejak za njih, da grah ne godi ni starijima, o agrumima da i ne govorim. Možda nisam u pravu, ali opet kažem, ješće to narednih godina.

Što se tiče naših mama i toga da su nas hranile medom, čini mi se da ćemo "plaćati" račune kasnije.

_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: botulizam
23.10.2009 12:15:02   
lilix
IZVORNA PORUKA: senka kurt

Ovo više da podijelim vlastite dileme, pa zato pitam zašto žurimo sa davanjem meda, graha, agruma, šećera našim bebama? Mislim, cijeli život je pred njima i ništa posebno neće dobiti ( a izgubiti mogu) tim što ćemo im što ranije dati med ili grad ili šećer.

Sin ima skoro deset mjeseci i ne namjeravam skoro da mu dam nešto od toga. Mislim, možda nije štetno, ali nije ni previše korisno. Uglavnom, smatram da je recimo med prejak za njih, da grah ne godi ni starijima, o agrumima da i ne govorim. Možda nisam u pravu, ali opet kažem, ješće to narednih godina.

Što se tiče naših mama i toga da su nas hranile medom, čini mi se da ćemo "plaćati" račune kasnije.


potpisujem


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: botulizam
23.10.2009 13:20:03   
Anoniman
danas je nažalost važnije kakva će se odjeća, igračke, kolica itd. kupiti bebi, nego da se obrati pažnja na dugoročno zdravlje organizma, što nam je prva obaveza prema sebi kao i prema bebi.
Ja pred nekim ljudima ispadam opsjednuta, tražim iglu u plastu sjena, a jednostavno prilagođavam stvari spremnosti moje bebe.
Tako i sa medom, zamislite, pa ja sam luda, nešto tako zdravo, a ja izmišljam da ima neke bakterije.user posted image
Sada moja djevojčica ima 14 mjeseci i više ne branim da od mene uzme gutljaj čaja u kojem ima kašikica meda, ali još sam oprezna.
I ja bih da ona odmah odraste i bude spremna na sve, ali kao što se sve složismo, za sve ima vremena...

(odgovor članu lilix)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: botulizam
23.10.2009 15:55:21   
malena sharena
Dok nisam vidjela ovu temu nisam imala pojma da se bebi ne smije davati med! Citav zivot slusam svoju mamu kako govori da sam u prvoj godini zivota pojela ne znam koliko kilograma meda i da sam zahvaljujuci tome bila zdrava i napredna beba user posted image I ja sam kontala kako je med prirodan, zato mi nikad nije palo na pamet da tu ima nesto lose. Svom malenom necu davati med iz predostroznosti, a s druge strane valjda bi se meni za ovih 26 godina ti pojedeni kilogrami meda odrazili na zdravlje user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: botulizam
23.10.2009 17:32:39   
suncan_dan
ma shee,ne brini, ti samo dobro mislis, a mame ako misle da je dobro, onda neka daju.
pitam se isto kakvi su to doktori, pa neupozore mame na to???? ja ga nisam davala, i znala sam zasto nisam! sad isto rijetko kada da ga dajem.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: botulizam
24.10.2009 13:51:19   
sabinas
To sto neko daje,ne znaci da je manje odgovrna majka od onih koji ne daju...a kada bi smo gledali sta je dobro za bebe,od hrane pa na dalje...uvidjeli bi da 1. 000.000 stvari uradimo sto ne bi trebalo...user posted image
Pa svi opet to radimo,ne samo kada je u pitanju med....

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: botulizam
4.11.2009 8:35:21   
marinčii
http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=143254

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: botulizam
4.11.2009 12:14:35   
senka kurt
Evo teksta sa 24sata.hr. Nije mi cilj da bilo koga uplašim, ali volim reći da nikada ne smijemo pomisliti - "to se dešava nekome drugom"....

Škot Logan Douglas, star samo 16 tjedana, bori se za život nakon što je pokupio rijetku bakteriju s dude. Vjeruje se da se zarazio jer je cuclao dudu umočenu u med. Liječnici u Edinburghu nisu odmah otkrili uzrok paralize dok ga nisu testirali na botulizam. Logan je prvi koji je dobio dječji oblik botulizma u Škotskoj.
- Nadamo se da će što prije ozdraviti - rekla je majka Theresa Fitzpatrick (24), koja je već 6 tjedana stalno uz dječaka s ocem Alexom Douglasom. Mališan je u utorak navečer bio u kritičnom stanju.
Botulizam uzrokuje bakterija clostridium koja živi u zemlji. Iako je ima u botoxu, može biti kobna ako uđe u organizam preko rane ili hrane. Napada središnji živčani sustav. Tragovi bakterije u medu bezopasni su za odrasle, ali ne i za djecu. Bolest može dovesti do paralize koja obično počinje s mišićima lica, a zatim se širi. U teškim oblicima paralizira mišiće za disanje.


_____________________________

Sin - 14.1.2009.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: botulizam
4.11.2009 12:49:57   
škorpija
ma užas, a koliko samo mama znam koje i danas koriste tu metodu umakanja dude u med, a kad sam im govorila za botulizam gledale su u mene kao da sam najveća luđakinja na svijetuuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: botulizam
4.11.2009 12:52:53   
Nedi
Nama je doktorica u dispanzeru rekla da umočimo dudu u med...sva sreća pa smo samo jednom pokušali

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: botulizam
4.11.2009 13:06:02   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Nedi

Nama je doktorica u dispanzeru rekla da umočimo dudu u med...sva sreća pa smo samo jednom pokušali


ajd molim te reci kako se zove...cisto da druge mame znaju koga da ne slusaju ... cccc

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: botulizam
4.11.2009 13:08:20   
Nedi
dispanzer u Zenici dr Emina - a razlog preporuke zato šta sam je ja pitala na koji način ćemo skinuti malo krupice koja se uhvatila na nepcu skroz na kraju i nije se moglo čistiti fizički, nije se mogla dohvatiti.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: botulizam
4.11.2009 13:56:42   
ena23
IZVORNA PORUKA: škorpija

ma užas, a koliko samo mama znam koje i danas koriste tu metodu umakanja dude u med, a kad sam im govorila za botulizam gledale su u mene kao da sam najveća luđakinja na svijetuuser posted image


Ja fakat ne znam sta je sa ovim narodom?
Malo je off-topic ali eto: dok sam bila dvije sedmice "kod nasih" ljudi su mi se bukvalno u facu smijali koliko "pretjerujem" kada kazem da cu iskljucivo dojiti do sestog mjeseca, da necu nikada djetu dati AD mlijeko, da nikada necu uzeti ni hodalicu ni dubak ni slicna "pomagala"... Samo mi se svi u facu odvale smijati, iako ja nadugo i nasiroko objasnim sa medicinske, naucne, logicne, humane, ma sa svake strane, zasto sta radim. Samo slijedi ona poznata "hajde Boga ti, kako smo mi to prije..."user posted image Na ovo prosto pobudalim


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: botulizam
4.11.2009 14:01:08   
hanabanana
Prestani objašnjavati, i po svome.
Gluhom ne vrijedi šaptati.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: botulizam
4.11.2009 15:04:17   
bebacha
http://www.24sata.hr/news/djecacic-se-bori-za-zivot-zbog-dude-umocene-u-med/143254/

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: botulizam
4.11.2009 15:06:40   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: marinčii

http://www.24sata.hr/index.php?cmd=show_clanak&tekst_id=143254


marinčii je već objavila vijest.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: botulizam
4.11.2009 15:18:45   
Private
Ma znate da vecinom za danasnje mame kazu,kao pokupile smo svu pamet svijeta,kako su nama cucu 100 x umakali u med pa nas nikakav botulizam nije hvatao,kao sto nije ni bilo puberteta kad su bili djeca.Sad mi je jos i drago sto mali nece cucu,nikad je nije ni htio,samo je pljune.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Botulizam
10.11.2009 10:42:57   
amdi
IZVORNA PORUKA: Private

Ma znate da vecinom za danasnje mame kazu,kao pokupile smo svu pamet svijeta,kako su nama cucu 100 x umakali u med pa nas nikakav botulizam nije hvatao,kao sto nije ni bilo puberteta kad su bili djeca.Sad mi je jos i drago sto mali nece cucu,nikad je nije ni htio,samo je pljune.


Sto me nerviraju ovi stari...sve je nekad bilo bolje,svi su bili slozniji, ...
A zaboravili su kolika je smrtnost djece bila tada, a kolika je sad-o tome se ne prica, nego se prica upravo suprotno: "pogledajte, ja sam davala svom djetetu cuclu umocenu u med pa mu nije nista"...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 29.5.2012 22:35:10 >

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Botulizam
10.11.2009 10:47:58   
bebacha
maloo off topic.ko kaze da prije djeca nisu oboljevala od botulizma,samo sto senije znalo od gega boluje,pa i ako djete umre prihvate to ko boziju volju i hajmo dalje.cuj nije bilo puberte,jest bilo samo se nije nikako zvaouser posted image user posted image user posted image user posted image mi,danasnje mame stvarno znamo i pretjerivat al nema nas niko pravo krivit ako koristimo to sto je nauka dosta uznapredovalo pa zelimo svojo djeci pomoci u svakom pogledu

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 29.5.2012 22:34:55 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Botulizam
29.12.2009 17:21:26   
Esmica
Znam da cu biti napadnuta,ali svako ima svoje misljenje.
Danas je sve naopako,pa tako i ovo.Po mom skromnom misljenju.
Kad je mala bebica bolesna,med strogo se ne smije davati,a silni antibiotici sa groznim sastavom kao smiju.
Znam bebicu koja je sa tri mjeseca dva puta zaredom pila Zinnat zbog bronhitisa.
Imam troje djece i svakom od njih od prvog dana dajem med,ali bukvalno od prvog.
Bas sam nedavno citala knjigu o pcelarstvu,i ima tekst gdje pise o tome kako je med jako dobar za dojencad,pojacava imunitet,itd.
Kazem danas se najvise gleda na ovakve stvari,a najvise je djece oboljele,mnogo alergija i cega sve ne.
A iskustva starijih pokazuju drugacije.Moja nena je odgojila sedmero,pa eno ih,masaAllah,nista ima ne fali.Svi su med jeli od prvih dana.


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 29.5.2012 22:34:22 >

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Botulizam
29.12.2009 17:47:25   
Arko
Ti izgleda nisi cula za ovaj slucaj...

http://www.24sata.hr/news/djecacic-se-bori-za-zivot-zbog-dude-umocene-u-med/143254/


< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 29.5.2012 22:34:07 >

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 48
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *