|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 12:31:00   
lamama
ma draga tikice i ja se to često zapitam, i imam osjećaj da se ponekad ljudi hrane tuđim neuspjesima i patnjama, meni nikada nije padalo na pamet da nekog zapitkujem o njegovom životu, fakultetu ili poslu, ali tako je to.
A najsmješnije mi je kada mi kažu samo ti pij litrima macinu travu, ma popila sam livadu cijelu, ne kažem da nije korisno piti čajeve ali ako  nema trudnoće godinu treba odmah ići na pretrage i ptkriti problem.


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 13:53:51   
riba78
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Nije neplodnost nastala zbog stresa, stres je nastao kao posljedica borbe s neplosnosti. Neplodnost je bolest i takvom je proglasena od strane Svjetske organizacije za zdravstvo, nije psihicko stanje. To sto kod nas nije proglasena bolescu (nas = ex yu drzave), to je problem balkana i svjetlosne godine udaljenosti od EU, a ne nicije psihe.Mozete se opustati do mile volje, ali niste li ni nakon 2 godine nezasticenih odnosa uspjele ostvariti trudnocu, molim vas, odite lijecniku.
[/q
uote]

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

potpisujem bravo Tikice, želim ti što prijeuser posted image .


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 15:37:56   
tikica_69
Hvala riba78 user posted image

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 15:48:12   
vjestica
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Pa gdje je savjest tim ljudima koji ne mogu znati da li je kod neke osobe prisutan fizicki problem a savjetuju ga sa takvim izjavama tipa "opusti se" user posted image

potpisujem


(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 15:49:47   
vjestica
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Nije neplodnost nastala zbog stresa, stres je nastao kao posljedica borbe s neplosnosti. Neplodnost je bolest i takvom je proglasena od strane Svjetske organizacije za zdravstvo, nije psihicko stanje. To sto kod nas nije proglasena bolescu (nas = ex yu drzave), to je problem balkana i svjetlosne godine udaljenosti od EU, a ne nicije psihe.Mozete se opustati do mile volje, ali niste li ni nakon 2 godine nezasticenih odnosa uspjele ostvariti trudnocu, molim vas, odite lijecniku.

i ovo potpisujem


(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
29.11.2008 22:44:14   
anuska08
Ma može psiha biti čudo ili ne znam što već, ali kako se opustit i dignuti ruke i reći što bude bude, kada to toliko želiš? Ja sam si sto put rekla nakon što dobijemuser posted image  ,sljedeći mjesec neću ništa očekivati pa što bude, ali već kad otprilike znam da su mi plodni dani mozak počne raditi  i valjda umjesto muža vidim samo spermij ( sorry na izrazu), a par dana prije user posted image  postajem totalno nervozna! A još kad počnu pitanja kada ćete vi... upravo zbog tih pitanja počela sam izbjegavati neke ljude, neka okupljanja kao npr. dječje rođendane.. a još kad mi frendica koja zna problem kaže:- znaš "taj i taj" je pitao zašto vi nemate djece, a ja nisam znala više što reći....tada totalno totalno poludim!!!!!!!  neki ljudi stvarno, ali stvarno nemaju mjeru. Slažem se s Lamamom, meni ne pada napamet pitati nekoga o nekim pitanjima, vjenčanja, djeca...

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
30.11.2008 23:50:49   
emy
A još kad počnu pitanja kada ćete vi... upravo zbog tih pitanja počela sam izbjegavati neke ljude, neka okupljanja kao npr. dječje rođendane.. a još kad mi frendica koja zna problem kaže:- znaš "taj i taj" je pitao zašto vi nemate djece, a ja nisam znala više što reći....tada totalno totalno poludim!!!!!!!

bas sam prije neki dan imala situaciju da me jako dobra prijateljica pozvala da izadjemo
ona ima preslatkog sincica a ceka i drugu bebicu
bila sam u svom filmu oko bebe, hormona, spermiograma mm
i jednostavno nisam imala snage da izadjem sa njom
ne zato sto joj zavidim, vec sto sam umorna od stalnih pitanja, prica i savjeta
i ne mislim da sam radi toga losa osoba

i opet  podvlacim   ne moze biti do psihe i razmisljanja
mora da postoji fizicki problem koji se moze ili ne moze lijeciti

(odgovor članu anuska08)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
1.12.2008 11:00:48   
lamama
Naravno da nije do psihe, treba se liječiti i otkriti uzrok zašto ne dolazi do trudnoće.
jedino se psihički ne treba opterećavati sa tuđim pitanjima i glupostima, treba misliti pozitivno, reći sebi ja idem dalje i borim se a za druge me briga!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
4.12.2008 11:45:36   
liebevoll
Drage moje, neki dan me je bas jedna poznanica iznervirala. Ima 28 godina, curicu od tri godine, i sad je trudna. Prvi puta je bukvalno zatrudnila prvi mjesec  braka, i sada, navodno, cim su se odlucili za drugo dijete. I tako, neko vece mi sjedimo, bila je jos jedna trudnica(blago meni, sve oko mene user posted image -valjda prede i na mene), i pocela je prica o tome, da li bi vise volila user posted image  ili user posted image . Naravno, uvjek se kaze neka je zivo i zdravo, a ona ce  "ja ne bih mogla odgajati musko dijete, ne znam kako bi bila mama muskom djetetu..." i slicne nebuloze. 
Zamislite kako me to zabolilo, takvo razmetanje i glupiranje. Ja pokusavam skoro dvije godine ostati user posted image , imala spontani, jednom mjesecno sam depresivna kada vidim da je stiglauser posted image , a neki ljudi to tako olako shvataju i komentarisu.
Mislim da niko to ne razumije ko nije prosao kroz to. I najlakse je reci "opusti se",kao da je to neka carobna formula koja ce uciniti sve bajnim.

_____________________________

"Ti si zelja iza koje druge zelje nema..."
24.8.2009.

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Da li je Psiha "čudo"?
4.12.2008 18:41:37   
azra
Drage moje ja zaista nisam nikom htjela pametovati znam kako vam je kad dođe user posted image  i ja sam je mrzila!!! Nemojte gubiti nadu i ustrajte i naravno treba tražiti stručno mišljenje i liječiti se.

_____________________________

mala princeza 12.06.2008
mali princ 11.02.2011

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 110
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *