|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lutka za dojenje....
15.4.2011 13:34:44   
M kao Mama
Gledajući iz mog ugla meni je ovo bizare nad bizare, gledaju iz ugla moje kćerke ovo je waooooooo, ona se mjesecima igra tako što se zatvori u sobu i ko fol doji bebe, šta da joj radim da je ružim, skont će da dojenje ne valja, da je putim ide mi na živce, srećom, ovih dana je popustila manija dojenja, mada sam jedan dan dobila info da se i porađala. Mislim, hiljadu ????? iznad moje glave.

Helem, ovaj produkt za mene je veliki -

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Lutka za dojenje....
15.4.2011 19:50:26   
sporty mamaa
Ma djecu treba pustiti da budu djeca..... Sve ima svoje vrijeme, a djetinjstvo je najljepsi period zivota i zasto djecu opterecivati stvarima za odrasle??? Zbog ovakvih stvari danas se od djece ocekuje da prebrzo odrastaju, umjesto da ih se pusti da uzivaju u djetinjstvu... Ako cemo djevojcice u toj dobi uciti da doje, zasto ih onda nebi ucili i kako se prave djeca, sto je mjesecnica, kontracepcija i slicne stvari, mislim stvarno.... Kad bude vrijem za to naravno da treba sjesti i objasniti djetetu, ali ne prerano, neka djeca budu upravo to sto jesu user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 15.4.2011 19:51:22 >

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Lutka za dojenje....
15.4.2011 23:36:40   
leona81
http://www.youtube.com/watch?v=rFa6qIK0G7g&feature=related

hahahahahauser posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 8:59:52   
elkina_mala
I ja sam otisla skoro u radnju da kupim S neku igrackicu i gledam slucajno lutke;;...
Imaju crnog ena i bjelog
djecaci i imaju cunu dole,Allahami ,znaci lijepo sve napravljeno a djevojcice vaginu...
Odvratnoooooooooooo,jos je ta radnja samo za igracke,kad sam vidjela vishe i ne idem tamo!!

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 21:29:46   
škorpija
http://www.youtube.com/watch?v=rFa6qIK0G7g&feature=related

hahahahaha


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 22:55:58   
M kao Mama
Pa, moja kolegica je curici je donijela iz Turske prije 10 godina luktu i došla kući, Hana otpakuje kad dole ćuna, mama, mama, šta je ovo, a ona makaze i cap, kaže ništa, a hani bilo možda tri godine

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 22:58:42   
teacher75
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Pa, moja kolegica je curici je donijela iz Turske prije 10 godina luktu i došla kući, Hana otpakuje kad dole ćuna, mama, mama, šta je ovo, a ona makaze i cap, kaže ništa, a hani bilo možda tri godine

a kako ce joj objasniti kad odu na more pa vidi negdje na plazi golog djecaka?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:02:01   
Hanady RR
Ovaj dio sa lutkom za dojenje...
ja ne vidim ništa bizarno sem što se koristi bradavica da s enahrani...lutka neka plače ali pri nalsanjanju na položaj za dojenje ili hranjenje neka prestane...al stavljati siku nema potrebe ali ne bih ni bočice svakoj lutki odmah kupilauser posted image
moja starija je dojila lutku svoju sve doka sma ja dojila njenu seku...

eh sad...
ove lutke sa spolnim organima...mislim ja ne vidim ništa loše u tome...
pa lutka je njena drugarica ili drug i izgledju kao drugarica i drug...sad koliko je zto živopisno ne bih ulazila u priču jer nisma očima vijdela...sli mislim da se djetetu može objasniti šta je ''muški i žesnki spolni organ'' na koji piške dječaci i djevojčice bez da s emakazama odrežeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:03:39   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ovaj dio sa lutkom za dojenje...
ja ne vidim ništa bizarno sem što se koristi bradavica da s enahrani...lutka neka plače ali pri nalsanjanju na položaj za dojenje ili hranjenje neka prestane...al stavljati siku nema potrebe ali ne bih ni bočice svakoj lutki odmah kupilauser posted image
moja starija je dojila lutku svoju sve doka sma ja dojila njenu seku...

eh sad...
ove lutke sa spolnim organima...mislim ja ne vidim ništa loše u tome...
pa lutka je njena drugarica ili drug i izgledju kao drugarica i drug...sad koliko je zto živopisno ne bih ulazila u priču jer nisma očima vijdela...sli mislim da se djetetu može objasniti šta je ''muški i žesnki spolni organ'' na koji piške dječaci i djevojčice bez da s emakazama odrežeuser posted image

potpisujem, nemam svoje misljenje, sta cuuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:06:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Pa, moja kolegica je curici je donijela iz Turske prije 10 godina luktu i došla kući, Hana otpakuje kad dole ćuna, mama, mama, šta je ovo, a ona makaze i cap, kaže ništa, a hani bilo možda tri godine

a kako ce joj objasniti kad odu na more pa vidi negdje na plazi golog djecaka?


tek sad će biti bizarno...
Čuvajete se dečki jedne hane hoda sa makazama po plažiuser posted image

alma oprosti ali ta mama je mogla i drugačije regirati sa djevojčicom do tri godine...bar bih ja drugačije...baš da uzme makaze i odrežeuser posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:07:13   
sporty mamaa
Ja ipak nisam ni za te lutke sa spolnim organima, ne znam, ali nekako mi prerano za objasnjavanje... Teacher, a to za more, ja sam uvijek curici oblacila kupaci i meni je tako prikladnije a i higijenski, ja ne volim vidjeti golo dijete kako sece po plazi. Vjerovatno bih joj nesto objasnila i skrenula paznju... A mislim da i nije dobro za djeciju mastu...user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:14:46   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ja ipak nisam ni za te lutke sa spolnim organima, ne znam, ali nekako mi prerano za objasnjavanje... Teacher, a to za more, ja sam uvijek curici oblacila kupaci i meni je tako prikladnije a i higijenski, ja ne volim vidjeti golo dijete kako sece po plazi. Vjerovatno bih joj nesto objasnila i skrenula paznju... A mislim da i nije dobro za djeciju mastu...user posted image


pa i moja su djeca u kostimima od rođenja na moru...al eminento nisu sva...i šta tada...da ugušim zaniteželju kako taj dječak obavlja malu nuždu na ''''to''''user posted image

i kako je moguće da je prerano za obajašnjavenje kako se piškiuser posted image
pa nisi valjda mislila da sma svojim curicama već rekla za što sve služe spolni organi kod dječaka i djevojčica...
U vezi s atim pratit ću razvoj svoga djeteta pa razgovarati...ali s atri godine savršeno je lako i s moje tačke gledišta normalno reći da dječaci piške tako a ti djevojčice mamina tako...zato ti imaš žensko ime a on ima muško ime...a sve ostalo je isto.user posted image

i da ova djevojčica koja je u pirči...mogla je mamu d apita kod svoga malađega brata dok ga mama presvlači šta je to...
dali bi mama isto postupila...nebi naravno...imala bi objašnjenje koje je prikladno dječijem uzrastu i mentalnom sklopu, zar neuser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 16.4.2011 23:17:09 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:15:24   
ziki
Nekad davno bila je emisija Branko Kockica i to jednostavno objasnjeno da je djevojcicama pisa uvuvcena adjecacima nije i to je razlika, hajom dalje. Lutku nisam vidjela al mi po malo bizarno zvuci. Mada predpostavljam da ce moj nemirko takodje dojit jednu od svojih "beba" kad ako Bog da ja budem dojila.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:18:29   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ja ipak nisam ni za te lutke sa spolnim organima, ne znam, ali nekako mi prerano za objasnjavanje... Teacher, a to za more, ja sam uvijek curici oblacila kupaci i meni je tako prikladnije a i higijenski, ja ne volim vidjeti golo dijete kako sece po plazi. Vjerovatno bih joj nesto objasnila i skrenula paznju... A mislim da i nije dobro za djeciju mastu...user posted image


pa i moja su djeca u kostimima od rođenja na moru...al eminento nisu sva...i šta tada...da ugušim zaniteželju kako taj dječak obavlja malu nuždu na ''to''user posted image

i kako je moguće da je prerano za obajašnjavenje kako se piškiuser posted image
pa nisi valjda mislila da sma svojim curicama već rekla za što sve služe spolni organi kod dječaka i djevojčica...
U vezi s atim pratit ću razvoj svoga djeteta pa razgovarati...ali s atri godine savršeno je lako i s moje tačke gledišta normalno reći da dječaci piške tako a ti djevojčice mamina tako...zato ti imaš žensko ime a on ima muško ime...a sve ostalo je isto.user posted image


Jes malo sutra lakouser posted image user posted image user posted image Moja vidjela druga kako piski u tutu, i hoce ona i nema sanse da joj objasnis, a ima 2 i poluser posted image user posted image user posted image I tako sjednem ja nju da se popiski, ali sutra se fino sama skinula i piskila stojecki, ne moram ni reci da je svu robu popiskilauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:29:42   
Medić*
Meni su te lutke tipa ove za dojenje, lutka koja izvrsava svoje fizioloske potrebe, zatim sam cula da ima lutka Barby koja je trudna i beba se moze vaditi... meni su to prave gluposti, nikad kraja ljudskim glupostim i naglasavanju seksualnosti djece ..
pored toliko dobrih i korisnih igracaka user posted image  u redu mi je vidjeti kada se curice igraju i oponasaju svoje mame dok doje braca ili seku, to mi je normalno, to moze raditi sa bilo kojom lutkom, i ja sam kao mala igrala se obicnom lutkom i hranila je, presvlacila, i sl. Ovakvo sto nikada ne bih kupla svom djetetu, moze se igrati i oponasati mamu sa obicnom lutkom a kupiti curici ovakvu lutku za ucenje dojenja user posted image  svasta...


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:33:36   
myb@by

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Meni su te lutke tipa ove za dojenje, lutka koja izvrsava svoje fizioloske potrebe, zatim sam cula da ima lutka Barby koja je trudna i beba se moze vaditi... meni su to prave gluposti, nikad kraja ljudskim glupostim i naglasavanju seksualnosti djece ..
pored toliko dobrih i korisnih igracaka user posted image  u redu mi je vidjeti kada se curice igraju i oponasaju svoje mame dok doje braca ili seku, to mi je normalno, to moze raditi sa bilo kojom lutkom, i ja sam kao mala igrala se obicnom lutkom i hranila je, presvlacila, i sl. Ovakvo sto nikada ne bih kupla svom djetetu, moze se igrati i oponasati mamu sa obicnom lutkom a kupiti curici ovakvu lutku za ucenje dojenja user posted image  svasta...


Potpisujem user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:44:25   
teacher75
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Ja ipak nisam ni za te lutke sa spolnim organima, ne znam, ali nekako mi prerano za objasnjavanje... Teacher, a to za more, ja sam uvijek curici oblacila kupaci i meni je tako prikladnije a i higijenski, ja ne volim vidjeti golo dijete kako sece po plazi. Vjerovatno bih joj nesto objasnila i skrenula paznju... A mislim da i nije dobro za djeciju mastu...user posted image

ako ti oblacis, a oblacim i ja, ne znaci da svi tako rade i dijete ce kad tad vidjeti golog djecaka. objasnila bih razliku slicno kao sto je hanady napisala, pa ne mora se to odmah vezati za sexualnost. kad sam ja bila mala, djeca su uglavnom hodala gola po plazi i moja masta nije sezala dalje od togga da djevojcice i djecaci drugacije piskeuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 16.4.2011 23:45:03 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Lutka za dojenje....
16.4.2011 23:57:41   
mama75
Moje dijete do 3-4 godine nije ni primjecivalo razliku medju polovima na taj nacin, nego samo po onome sto se vidi:izgled, muski imaju bradu itd. Ali kako rastu pocinju postavljati pitanja i mora im se nesto od toga i objasniti. Na zalost danas ta pitanja pocinju postavljati mnogo ranije u odnosu na nas user posted image Meni je bio sok kada sam bila trudna i moja curica dolazi iz vrtica i kaze: mama ako ti seka izadje na pupu bices duze u bolnici nego ako ti izadje na pisu. user posted image Rekla joj drugarica u vrticu. E onda sam i to morala objasnjavati, jer je bila sva uplakana, do tada je bila ubijedjena da bebe izlaze iz stomaka. 

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Lutka za dojenje....
29.7.2011 15:37:25   
Fantasia
Ovo je stvarno nepotrebna stvar za malu djecu. Mislim da je u pitanju novac, tj. veliki biznis je iza toga.

_____________________________

Moj princ 2004.
Moja princeza 2008.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *