|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 15:33:36   
Blue rose RR
Moram priznati da je i malo mamina maza (neka je brzo ću je postati željna), ali svi mi brzo se adaptiramo na ono što moramo, pa tako i djeca.

A što se tiče stana, meni je važnije da su blizu: škola, granapi, dom zdravlja, a ko hoće zelenila, toliko imamo brda i planina, pa bujrum.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 15:42:45   
mama75
IZVORNA PORUKA: Dida79

Da sam ja u pitanju prodala bi oba stana.
Novcem od prodaje bi kupila roditeljima garsonjeru (naravno koja bi njima odgovarala) a nama stan koji zadovoljava nase kriterijeuser posted image
Opet sam ovo ja a ti mila kako god odlucis neka ti je sretno

Ne mogu citati sve postove, a ovaj je najblizi onome sto i ja mislim. Dakle, emocije na stranu sada, taj stan u kome si odrasla i sl. Ovo ti je super opcija jer mozes mozda kupiti i stan koji je 3-soban, npr. A s druge strane, imaju neke cake u nasljednom pravu, tako da bez obzira sto je tvoj otac testamentom prepisao stan tebi ili tvom djetetu, tvoja sestra ako ne daj Boze "poludi" poslije njegove smrti moze traziti svoj dio u tom stanu. A ako se stan proda, on sa svojim parama moze raditi sta god hoce. Stan drugi koji kupi mozete odmah kupiti na tvoje/sabinino ile. Ovo ti pisem jer moji prijatelji imaju ovu gore navedenu situaciju: dedo joj za zivota prepisao stan, ona sa porodicom zivjela s njim u stanu, njegovala ga bla bla i kad je umro tetka trazi svoj dio i po nekom zakonu ima pravo na 1/4. Inace je tetka citav zivot bila OK i normalna zena. Odjednom ... ljudi polude kad su pare u pitanju izgleda user posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 15:49:15   
ivanak

IZVORNA PORUKA: ziki

Bambi ne želi jer je balkanac. Mom rahmetli ocu đed, mamin otac je nudio da napravi kuću pored njihove al tad nije pristao jer nije mogao da dozvoli da ga punac kući. Posle se kajajo. Inače nije robovao od tih mačo faona i uvijek je mami pomagao, usisavao, prao sudove, kuhao, prao tepihe, pomago oko zimnice dok se čitava mhala ibretila a eto to nije mogao. 


ista stvar kao i kod mene... svojoj mami je sve radi, pravo, čistio... a kad sam ga ja pitala da dođe stati kod mene dok ne sredimo stan da ne žurimo ( to bi bilo svega par mjeseci ) on je rekao da se ne želi udavati.

Moje ti je da središ sa mužem problem pa kad to napraviš prodaj sve i kupi roditeljima njihove, a sebi što možeš veće, tako ti je najbolje...

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 15:53:17   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mama75

A s druge strane, imaju neke cake u nasljednom pravu, tako da bez obzira sto je tvoj otac testamentom prepisao stan tebi ili tvom djetetu, tvoja sestra ako ne daj Boze "poludi" poslije njegove smrti moze traziti svoj dio u tom stanu.


Može samo osporavati testament, tvrditi da je otac bio mahnit kad ga je napisao.
Terat dokaza je na onom koji tvrdi.

I može dobiti nužni zakonski dio, koji nije njen dio koji bi joj inače pripao ( ako dijeli s mamom i sestrom to bi bi bila 1/3 ) nego nužni zakonski dio.
I to je pitanje da li bi dobila.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 15:53:31   
chuci
IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: Dida79

Da sam ja u pitanju prodala bi oba stana.
Novcem od prodaje bi kupila roditeljima garsonjeru (naravno koja bi njima odgovarala) a nama stan koji zadovoljava nase kriterijeuser posted image
Opet sam ovo ja a ti mila kako god odlucis neka ti je sretno

Ne mogu citati sve postove, a ovaj je najblizi onome sto i ja mislim. Dakle, emocije na stranu sada, taj stan u kome si odrasla i sl. Ovo ti je super opcija jer mozes mozda kupiti i stan koji je 3-soban, npr. A s druge strane, imaju neke cake u nasljednom pravu, tako da bez obzira sto je tvoj otac testamentom prepisao stan tebi ili tvom djetetu, tvoja sestra ako ne daj Boze "poludi" poslije njegove smrti moze traziti svoj dio u tom stanu. A ako se stan proda, on sa svojim parama moze raditi sta god hoce. Stan drugi koji kupi mozete odmah kupiti na tvoje/sabinino ile. Ovo ti pisem jer moji prijatelji imaju ovu gore navedenu situaciju: dedo joj za zivota prepisao stan, ona sa porodicom zivjela s njim u stanu, njegovala ga bla bla i kad je umro tetka trazi svoj dio i po nekom zakonu ima pravo na 1/4. Inace je tetka citav zivot bila OK i normalna zena. Odjednom ... ljudi polude kad su pare u pitanju izgleda user posted image



ima li neki pravnik da mi odgovori kako je ovo moguće. ako joj je prepisao stan, onda je stan valjda pravno njen i nema veze čiji je bio prije nje (dedin) pa da neko traži i još gore da mu zakon daje pravo na taj stan na osnovu prethodnog vlasnika. ja nekad baš ne kontam zakonuser posted image user posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 15:54:11   
mama75
Meni su roditelji kupili stan na moje ime i mi zivimo u tom stanu. Bas bi mi bilo simpa da mi je mm rekao da nece, vec da idemo u podstanare, ha ha ha. Sada prodajemo stan i kupujemo veci i taj ce stan biti 1/2, tako da opet nece jadan biti svoj na svom user posted image Ne vjerujem da je ovo sto navodite razlog kod Bambi, mislim da su emocije u pitanju. Mi se jedva odvajamo od ovog naseg stana, bez obzira sto znamo da nam treba veci. Ali opet trazimo da je taj veci u blizini ovog, da ima slican raspored ko ovaj... Navika je cudo.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 15:57:58   
mama75
Ovo ni ja ne kontam, ali ljudi su na sudu vec godinama. Jos dedo imao imovine bas puno, bogati ljudi bili, tako da se to oteglo pravo. Mislim da je kod stana u pitanju sljedece: dedo je dobio od firme taj stan (znate kako je to prije bilo) i stan je toliki koliki je jer je on imao zenu i 2 djece. Da je imao manje djece, stan bi bio manji, pa tako valjda ova kcerka ima to neko pravo na 1/4. Ili opcija: stan je od roditelja, pa kad jedan umre ona polovina ide djeci. Tako je dedo mogao prepisati samo svoju polovinu i pola zeninog dijela. Ma nemam pojma, ali je situacija uzasna, svadje, sudovi... Grozno.
Uglavnom, zelim reci mojoj dragoj Bambi da sredi sve pravno, nikad se ne zna sta nosi sutrasnji dan. I da se ne daj Boze njena djeca sutra sude sa nekim i svadjaju zbog par kvadrata.


< Poruku je uredio mama75 -- 25.4.2011 15:59:59 >

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 16:02:00   
hanabanana
Situacija je grozna zato što je dedo dijelio ono na što pravo nema.

Da je dedin stan, on ga je mogao prepisati kome hoće.

I prvi nasljedni red bi imao pravno na nužni zakonski dio, koji ni u kojem slučaju nije 1/4.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 16:05:18   
mama75
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Situacija je grozna zato što je dedo dijelio ono na što pravo nema.

Da je dedin stan, on ga je mogao prepisati kome hoće.

I prvi nasljedni red bi imao pravno na nužni zakonski dio, koji ni u kojem slučaju nije 1/4.

Stan je dedin bio 1/1, to je sigurno. Isto kao sto je stan roditelja mm bio 1/1 na njegovom ocu, ali kada je ovaj umro ostavinska rasprava je dala njegovoj mami 1/2 stana, a njemu i sestri po 1/4, pa su se oni odrekli u maminu korist. Kod ovih je komplikovana situacija, namam pojma zbog cega, ali ne bih da vise detalja iznosim o necijem zivotu, ipak je ovo javni forum. Samo eto upozorih da se to pravno rijesi.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 16:07:36   
mama75
Evo jos jedan primjer: stan mojih roditelja je 1/1 na mog oca, a u kupovini stana je nekada davno ucestvovala i tatina i mamina firma. I poslije rata oni certifikati su se dali, bilo je tu i maminih i mojih i sestrinih, ali stan i dalje na tati, mada se podrazumjeva da je to mamin i tatin stan kako god na papirima pisalo.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 16:08:16   
hanabanana
Oni koji su imali stanarska prava, u Titino doba, nakon što je Tito umro, došao i prošao rat, morali su te stanove otkupiti.
Pa ih nisu mogli otkupiti solo nosioci stanarskog prava, nego skupa sa svojim bračnim drugovima. Što je ok, zakon je štitio bračnog druga.

Tetka u priči o kojoj govoriš bi imala pravo na 1/4 samo u slučaju da nema testamenta....ako ima usmeni testament, ili ono: Dedo je rekao ostaviti stan meni....e tada se mogu tužiti do sudnjeg dana.

Ali ako pismeni testament postoji, onda se tetki eventualno može priznati pravo na nužni dio....a i ne mora.

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 16:12:15   
mama75
Odosmo mi skroz OT. Bambi sretno tebi kako god da odlucis. Narocito mi je simpa bio dio kada si napisala da bi jos djece user posted image  

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
25.4.2011 21:16:05   
Bambi09
Ima ta zakonska zavrzlama ali samo kao sto rece hanabanana ako je to rekla - kazala da je nasljednik ovaj ili onaj. U mom slucaju babo je vec davno otisao u Opcinski sud gdje je napravio testament koji ispunjava sve formalno - pravne uslove, tako da je taj testament neosporiv. Kao slag na tortu moje sestre su se pred tim sudom kod kojeg je napravljen testament izjasnile da se slazu sa istim i da se odricu prava nasljedstva stana u moju korist, upravo iz razloga sto su i one dobile svoje nasljedstvo u drugoj imovini. Helem sve smo podmirene za zivota i pameti nasih roditelja.
Malo sam se mozda pogresno izjasnila, jeste da sam sentimentalno vezana za taj roditeljski stan, ali ne toliko da sad ne bih dala da se proda, nego sam razmisljala u pravcu da je bolje sutra mom djetetu da ostane dvosoban stan nego jednosoban...
Ali, malo smo "tabirili" ovu temu i ja i mm, odigrali partiju otvorenih karata, tako da smo skoro na domak odluke. Malo jos presabiramo po glavi pozitivne i negativne strane ovog cina, zamjene stanova, pa valjda cemo donijeti ispravnu odluku.
U svakom slucaju, jos jednom veliko hvala na korisnim komentarima user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Zamjena stana - DA ili NE???
8.2.2016 14:18:38   
Bambi09
Evo mene na mojoj temi.
Hmmm... citam sve iz pocetka i znate sta sam skontala, definitivno se svaka izrecena na ovom forumu obistini. Cini mi se moja sele da napisa, da obrlatim moga S onkako kako ja to znam, ali da ne dodje do prosirenja porodice. Heh moja sele...
Helem, evo nakon 5 godina svasta se izdesavalo.
Da krenem od pocetka. Mama je na zalost preselila, ne u manji stan, vec na bolji svijet. Iz tog razloga ne kajem se sto nisam prije presla u stan jer joj je bolnica bila na dohvat ruke i u svako doba je imala njegu i intervenciju u minuti.
Drugo, babo je ostao sam, a mi smo se prosirili za jos jednog clana porodice (mama otisla da bi napravila mjesto za malenog Minija).
Trece, ove godine ako Bog da preseljavamo - hocu reci mijenjamo stanove. Babo prelazi u moj manji stan, a mi prelazimo u njegov veci stan. A na kraju su oba moja, odnosno sutra moje djece.
Sad smo u fazi prikupljanja ponuda za renoviranje, tj. moramo promijeniti stolariju, malo namjestaja, malo preurediti da dobijemo sobu vise, jer sad nam trebaju 2 sobe, jedna za djecake jedna za djevojcicu.
Helem obrlatih ja S, pa sad dobih i veci stan i jos jedno celjade user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 64
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *