|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
11.2.2013 16:10:48   
bubamara_11
user posted image user posted image Drage moje apsolutno razumijem vase boli koje ste izgubile bebe u 9 mjesecu trudnoce jer sam i ja nazalost jedna od vas.Izgubila sam svoju prvu bebu i suze mi na oci krenu kad vidim svoju kolegicu koja se u isto vrijeme kad i ja porodila i sad drzi u narucju sina od 4 i po mjeseca koliko bi i moj sin trebao da ima.Ta bol me ubija trudim se da se oporavim od shoka al tesko je izgleda kako koji dan meni je teze.Drugi mi kazu da sam hrabra kako sam se brzo digla na noge pocela da radim borim se protiv same sebe,al evo s vama mogu podijelit radim to zbog supruga koji je isto tako potpuno unisten time.I kako kazete ta BOL nikad se ne zaboravlja i moj andjeo dusa moje duse ce do smrti moje imati veliki dio mog srca user posted image
user posted image zagrljaj podrske za sve koje ste u istom bolu user posted image

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
12.2.2013 18:23:00   
dajanab
draga emri razumjem te .. moje 6 prijateljica su se porodile.. i sada cuvaju svoje bebice, a ja posjecujem grob, .. na poslu samo govore ajd bit ce,, al ne znaju koja je bol... kao sto je neka rekkla srce puca dusa jeca... i dok ovo pisem suze lijem.. jer nikad ne prode ni min da ne pomislim na svoju bebicu... gabrijel... to je ime koje sam htjela da dam...

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
12.2.2013 21:57:22   
veeseelaa
dajanab izlaziš li? imaš li prijateljica?
kako provodiš dane?
vidim da radiš, jel ti to donekle može skrenuti misli???

imaš li s kim popričati o svojim osjećajima?

znam da je teško naći sagovornika za ovako nešto, ja sam neko veče pričala sa mamom o tome kako se ponekad osjećam, kakve me misli muče i mama mi dva dana nije bila dobro
sad neću ni s njom o tome user posted image
ne pričam ni sa mm kako mi je, nekako svako svoju bol nosi na svoj način i ćuti....

šta može pomoći? dal išta može pomoći?
radi sve ono što misliš da će ti olakšati bol
možda da se počneš baviti nekom fizičkom aktivnošću, ako ništa od umora se lakše zaspiuser posted image

ako misliš da bi ti prijao razgovor sa nekim ko te sigurno razumije javi se da plačemo zajedno, il da ćutimo zajedno i da se bez riječi razumijemo....

al ja znam i biti jako zabavna, ko zna možda bi se i nasmijaleuser posted image , ma bi garant user posted image

ne daj mi se

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu dajanab)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
13.2.2013 17:28:12   
dajanab
haj vesela... ja sam pocela da radim i u svim papirima u kojim sam vjeruj da na tren zaboravim, a kolegice koje cjelo vrijeme pricaju pitaju me sto sam se usutila.. a kao sto si rekla sa mamom ne bih znam ja koliki je panicar i jos da kazem kako mi je.. to bi je unistilo.. kao i tvoju.. sto se tice izlazaka ne izlazim bas pogotovo sada.. sa posla dodem kuci napravim da jedemo igrice i spavanje.. isla sam psihijatru na razgovor i stvarno mi je pomogla,, al opet ja kad vidim bebu il kad cujem da mi se prijateljica porodila zaboli me,, znam da bih trebala biti sretna zbog njih, al ne mogu.. pokusavam.. a to sto si rekla da ti kazem da me nasmijes il sta vec.. probaj..

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
24.2.2013 11:43:22   
elalea
stvarno mi je zao zbog tog i znam kako ti je jer sam ija to prozivjela 16.01.2013

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
24.2.2013 17:02:17   
elalea
draga moja nisi sama takvi nas je bog zna koliko kod moje sestre je na termin djete umrilo u stomaku 2010-te god.a evo i kod mene je u osmom mjesecu trudnoce iso to se desilo da mi beba umre ove godine u januaru.nedo bog nikom viseuser posted image

(odgovor članu bubamara_11)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
5.3.2013 22:15:22   
dajana4
dal iko zna gdje se rade pretrage za trombofiliju.. naime danas sam bila u tuzli kod dr.balić gdje mi je pregledala nalaze koje sam dosada radila, i svi su bili u granicama, osim nalaza gdje mi je prisutna antifosfolipidna antitjela .. i rekla mi je da radim pretrge za trombofiliju al samo u beogradu ili banja luci.. dal je koja od vas to radila.. i da mi objasni..hvala

(odgovor članu elalea)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
22.4.2013 9:47:07   
ljiljak
Draga Aquaruis, ja tvoje pismo citam posle 3 godine i placem jer delim tvoju sudbinu...Moja beba je umrla pre 2 meseca...Nisam jaka kao ti i jos ne mogu da prihvatim. CTG je bio uredan i vece pred porodjaj i tokom porodjaja koji je protekao u najboljem redu, moja devojcica je zaplakala po rodjenju, ali je udahnula zelenu plodovu vodu i dobila infekciju pluca. ili u stomaku ili tokom porodjaja. Pedijatri nisu odmah shvatili da je u teskom stanju i tek posle 5 SATI su je prebacili na drugu kliniku gde je stigla modra i provela 6 dana na aparatima...U jednom momentu su nam rekli da je konacno bolje, ali vec sutradan da je bolje da vise ne dolazim...A to nam je drugo dete posle 15 godina, imamo vec velikog sina i konacno smo odlucili da vise ne cekamo, a ovo smo doziveli...Krstili smo je dok je bila u bolnici i nadam se da ce se Bog smilovati na mene kada odem na onaj svet i dozvoliti mi da budem sa svojim detetom. Vec imam 37 godina i jedini lek mi je da pokusam ponovo, za nekoliko dana imam zakazan kompletan pregled i molim se da sve bude u redu i da mogu sto pre pokusati, jer ovako svakoga dana umirem po malo, a moram da izdrzim zbog muza i sina. Pre par dana smo otisli u setnju ali ja sam u povratku pocela da placem i morali smo se vratiti sporednim stazama, jos nisam u stanju da nastavim koliko-toliko normalan zivot. Kako si ti sada?

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
22.4.2013 10:26:04   
veeseelaa
ljiljak žao mi je, znam da ne postoje riječi utjehe, i da ti možda sad svaka priča zvuči bezveze al draga moraš biti jaka, nastaviti dalje.... biće teških trenutaka, znam to al nastoj da odagnaš tugu od sebe

okreni se ljudima koji te vole, ispuni svoje vrijeme sa pozitivnim ljudima, nekim hobijem il nekom fizičkom aktivnošću
od srca ti želim sve najbolje i da nam se javiš kao trudnica

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.4.2013 10:29:50 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ljiljak)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
22.4.2013 21:21:56   
ljiljak
Hvala ti, veeseelaa sto imas snage da pored svoje tuge brines i o nama koje delimo tvoju sudbinu, da ne potonemo, da se sa osmehom secamo nasih andjela i nekako nadjemo snage da idemo dalje, a da se nadamo da ce nas na kraju ovozemaljskoga puta nasi andjeli cekati...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
23.4.2013 8:57:25   
Andy_Bec23
ljiljak draga neka ti Bog dragi olaksa, nije lako, i ja sam ta koja je prozivila prije nedelju i pol samo u 22 sedmici... Da ti Bog dragi da snage i da krenes dalje, i da se brzo javis kao trudnica .... Ljubim te i grlim najvise

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu ljiljak)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
23.4.2013 9:05:38   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: ljiljak

Hvala ti, veeseelaa sto imas snage da pored svoje tuge brines i o nama koje delimo tvoju sudbinu, da ne potonemo, da se sa osmehom secamo nasih andjela i nekako nadjemo snage da idemo dalje, a da se nadamo da ce nas na kraju ovozemaljskoga puta nasi andjeli cekati...



uff teska sudbina :(((( zao mi je mila , znam nema rjeci utjehe , ali zelim ti reci budi jaka , tvoj mali andjeo ce cekati na tebe :(( , zelim ti sto priej da ponovo ostanes trudna i da ovaj put sve bude ok i da ti se taj bol sada ublazi makar malo jer znam sada mislis da nikada nece proci ali procice , ne skroz ali na neki drugi nacin posta ce podnosljivo .

ljubim te grlim te budi nama jaka u poslednje vrjeme na RR se desavaju tuzne price i jako mi ej zao zbog toga za sve da niko ne dozivi user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu ljiljak)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
4.10.2013 10:20:49   
SEPTEMBAR4
Aquarius.....Danas je tacno mjesec danas kako samo mm i ja izgubili bebu, prica je toliko slicna tvojoj da sam morala da ti napisem da nisi jedina, ja sam 6 dana posle termina imala slucaj kao i ti sve uredu, prati se plodova voda otkucaji ,svaki drugi dan na gradinu,sve uredu,navece bolovi u ledima ujutro lagano na gradinu na pregled i gore ono najgore sto se moze desiti ....ne cujemo otkucaj .....to su bile najtezee rijeci koje sam mogla u zivotu cuti svijet se srusi, nevjerovatno da se tebi to desava ali desava ,onda krecu rijeci doktora sad moras biti ti dobro , moramo te poroditi normalno, moras biti jaka, a zasto? Ja sam dobila i gel i vodenjak su mi pukli odma tj 8 h jutro do 16h sam imala nenormalne bolove , kontrakcije neizdrzive svake minute, da moj muz nije bio tu mislim da nebi uspjela s tim bolovima a nista se ne otvaram, medutim doktorica mi je pomogla da se porodim taj isti dan radili su sve samo da me otvore da me porode jer su bolovi bili nemoguci. Svaka sekunda , svaki minut svaki sat , svaki dan sve teze i teze, lakse nije, ali se dalje mora , mm i ja smo prosli ono sto nikome nebi pozeljela , sve spremno kod kuce krevetici odjeca sobica a mi sami ulazimo u stan , bolnije trenutke nisam imala , svaki pokret svaki komentar svaka prica vraca na njega a svi govore moras dalje.Jasno mi je da moram i jasno mi je da ovaj bol u dusi nikad prestat nece , ucim se zivjet s njim koliko cu uspjet valjda vrijeme pokaze...Danas sam procitala tvoj post i zelim ti svu srecu na svijetu da opet Ako Bog da postanes majka, mislim da cemo samo tako ublazit ovaj osjecaj u dusi u srcu za koji rijeci ne postoje. Puno srece ....

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
4.10.2013 10:58:47   
Andy_Bec23
Septembar , rasplakala si me :-( Nek ti dragi Bog podari snagu user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu SEPTEMBAR4)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
7.5.2014 11:01:57   
ljiljak
Drage mame andjela, pisem 14 meseci posle gubitka nase Natase. Pored mene spava moje srce, Nikola. Ima skoro 3 meseca. Govorili su mi da sacekam, da je prerano za novu trudnocu, ali srce nije izdrzalo. Ovoga puta Bog je bio uz nas. On je dao novi smisao mom zivotu i izvukao me iz potpunog ocaja i beznadja. Nisam verovala da ce se sve lepo zavrsiti dok ga nisam uzela u narucje. Veliki strah jos uvek postoji, ali od zivota se ne moze bezati, mora se ziveti i boriti. Za njegovo rodjenje sam zivela, on me je spasao. Kada pomislite da posle gubitka divne bebe vise nemate razlog da zivite dalje, pomislite da neka nova beba nije kriva za tu nesrecu, da je zasluzila da se rodi i da bude Vasa radost. Zato morate izdrzati, ici dan po dan, brinuti o svom zdravlju da bi vase telo bilo sto bolje utociste Vasoj novoj bebi dok ne dodje dan da je prigrlite.
Natasa (26.2.2013. - 04.03.2013.), Sunce mamino, vole te i ljube mama, tata i veliki i mali bata.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
7.5.2014 11:04:29   
MicoTico
ljiljakuser posted image



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ljiljak)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
7.5.2014 13:13:32   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: ljiljak

Drage mame andjela, pisem 14 meseci posle gubitka nase Natase. Pored mene spava moje srce, Nikola. Ima skoro 3 meseca. Govorili su mi da sacekam, da je prerano za novu trudnocu, ali srce nije izdrzalo. Ovoga puta Bog je bio uz nas. On je dao novi smisao mom zivotu i izvukao me iz potpunog ocaja i beznadja. Nisam verovala da ce se sve lepo zavrsiti dok ga nisam uzela u narucje. Veliki strah jos uvek postoji, ali od zivota se ne moze bezati, mora se ziveti i boriti. Za njegovo rodjenje sam zivela, on me je spasao. Kada pomislite da posle gubitka divne bebe vise nemate razlog da zivite dalje, pomislite da neka nova beba nije kriva za tu nesrecu, da je zasluzila da se rodi i da bude Vasa radost. Zato morate izdrzati, ici dan po dan, brinuti o svom zdravlju da bi vase telo bilo sto bolje utociste Vasoj novoj bebi dok ne dodje dan da je prigrlite.
Natasa (26.2.2013. - 04.03.2013.), Sunce mamino, vole te i ljube mama, tata i veliki i mali bata.

veliki i mali bat



Koja radost ljiljak draga da mu Bog dragi podari lak i ljep zivot i vama roditeljima snage i strpljenja da ga odgojite kako treba..... Zasluzeno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu ljiljak)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
23.3.2022 12:10:20   
Dream Girl
Pozdrav žene, znam da je tema zastarjela, al bi voljela da mi odgovore ove koje su se nasle u istoj situaciji kao i ja. Imam puno pitanja al za pocetak, kad su se odlucile za sljedecu trudnocu i kako su je podnijele, ja evo pokusavam vec 2 mjeseca, i mislim da koliko god ja bila spremana, dusa i tijelo nisu, jer kad mi je kasnila m 2 dana, ne znam kako sam funkcionisala, nisam znala sta da radim ako sam trudna, a opet kad sam dobila briznula sam u plać.
Meni se isto desilo prosle godine, izgubila sam sina u 9 mjesecu trudnoce, razlog se ne zna, cak smo radili i obdukciju. Jedino sto sumnjaju je na secer da mi je bio visok u trudnoci, ali ni za to nisu 100% sigurni. Sve je bilo uredu, beba je bila malo krupnija, al sve je funkcionisalo dobro, krajem 8 mjeseca sam imala kontrakcije gdje sam par dana bila u bolnici, i dali su mi za razvijanje pluca ukoliko dodje do poroda. Vratila sam se kuci, sve bilo uredu, bila sma jos jednom na pregeldu kod svoje doktorice, gdje me je ona narucila za pregled kroz 7 dana, taj dan kada sam trebala na pregled, imala sam iskreno nekakav osjecaj kao da nije nesto uredu, ala aj kroz smijeh i zezanciju sa muzom zboravila sam na svoje sumnje do ginekologa. Kad tamo na ultrazvuku se ne vidi otkucaj srca, pa opet dodatni pregeld, iskreno mogla bi vam u detalje opisat sta i kako je bilo al jednostavno zelim da to zaboravim. Porod je bio, ono bez razloga, ruzan je osjecaj kad znas da ćeš se porodit al nista neces ponijet sa sobom, fizicki, osim psihicki, bol. Al opet hvala Bogu sve je dobro proslo, ja sma dobro kao i nalazi, i koliko gpd se ja uvjeravala da sam dobro, smijeh i zezancija sa ljudima (gdje je nekima i cudno) jendostavno strah je tu, i pitanja STA AKO, opet se ponovi, ne mogu da imam djecu, bude bolesno? Hiljadu pitanja. Suprug i vjera u Boga mi je puno pomogla, al strah se ne moze obuzdat. Zato se vama obracam, drage zene, da vidim kako ste vi sve to prebrodile, s obzirom d aje proslo dugo od vasih gubitaka, kako ste mi nadam se da je sve uredu s vama i vasim najblizim.

(odgovor članu Andy_Bec23)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
23.3.2022 15:09:47   
Visnja RR
Draga Dream Girl,
žao mi je zbog tvog gubitkauser posted image
Ne smijem ni da pomislim koju bol si imala odlazeći na porod a znajući da ćeš se vratiti sama. Vratiti se s tugom i bolom u duši.
Prošla sam nešto slično ali ni blizu tako kao ti.
Jednom trojke a jednom jednu bebu pred kraj trećeg mjeseca. Bile su to samo mrvice ali mrvice kojima je kucalo srce...
Jako kasno sam rodila svoje jedino dijete. U četrdesetoj godini. I baš onda kada sam se prestala nadati desilo se.

U početku se nisam ni radovala misleći i ta beba će me napustiti... Ali ona je ostala... Moj život, moj zrak i smisao života....

Tebi je još sve to svježe i logično je da imaš neopisivu strah... Ja sada mogu reći baci strah iza leđa. A kako da ti to kažem kad znam da će strah biti... I biće sve dok jednog dana (a taj dan će se desiti, čvrsto vjeruj u to) ne budeš imala svoj mirišljavi zamotuljak u rukama koje ćeš gledati reći "da, ti si to željeno, čekano biće koje ću voljeti više i od svog života".

Nadam se da sa svojim mužem možeš razgovarati o svojim strahovima i da je on tvoj najveća podrška.
Možda da potražiš i dobrog psihologa. Ipak su oni tu da koliko toliko skinu tereta sa naših leđa, iz naših glava.

Drago mi je da nisi izgubila vjeru i nadu...

A ja sam sigurna da ćeš nam se jednog dana javiti s rečenicom "cure, trudna sam" . bićemo uz tebe i dočeati našu RR bebicu... <3 <3


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Dream Girl)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: Izgubili smo bebu krajem 9. mjeseca trudnoće
23.3.2022 21:09:24   
Dream Girl
Kako lijepo procitat sto ste napisali, mislim ipak na kraju lijepi mali poklonici je i stigao :) .....nakon pretprljenih gubitaka i borbi :(, kako bi se u Bosni reklo, hudo zensko sta sve treba prozivot i opet ostat normalan.... i ja sam �imala prije nekih dvije godine missed ab u 3 mjesecu….i tamam kad se nadam necee vise jedno iskusenje, opet netko gore zna najbolje sta je bolje za mene...Jer se uvjek vodim tim, dragi Bog nece nista sto je lose za tebe a i smatram da bi nas mali sincic imao neke probleme, jer kako sam negdje procitala vecina djece koja ne prezive u 9 mjesecu trudnoce su sa nekom mahanom. Sa suprugom pricam o svemu, i sto se tice ovoga puno smo otvoreni i kad god sam tuzna i voljela bi da se isplacem, tu je razumije me.....ali zbog svega, nekako, tesko, um je cudooo, borba svakodnevna. Amin aBd da vam se javim sa takvim vjestima. :) �

< Poruku je uredio Dream Girl -- 23.3.2022 21:17:47 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 270
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 9 10 [11]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *