mlijecni "cepovi" na bradavicama (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


ena23 -> mlijecni "cepovi" na bradavicama (26.7.2011 11:40:06)

Moj E. ne doji vec vise od mjesec i pol, nova beba stize aBd za sedam dana, a ja sam zadnje dvije sedmic primjetila ove cepove od mlijeka u bradavicama, dakle, kad pritisnem bradavicu vidim dosta kao cepica od sasusenog mlijeka, nakon tusiranja peskirom uklonim sve ali ipak se kroz dva- tri dana nakupi ponovo tih bjelih naslaga. da li su ostale mame koje su prestale dojiti imale ovu pojavu? je li to normalno ili je znak neke infekcije? grudi me ne bole neuobicajeno, tj. bole samo na dodir ali tako mi je bilo, cini mi se i u prvoj trudnoci. Da li ce te naslage smetati novorodjencetu, dakle, da li nakon porodjaja treba da prvo dobro odstranim?




Lejla Ka -> RE: mlijecni "cepovi" na bradavicama (26.7.2011 12:11:03)

To je kolostrum, koji polako izlazi, pa se sasuši na zraku. Nema potrebe da išta posebno radiš, kod tuširanja spadne. Nema razloga da čistiš. 




animagical -> RE: mlijecni "cepovi" na bradavicama (26.7.2011 18:40:38)

ovo imam i ja, a nikada nisam dojila[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




N_N -> RE: mlijecni "cepovi" na bradavicama (26.7.2011 22:55:59)

Ista pojava me prati još od prve trudnoće. Nije me nikada brinulo, jednom sam pitala ginekologa za to i rekao mi je da nema potrebe da brinem.




Stranica: [1]