Uskratiti informacije o spolu!!?? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


Visnja RR -> Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:27:42)

Doktori bi roditeljima trebali uskratiti informacije o spolu njihova nerođenog djeteta, stoji u nacrtu rezolucije Odbora za jednake mogućnosti Vijeća Evrope
Prijedlog je reakcija na prekidanja trudnoće kada je ženski fetus u pitanju u nekim bivšim sovjetskim državama koje su ujedno i članice Vijeća, piše Daily Mail. Ta bi odluka važila za sve zemlje članice, ukupno njih 47.
Roditelji žele znati spol svog djeteta iz praktičnih razloga, kao što je boja dječje sobe i kupovina odjeće i namještaja. Mogu razumjeti da postoji problem u nekim dijelovima svijeta, ali suludo je primijeniti takva pravila u zemljama koje ga nemaju. Mislim da bi se trudnice osjećale prilično ljuto i razočarano da ne mogu saznati spol svog nerođenog djeteta - ističe osnivačica internet stranice zaroditelje Mumsnet, Justine Roberts, koja je ogorčena nacrtom, navodi 24sata.

Većina parova ne može saznati spol djeteta prije 16-e sedmice trudnoće, a tadaje već prekasno za liječnički opravdan pobačaj.

Parlamentarna skupština Vijeća Evrope sljedeći će mjesec raspravljati o nacrtu rezolucije!!

***
Vasi komentrai o ovome!




škorpija -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:31:57)

odlična rezolucija, poptuno se slažem da je spol nepotrebno znati, posebno u našim primitivnim sredinama gdje svi imaju potrebu da "tješe" trudnice koje nose djevojčice[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




InLove -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:34:21)

Zalosno da neko i pomisli da prekine trudnocu zbog spola [sm=smiley13.gif]
Ne mogu da vjerujem da ima takvih ljudi. Kod nas u Dk slabo i kazu prije 16-18 sedmice! Bar meni, i prijateljicama koje su bile trudne!Prvim djetetom se dugooo nije vidjelo sta je, posle su nam htjeli reci, al nismo htjeli znati! Lijepo je biti iznenadjen! Drugom trudnocom doktorica mi je rekla bez da me je i pitala zelim li znati, samo me pitala sta imam kod kuce ja rekla djevojcicu e kaze imat ces jos jednu! Elhamdulillah, samo nek su zive i zdrave!
Spol znala ne znala,svejedno mi je! Ne moram ni znati, samo nek bude sve uredu!




teacher75 -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:45:42)

ja sam radoznala osoba i uvijek bih zeljela znati spol sto prije, pa ne bih voljela da mi uskrate to pravo. ne vjerujem da ima ovakvih slucajeva kod nas da majka uradi pobacaj zbog spola djeteta, to je grozno[sm=smiley13.gif]




mamina princeza -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:47:59)

Meni je spol informacija koju je mozda korisno znati samo radi eventualne pripreme stvarcica i tako toga mada sve je to opet nebitno. A kad pomislim da bi neko samo prekinuo trudnocu radi spola .. bas ne mogu da vjerujem.

Kod nas je bas primitivno to i kad s eono neko zeza moras na popravni ako je curica ili nesto tog tipa.... ja odmah planem na takvo sto. bas budem ko najveca vjestica.
ja sam mislila da ovaj put govorim da mi ne govore spola l sam ja ipak previse radoznala a iz objektivnih razloga bice mi lakse da se zna bar ono sta je vjerovatno. cisto da se pripremi. Mada je mnogo slucajeva kad se i to profuli i definitvno al definitvno kad su bebe u pitanju nek su samo zive i zdrave. Pa Boze dragi sta se sve danas desava a da neko moze biti "nesretan" zbog pola .....




Anoniman -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:49:35)

Treba uskratiti pravo pojedincima da budu roditelji




HAHA -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:50:53)

Meni prvi ni drugi put nije bilo važno kojeg je spola beba,ali nažalost ima toga dosta,pa kad trudnicu pitaju nešto o njenom stanju,prvo pitaju baš za spol[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image].Nevjerovatno mi je i pomisliti da bi neko prekinuo trudnoću iz ovog razloga[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image].




selebriti -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:53:12)

Ja ne znam kako je moguće da to zaživi u primitivnim sredinama, ... ?





Anoniman -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:56:59)

Meni samo nije jasno sta bi bilo kad bi bilo.... eto, da se i takav apsurdan zakon donese...je li oni misle da ce to natjerati primitivne ljude da zadrze dijete...ili ce pak samo povecati broj sirocadi? mislim, ko je u stanju da uradi abortus samo iz razloga sto ne nosi odgovarajuci spol, taj je jednako u stanju da ostavi dijete...ja s donosenjem takvog zakona ne vidim rjesenje problema...izvinite....ja samo vidim jos veci problem

Rjesenje lezi u obrazovanju




Visnja RR -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:59:06)

Ja ne zelim da vjerujem da ima bilo ko u nasoj zemlji ko bi prekinuo trudnocu zbog spola djetata...
Pa opet je bih tu rezoluciju nekako definisala drugacije jer,
nije bas ok ni zabraniti roditeljima da iz radoznalosti znaju ili iz onih prakticnih razloga...kao sto naravno postujem i roditlje koji zele da dozive faktor iznenadjenja pa ne zele da znaju...
obzirom da se spol i ne moze znati prije 16 sedmice trdunoce cesto i mnogo kasnije onda se postavlja pitanje kako uopste moze doci do pobacaja...kako neko smije to uraditi???




teacher75 -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 17:59:37)


IZVORNA PORUKA: dadada

Meni samo nije jasno sta bi bilo kad bi bilo.... eto, da se i takav apsurdan zakon donese...je li oni misle da ce to natjerati primitivne ljude da zadrze dijete...ili ce pak samo povecati broj sirocadi? mislim, ko je u stanju da uradi abortus samo iz razloga sto ne nosi odgovarajuci spol, taj je jednako u stanju da ostavi dijete...ja s donosenjem takvog zakona ne vidim rjesenje problema...izvinite....ja samo vidim jos veci problem

Rjesenje lezi u obrazovanju


ili da zlostavlja jadno dijete samo zato sto je "pogresnog" spola[sm=smiley19.gif]




selebriti -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 18:02:41)

IZVORNA PORUKA: dadada

ko je u stanju da uradi abortus samo iz razloga sto ne nosi odgovarajuci spol, taj je jednako u stanju da ostavi dijete...

Rjesenje lezi u obrazovanju



[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Lejla Ka -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 19:52:35)

IZVORNA PORUKA: dadada

Treba uskratiti pravo pojedincima da budu roditelji


A što je još važnije velikom broju pojedinaca da budu političari. Kad bolje razmislim, njihovi su roditelji definitivno ovi pojedinci iz dadadinog posta.

Prije nije bilo UZV-a pa su ljudi i više primjenjivali gender selekciju djece. Zašto bi ne saznavanje pola djeteta do rođenja nekog spriječilo da se riješi djevojčice ako mu je to neki cilj?

Potpuna nebuloza.




ledy blue -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 20:10:15)

Mislim da ne bi trebalo uskracivati informaciju o spolu djeteta...nekako mi je to degragacija medicine i tehnologije....
E sada sa moralno aspekta...ako ce nekome ta informacija donijeti misao o abrotusu...ta zena se po mom misljenju i ne bi trebala zvati majkom...Jednom sam citala clanak da se u Svedskoj pojavilo slucajva abortusa upravo iz razloga sto su roditelji ''''birali'''' spol ....za mene su to bolesni ljudi.. U Kini je ''''politika jednog djeteta '''' uticala na povecan abortus...to jedno je uglavnom trebalo biti musko [sm=zmeden.gif] ...produziti lozu isl. ne zanam samo skim kad su potrli zensku djecu...

E sad kad je neko u situaciji kao ja...da godinama ceka dijete...ma ni na kraj pameti mi nije...niti mi je apsolutno briga da li ce biti musko ili zensko...samo da bude....i da bude zdravo..
Malo isfrustriran i izmucen dugogodisnjom borbom parova koji imaju problema sa zacecem dr. Godinjak...koliko ja znam odbija reci spol..samo naglasi da je li je dijete zdravo i jel se razvija normalno... sto je u stvari i jedino bitno...

A opet ko zeli zadovoljiti svoju znatizelju...il iz prakticnih razloga znati spol ne vidim zasto bi se to uskracivalao...






scarlett -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 20:24:34)

ja u ovome vidim samo još jednu mogućnost više da dr. dodatno zarade, odnosno da im se daju "pokloni" za malu naznaku u boji roza ili plava




klemzi -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 20:43:39)

Jednom sam citala clanak da se u Svedskoj pojavilo slucajva abortusa upravo iz razloga sto su roditelji ''''birali'''' spol ....za mene su to bolesni ljudi.. U Kini je ''''politika jednog djeteta '''' uticala na povecan abortus...to jedno je uglavnom trebalo biti musko user posted image ...produziti lozu isl. ne zanam samo skim kad su potrli zensku djecu...

Ima, očito, kre[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley35.gif[/image] kojima ovu informaciju treba uskratiti. Ovakvim ponašanjem narušava se prirodna ravnoteža koja postoji među svim biljnim i žživotinjskim vrstama, i koja mora postojati i među ljudima. Napredak nauke i medicine ponekad je zastrašujući baš zbog ogromnih mogućnosti manipulisanja. Idealno bi bilo kad bi znanje i mogućnosti povlačenja  poteza bilo u rukama pametnih i moralnih ljudi, a sve dok je "svima" sve dostupno, polako ali sigurno čovječanstvo propada.




Anoniman -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 22:07:52)

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam radoznala osoba i uvijek bih zeljela znati spol sto prije, pa ne bih voljela da mi uskrate to pravo. ne vjerujem da ima ovakvih slucajeva kod nas da majka uradi pobacaj zbog spola djeteta, to je grozno[sm=smiley13.gif]


I te kako ima, ja dok sam zivjela u centru izbjeglickom, bilo je  naroda iz svih krajeva Bih zgrozila sam se na njihov odnos prema zenama(nisu bili svi, biloje i normalnog naroda)...Znam jednu danima je cmizdrila sto nosi djevojcicu koja joj je bila 4 po redu ,jer muz zeli samo musko , sad ih ima ukupno 6 i to 6 je musko ,muz joj u njega gleda ko u Boga mali u sta god prstom pokaze to i dobije....Samo govori moj sin ovo,moj sin ono one curice ko da ne postoje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ...Sad koliko je to rasprostranjeno ne znam ali nadam se da ne postoje doktori koji bi zbog mita uradili nekoj zeni abort i osllije navedene granice




Anoniman -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 22:14:13)

IZVORNA PORUKA: dadada

Meni samo nije jasno sta bi bilo kad bi bilo.... eto, da se i takav apsurdan zakon donese...je li oni misle da ce to natjerati primitivne ljude da zadrze dijete...ili ce pak samo povecati broj sirocadi? mislim, ko je u stanju da uradi abortus samo iz razloga sto ne nosi odgovarajuci spol, taj je jednako u stanju da ostavi dijete...ja s donosenjem takvog zakona ne vidim rjesenje problema...izvinite....ja samo vidim jos veci problem

Rjesenje lezi u obrazovanju



Draga dadada zavisi o kome je rijec jasam sinoc gledala na tv u Danskoj ove arape na sred trga u cph na razglas se deru kako ne treba glasati jer se demokratija kosi sa serijatskim sistemom...Taj arap super prica danski sto znaci vec je dugo ovdje mozda je cak i rodjen ali ipak dzaba svako obrazovanje ....Pogledaj samo indijske zene kako stradaju sto od svojih familija asto kad se udaju od muzevih i to samo zatojer su zenskog pola ...Neke ljudeje veoma tesko obrazovati




veeseelaa -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 22:24:20)

de ba, ja bi zadavila dr-a





Hanady RR -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 22:31:11)

Iskreno meni je ova rezolucija onako...nekako bezveze[sm=zmeden.gif]
i to iz više razloga:
1. medicina je uznapredovala i moguće je d azanmo spol, mislim ko je to toliko važana da medicini uspori napredak i da meni doktor ne kaže ono što vidi na ekranu kod moga djeteta u meni[sm=zmeden.gif]
2. mislim da s eovdje krije i porblem pravo izbora...ja nisma za abortus to stoji ali sma definitvno za parvo izbora...ako neko ne želi dijete ko je to moćan toliko d amu oduzme pravo izbora[sm=zmeden.gif]
3. dadada je to lijepo rekla...eto natjeraš ga da rodi time što mi je skroz suludo stavrno...i onda rodi spol koji mu s ene dopada i ostavi ga, napravimo novi problem pune domove nezbrunute djece....
4. maltretiranje djeteta jer neodgovara prishi onoga ko ga jeste rodio/naparvio...znam strašno za čuti al oderđenih sluačjeva toga ima nažalost[sm=smiley13.gif]

ne znam ali nisma sigurna da bih podržala ovu rezoluciju...bojim se da će ona otvoriti neke duge probleme...

nisma ni za rješavanje porblema parova abortusom...ali je jedna istina postoje oni doktori koji i u podmakloj trunoći rade abortuse ako spol nije onaj koji je očekivani[sm=smiley13.gif]
tako da...možda je ova rezolucija ima adobru namjeru...al nije rješenje




vjestica -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 22:32:08)

meni je zaista teško povjerovati da u ovom vijeku postoje takvi ljudi [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley5.gif[/image]
a ja se još neki dan čudim što mi jedna nana reče kad sam rekla da sam rodila curicu - a nije se dalo da bude muško, ma hajd , biće drugi put [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley29.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley29.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley5.gif[/image]
kao osoba koja se borila sa neplodnošću zaboli me kad neki roditelj kaže da bi više volio dijete suprotnog spola (npr kolegica prvo muško, drugi put trudna i opet muško i ona sva razočarana što nije curica)
- ovo što sma rekla da me zaboli je preblago, takve želim umlatiti toljagom po glavi jer nisu svjesni koja je blagodet imati DIJETE, pogotovo zdravo dijete
a Godinjak je legenda, pitaju ga šta žena nosi, a on hladno kaže pa dijete [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Hanady RR -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 22:39:40)

moja vještice ti jednu curu...a zamisli kako mene zažaljevaju[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]
jednom mi kaže jedn akomšinica...

'' mahajd nek je živo i zdravo'' ko ono štaš sad...majkemi kad je nisma pljunula...

na sreću stavrno ja se nisma udala niti u porodicu niti sma iz porodice koja s etime opterećavala...
nama spol nije bitan i sutra da zatrudnim sa trećim moj suprug stalno ponavlja kako bi i to trebala biti curica jer žali bože haljina i mašni koje sma u kuću unijela[sm=smiley36.gif]

Međutim...
nedavno sam imala pirliku sretsi jednu ''rodicu'' koja je na svadbi druge nam rodice prije 3 mjeseca bila vidno trudna...vanbračno , što meni ne igra nikakavu ulogu ali njenom partenru je igralo to što je čekao d avidi posl djeteta...
naime sa prethodnom ženom ima 4 curice...koje je ostavio...i želi čovjek sina...ja ga ne krivim što on želi...ali je ovu mahnituru odveo na abortus u 5 mjesecu trunoće...naominjem ni ona nije prvo rotkinja već treću put rađa...i ostavila ej svoju djecu...i na sve to aportirala dijete koje je uživo čula jer je Uz potvrdio da je djevojčica[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

malo ej reći kakao sma plakala
šokirala se...gledala u nju u čudu a onda se ispovraćala i rekla da niti više planiram sjediti s anjima ( njom i njenom mamom koja je sve to podržala) niti imati kontakt s anjima...gade mi se[sm=hudicek1.gif]
Znači ima toga[sm=smiley19.gif]
još mi s ehavle kako one mašalllah imaju para pa su 1800 Km to platile[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




Visnja RR -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 22:40:02)


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam radoznala osoba i uvijek bih zeljela znati spol sto prije, pa ne bih voljela da mi uskrate to pravo. ne vjerujem da ima ovakvih slucajeva kod nas da majka uradi pobacaj zbog spola djeteta, to je grozno[sm=smiley13.gif]


I te kako ima, ja dok sam zivjela u centru izbjeglickom, bilo je  naroda iz svih krajeva Bih zgrozila sam se na njihov odnos prema zenama(nisu bili svi, biloje i normalnog naroda)...Znam jednu danima je cmizdrila sto nosi djevojcicu koja joj je bila 4 po redu ,jer muz zeli samo musko , sad ih ima ukupno 6 i to 6 je musko ,muz joj u njega gleda ko u Boga mali u sta god prstom pokaze to i dobije....Samo govori moj sin ovo,moj sin ono one curice ko da ne postoje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ...Sad koliko je to rasprostranjeno ne znam ali nadam se da ne postoje doktori koji bi zbog mita uradili nekoj zeni abort i osllije navedene granice


cinjenica je da jos ima onih koji vise zele musku djecu nego znesku ali ja zaista ne znam nikog pa cak ni po onoj "rekla/kazala" prici da je abortirao jer je nosio zensko djete...
a sa mnom u bolnici je lezala jedna zena koja je vec imala curicu pa je opet rodila curicu ...ona jadna svo vrijeme preplakala a konj od muza nije ni jednom nazvao ni pitao kako je...ma tuga...al da se abortira zbog spola mislim da kod nas nema ...




Hanady RR -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 22:41:22)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: MarinaDK

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam radoznala osoba i uvijek bih zeljela znati spol sto prije, pa ne bih voljela da mi uskrate to pravo. ne vjerujem da ima ovakvih slucajeva kod nas da majka uradi pobacaj zbog spola djeteta, to je grozno[sm=smiley13.gif]


I te kako ima, ja dok sam zivjela u centru izbjeglickom, bilo je  naroda iz svih krajeva Bih zgrozila sam se na njihov odnos prema zenama(nisu bili svi, biloje i normalnog naroda)...Znam jednu danima je cmizdrila sto nosi djevojcicu koja joj je bila 4 po redu ,jer muz zeli samo musko , sad ih ima ukupno 6 i to 6 je musko ,muz joj u njega gleda ko u Boga mali u sta god prstom pokaze to i dobije....Samo govori moj sin ovo,moj sin ono one curice ko da ne postoje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] ...Sad koliko je to rasprostranjeno ne znam ali nadam se da ne postoje doktori koji bi zbog mita uradili nekoj zeni abort i osllije navedene granice


cinjenica je da jos ima onih koji vise zele musku djecu nego znesku ali ja zaista ne znam nikog pa cak ni po onoj "rekla/kazala" prici da je abortirao jer je nosio zensko djete...
a sa mnom u bolnici je lezala jedna zena koja je vec imala curicu pa je opet rodila curicu ...ona jadna svo vrijeme preplakala a konj od muza nije ni jednom nazvao ni pitao kako je...ma tuga...al da se abortira zbog spola mislim da kod nas nema ...


eco ti višnja moj post ispred...ja nažalost znam[sm=smiley13.gif]




Visnja RR -> RE: Uskratiti informacije o spolu!!?? (15.9.2011 22:41:39)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

moja vještice ti jednu curu...a zamisli kako mene zažaljevaju[sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif][sm=sad.gif]
jednom mi kaže jedn akomšinica...

'' mahajd nek je živo i zdravo'' ko ono štaš sad...majkemi kad je nisma pljunula...

na sreću stavrno ja se nisma udala niti u porodicu niti sma iz porodice koja s etime opterećavala...
nama spol nije bitan i sutra da zatrudnim sa trećim moj suprug stalno ponavlja kako bi i to trebala biti curica jer žali bože haljina i mašni koje sma u kuću unijela[sm=smiley36.gif]

Međutim...
nedavno sam imala pirliku sretsi jednu ''rodicu'' koja je na svadbi druge nam rodice prije 3 mjeseca bila vidno trudna...vanbračno , što meni ne igra nikakavu ulogu ali njenom partenru je igralo to što je čekao d avidi posl djeteta...
naime sa prethodnom ženom ima 4 curice...koje je ostavio...i želi čovjek sina...ja ga ne krivim što on želi...ali je ovu mahnituru odveo na abortus u 5 mjesecu trunoće...naominjem ni ona nije prvo rotkinja već treću put rađa...i ostavila ej svoju djecu...i na sve to aportirala dijete koje je uživo čula jer je Uz potvrdio da je djevojčica[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

malo ej reći kakao sma plakala
šokirala se...gledala u nju u čudu a onda se ispovraćala i rekla da niti više planiram sjediti s anjima ( njom i njenom mamom koja je sve to podržala) niti imati kontakt s anjima...gade mi se[sm=hudicek1.gif]
Znači ima toga[sm=smiley19.gif]
još mi s ehavle kako one mašalllah imaju para pa su 1800 Km to platile[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]



a taman rekoh kako nisam nikad cula.... e da znas bas je mahnitura...uzas [sm=smiley13.gif]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>