RE: Ukidanje popodnevnog sna (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


bebacha -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (16.1.2012 12:44:18)

Ako nespava vikendom popodne obavezno mora navece imati jednu dozu placa,pdnosno histerijejer je stavim u krevet a ona nezeli,a pada od umora.da nebi tad dobila po guzi,zatvorim vrata od njene sobe,kad se smiri udem,poljubim je i onda skonta da spavt mora,zaspi za 3 minute




reallove -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (16.1.2012 15:46:22)

Moj Ameen vise ne spava popodne,ali zato navece ranije legne,meni je ovako lakse..prije dok je spavao preko dana,spava 2-3 sata i onda bi navece do 1-2 bio budan,ujutro spava do 11 i tako u krug[sm=zmeden.gif]




emma.L -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (16.1.2012 16:02:12)

Zlo mi je od same pomisli da evo već par mjeseci pokušava izbjeći spavanje popodne, a meni tako treba tih par sati odmora [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]. Zato nisam nikada popustila i odustala od insistiranja na odmaranju, pa barem odleži 2 sata, kako netko već reče. Tada naravno ni ja nemam mira, jer je obilazim i zivka me stalno, ali barem ne skače bratu za vrat pa on može odmoriti u komadu.
Uvečer redovno ide na spavanje do 9:30 mada se desi da ne zaspi po sat, sat i pol. Ali je navikla na to vrijeme u krevetu. Danas me je naljutila i otišla s plačem u krevet derući se da ne može spavati. U roku od 10 minuta je spavala kao top [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image], a da sam je pustila već u 6 bi bilo stalno deranje, plač, histerija, tersanje...
Evo sada spavaju i uspjela sam napraviti ručak, počistiti frižider, otkuhati pumpicu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image], pojesti kolač u miru uz čaj i sjesti na RR. Sve to nema šanse da uradim s njom, jer je od trena kad je izišla iz stomaka najzahtjevnije dijete koje znam [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Da ne spava, sve to bi došlo na red tek večeras iza 9:30 kada ja padam od umora i sve mi zuji u glavi od moje zvončice [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image].
A kako mame sa bebama uspiju leći sa ovim odraslijima popodne? U vrijeme njenog odlaska u sobu obično je Timi gladan i treba siku. Dok njega spustim, prošlo je barem 20 minuta i bez veze mi je tada ići leći s njom jer znam da bi me sutra čekala i mrtva padala da ne zaspi samo da dočeka da legnem s njom, a ja nisam sigurna da ću to moći ponoviti od njega. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




nanika -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (16.1.2012 17:07:40)

Moja curica je prestaka da spava po danu sa dvije godine i nije bilo nikakvog nacina da je natjeram da spava.
Djecak je drugaciji , on sam trazi da spava i  vidim da ce on jos dugo spavati po danu, legne oko 14h i spava do 16h i opet navecer zaspe oko 10h




Mjeseceva Pratilja -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (19.1.2012 19:38:47)

Popodnevni odmor je odlicna stvar.
Imam 25 godina i dalje drijemam popodne.




Anoniman -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (19.1.2012 19:40:41)

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Popodnevni odmor je odlicna stvar.
Imam 25 godina i dalje drijemam popodne.
potpisujem
MORA imat podnevni san Nema Druge [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (19.1.2012 19:51:19)

Moja F. ima gotovo 5.5 godina i jos uvijek spava poslijepodne. Ako se mene pita, spavace poslijepodne dok je ziva. San je prijeko potreban ljud. organizmu.
Iman je odnedavno pocela da spava samo jednom, ali posteno odspava...po 3-4h, dok F. 1.5h.




škorpija -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (20.7.2012 20:51:57)

uh kako ja volim popodnevni san, malac ima 3 godina,s pava  2 sata popodne, a vikendom spavamo zajedno, merak pravi[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. mm je pokušao ali on ne može da spava popodne, ali svakako se odmori od nas




Medić* -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (21.7.2012 0:09:19)

Moj F takodjer spava preko dana. Kupim ga iz vrtica oko pola 2, kuci nesto pojede, popije mlijeko i oko 15h vec je u dubokom snu. Spava po 2,5 h, a i ja sa njim [sm=smiley36.gif]




Blue rose RR -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (21.7.2012 8:09:38)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Moja F. ima gotovo 5.5 godina i jos uvijek spava poslijepodne. Ako se mene pita, spavace poslijepodne dok je ziva. San je prijeko potreban ljud. organizmu.
Iman je odnedavno pocela da spava samo jednom, ali posteno odspava...po 3-4h, dok F. 1.5h.




Isto ovako, samo što kikica ima haman 7 godina, ali podnevni san joj je prijeko potreban, inače bi ujedala sve oko sebe.




smajli80 -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (21.7.2012 9:49:22)

Moja djevojčica je prestala spavati popodne kad je imala nepune 2 god.
Pokušavalam sve sve ali moje djete jednostavno ne voli spavati.[sm=smiley13.gif].U vrtiću jako rjetko spava,možda jednom u 15 dana.Kad je kući vikendom uopšte ne spava.Evo sad je već 3 ned na kolektivnom godišnjem i spavala je samo jednom 2h[sm=smiley20.gif].

Liježe naveče oko 21.30 a ustaje oko 7h.

Vidim da joj je san prjeko potreban i unervozi se oko 19 da se više nemože vladati međutim tad je kasno da je stavljam spavati.Izvedem je vani i ulazimo u kuću oko 20.30-kupanje,večera i spavanjac.

Takva sam i ja bila i još uvjek sam-nisam neka spavalica potrebno mi je samo pola sata dnevno da se malo ispružim i odmorim noge i to je sve.[sm=smiley16.gif]




MicoTico -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (21.7.2012 18:42:15)

Moji vikendom uvijek spavaju popodne, i danas su oboje oko 2.5 sata spavali (M. ima 6., T ima 2 god). Radnim danom spavaju u vrtiću i kad ih pokupimo, pa dok ručamo bude oko pola šest popodne, a to mi nekako kasno da odspavaju, jer oni ne znaju malo, a u devet su već u krevetu.




elmaL -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (11.11.2014 21:31:31)

Da li je rano da djecak od 2 god i 8 mj ukine dnevno spavanje[sm=zmeden.gif] u zadnje vrijeme bi nekad 'preskocio' jednostavno ne bi zaspao koliko god se valjao po krevetu.
On ide u vrtic i tete kazu da u zadnje vrijeme malo samo odspava.

O subote vec evo ne spava ( kuci je ovu sedmicu ne ide u vrtic). Ne pokazuje nikakve znakove da mu fali, nije placljiv ili pospan. Navece ide na spavanje 20.30-21.00 h. Ujutro ustajanje oko 8.

E sad, nije nikad bio neka spavalica, prvu godinu je to bilo ninanje dok ga ne zamantamo i po pola sata bi odspavao nekolkko puta.
Nakon godinu, ima to jedno spavanje oko 12-13h u trajanju od sat ipo nekad 2.




Medić* -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (11.11.2014 22:05:44)

ElmaL neka djeca spavaju haman do skolskih dana pa i kasnije, neka opet rano izbace dnevno spavanje :)
Moj je spavao pune 4,5 godine. Onda je izbacio.

Nemoj ga forsirati ako nece, neka bar ono leskari i odmara ne mora zaspati, za uhar im je odmoriti malo :)




Hanady RR -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (11.11.2014 22:16:26)

Moja starija je sa 2.8 g počela ponekad preskakati i onda sa tri pune ukinula skroz...
i dan danas ti nju ne možeš natjerati da otkunja po danu...al rano ustaje i rano liježe bez problema...


mlađa je ukinula sa 4 godine...čini mi se
no ona i sad zna turu da dospava ako je njoj ćeif da odmori guzove...
i ne smeta joj to lijeganju kasnije i tako...


ja sam smilila sva djeca do škole spavaju po danu kad vidi vraže pogriješih[sm=smiley36.gif]




elmaL -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (11.11.2014 22:44:52)

I ja sam bila u zabludi da to spavanje ide do polaska u skolu[sm=zmeden.gif][sm=smiley36.gif]
Al ovo me bas iznenadilo. Sreca ide u vrtic[sm=smiley36.gif]

Hanady tvoja starija mi bas i izgleda tako, pametna razigrana curica koja ima pametbijeg posla od spavanja[sm=jezicek.gif]




elmaL -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (11.11.2014 22:52:57)


IZVORNA PORUKA: medic slatki

ElmaL neka djeca spavaju haman do skolskih dana pa i kasnije, neka opet rano izbace dnevno spavanje :)
Moj je spavao pune 4,5 godine. Onda je izbacio.

Nemoj ga forsirati ako nece, neka bar ono leskari i odmara ne mora zaspati, za uhar im je odmoriti malo :)

Ama leskari on otkad se rodio[sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif] ko usporeni snimak, najveca aktivnost mu je otrcati iz dnevnog u sobu[sm=smiley1.gif]

Kontam da se onda i ne umori u toku dana, nije tip djeteta da skace , kad odemo u park on najvise vremena provede gledajuci kako se druga djeca ljuljaju i spustaju niz tobogan i objasnjava situacije.

Da se malo izmori sigurno bi zaspao, moracu mu smisljati aktivnosti[sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (11.11.2014 23:06:59)


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: medic slatki

ElmaL neka djeca spavaju haman do skolskih dana pa i kasnije, neka opet rano izbace dnevno spavanje :)
Moj je spavao pune 4,5 godine. Onda je izbacio.

Nemoj ga forsirati ako nece, neka bar ono leskari i odmara ne mora zaspati, za uhar im je odmoriti malo :)

Ama leskari on otkad se rodio[sm=smiley36.gif]
[sm=smiley36.gif] ko usporeni snimak, najveca aktivnost mu je otrcati iz dnevnog u sobu[sm=smiley1.gif]

Kontam da se onda i ne umori u toku dana, nije tip djeteta da skace , kad odemo u park on najvise vremena provede gledajuci kako se druga djeca ljuljaju i spustaju niz tobogan i objasnjava situacije.

Da se malo izmori sigurno bi zaspao, moracu mu smisljati aktivnosti[sm=smiley1.gif]


E to je vec druga stvar, moja ko na struju da su[sm=smiley36.gif]




ziki -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (12.11.2014 0:05:34)

Tarik je sa 3 godine i par mjeseci izbacio dnevno spavanje kad je kući, u obdaništu je spavao do neke 4,5 godine. Inače je dijete koje ne voli mnogo da spava. Teufik ima spavanje dnevno i treba mu, sam traži da ga vodim da spava. Mada je i on počeo da vikendom lufta. Inače su vrlo aktivna djeca, skaču, trče, vrište, tuku se i tako...
Tvoj maleni možda malo pokušava da ugrabi vremena samo sa mamom, dok beba spava. Tariku je ovo bila zvijezda vodilja da ukune dnevno kad je kući[sm=smiley36.gif]




minie -> RE: Ukidanje popodnevnog sna (12.11.2014 0:42:25)

Moj R je izbacio dnevno spavanje sa 2 god i 2 mjeseca, tj kad je prestao dojiti. Nije bilo nikakve sanse da ga uspavamo po danu. Uglavnom ide spavati izmedju 22:00 - 23:30, a ustane izmedju 9 - 9:30. Koliko god da se umori, opet ide ovako kasno spavati.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]