Poviseni leukociti.... (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


ajla_exx -> Poviseni leukociti.... (23.1.2012 8:21:11)

Drage moje, imam problem  a ni moja doktorica ne zna rjesenje....

U 28 sam nedjelji trudnoce, a imam jako povisene leukocite cak 15-16...Urin u redu, CRP miruje, nemam nikakvih upala, a poviseni i dalje...

Htjela sam da vidim da li je neko imao slicna iskustva i kako ste rijesile problem...

Pozdrav svim [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image] .....




teacher75 -> RE: Poviseni leukociti.... (23.1.2012 8:56:47)

ja sam sada 34.sedmica i prije 2 mjeseca sam imala 12-13, pa sam radila urino kulturu i vaginalni bris i oboje bilo sterilno. na iducem vadjenju nalaza bili 6-7, pa sam ponovila opet nakon mjesec dana-prije par dana i bili opet 12-13[sm=smiley13.gif]jos mi ovaj put nasli i bjelancevine a prije ih nije bilo[sm=smiley13.gif]idem sutra kod dr da vidim sta ce mi reci...




Amelaa RR -> RE: Poviseni leukociti (23.1.2012 9:49:12)

Pozdrav, i dobro nam dosla na forum. Nadam se da ces na forumu naci odgovore na pitanja koja te zanimaju.
Sto se tice tvog problema, povisenih leukocita malo sam progooglala, dosta trudnica ima problema s tim, ali kod dosta njih taj problem nastaje do sljedeceg vadjenja nalaza. Poviseni leukociti su znak neke upale u organizmu tako da je najbolje da uradis cervikalne briseve, pa cak provjeri ako imas pokvaren zub i sl. jer cesto se pokazalo da su leukociti poviseni zbog upaljenog zuba...iako te ne boli vrlo moguce da je upala tinja i samo je pitanje vremena kad ce se manifestovat.

Od srca zelim da na sljedecim nalazima leukociti budu "normalni".
Pozdrav svim [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image]




mamma mumi -> RE: Poviseni leukociti.... (23.1.2012 9:52:57)

Draga moja poviseni leukociti su normalan nalaz u trudnoci, cudi me kako to tvoja dr ne zna.Sedimentacija i leukociti su normalno oko 13-15, i nije to nikakva upala, da ima bilo kakva upala CRP bi bio povisen, stoga opusti se.




primula -> RE: Poviseni leukociti.... (23.1.2012 10:03:51)

Ja sam u trudnoci imala dva mjeseca povisene leukocite isli su do 16. Moja dr. mi je ukljucivala antibiotike medjutim poslije antibiotika su bili jos veci, onada mi je dala uputnicu za bolnicu. U bolnici sam lezala 7 dana sve moguce nalaze uradila i sve bilo uredu, medjutim zadnji dan u bolnici su mi opet provjerili leukocite kad ono 10 zato ne brini se nije to nista.




ajla_exx -> RE: Poviseni leukociti.... (23.1.2012 10:52:43)

Hvala vam drage moje na lijepoj dobrodoslici, bas ste me utjesile...Drago mi j sto postoji ovakva vrsta foruma gdje nekako zajedno prolazimo ovaj lijepi period...

Doduse to sam i zaboravila, sto se tice zuba, znaju me desni zaboliti cesto, ali ja to isperem zalfijom ili sodom bikarbonom i prestane, ne znam moze li i to razlog biti.

teacher nadam se da ce sve sutra na kontroli biti ok,a nema razloga da ne bude tako da no sikiriki....[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Hvala vam drage moje, inace kad odem kod doktorice ona se sva prepadne koliki su mi leukociti, mislim i ja da je to kod mene tako jer zaista nemam nikakvih drugih tegoba....




Monaa -> RE: Poviseni leukociti.... (23.1.2012 11:41:57)

Cudi me da ti dr tako reaguje, kada je to normalna pojava u trudnoci. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Ja sam imala leukocite 12-15 i cak mi dr nista nije ni dao od lijekova, nego samo da pijem caj od brusnice. Tako sam i uradila, litar brusnice dnevno i sljedeci nalaz savrsen.




ajla_exx -> RE: Poviseni leukociti.... (23.1.2012 12:13:18)

E moja Mona moja doktorica me cak ni ne zna kako treba....Kad sam bila na zadnjem UVZ kaze ona meni, ko vam vodi trudnocu a ja ono zacudjeno, pa reko Vi....Ona se nasmija i rece hahha ma dugo mi niste bili...

Mozete misliti, a vec sam jednu promijenila doktoricu, a ova mi izgleda jos gora....

Svi mi kazu ma to je normalno, a ona me isprepadala katastrofa...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Monaa -> RE: Poviseni leukociti.... (23.1.2012 15:26:14)

Ma mijenjaj i tu, ocigledno nema pojma. 




mala87 -> RE: Poviseni leukociti.... (13.3.2012 23:58:28)

pozzzzz

ja sam trenutno 30 ned. imam problem jako otecenih nogu i ruku........imala sam malu upalu mokracnih ali to je sanirano .............ponovila nalaze urin, krv i urino kultura sve ok sem leukocita koji su 16-17........dok je kako sam ja skontala mislila da ce mi se smanjiti otok na nogama i rukama i leukociti kad saniram tu upalu vec dva puta ponavljam nalaze i dalje leukociti povecani i zeljezo na granici.........

danas me je poslala da ponovim nalaze i ako se ne poprave kao da idem internisti [sm=zmeden.gif]

plizzz vasa iskustva i misljenje............mislim da moja dok slabo reaguje na moje nalaze jer su mi svaki slijedeci leukociti veci...........




vanili -> RE: Poviseni leukociti.... (14.3.2012 9:54:53)

Trenutno sam 20 ned. leukociti su mi 15. Dr. nije nista rekao na to. Na prvom nalazu sa 13 ned. su mi bili 11. To izgleda kako beba raste organizam to registruje kao upalu (nije organizam kod svakoga isti). Bitna je kompletna krvna slika. Kao sto je vec neko rekao gore navedeno, zato se i ne radi sedimentacija u trudnoci, a i sedimentacija pokazuje upalu. Mislim da nemas razloga za brigu ako ti je sve ostalo ok sto se tice krvne slike. Ipak, to je drugo stanje [sm=smiley1.gif]




mala87 -> RE: Poviseni leukociti.... (15.3.2012 19:25:07)

ok hvalaaa........





saksija -> RE: Poviseni leukociti.... (2.5.2012 13:59:42)

ja sam prosle sedmice - u 30oj nedjelji radila nalaz urina i leukociti su mi bili 15-20.. u urinu od proteina, bakterija, epitela.. nema cega nema.. trebala sam raditi urinokulturu ali radi 1. maja (to je bio cetvrtak) koji pada u utorak i srijedu, nisam nikako mogla da sastavim 3 dana za urinokulturu te mi je dr. dala zinnat 500 da pijem.. kaze strah je preko praznika da se zezamo... u petak planiram ponoviti urin, doduse ja imam i problema sa konstantnom grloboljom a i primijetila sam da me peckalo kad piskim. popila sam antibiotik - sad se osjecam ok.




gvendolina -> RE: Poviseni leukociti.... (24.2.2014 15:22:46)

Moze li mi neko molim vas dati savjet[sm=smiley1.gif]

dakle vec nekoliko puta poviseni su mi leukociti u urinu i dr savjetuje samo da pijem dosta caja

ovoga puta leukociti u urinu su 16-18, bjelancevine sl.opalescira, glukoza poz( ++) i dr i dalje savjetuje samo da pijem dosta caja, ne predlaze ni urinokulturu niti neki antibiotik [sm=zmeden.gif]


cesto idem u wc i osjecam da me boli u predjelu bubrega i strah me je da se to ne zapusti, da li da trazim i drugo misljenje[sm=smiley13.gif]...u 34 sam sedmici




sara123 -> RE: Poviseni leukociti.... (24.2.2014 21:19:07)


IZVORNA PORUKA: gvendolina

Moze li mi neko molim vas dati savjet[sm=smiley1.gif]

dakle vec nekoliko puta poviseni su mi leukociti u urinu i dr savjetuje samo da pijem dosta caja

ovoga puta leukociti u urinu su 16-18, bjelancevine sl.opalescira, glukoza poz( ++) i dr i dalje savjetuje samo da pijem dosta caja, ne predlaze ni urinokulturu niti neki antibiotik [sm=zmeden.gif]


cesto idem u wc i osjecam da me boli u predjelu bubrega i strah me je da se to ne zapusti, da li da trazim i drugo misljenje[sm=smiley13.gif]...u 34 sam sedmici


Trazi od dr.da ti da uputnicu za urinokulturu, bar ces biti mirnija.
Meni je isto u 34. ustanovljeno 12-15 leukocita, uradila UK, sterilna hvala Bogu. Sad mi je uzela bris, pa cemo vidjeti sta dalje.
uglavnom moj prijedlog ti je da trazis, valjda ce dr.pristati, insistiraj, da budes rahat.




gvendolina -> RE: Poviseni leukociti.... (25.2.2014 19:34:30)

hvala ti draga na odgovoru,uradicu ponovo urin pa ako bude opet los nalaz trazicu urinokulturu




Stranica: [1]