Savjet - ubodna rana na glavi (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


Dalil@ -> Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:15:40)

Dakle, stvarno bi mi dobrodosla razmisljanja, savjeti, iskustva....jer, umrijet cu do ponedjeljka cekajuci..[sm=smiley13.gif]

Malecki je jucer oko 11.30 ruzno pao i jako udario glavom o ivicu stola, cosak tacnije [sm=smiley13.gif] Cula sam kad je udarilo o kost :( a jos kad sam doletjela i uzela ga pa vidjela rupu na glavi, premrla sam [sm=smiley19.gif]
Naravno, odmah smo otisli u hitnu, oni ocistili ranu i (na moj zahtjev) nas poslali na KUM da slikamo glavu. Nalaz je, hvala Bogu, OK.
Sad je druga stvar problematicna. Strasno kasnimo s vakcinama. Kada su u hitnoj i na KUMu pitali muza jel mali vakcinisan, on je, ne znajuci, rekao da jeste. A sve kontam da su mu tada htjeli dati vakcinu Ana-te (protiv tetanusa). Ja sam pedici otisla tek veceras s djetetom te ona rece da se ta vakcina trebala primiti u roku 24h. A mi nismo :(((
Maleni je cijelo vrijeme na antibiotiku (imao gripu il sta vec) pa me to malo tjesi ali nam je pedica rekla da obavezno u ponedjeljak dodjemo na tu vakcinu. Do tada...premirem [sm=smiley13.gif]

Jel imao ko sl iskustava? jel ima ko vise znanja u vezi ove problematike?

Pocela sam na netu citati oko posljedica pa se istravila i prestala [sm=smiley13.gif]

Help!




Hanady RR -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:20:50)

Žao mi je[sm=smiley13.gif]
nemoj brinuti...
trebao je primiti tetanus al dobit će on dozu koja će namiriti kašnjenje preko 24 sata....

udarac vjerujem jeste bio jak...
ali nije to strašno toliko koliko se nama roditeljima čini...
polako uz pedijatra ćete rješiti i voditi brigu na vrijeme...[sm=smiley31.gif]

[sm=smiley31.gif]

i ne čitam mila na internetu svašta...
ja sma do toga davno osutala i najamnje bolesti su meni bile ravne pogledu u smrt...polako[sm=smiley1.gif]




škorpija -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:26:41)

od kojeg je materijala sto




Dalil@ -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:26:42)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Žao mi je[sm=smiley13.gif]
nemoj brinuti...
trebao je primiti tetanus al dobit će on dozu koja će namiriti kašnjenje preko 24 sata....

udarac vjerujem jeste bio jak...
ali nije to strašno toliko koliko se nama roditeljima čini...
polako uz pedijatra ćete rješiti i voditi brigu na vrijeme...[sm=smiley31.gif]

[sm=smiley31.gif]


Hvala Hanady [sm=smiley31.gif] Tjesi me tvoj post, pogotovo boldirani dio. Valjda gdje sam ja sada sva u crnim mislima..da Allah sacuva!
Jedino me sada sikira ovaj vikend..i kontam da sam trebala insistirati da mu veceras daju vakcinu [sm=smiley13.gif]
A i antibiotikom smo pokriveni bili do maloprije (zadnja doza)..
Mah, svasta mi pada napamet...pa cak i to da odmah ujutro kupim vakcinu i nosim da mu privatno daju..
Ne znam koliko je to uopce normalno razmisljanje...mozda bas lupam...
i ne čitam mila na internetu svašta...
ja sma do toga davno osutala i najamnje bolesti su meni bile ravne pogledu u smrt...polako[sm=smiley1.gif]





Dalil@ -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:28:05)


IZVORNA PORUKA: škorpija

od kojeg je materijala sto


Drvo..

Time se tjesim cijelo vrijeme...kuca je...drvo je..nije nekakvo prljavo zahrdjalo zeljezo...

Ali kada sam vidjela paniku u pedicinim ocima...i jos na netu svasta procitala...[sm=smiley13.gif]




bananica -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:29:01)

mogu misliti kako si se prepala, bas mi je zao malenog

moja D kad je pala, na moru, dr nije ni pitao da li je vakcinisana[sm=zmeden.gif], ocistio je ranu, rekao da je pratimo 24h i to je to
moja jest vakcinisana redovno, ali opet, on to uopce nije pitao




Hanady RR -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:30:13)


IZVORNA PORUKA: Dalil@


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Žao mi je[sm=smiley13.gif]
nemoj brinuti...
trebao je primiti tetanus al dobit će on dozu koja će namiriti kašnjenje preko 24 sata....

udarac vjerujem jeste bio jak...
ali nije to strašno toliko koliko se nama roditeljima čini...
polako uz pedijatra ćete rješiti i voditi brigu na vrijeme...[sm=smiley31.gif]

[sm=smiley31.gif]


Hvala Hanady [sm=smiley31.gif] Tjesi me tvoj post, pogotovo boldirani dio. Valjda gdje sam ja sada sva u crnim mislima..da Allah sacuva!
Jedino me sada sikira ovaj vikend..i kontam da sam trebala insistirati da mu veceras daju vakcinu [sm=smiley13.gif]
A i antibiotikom smo pokriveni bili do maloprije (zadnja doza)..
Mah, svasta mi pada napamet...pa cak i to da odmah ujutro kupim vakcinu i nosim da mu privatno daju..
Ne znam koliko je to uopce normalno razmisljanje...mozda bas lupam...
i ne čitam mila na internetu svašta...
ja sma do toga davno osutala i najamnje bolesti su meni bile ravne pogledu u smrt...polako[sm=smiley1.gif]




ne brini...
moj suprug s eubo vani na iglu...
u našoj bašti...
vrlo inteligentno nije mu palo na pamet da je neko istu kositio pa u porlazu s abarica bacio je...
otišao tek u ponedeljak doktoru na CUm jer radu i koševu...a to bilo u petak...doktor ga naružio jer je neorgovoran al mu dali tetanus..
on ej aksnije radi i neke druge nalez hB sve je ok.

A opet dali su mu i antibiotik d apije...
melni je eto ipak i pod jelovanjem sntibiotika...
pa 3 dana sigurno još je pod djelovanjem do zadnje doze...
ne brini




škorpija -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:30:34)

ma ne sekiraj se onda, moj malac je nedavno razbio glavu, napolju na betonu, šili ga,  dr u hitnoj je pitao na što je razbio, kad sma rekla beton, sve ok, kaže samo da je željezo dao bi mu tetanus, a sigurno je tvoj sto čišći nego beton napolju [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Hanady RR -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:32:17)


IZVORNA PORUKA: škorpija

ma ne sekiraj se onda, moj malac je nedavno razbio glavu, napolju na betonu, šili ga,  dr u hitnoj je pitao na što je razbio, kad sma rekla beton, sve ok, kaže samo da je željezo dao bi mu tetanus, a sigurno je tvoj sto čišći nego beton napolju [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

ma tačno ne sikiraj se...ta drvo je...






Medić* -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:32:55)

Za o mi je momcica. Bit ce to aBg sve u redu.

Moj F je sa 2,5 g pao i udario u ivicu stola. Drveni sto takodje. Tolika je rana bila, duboka i velika da ja nisam mogla gledati. Nisu nas pitali da li je vakcinisan redovno, a fakcinisan je. Dr mu ocisti ranu i rekao da pratimo samo njegovo ponasanje. Davala sam mu paracetamol samo. Isli jednom na previjanje. Medjutim brzo je sve proslo, oziljka vise nema. ne sekiraj se previse, sve ce aBg biti u redu.





Dalil@ -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 22:44:58)

Zene, sad bih vam kahvu skuhala, nema veze sto je ured jedanaest [sm=smiley1.gif] Bas ste mi skinule brigu. Nadam se najboljem, aBd [sm=bravo.gif] a u ponedjeljak na bocu, aBd.

Uff...bila sam se bas ucrnjacila...glava me zaboljela.

Ma nije me toliko strah ni rana, ni povreda ni krvi...koliko, eto, tog tetanusa [sm=smiley13.gif]

Mrak ste [sm=smiley27.gif]




lely -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 23:05:46)


IZVORNA PORUKA: škorpija

ma ne sekiraj se onda, moj malac je nedavno razbio glavu, napolju na betonu, šili ga,  dr u hitnoj je pitao na što je razbio, kad sma rekla beton, sve ok, kaže samo da je željezo dao bi mu tetanus, a sigurno je tvoj sto čišći nego beton napolju [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

I nama se slično desilo,maleni je rasjekao glavu na sto,šili mu i pitali od šta je udario i dali mu samo antibiotik.HB sve prošlo u najboljem redu,nemoj da se sikiraš [sm=smiley1.gif]




mila81 -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (2.3.2012 23:08:55)

Ma ne sekiraj se draga, sve će to biti ok, samo još sebi to reci[sm=bravo.gif]




veeseelaa -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (3.3.2012 0:15:45)

Dali baš mi je žao [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
nadam se da će sve biti ok, ipak je drvo u pitanju
kako je maleni sada?




animagical -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (3.3.2012 0:22:41)

obrati paznju da se ana te daje u tri doze,jedna odmah, pa nakon mjesec i treca ne znam za koliko, sjecam se jer su meni jednom prilikom kod prve doze upisali odmah datume za sljedece dvije u knjizicu...kupi se u apoteci i primi u dz ili hitnoj, bilo gdje...




Dalil@ -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (3.3.2012 10:27:33)


IZVORNA PORUKA: animagical

obrati paznju da se ana te daje u tri doze,jedna odmah, pa nakon mjesec i treca ne znam za koliko, sjecam se jer su meni jednom prilikom kod prve doze upisali odmah datume za sljedece dvije u knjizicu...kupi se u apoteci i primi u dz ili hitnoj, bilo gdje...


Ovo sam nasla na netu a valjda i pedica zna. Bavim se mislju da odemo danas do hitne da mu to daju, nesto mi dugo cekati do ponedjeljka..vidjet cu.

Veeseelaa, dobro je, hB. Doduse, sinoc se svu noc budio i plakao pa sam to odmah povezala s ovim..kontam, nesto se desava [sm=smiley13.gif]

Uff..samo da prodje, aBd.

Hvala zene [sm=smiley1.gif]




virgulina -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (3.3.2012 10:57:55)

tetanus je anaerobna nakterija i ako je rana otvorena , nije onako duboka i uska kao od noza ili eksera i ako je dosta krvarila nema velike opasnosti da ce dobiti tetanus
oko toga ne moras previse brinuti
najbolje se vakcinisati nakon rane , pogotovo ako se ubod desio napolju , onda je obavezno




mamine oci -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (3.3.2012 11:10:23)

ee draga tek sad vidim ovo bas mi je zao, kako je maleni jutros jel bolje, zelim brz oporavak pusa,ako sta zatreba znas da uvjek mozes da racunas na mene[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Dalil@ -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (3.3.2012 15:07:03)

Hvala vam virgulina i mamine oci [sm=smiley1.gif]

Ma mali je OK, hvala Bogu. I rana izgleda ok. Ustvari, stavili nam u hitnoj onaj samoljepljivi flaster preko i rekose da par dana ne diramo, dok sam ne spadne [sm=zmeden.gif]
A ja sve kontam da bi to trebalo ici na previjanje, ciscenje..




zeze -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (16.4.2012 11:29:25)

Moja NAida se prehladila, nista strasno malo nosic curi i kise. No, maloprije je povratila sve sto je pojela za doruca i to u 2 mlaza. To je tako strasno izgledalo kao da nikad nisam vidjela da povraca. Odmah me stomak zabolio. Zablokirala sam totalno. Sta cu joj??? Molim vas pisite mi.[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




zeze -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (16.4.2012 11:31:45)

Jadna ja na kojoj sam ovo temi pisala???? Uopste nisam vidjela. [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




Lavić -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (17.8.2015 4:02:39)

Drage moje,molim vas - da li svaka posjekotina vani treba biti pracena Anate (valjda sam pogodila naziv) injekcijom?
Dijete juce palo u Pionirskoj,skroz mala posjekotina na glavi, vjerovatno od onih kamencica u parku,vodila sam kod dr ali on nista ne rece.
A ja tek poslije skontah da ga nisam pitala... Mama ko mama, sad brinem :(




vjestica -> RE: Savjet - ubodna rana na glavi (17.8.2015 8:47:46)


IZVORNA PORUKA: Lavić

Drage moje,molim vas - da li svaka posjekotina vani treba biti pracena Anate (valjda sam pogodila naziv) injekcijom?
Dijete juce palo u Pionirskoj,skroz mala posjekotina na glavi, vjerovatno od onih kamencica u parku,vodila sam kod dr ali on nista ne rece.
A ja tek poslije skontah da ga nisam pitala... Mama ko mama, sad brinem :(


ne treba kod djece koja su redovno vakcinisana




Stranica: [1]