EU ukida termine mama i tata?! (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


Anoniman -> EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 19:16:42)

Dat je prijedlog za ukidanje termina mama i tata, uvodeci termine roditelj 1 i roditelj 2. Ovo bi trebalo najvise da ide u prilog istospolnim brakovima koji usvajaju(ili radjaju) djecu. Kakvo je vase misljenje povodom toga? Da li je OK ukidanje necega sto je tu otkako je i samog covjecanstva? Kuda sve to ide...?




Honey3 -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 19:25:29)

moj komentar na ovo[sm=smiley21.gif][sm=smiley11.gif]




Volim Te! -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 19:29:33)

To je apsurd ne postoji zakon koji ce to moc zabranit a pokusace sigurno a mene nista vise ne cudi,samo me zanima kako ce kaznit jednu bebu kad pocne da izgovara ono urodjeno "mama" i "tata" [sm=zmeden.gif] nemam rijeci za EU...Za istopolne brakove takodje nemam rijeci.




Marija13 -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 19:38:39)

Ne znam kakav je problem da u istospolnim brakovima budu dvije mame ili tate!? A ne stvarati komediju sa nazivima roditelj1 i roditelj2, problem je sto se nece stati na tome, ko zna sta ce im jos pasti na pamet, rusiti instituciju braka i porodice [sm=smiley11.gif] je put ka unistenju covjecanstva..




Honey3 -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 19:42:32)

legalizacijom istospolnih brakova,ukidanjem termina mama-tata,i jos tako nekih gluposti,mene licno sto se tice,ne moram nikad u EU...




Blue rose RR -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 19:44:26)

Ljudi u institucijama EU očito nemaj pametnijeg posla negoli da se bave ovakvim stvarima.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Mislim da prijedlog neće dobiti potrebnu jačinu da bi se o istoj raspravljalo, već će se o istoj diskutovati više u kuloarima ljudi koji zagovaraju istospolne brakove.Odnosno da se (možda) termin mama i tata ukinu u istospolnim brakovima (jer se ne mogu dogovoriti ko će biti otac, a ko majka).

A ukinuti nešto što je "prirodno", mislim da je i suludo o istom razmišljati, a nekamoli raspravljati.






Marija13 -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 19:53:14)

zaha - potpisujem [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] nadam se da nikada necemo u EU




Candy -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 20:20:15)

Ma ne znam vise, covjecanstvo je dotaklo samo svoje dno... Jos malo pa ce ukinuti sklapanje brakova, ma sve je krenulo u sunovrat, covjek se ponasa gore od zivotinje...




vila_7 -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 20:34:09)

mislim da se bezveze palite jer to nece zazivjeti...ne kako to neke misle- nece zabraniti da dijete zove roditelja kako hoce,nego ce mozda u papirima sluzbenim se tako oznacavati roditelji, mda i to mislim da nece biti usvojeno-bar ne kod nas.
A privatno ce dijete zvati roditelje kako hoce - mama,stara,keva... [sm=smiley36.gif]




Lady26 -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 20:36:30)

Presmijesno [sm=smiley36.gif]




Vinetu -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 20:37:55)

Zamišljam kako čitam učeničke radove na temu: Opis mog roditelja 1




Lejla87 -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 20:39:57)

A kako cemo odrediti ko je roditelj1, a ko roditelj2? Mozda je prvi vazniji, pa je broj 1 [sm=smiley36.gif] Moramo onda dalje: roditelji roditelja 1,2,3,4. Mozda neko ima 4 djeda i nema baka, djedovi osjecali ugrozeno [sm=smiley36.gif]




SdZ -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 20:49:11)

Grozno. Sta ce im jos pasti na pamet?[sm=smiley13.gif][sm=hudicek1.gif]




Honey3 -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 20:51:44)


IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Grozno. Sta ce im jos pasti na pamet?[sm=smiley13.gif][sm=hudicek1.gif]

mozda u skorije vrijeme pored roditelja 1 i 2 ,bude i roditelj 3....nista nas ne smije iznenaditi[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 20:55:46)

Toliko dobrih pjesmica ce, onda, propasti...Kao npr Bila mama kukunka i tata taranta[sm=smiley36.gif]




muaaa -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 21:22:46)

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

TATA kupi mi auto....

Jednog dana rijesio moj TATA

Sve ce pjesmice propasti[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




jasmin -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 22:23:08)

Sta mislim o tome?
Da se svijet priprema za Dedzala(Antikrista) i da je Sudnji dan blizu.
...kad nestane postovanja prema roditeljima...




new mama -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 22:33:03)

Ma mogu oni ukidati kome hoce[sm=hudicek1.gif],za mene ce uvijek biti mama i tata,tako i za moje dijete i cao[sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 22:34:39)


IZVORNA PORUKA: new mama

Ma mogu oni ukidati kome hoce[sm=hudicek1.gif],za mene ce uvijek biti mama i tata,tako i za moje dijete i cao[sm=smiley1.gif]

Ma znam...tako i meni, ali sta je sa dokumentima?Ako se to zakonom odredi, tamo ce stajati roditelj 1 ili r.2




Hanady RR -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 22:36:06)

Joj meni ovo smješno...[sm=smiley36.gif]
nek rade šta hoće mi hvala Allahu i onako pravo kasnimo...vjerovtano će naša prunučad kontat bil zvali babo, tata il roditelj 2[sm=jezicek.gif]




new mama -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 22:36:40)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: new mama

Ma mogu oni ukidati kome hoce[sm=hudicek1.gif],za mene ce uvijek biti mama i tata,tako i za moje dijete i cao[sm=smiley1.gif]

Ma znam...tako i meni, ali sta je sa dokumentima?Ako se to zakonom odredi, tamo ce stajati roditelj 1 ili r.2

Ma kontam ja to,nego nema sta nece izmisliti,blago njima cim se bave[sm=smiley29.gif],nego mi smo sreca daleko od EU,tako da nista od nas[sm=smiley1.gif]




klemzi -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 22:39:49)

Besposleni ovi u Eu [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Svima bih ja njima motike u šake [sm=zaspan.gif][sm=zaspan.gif]




dady -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 22:52:15)

[sm=zmeden.gif]




malena sharena -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 23:22:46)

Nije mi ni smijesno ni bezazleno. Tuzno je i zastrasujuce koliki ljudski um moze biti izopacen.




Lejla Ka -> RE: EU ukida termine mama i tata?! (18.3.2012 23:54:19)


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa


IZVORNA PORUKA: new mama

Ma mogu oni ukidati kome hoce[sm=hudicek1.gif],za mene ce uvijek biti mama i tata,tako i za moje dijete i cao[sm=smiley1.gif]

Ma znam...tako i meni, ali sta je sa dokumentima?Ako se to zakonom odredi, tamo ce stajati roditelj 1 ili r.2


Meni bi lično bilo jako uvrjedljivo da me neko svrsta pod roditelja 2, ja sam valjda roditelj 1 [sm=smiley36.gif]
A vjerujem da bi se i oko toga povela polemika ko da bude 1, a ko 2.

P.S. Vidim, Hanady je babu/tatu/oca instinktivno stavila pod 2 [sm=jezicek.gif]




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>