čaj za dojilje (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


kvik -> čaj za dojilje (30.9.2008 19:50:48)

ja svoju princezu koja se rodila 11.09.2008 godine za sada dojim i namjeravam to raditi bar 6mjeseci, odnosno dok ne počenm raditi. Od prvog dana sam počela piti čaj za dojilje teekane koji u sebi sadrži i komorač i anis i kim i piše da podstiče proizvodnju mlijeka i olakšava probavu. Interesuje me kakva vi iskustva imate s tim čajevima, jer je meni za sada dobro, mlijeka imam, a i Žanica nema grčeve i puno prducka.




Lulu_ -> RE: čaj za dojilje (30.9.2008 20:07:13)

ja sam taj caj pila otprilike dvije sedmice nakon poroda i da budem iskrena,naomih nije imala grceve ni tokom koristenja tog caja a ni kada sam pretala sa njim i nije ni uticao na laktaciju da sada kazem da sam imala strasno puno mljeka kada ga popijem...




alanis -> RE: čaj za dojilje (30.9.2008 20:09:47)

e drga, moja curica sada ima vec 2 godine, ali sam je dojila 10 punih mjeseci!Vjeruj mi isplati se!Samo pij sto vise tecnosti, mlijeka, sokova ( kvalitetnih) i jedi puno domacih supica sa svim povrcem.Ja sam izbjegavala grah, kupus i tesku hranu, radi bebine probave i nisam nikada imala nikakvih problema sa njom.A da ti ne spominjem cinjenicu da se u ove dvije godine nikada nije razbolila ili dobila temperaturu ( sve zahvaljujuci mojoj kvalitetnoj ishrani i dojenju..
pozdrav




stella -> RE: čaj za dojilje (30.9.2008 20:10:37)

Ja sam pila od Hipp za dojilje i zadovoljna sam.Imam samo rijeci hvale.Jos uvijek ponekad popijem kad osjetim da fali mlijeka.




alanis -> RE: čaj za dojilje (30.9.2008 20:14:21)

zaboravih napisati da nikada nisam pila cajeve za dojilje, ali sam u kamilicu uvijek dodavala pomalo kima, tako da je beba stalno imala vjetrove




fanamatik -> RE: čaj za dojilje (30.9.2008 21:24:10)

I ja sam cijelo vrijeme dojenja s prvom curicom pila Hippov čaj za dojilje, što i danas činim. Nikad nisam imala problema s nedostatkom mlijeka, niti su mi bebe imale nekih posebnih problema s grčevima. Ne znam da li je čaj za to zaslužan, ja ga pijem za svaki slučaj i preporučila bih ga i ostalima, ako ništa ukusan je[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Romali -> RE: čaj za dojilje (30.9.2008 21:27:57)

Prvih dana nisam pila nikakve čajeve. Kad sam počela piti Hippov čaj za dojilje i Lino komorač, nastavila sam ih redovno 3 mjeseca. Sad ih popijem po potrebi. Meni su pravo pomogli protiv grčeva, posebno komorač pa ga svima preporučujem[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




nesanica -> RE: čaj za dojilje (1.10.2008 15:40:33)

Pila sam od Alnatura caj za dojilje. Ima kupiti u DM. Caj sam pila prvih 3-4 mjeseca i to po 5-6 solja dnevno, tako se i preporucuje. Poslije vise nisam stvarno mogla, jer mi se bilo ogadilo na caj. Popila bih po 1-2 solje dnevno, ali sam i to ubrzo prestala.
A inace sam puno pila tekucine, najvise vode i supe svaki dan po 2 tanjira.




Anoniman -> RE: čaj za dojilje (1.10.2008 15:54:37)

nisam pila caj-nevolim inace cajeve.pila sam malc-bezalkoholno pivo,pa od toga nadode mlijeko tako da mi je curilo-morala sam postavljati one jastucice da ne prolazi na majicu.bebaca je dojila 10 mj.pa sam opet ubrzo bila trudna,a mlijeko nije nestajalo citavu trudnocu i ta druga beba je isto dojila....




Okarica -> RE: čaj za dojilje (1.10.2008 16:20:08)

IZVORNA PORUKA: stella

Ja sam pila od Hipp za dojilje i zadovoljna sam.Imam samo rijeci hvale.Jos uvijek ponekad popijem kad osjetim da fali mlijeka.


I ja pijem Hipp-ov čaj za dojilje i mogu reći da je odličan. Pijem ga dva puta dnevno. Pijem i sok od jabuke.




moni -> RE: čaj za dojilje (1.10.2008 22:29:16)

I ja pijem Hippov čaj za dojilje i čini mi se skroz ok. Tarik napreduje li napreduje. 5 mjeseci i 10 kg ima.




Amrino -> RE: čaj za dojilje (6.10.2008 10:28:22)

Pila sam i ja. Pila sam i hipov za dojilje (onaj u kesicama) ali i onaj instant za bebe- protiv grceva. Kupila sam onaj koji je za bebe od 2. mjeseca (ja mislim) i stavljala sam po kasiku i u sokove...Hamza je iskljucivo dojio prvih 6 mjeseci (jos uvijek doji) i nikada nije imao grceve.




Medoxba -> RE: čaj za dojilje (7.9.2013 12:42:26)

Pročitah ovaj članak na stranici Iz moje kuhinje /www.izmojekuhinje.com/ pa da vidim slazete li se i imate li dodatnih savjeta i sugestija.

http://izmojekuhinje.com/index.php/component/k2/item/745-%C5%A1ta-ne-smije-jesti-dojilja?

Hvala.




Lejla Ka -> RE: čaj za dojilje (9.9.2013 11:45:02)


IZVORNA PORUKA: Medoxba

Pročitah ovaj članak na stranici Iz moje kuhinje /www.izmojekuhinje.com/ pa da vidim slazete li se i imate li dodatnih savjeta i sugestija.

http://izmojekuhinje.com/index.php/component/k2/item/745-%C5%A1ta-ne-smije-jesti-dojilja?

Hvala.

Baš mi je dobar ovaj tekst.




asija077 -> RE: čaj za dojilje (3.8.2016 11:38:29)

Evo tek sam se registrovala i prvi put se javljam da i vama mamama kao sto sam ja sigurno muku mucila malo olaksam [sm=smiley36.gif]

Dok sam zivjela u Turskoj i dok sam dojila svoju malu curicu pila sam caj za dojilje od Aksu Vital brenda, odnosno od njihovog Shiffa Home.
I bas neki dan odem u importanne centar torbu da kupim u Carpisi ( prijateljica mi prepoprucila), i vidim poslovnicu ROX, prvi put ulazim i imam sta da vidim.

Police kozmetike i hrane tog brenda [sm=smiley1.gif]

I bas da vidim imaju li caj jer mi prijateljica sada doji kada imaju [sm=smiley36.gif]
Odmah sam joj kupila jer znam koliko me je peglala s tim u prvom porodu.

U sastavu se nalaze razlicite biljke koje doprinose produkciji mlijeka kod majki.
Moja preporuka Caj za dojilje Shiffa Home svimm mamamaaa [sm=smiley36.gif]

Spomenut cete me [sm=smiley36.gif]




Stranica: [1]