ranica na grliću maternice (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


breskwica -> ranica na grliću maternice (5.4.2012 15:14:52)

Drage moje, poučena primjerom da ste svojim savjetima mnogima pomogli, molim i ja za pomoć!
u sedmoj sedmici sam trudnoče i danas mi je gin rekao da imam ranicu na grliću maternice,uradila sam papa,ali cekam na rezultate i pojede me sve ovo izčekivanje!

Zabrinuta sam jako![sm=zmeden.gif]




Emmy -> RE: ranica na grliću maternice (5.4.2012 16:16:04)

breskwice ne sekiraj se, mislim da oko 70% žena ima neki oblik ektopije, tzv. ranice na grliću materice. To je postalo skoro normalno kod žena u reproduktivnoj dobi. Meni je u prvoj trudnoći rađen papa test negdje u 4. mjesecu i ja sam poslije nalaza preplakala od bolnice do kuće, međutim navikla živjeti sa svojom ranicom u međuvremenu, dobila i drugo dijete, sada samo pratim, jednom godišnje papa, a mogla bih i češće, ali uvijek nalazim isprike da ne odem na pregled[sm=jezicek.gif]. Evo ti jedan koristan link na tu temu:
http://www.femigel.info/ektopija-maternice/




breskwica -> RE: ranica na grliću maternice (6.4.2012 11:22:15)

Uh u iščekivanju pape testa ima de se pojedem,ne bih željela tim stresom da izlažem bebicu svoju koja je još malena!
malo sam pogledala ovaj link,ja se nadam da nece biti najgore![sm=zmeden.gif]
hvala puno na savjetima!




sanela.asja -> RE: ranica na grliću maternice (7.4.2012 12:01:28)

Breskwic nije to nista strasno nesekrajs se ja je imama vec 4 god i dvoje djece [sm=smiley1.gif] samo je moras pratiti i redovno raditi pappa test..Ja sam odlucila da je skinem jer me tako reci zulje prilikom odnosa savjetovala sam se sa ginekologom i uradicu krioterapiju tj.zaledi se ranica i skine ...
Nemoj se bez potrebe sikirati i na bebicu prenositi nervozu,uzivaj u trudnici a kad se ako bog da porodis mozes je odstraniti a i nemoras [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]