Cvor na materici u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


moma liza -> Cvor na materici u trudnoci (11.4.2012 23:50:12)

Djevojke ako neka zna da mi objasni danas mi je ustanovljen cvor na materici ili kako doktor naziva dobrocudni tumor,osma sam nedelja trudnoce i strah me,da li zna iko da li ce mi trudnoca proteci uredno ako mi vjerujete bas me strah vise zbog bebe srce uredno kuca sve uredno samo taj cvoric strasno me brine[sm=zmeden.gif]




Dida79 -> RE: Cvor na materici u trudnoci (11.4.2012 23:53:47)

Pa nije ti valjda dr samo rekao da imas "cvor na materici" bez ikakvog objasnjenja [sm=zmeden.gif]
Ja zaista prvi put cujem za ovo..ja nazalost imam iskustva sa dr i jedno sam naucila da ne izlazim iz ordinacije dok mi se ne odgovori na sva moja pitanja.




moma liza -> RE: Cvor na materici u trudnoci (11.4.2012 23:56:46)

pa to da imama i da sam trebala doci prije trudnoce i cudio se kako doktorica kod koje sam isla prije njega nije vidjela to,i pokazao mi je da mi spljosti matericu nije okrugla nego onako ovalna i neznam ni ja vise da je dobrocudni tumor neznam vise cemu se nadati ja sam tek skontala posto sam ostala bez teksta kad sam pricala muzu kad sam vidjela njegovu reakciju i stvarno me sad strah.




animagical -> RE: Cvor na materici u trudnoci (11.4.2012 23:59:40)

nazovi ujutru dr pa pitaj...nadam se da bude ok




Dida79 -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 0:01:41)


IZVORNA PORUKA: moma liza

pa to da imama i da sam trebala doci prije trudnoce i cudio se kako doktorica kod koje sam isla prije njega nije vidjela to,i pokazao mi je da mi spljosti matericu nije okrugla nego onako ovalna i neznam ni ja vise da je dobrocudni tumor neznam vise cemu se nadati ja sam tek skontala posto sam ostala bez teksta kad sam pricala muzu kad sam vidjela njegovu reakciju i stvarno me sad strah.


Sutra obavezno ponovo ti njega posjeti ma sta da mi napisemo to te nece smiriti..barem mene ne..sretno i javi se




moma liza -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 0:02:17)

zvace muz sutra rekao je valjda ce mu objasniti kako i sta.Nadam se nekom ohrabljujucem odgovoru.




Dida79 -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 0:03:29)

Drzim ti fige da sve bude ok [sm=smiley1.gif]




Dz3ni -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 0:04:34)

Mislim da ti to miom, evo pročitaj na ovom linku
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/06_miomi.asp




moma liza -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 0:10:06)

hvala na linku procitala sam ga ali mi slabo sta znaci u ovom trenutku sutra ce ga muz zvati i pitati ga otvoreno sve ili ako nehtjedne preko tel.otici cemo opet,ali mislim da necemo stati samo na njegovom misljenju ali je stariji doktor u pitanju ima 60 godina to me malo smiruje da je toliko opasno valjda bi rekao ili bi se trudnoca prekidala mada nebih voljela ni pod razno i narucena sam na kontrolu za mjesec




moma liza -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 0:11:07)

u savkom slucaju7 javljam sutra sta je bilo a pisala sam u nadi da neko nema isti ili slican slucaj pa da mi kaze da ce sve biti ok [sm=nosecka.gif]




animagical -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 0:15:27)

ako je napisao kontrola za mjesec, trebalo bi da je sve ok.... ali svejedno nazovi...




lilylily -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 0:23:51)

nemoj se sikirati nije to nista opasno ja sam rodila dvoje dijece pored mioma na maternici oboje prirodno bitno je da je pod kontrolom i da neraste to nesmeta trudnoci uzivaj u blazenom stanju i sretno[sm=nosecka.gif] samo se redovno kontrolisi[sm=smiley1.gif]




moma liza -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 0:30:20)

Jao lilylily daj boze da bude sve ok imam vec sina jednog od pet godina i ova trudnoca je dosla neplanski al nsmo presrecni i mislimo sve ok kad danas buff suprise negativan,al opet mislim pozitivno,i da ce sve biti ok.




lilylily -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 0:38:12)

ma dasta nego da ce biti super imam i ja curicu od 5 godina i sincica od 7 mijeseci i taj mi se miom pojavio u 13 sedmici prve trudnoce i sve bilo super jos uvijek ga imam samo pij dosta brusnice ona je dobra i ako Bogda sve ce biti super sad laku noc




novi kolacic -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 7:22:49)

Imam ti ja to, ustanovili mi u 12.sedmici trudnoce. Cvor na prednjem zidu materice i zadebljala materica nepravilnog oblika. Meni kako su rekli, problemi sa tim miomima se cesce javljaju u prvoj trudnoci, jer smanjuje lumen matericnog prostora za sirenje djeteta. Mi drugorotke smo ga kao "razvalile" i ne bi trebalo biti problema. " dr.su mi ustanovila zadebljanje koje je znacajnije, a neki dan kod treveg (Taib iz Agrama) on kaze ga ne vidi. E sad dal on ne zna gledati ili se materica razvukla ne znam. Inace tu smetnji nemam, jest da pijem apaurine zbog blagih kontrakcija, dal to miomu godi ne znam.




moma liza -> RE: Cvor na materici u trudnoci (12.4.2012 11:05:21)

Ma suprug ga jue jutros zvao i doktor kaze da nece biti problema s trudnocom sto se tice toga da misli da nece vise rasti,inace je u7 pitanju stari doktor ima 60 cak i preko 60 godina zato i nekako imam povcjerenja i on kaze da retko tko moze da vidi taj cvoric tako rano jer nije velik.njega vise brine neka bakterija koju imam nego to a nju mi nemoze jos lijeciti.Kako me sve krenulo s ovom trudnocom a s prvom nista osjetila nisam,cesto sam se pitala jesam li stvarno trudna dok stomak nije posao rasti[sm=nosecka.gif]




Stranica: [1]