Gliste - domaći lijekovi (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


tap3ah -> Gliste - domaći lijekovi (18.4.2012 13:50:19)

Znate li za neke "domaće" lijekove protiv glista OSIM BIJELOG LUKA jer nam on nikako ne prolazi za izbacivanje glista kod djece.




Hanady RR -> RE: Gliste - domaći lijekovi (18.4.2012 13:52:09)

Postoji sirup koji jednom se samo popije i rješite se...daje se na recept
slatkiše i mlijeko sada ukinuti...




tap3ah -> RE: Gliste - domaći lijekovi (18.4.2012 14:02:05)

Znamo za sirup vermox i popili smo ga .... ali nam jedan od tri nalaza opet nije dobar.

tako da bi malo probali prirodnim putem riješiti to




marinčii -> RE: Gliste - domaći lijekovi (18.4.2012 14:14:50)

ja upravo guglala "čurekotovo ulje"jer hoću da sinu uzmem nešto za imunitet i apetit da poboljša i čitam da je dobar između ostalog i za gliste




Hanady RR -> RE: Gliste - domaći lijekovi (18.4.2012 14:17:43)

evo i ovo
Još od davnina se sjemenke bundeve smatraju najboljim sredstvom protiv glista. Kada postoje ličinke glista djeci dajemo dnevno 10-15. odraslima 20-30 oljuštenih bundevinih sjemenki, na kojima mora bezuvjetno ostati tanka ovojnica i koje moramo vrlo dobro sažvakati. Približno nakon sat vremena popijemo nepunu čajnu žličicu ricinusova ulja.

Kod običnih glista pomaže stari dobri domaći lijek: mrkva i cikla. Već i uzimanje hrena i crvenog luka može uzrokovati uništenje običnih glisti. Isto tako brzo pomaže bijeli luk (češnjak) skuhan u mlijeku.




DM -> RE: Gliste - domaći lijekovi (18.4.2012 14:18:35)

tap3ah-isjeckaj bijeli luk i stavi u med da odstoji par sati-i onda neka bar med uzmu(ovo u vezi b.luka, a za lijek nadam se da ćete pronaći rješenje)!




tap3ah -> RE: Gliste - domaći lijekovi (19.4.2012 7:10:20)

Hvala ... evo smo krenuli s mrkvom u kombinaciji sa košpicama.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Pa ćemo vidjeti




tap3ah -> RE: Gliste - domaći lijekovi (27.4.2012 7:13:07)

Miša mu ..... opet paraziti :(

Doktorica nam je nudila prošli pot da biramo vermox ili neki drugi sirup koji se popije odjednom.
Nisam upamtio koji je taj drugi sirup, košta oko 14-15 KM, zna li neko koji je taj drugi sirup i je li kakav zafrkan??

hvala




DM -> RE: Gliste - domaći lijekovi (27.4.2012 8:15:04)

[sm=smiley13.gif]




Pingvina -> RE: Gliste - domaći lijekovi (27.4.2012 8:38:28)

Zdravo zene..
Sto se tice Vermox sirupa i tableta-problem je sto nasi ljekari ne kazu ljudima da se bez obzira na prisustvo ili odsustvo parazita za 3 sedmice treba uzeti jos jedna doza.Valjda im lijeno malo procitati o glistama, njihovom razvoju, nacinu djelovanja lijeka i bla, bla..
Od ostalih sirupa-ja sam upoznata jedino sa drugim proizvodjacima istog lijeka..
Domaci pripravci za koje sam cula da pomazu su kombinacija mrkve, bijelog luka i crvene mljevene paprike.Sve se poseceri da pusti sok, iscijedi i pije jednom dnevno.Kazu i da je dobro sto cesce puru/palentu jesti.
Sretno..




veeseelaa -> RE: Gliste - domaći lijekovi (27.4.2012 9:23:54)

kakve gliste?




damma -> RE: Gliste - domaći lijekovi (1.5.2012 21:45:25)

Kod mene se mladji djecak zali na bolove u stomaku svaki put kad popije mlijeko. Nisam mu jos vidjela na stolici, kaki u solju, u tutu nece nikako pa mi je to belaj. Mucim muku s njim i tutom danima ali nece pa nece. Sumnjam na gliste pa ne znam da li je stetno uzet vermox u slucaju da i ne budu gliste. Sta vi mislite?




tap3ah -> RE: Gliste - domaći lijekovi (3.5.2012 11:57:04)

Nemamo mi šta misliti damma.

Odete pedijatrici i dobijete uputnicu za vađenje nalaza i ako oni pokažu parazite onda na terapiju ..... a na svoju ruku ja to nikad ne bih popio niti dao djetetu koliko god da se ne zadržava u organizmu.

i naravno .... sretno ...




tap3ah -> RE: Gliste - domaći lijekovi (14.6.2012 10:20:48)

Hvala svima na pomoći.

Ispostavilo se da naša laboratorija nije baš na dobrom glasu po tačnosti nalaza .... nakon 2 mjeseca zezancije poslali smo nalaze u Zenicu i došli dobri rezultati od tamo.[sm=hudicek1.gif]





Stranica: [1]