Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


Anoniman -> Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (9.6.2012 23:42:18)

da li znate nesto od gorenavedenog iz neke zemlje a da je vama neshvatljivo

prica meni jedna sirijka da je kod njih kao normalno da drug drugu "pozajmi " zenu na par sedmica
i da kao kad noc padne a zene same na ulici da je moze ko hoce ( Boze sacuvaj) zgrabit za ruku i silovat i nokom nosta [sm=smiley13.gif]

a da u avganistan je kazna za zenu ako bude silovana , godina dana zatvora pod objasnjenje "sta je htela sama bez muskarca tamo" a za silovatelja/lje oko 3 meseca ili nista [sm=smiley13.gif]

to si meni neki strasni zakoni

znate li neki




MAMA MA -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (10.6.2012 12:51:39)

čula sam za jedan običaj koji mi je blago rečeno nejasan...neznam kod kojeg naroda ali običaj je da kum prvu bračnu noć provede sa mladom a ne mladoženja[sm=smiley22.gif]...
isto jedan strašan običaj ali koji je meni lično super jer vjerujem da je jako efektan samo neznam da li je jos na snazi...u islamskim zemljama ono odsjecanje ruke lopovu[sm=smiley20.gif]..pa ti ukradi majčin sine ako smiješ[sm=smiley36.gif]
ako se sjetim jos kojeg javnem




Anoniman -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (10.6.2012 12:56:41)

Mm mi prica da su nedavno dvoje Britanaca(muskarca i zenu) uhvatili kako vode ljubav negdje na plazi, ispod palme...Ona je dobila 3 mjeseca zatvora i deportaciju poslije odlezane kazne, a on 3 godine, jer je jos bio u alkoholiziranom stanju, a nije imao dozvolu za alkohol, i isto deportaciju poslije odsluzene kazne. To je bilo u Abu Dhabiju, UAE.




hatepsut -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (10.6.2012 18:49:46)

U Maroku zenama je zabranjeno da voze automobil [sm=zmeden.gif] ja sve kontam da je to sala.




veeseelaa -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (10.6.2012 20:04:31)

Ako policajac iz Ajdahoa sumnja da u automobilu kome želi da priđe možda sedi par koji u tom trenutku vodi ljubav, mora da zatrubi tri puta i da sačeka dva minuta pre nego što pokuca na vrata

Država Oregon postarala se za rečnik muškarca: u ljubavnom zanosu zakon mu zabranjuje da psuje

U kolumbiji majka mora biti prisutna pri prvom polnom odnosu svoje cerke[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




veeseelaa -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (10.6.2012 20:05:04)

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




d.dita -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (10.6.2012 20:57:28)

a da u avganistan je kazna za zenu ako bude silovana , godina dana zatvora pod objasnjenje "sta je htela sama bez muskarca tamo" a za silovatelja/lje oko 3 meseca ili nista user posted image


Negdje sam i ja čitala o ovome i da je onda djevojka sramota za porodicu i da je imaju braća "pravo " ubiti!














Lady26 -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (11.6.2012 14:33:24)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Ako policajac iz Ajdahoa sumnja da u automobilu kome želi da priđe možda sedi par koji u tom trenutku vodi ljubav, mora da zatrubi tri puta i da sačeka dva minuta pre nego što pokuca na vrata


[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




bambi7 -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (12.6.2012 0:37:57)

čula sam za jedan običaj koji mi je blago rečeno nejasan...neznam kod kojeg naroda ali običaj je da kum prvu bračnu noć provede sa mladom a ne mladoženjauser posted image ...


Crnogorski kum[sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (12.6.2012 13:42:42)

ja se pitam d ali ustvari nekada i postajao ccrnogorski kum i kada je to bilo i ko ga izmisli i sto




prskalica -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (12.6.2012 15:12:09)

kad sam bila u Dubaiju nisam smjela muza poljubiti na ulici 7 dana,tj. nikako dok smo bili tamo.Ostadosmo zeljni jedno drugog zbog njihovog glupog zakona.Ali im zato pune ulice i okali prostitutki moras ih rukom tjerati kao komarce ne biraju da li si musko ili zensko (za malo jadna ja ne nagrabusi) [sm=smiley36.gif]




Medić* -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (12.6.2012 15:14:10)

IZVORNA PORUKA: bambi7

čula sam za jedan običaj koji mi je blago rečeno nejasan...neznam kod kojeg naroda ali običaj je da kum prvu bračnu noć provede sa mladom a ne mladoženjauser posted image ...


Crnogorski kum[sm=jezicek.gif]



Mislim da je ovo samo narodna glupost [sm=smiley36.gif], sigurno da kum postoji ali ne u ove svrhe [sm=smiley1.gif]

Meni jedna nana kaze dok smo cekali moje svatove : uzmi ovu maramicu, stavi nesto para u nju, zamotaj i kada svatovi podju prije prvog mosta izadji iz auta i baci tu maramicu [sm=smiley36.gif] Nit sam izasla nit sam bacila [sm=smiley36.gif]




Graziella -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (16.6.2012 0:06:19)

U Njemackoj ima obicaj da se dan prije vjencana skupi raja i baca,razbija staru keramiku,porculan.a buduci mladenci to sve moraju pomesti.a ovi bacaju li bacaju.sto vise to bolje.to je kao za tjeranje zlih duhova,i za ucvrscivanje bracne zajednice.ali ni slucajno ne smije biti razbijeno staklo jer to donosi nesrecu,navodno




veeseelaa -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (16.6.2012 0:24:10)

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: bambi7

čula sam za jedan običaj koji mi je blago rečeno nejasan...neznam kod kojeg naroda ali običaj je da kum prvu bračnu noć provede sa mladom a ne mladoženjauser posted image ...


Crnogorski kum[sm=jezicek.gif]


ja kako sam čula, birvaktile kad se mlada "privede" prvo veče ju je čuvao kum, takav običaj bio, tek je drugo veče mladoženja mogao biti s njom
mora da je neki kum prešao granice pristojnosti [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] pa stoga ta priča crnogorski kum kao lik koji prvi spava s mladom[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Mislim da je ovo samo narodna glupost [sm=smiley36.gif] , sigurno da kum postoji ali ne u ove svrhe [sm=smiley1.gif]

Meni jedna nana kaze dok smo cekali moje svatove : uzmi ovu maramicu, stavi nesto para u nju, zamotaj i kada svatovi podju prije prvog mosta izadji iz auta i baci tu maramicu [sm=smiley36.gif] Nit sam izasla nit sam bacila [sm=smiley36.gif]




Medić* -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (16.6.2012 8:26:11)

Bas smo neki dan pricali o crnogorskom kumu,pravo sam se ismijala. Taj kum cuva mladu, koliko skontah na taj nacin sto legnu skupa, neka daska se stavi preko njih i na njoj casa vode. Ako ta daska padne tokom noci onda je kum nije dobro cuvao i moguce da je presao granice pristojnosti [sm=smiley36.gif]




Medić* -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (17.6.2012 14:33:21)

Upravo naidjoh na ovo, grozno.

GROZNA I UZNEMIRUJUCA TRADICIJA....

Na Farskim Otocima mladici dokazuju da su postali muskarci koljucii druzeljubive delfine!


Iako zvuci nevjerojatno, ovo surovo i krvavo ubijanje delfina vrste calderon na Farskim Otocima, koji su dio Danske, ponavlja se iz godine u godinu.
U Danskoj koja bi trebala biti civilizirana drzava cllanica Europske Unije. Premalo ljudi na svijetu zna za ovu groznu i uznemirujucu tradiciju koja se ponavlja svake godine i krvavo klanje djelo je mladih momaka koji svojim sudjelovanjem potvrdjuju da su presli iz djetinjstva u svijet odraslih!?
Borci za prava zivotinja tvrde da je rijec o velikoj sramoti za Dansku i da je potpuno nevjerojatno da nije ucinjeno nistta da bi se zaustavili barbarski pohodi na ove delfine koji su izuzetno inteligentni i druzeljubivi i svojom su znatizeljom bliski covjeku.





canim -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (17.6.2012 15:08:37)


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Bas smo neki dan pricali o crnogorskom kumu,pravo sam se ismijala. Taj kum cuva mladu, koliko skontah na taj nacin sto legnu skupa, neka daska se stavi preko njih i na njoj casa vode. Ako ta daska padne tokom noci onda je kum nije dobro cuvao i moguce da je presao granice pristojnosti [sm=smiley36.gif]


A ako padne daska jeli vrate mladu[sm=jezicek.gif]




Medić* -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (17.6.2012 15:11:46)


IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Bas smo neki dan pricali o crnogorskom kumu,pravo sam se ismijala. Taj kum cuva mladu, koliko skontah na taj nacin sto legnu skupa, neka daska se stavi preko njih i na njoj casa vode. Ako ta daska padne tokom noci onda je kum nije dobro cuvao i moguce da je presao granice pristojnosti [sm=smiley36.gif]


A ako padne daska jeli vrate mladu[sm=jezicek.gif]


Mozda ostane kumu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]i mlada i daska




canim -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (17.6.2012 15:22:23)

[sm=smiley36.gif] može biti [sm=smiley36.gif]

Meni je do sad najzanimljivija kna veće tj žensko večer kod albanaca u makedoniji, mlada se čitavo vece presvlaci i stoji kao kip, kad ide nazad da se presvuce ne okreće se leđima već ide unazad do sobe za presvlacenje [sm=jezicek.gif] a inače puno drže do običaja




Medić* -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (17.6.2012 15:27:21)

IZVORNA PORUKA: canim

[sm=smiley36.gif] može biti [sm=smiley36.gif]

Meni je do sad najzanimljivija kna veće tj žensko večer kod albanaca u makedoniji, mlada se čitavo vece presvlaci i stoji kao kip, kad ide nazad da se presvuce ne okreće se leđima već ide unazad do sobe za presvlacenje [sm=jezicek.gif] a inače puno drže do običaja


Ja udata u Skoplje ali nismo imali kanu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] MI smo ti neki izrodi sto kaze moja svekrva, muz i ja, ne drzimo se nikakvih obicaja [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Tako je i u Sandzaku [sm=smiley36.gif] Mada u zadnje vrijeme se nesto izmenjalo [sm=smiley36.gif]

A da, drze do obicaja jako puno.




canim -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (17.6.2012 15:35:28)

Ma ovo je kod albanaca vako, kod turaka je normalno žensko vece samo sto imaju onu ceremoniju kne, ništa posebno.
I jos malo o njihovim obicajima Kod albanaca mlada nakon vjencanja stoji u kući kao kip nekoliko dana i ljubi ruke ko god dodje.




Medić* -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (17.6.2012 15:40:50)

IZVORNA PORUKA: canim

Ma ovo je kod albanaca vako, kod turaka je normalno žensko vece samo sto imaju onu ceremoniju kne, ništa posebno.
I jos malo o njihovim obicajima Kod albanaca mlada nakon vjencanja stoji u kući kao kip nekoliko dana i ljubi ruke ko god dodje.



Jeste, od malog djeteta do odraslog. I svadba traje po 2-3 dana.

Kod nas u familiji, albanaca, turaka i sandzaklija, pa smo dosta obicaja vidjeli.




canim -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (17.6.2012 15:48:43)

I kod nas isto tako, možemo o istim obicajima pisati [sm=smiley1.gif]




veeseelaa -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (18.6.2012 10:08:14)

kad ide nazad da se presvuce ne okreće se leđima već ide unazad do sobe za presvlacenje


to je iz poštovanja, ne okrenuti ledja
vidim da se sad to više ne gleda, jednostavno mladje osobe starijoj okrenu dupe bez problema [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
ne kažem da sad treba ko te mlade Albanske al i ne vođenje računa o okretanju ledja me strašno nervira kao i osobe koje u širem društvu svo vrijeme komuniciraju samo sa jednom osobom... pa nadjite se same i udrite do sabaha




Bebica11 -> RE: Neki cudni, strasni, smijesni zakoni, obicaji (19.6.2012 14:36:02)


IZVORNA PORUKA: prskalica

kad sam bila u Dubaiju nisam smjela muza poljubiti na ulici 7 dana,tj. nikako dok smo bili tamo.Ostadosmo zeljni jedno drugog zbog njihovog glupog zakona.Ali im zato pune ulice i okali prostitutki moras ih rukom tjerati kao komarce ne biraju da li si musko ili zensko (za malo jadna ja ne nagrabusi) [sm=smiley36.gif]


ja sam gora

ja i mm otisli na bracno na Umru u Medinu i Mekku i ja se dva tri puta na ulici zaletila cmoknuti mm u obraz ono od milja, ko kad se serijatski zabavljali pa se ja dograbila njega a on je uspjesno izbjegao jos me ruzi "hoces da nas zaganja serijatska policija",

iskreno meni je to super da se ne ljubi po ulici, i sl. (iako sam ja eto zamal prekrsila)

a kad smo krenuli za Mekku i obukli ihrame tjerala sam ga da sjedne u drugi kraj busa[sm=smiley36.gif] da mi se ne omakne[sm=jezicek.gif]




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>