|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: O posvajanju djece
28.4.2010 20:32:26   
Emica_sa
malena27 RR  ovo je iz porodicnog zakona FBIH

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: O posvajanju djece
28.4.2010 20:36:31   
malena27 RR
a ako supruga ima 46 godina a suprug 44? 




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: O posvajanju djece
28.4.2010 20:43:16   
Emica_sa
Mislim da ne moze da je to ipak previse jer su na granici bas,dijeca do 6 godina se daju na usvajanje a preko 6 se primaju da im budu hranitelji

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: O posvajanju djece
28.4.2010 20:45:42   
malena27 RR
koliko sam upoznata djeca do 9 godina idu na potpuno usvojenje a preko na nepotpuno...
hvala u svakom slucaju...


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: O posvajanju djece
28.4.2010 20:48:45   
Emica_sa
Nisam sigurna citala sam negdje da je ta granica za usvajanje pomjerena ali u svakom slucaju nazoves centar za socijalnu zastitu i pitas oni to ipak najbolje znaju user posted image user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: O posvajanju djece
28.4.2010 20:58:02   
malena27 RR
emice hvala...informacija mi treba veceras...ali nazvacu i ujutro da provjerim...

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: O posvajanju djece
29.4.2010 20:17:13   
Fibica
Ja sam nova na ovom forumu i upravo sad prolazim kroz proceduru za usvajanje djeteta pa bih rado razmjenila informacije sa svima koji o tome nesto znaju. Predala sam zahtjev prije 2 godine i tad su mi rekli da gotovo pa nemamo sansi usvojiti dijete jer je jako puno zahtjeva a malo djece. Posto privremeno i ja i muz radimo u drugoj zemlji odlucili smo pokusati tu ali su nam rekli da moramo imati dokument iz nase zemlje da smo podobni za usvojitelje. Prosle sedmice smo bili u Sarajevu i pokrenuli proceduru i moram vam reci da su moja iskustva sa centrom za socijalni rad jako pozitivna. E sad, to je samo procedura o podobnosti nas kao posvojitelja. Stekla sam dojam u centru da djece ima, ali jako malo ih je za posvojenje. Ja bih zaista voljela posvojiti u BiH ali muz i ja nemamo bas previse vremena na raspolaganju jer postoji dobna granica tako da imamo jos 4 godine. Da li ima jos neko ko je prosao sve procedure da mi napise koliko cesto vam se centar javlja u vezi djece?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: O posvajanju djece
5.5.2010 17:11:15   
Husic10
Puno zahtjeva, a jako malo djece....subhanallah !!
To ne mogu da vjerujem, ali ako je istina hvala Bogu pa nemamo toliko sirocadi koliko sam mislila...

Mada to mi nekako zvuci poznato tako kazu svima upocetku pa onda treba para za ovo pa za ono pa za trece pa cetvrto i tako da bi neko usvojio djete treba mu najmanje 10000 maraka ako ne i vise... a to je nesto sto bi trebalo da ne kosta vise od 1000 sa papirologijom i svim...ali stas kad je tako...

Licno znam par koji je u braku vise od 15 godina i nisu uspjeli imati svoje djete pa su usvojili jednog malca , Boze kako ga samo vole i paze...ma ne bi niko rekao da to nije njihovo djete, cak mali lici na njih...hehe
Zena non stop vice ljubi majka, rodila majka...bas predivno cuti i vidjeti kako su sretni...
ja sam za usvajanje imao par svoju djecu ili ne...ako ima mogucnosti sto da ne... user posted image user posted image


_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu Fibica)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: O posvajanju djece
6.5.2010 22:46:21   
esma*
user posted image za svakog ko se odluči usvojiti user posted image

_____________________________

***Gospodaru naš, podari nam hajr...***

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: O posvajanju djece
18.11.2010 23:57:48   
veeseelaa
baš se pitam da li ima neka članica foruma koja je usvojila dijete da nam ispriča svoju priču ili ako je već ispričana da me na nju uputite??

Moji prijatelji su prije par mjeseci usvojili predivnu djevojčicu od 1,5 godinu.... malo je mladja od moje curice, od momenta kad su mi javili da su usvojili bebicu namjeravam im otići na babine ali nikako mi se ne da.... pa su me oni neki dan posjetili u ofisu....
ne mogu vam opisati taj osjećaj kad sam ih ugledala sa tom prekrasnom djevojčicom koja ih je držala za ruku user posted image user posted image user posted image user posted image istovremeno sam bila i tužna i sretna
Malena je predivna, onako ponosna i vesela..... i moju prijateljicu zove mama
Koja sreća za njih dvoje, tada su mi rekli da su 3 godine (što sam već i znala) čekali na posvojenje, uredno su predali papire centru za socijalni rad.... o detaljima usvajanja nisi htjeli baš govoriti puno (znate već na šta mislim), malena je iz vanbračne veze jednog mladog muškarca i žene, otac se nikad nije ni pojavljivao a majka se definitivno odrekla djeteta.... 6 mjeseci traje "privikavanje" a onda ide pravo usvajanje kada će malena promijeniti svoje prezime i nositi njihovo
Njena biološka majka ne može doći do podataka gdje se dijete nalazi ali njihova kći kad poraste ukoliko iskaže želju može dobiti podatke svoje biloške majke
Moji prijatelji imaju namjeru čim malene malo poraste reći joj da je usvojena
Nakon dugo godina zajedničkog života i bezbroj pokušaja začetka insheminacijom i vantjelesnom oplodnjom odlučili su se na usvajanje
Okolina ih je podržala a ko i ne bi

Zato drage ženice odlučite se na usvojenje jer dijete je blagoslov


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: O posvajanju djece
18.11.2010 23:58:31   
nadam se73
vece drage moje.nisam se dugo javljala na ovoj temi jer nisam imala nista konkretno.prije 15 dana sam isla na razgovor u veliku kladusu i bilo je u redu nisam se osjecala ruzno.veoma su lijepo sa nama razgovarali i saslusali nas.rekli su da sakupimo potrebnu dokumentaciju i da im posaljemo.to sam uradila i u petak poslala i sad cekam sta ce da mi jave.a oni svi govore da nema djece i svaki grad se ograduje kao i kanton.ja imam informaciju da su ove god.iz velike kladuse bilo usvajanja.a sad da dodam da je granica za usvajanje pomjerena i muskarci do 46 a zene 42 godine.sve koje zele neka necekaju puno.meni je zao sto sam do sad cekala da sam i prije sad bi mozda bla jedna sretna MAMA.ali sve u svemu sretna sam sto sam dobila sansu i nadam s da ce uspjeti.ljubim vas i hvala vam na svemuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Znaj da pomoć dolazi nakon strpljenja, a izlaz nakon nedaće i uvijek reci:"Zadovoljan sam s onim sto mi je Gospodar moj propisao!"

(odgovor članu esma*)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: O posvajanju djece
19.11.2010 0:04:22   
veeseelaa
sretno divna žena, samo veliki ljudi su spremni uraditi takvu stvar

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: O posvajanju djece
19.11.2010 0:08:10   
nadam se73
hvala vam na podrsci sve ste divneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Znaj da pomoć dolazi nakon strpljenja, a izlaz nakon nedaće i uvijek reci:"Zadovoljan sam s onim sto mi je Gospodar moj propisao!"

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: O posvajanju djece
19.11.2010 9:22:29   
malena27 RR
nadam se73 user posted image user posted image user posted image user posted image   za tebe, tm i  da uskoro dobijete novog clana porodice user posted image user posted image user posted image  
sretno i javljaj nam se cesce!


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: O posvajanju djece
19.11.2010 10:45:33   
ziki
Nadam se 73 sretno, držim ti pačeve da se procedura što prije okonča i da počneš da uživaš sa nekim malim bićem.user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: O posvajanju djece
19.11.2010 11:49:53   
malena27 RR
prenos postova:

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nešto ženica nema na toj temi o posvajanju djece  


IZVORNA PORUKA: vjestica
veeseelaa i usvajanje je isto tako dugotrajan i težak proces kao MPO



< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.11.2010 11:51:15 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: O posvajanju djece
26.11.2010 19:03:19   
malena27 RR
prenos postova:
 
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja neznam nikog ko ismijava parove koji se bore sa neplodnošču
Imam par prijatelja koji ne mogu imati djecu, sa jednim parom sam otvoreno pričala o svemu jer su oni sami počinjali priču a sa drugim nikad, niti mi je ikada rekla razlog što do sada nije rodila niti bi je ja pitala, meni je to neumjesno i bojala bi se da ne kažem nešto pogrešno
Ovaj prvi par iz mog posta je usvojio dijete skoro, svaka im čast, ljudi su do daske
Ja bi svakom paru koji ne može imati djece preporučila usvajanje bebe al za nekog je to uvreda da mu i predložiš kao soluciju , a meni je takav stav prema usvajanju strašan
Ako nema načina da se postane majka zašto ne usvojiti i usrećiti jednu bebicu?


IZVORNA PORUKA: vjestica

vesela vjeruj mi, nemaš pojma s čim se sve susreću parovi koji se bore sa neplodnošću i hB pa ne znaš
a to sa usvajanjem je isto posebna priča (prvo davanje savjeta koji nisu tražili, na to je alergičan svaki par koji se stim bori, jer je to petljanje u intimu) a drugo većini parova je to zadnja solucija, na koju bi išli kad bi iscrpili sve opcije MPO



IZVORNA PORUKA: Banana

zaista ne razumijem zašto je usvajanje djece opcija samo parova koji se bore sa neplodnošću? kad svako zna reć kako ima dosta djece kojima treba roditeljska ljubav, zašto neko, umjesto svog drugog ili trećeg djeteta, ne bi jednostavno usvojio. ja sam ušla u treću godinu borbe s neplodnošću (i nemam namjeru da odustanem) ali sam iskrena prema sebi i priznajem da još uvijek ne bih mogla prisvojit neko tuđe dijete, bez obzira što to mm svako malo spomene rodili mi dijete ili ne. dijete je dijete, nije to ni cuko ni maca.


IZVORNA PORUKA: vjestica

ja sam jednom dobila savjet ako ne uspijem zatrudniti da nabavim još jednog cuku user posted image user posted image









_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 13:45:14   
nadam se73
cao drage moje.danas sam posebno sretna i moram da vam se javim.zvali su me iz valike kladuse i imaju djece za usvojit od 4 do 7 godina.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image toliko sam sretna da neznam dali bi plakala ili bi skakala od srece AKO BOG DA uskoro cu postati MAMA user posted image   jedva cekam

_____________________________

Znaj da pomoć dolazi nakon strpljenja, a izlaz nakon nedaće i uvijek reci:"Zadovoljan sam s onim sto mi je Gospodar moj propisao!"

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 13:46:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nadam se73

cao drage moje.danas sam posebno sretna i moram da vam se javim.zvali su me iz valike kladuse i imaju djece za usvojit od 4 do 7 godina.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image toliko sam sretna da neznam dali bi plakala ili bi skakala od srece AKO BOG DA uskoro cu postati MAMA user posted image   jedva cekam
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nadam se73)
  Neposredna veza do poruke: 144
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 13:47:08   
malena27 RR
nadam se73 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   sva sam se najezila od emocija. mogu samo zamisliti kako se ti i tm osjecate user posted image user posted image user posted image

sretno mila i da prodje sve u najboljem redu!


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 13:49:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nadam se73

cao drage moje.danas sam posebno sretna i moram da vam se javim.zvali su me iz valike kladuse i imaju djece za usvojit od 4 do 7 godina.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image toliko sam sretna da neznam dali bi plakala ili bi skakala od srece AKO BOG DA uskoro cu postati MAMA user posted image   jedva cekam





sretnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nadam se73)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 13:49:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: nadam se73

cao drage moje.danas sam posebno sretna i moram da vam se javim.zvali su me iz valike kladuse i imaju djece za usvojit od 4 do 7 godina.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image toliko sam sretna da neznam dali bi plakala ili bi skakala od srece AKO BOG DA uskoro cu postati MAMA user posted image   jedva cekam

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
želim ti što prije ostavrenje najbolje ''funkcije'' u životu...mamice sa rećom neka jeuser posted image
Dobro nam došao novi drugar mali na forumuuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 13:52:05   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: nadam se73

cao drage moje.danas sam posebno sretna i moram da vam se javim.zvali su me iz valike kladuse i imaju djece za usvojit od 4 do 7 godina.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image toliko sam sretna da neznam dali bi plakala ili bi skakala od srece AKO BOG DA uskoro cu postati MAMA user posted image   jedva cekam


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 13:55:02   
nadam se73
hvala vam na svemuuser posted image user posted image user posted image user posted image i da se svima nama sve zelje ispune i da AKO BOG DA sve uspijemo u onome sto zelimo.malena da nam se i ti javis sa najljepsim vjestima oduser posted image user posted image user posted image user posted image ti zelim i da ti ovaj mjesec bude sretan kao nasim roditeljima.NARAVNO i svim ostalim koje se trude da dobiju svoje SUNCE bez obzira na koji nacin 

_____________________________

Znaj da pomoć dolazi nakon strpljenja, a izlaz nakon nedaće i uvijek reci:"Zadovoljan sam s onim sto mi je Gospodar moj propisao!"

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: O posvajanju djece
30.11.2010 14:01:32   
10 mart 2009
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: nadam se73

cao drage moje.danas sam posebno sretna i moram da vam se javim.zvali su me iz valike kladuse i imaju djece za usvojit od 4 do 7 godina.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image toliko sam sretna da neznam dali bi plakala ili bi skakala od srece AKO BOG DA uskoro cu postati MAMA user posted image   jedva cekam


Sretnooooooooooooooooooooooooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  oduser posted image  javi nam dobre vijestiiiiiiiiuser posted image user posted image

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *