RE: Trudna sam!!! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Bambi09 -> RE: Trudna sam!!! (20.9.2012 21:37:36)

Svim novim trudnicama zelim sto ljepsih 9 mjeseci da lahko iznesu trudnocu do kraja, da se lahko i brzo porode i da budu sretne i zadovoljne sa svojim [sm=duda.gif]




grozđe -> RE: Trudna sam!!! (21.9.2012 11:05:37)

Hvala puno na lijepim zeljma [sm=smiley1.gif]

sve najbolje grozđe zeli i Vama......




chocolatta -> RE: Trudna sam!!! (22.9.2012 23:33:00)

Drage trudnice, nisam naisla na odgovarajucu temu gdje postaviti ovo pitanje pa cu evo ovdje: zanima me kako vi rjesavate problem glavobolje u trudnoci, ja vec 2 dana imam uzasnu glavobolju, i ranije mi se to desavalo ali sam tad smjela popiti caffetin i prodje, sad sam pila paracetamol jer sam cula da je on najmanje stetan u trudnoci, Pitat cu ja doktora kako da rijesim ovaj problem, ali mi je termin za pregled za nesto manje od mjesec dana pa me zanima do tad kako se vi nosite s glavoboljom???




kaktuscic -> RE: Trudna sam!!! (23.9.2012 0:02:10)

chocolatta ja sam imala uzasne glavobolje u obje trunoce i na GAK-u su mi davali injekcije anlgin, pila sma i tablete analgin. Uglavnom ne preporucuje se, ali ako zaista patis onda uzmi, ja sam stvarno morala i rodila sam dvoje zdrave djece. Sretno i nadam se da ce glavabolje proci sto prije.




patrizia -> RE: Trudna sam!!! (23.9.2012 0:09:09)

chocolatta
za paracetamol se ne sikiraj slobodno ga pij,ja sam pitala svog ginekologa i rekao je bez problema.meni pomogne kod bolova,pa se nadam da ce i tebi,a mislim da se rijetko koji analgetik smije piti u trudnoči.




chocolatta -> RE: Trudna sam!!! (23.9.2012 11:10:28)

Hvala vam drage moje na odgovorima, iskreno paracetamol mi ne pomogne u potunosti kao recimo caffetin, ali barem ublazi glavobolju. Uvijek sam ja imala te glavobolje, slikala sam glavu i hvala Bogu sve je u redu, najvjerovatnije se radi o migrenama jer mi odgovara skroz mracna soba i potpuna tisina kada me zaboli...




Just smile -> RE: Trudna sam!!! (23.9.2012 12:21:20)

Trudna i presretna HB! :) Peta sedmica [sm=nosecka.gif]:)




marisol -> RE: Trudna sam!!! (23.9.2012 15:42:57)

kasnilo nedelju dana,test 15.09.pokazao [sm=rozacrtici.gif] 21.09. bila kod doktora - VI nedelja, presrećni smo[sm=smiley36.gif]




chocolatta -> RE: Trudna sam!!! (23.9.2012 17:30:49)

Cestitam Just Smile i marisol [sm=bravo.gif]




mamine oci -> RE: Trudna sam!!! (24.9.2012 12:51:29)


IZVORNA PORUKA: Just smile

Trudna i presretna HB! :) Peta sedmica [sm=nosecka.gif]:)

[sm=bravo.gif]cestitam[sm=bravo.gif]




mamine oci -> RE: Trudna sam!!! (24.9.2012 12:52:00)


IZVORNA PORUKA: marisol

kasnilo nedelju dana,test 15.09.pokazao [sm=rozacrtici.gif] 21.09. bila kod doktora - VI nedelja, presrećni smo[sm=smiley36.gif]

cestitam[sm=bravo.gif]




Full Moon -> RE: Trudna sam!!! (24.9.2012 14:43:54)

Cestitam novim kolacima[sm=smiley1.gif]




grozđe -> RE: Trudna sam!!! (24.9.2012 16:56:12)

Just smile i marisol [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] od sveg srca...
danas bila na prvom pregledu, samo uputnica za krvnu grupu, RH faktor i nalazi krvi ( da li mi je trebala dati jos nesto)...
Vec sam odabrala doktora, trebala je veza, nista novo... valjda cu ove sedmice kod njega...
ova doktorica mi je izracunala 5 sedmica, a ja sve kontam 6....




Alannah -> RE: Trudna sam!!! (24.9.2012 20:55:51)

Volim da vidim da je ova tema aktivna,divno i cestitam svim buducim mamicama [sm=bravo.gif]




Cickolini -> RE: Trudna sam!!! (24.9.2012 21:02:11)

Cestitam od srca buducim mamicama [sm=bravo.gif]




Selenaa -> RE: Trudna sam!!! (25.9.2012 8:36:38)

prije svega, da cestitam svim novim trudnicama..

ja sam bila na prvom pregledu - sve izgleda savrseno - po rijecima moje doktorice.

sutra ulazim u devetu sedmicu [sm=bravo.gif]

vadila sam i nalaze - sve je savrseno osim sto imam pijesak u urinu. doktorica mi nije dala nikakve lijekove vec mi je preporucila sirup od brusnice i sto vise tecnosti da se kanali ispiru. nadam se da ce pomoci.

Da li neko ima iskustva sa ovim pijeskom?




Full Moon -> RE: Trudna sam!!! (25.9.2012 8:38:52)

Stari lijek za pjesak je i toplo pivo, a posto si trudna valjda pomaze i ono bezalkoholno, cestitam na trudnoci[sm=smiley1.gif]




Selenaa -> RE: Trudna sam!!! (25.9.2012 8:52:04)

hvala...

sad zasad pijem svjeze iscijedjen sok od limuna i narandze jer vitamin C unistava bakterije

pijem obicnu vodu, mineralnu, mlijeko, jogurt i sve ostalo sto je u tecnom stanju...

samo belaj je odlazak u wc svakih 20-30 minuta [sm=smiley13.gif]

hvala [sm=smiley1.gif]




Pingvina -> RE: Trudna sam!!! (25.9.2012 10:03:21)

Cestitke novim trudnicama!!!Neka vam je sa srecom!!!
Selena, Prolom voda..meni je pomogla.Svaki dan 1,5l.Imas je u svim vecim trznim centrima.A i pila sam toplo bezalkoholno pivo i uz to se kiselila u toploj vodi.Da je ruzno-jeste..ali sto se mora nije tesko!!Sretno...




Just smile -> RE: Trudna sam!!! (25.9.2012 21:26:37)

Grožđe,
i ja sam dobila uputnicu samo za krv i Rh faktor. Mislim da to znači HB da je sve ok :) I isto sam peta sedmica i koji dan. Imaš one kalulatore na netu pa sama izračunaj. Moja gin. je isto dana mi rekla kao što sam i sama sebi.




Just smile -> RE: Trudna sam!!! (25.9.2012 21:28:00)

I hvala na čestitkama :D [sm=duda.gif]




grozđe -> RE: Trudna sam!!! (25.9.2012 21:52:58)


IZVORNA PORUKA: Just smile

Grožđe,
i ja sam dobila uputnicu samo za krv i Rh faktor. Mislim da to znači HB da je sve ok :) I isto sam peta sedmica i koji dan. Imaš one kalulatore na netu pa sama izračunaj. Moja gin. je isto dana mi rekla kao što sam i sama sebi.


Odlicno, bas mi je drago zbog tebe [sm=smajl.gif]...dobro je do sada, jos kad bi ovako i ostalo...ni mucnina, ni povracanja, jedino me grudi bole...

imas li taj link sa danima i sedmicama....




grozđe -> RE: Trudna sam!!! (25.9.2012 21:55:41)


IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: grozđe

Pozdrav svima...

Da, trudna sam [sm=duda.gif] [sm=rozacrtici.gif]je bio proslog petka....
Muz i ja smo presretni.....

iskrene cestitke ,zelim ti laku trudnocu,jos laksi porod [sm=rozica.gif]



mamine oci hvala [sm=smiley1.gif]




Just smile -> RE: Trudna sam!!! (26.9.2012 10:54:05)

Ista sam! :) I ja kažem ako ovako ostane-milina! :D aBd. A evo ovdje recimo možeš izračunati:

http://www.justmommies.com/duedate.shtml. Klikni kao da ne znaš "due date", pa će ti otvoriti da izračunaš i izaberi na osnovu datuma prvog dana zadnje mens. i to je to :)




grozđe -> RE: Trudna sam!!! (26.9.2012 16:36:18)


IZVORNA PORUKA: Just smile

Ista sam! :) I ja kažem ako ovako ostane-milina! :D aBd. A evo ovdje recimo možeš izračunati:

http://www.justmommies.com/duedate.shtml. Klikni kao da ne znaš "due date", pa će ti otvoriti da izračunaš i izaberi na osnovu datuma prvog dana zadnje mens. i to je to :)



Hvala [sm=smiley1.gif]

racunala sam...5 sedmica i 5 dana..mashalah [sm=duda.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>