RE: Recepti za najmladje... (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


mišur -> RE: Recepti za najmladje... (20.11.2008 10:43:50)

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: mišur

Ma nema DM u Banja Luci...
Ali bar znam proizvođača pa ću potražiti u prodavnicama zdrave hrane...



Mišure, ja sam vidjela u Doboju i u I.Sarajevu u supermarketima proso, drže tamo gdje drže i dječiju hranu. Nažalost nemaju prosane pahuljice, ali ako hoćeš ja ti mogu poslati u Banja Luku?



Ma ne bih te mučila s tim...
Valjda ću ih negdje naći, a ako baš ne nađem, onda ću te mučiti[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Hvala ti puno u svakom slučaju...




hanabanana -> RE: Recepti za najmladje... (20.11.2008 12:13:13)

Nema frke, nije mučenje, jednom sedmično neko od mojih kolega ide u Banja Luku, ti bi samo trebala doći u firmu da to uzmeš. ( na Tunjicama )




mišur -> RE: Recepti za najmladje... (22.11.2008 9:48:16)

Hanabanana,
našla sam proso u prodavnici zdrave hrane...Konačno!!![image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Tebi hvala u svakom slučaju...




batterfly -> RE: Recepti za najmladje... (22.11.2008 16:50:06)

Potrban mi je recept sa tikvom(stambolka),djete ima 1godinu,...
Sta ,kako,s cim da kombinujem??
Do sad sam je smo koristila kao lijek,...
A vidim da neke daju i kao obrok...
Ja se unaprijed izvinjavam ako recept vec postiji,nisam ga primjetila....

HVALA!!




ElmaB -> RE: Recepti za najmladje... (22.11.2008 16:55:42)

Kao slani obrok mozes je skuhati pa u nju dodati obicnu rizu ili Lino riza-kukuruz. Mozes kombinovati i sa mrkvom. A, slatki, ja sam probala tikvu sa kruskom. Izrendas krusku i dodas u pecenu ili kuhanu tikvu!




batterfly -> RE: Recepti za najmladje... (22.11.2008 17:46:07)

Hvala Elmic puno..Znaci u svakom slucaju je moram skuhati ili peci???




ElmaB -> RE: Recepti za najmladje... (22.11.2008 18:35:18)

Ja mislim da moras. Ne znam da li se moze jesti onako svjeza, ali druge forumasice koje je cesce koriste, ce ti sigurno pomoci!

Pusa!




mamina cura -> RE: Recepti za najmladje... (22.11.2008 19:03:55)

IZVORNA PORUKA: mishka

Hvala Elmic puno..Znaci u svakom slucaju je moram skuhati ili peci???


Lakse je kuhati. Tikva nije mnogo kaloricna i lako je probavljiva. Ja je dajem kao medjuobrok i prakticki je mozes kombinovati sa svim zitaricama, tjesteninom i vocem.
A da je mozes davati sirovu to nikako.




amareto -> RE: Recepti za najmladje... (23.11.2008 19:46:33)

pozdrav svim mamama tema vam je super, mom maleckom je 8 mjeseci ima li ko kakav receptic za mene




mišur -> RE: Recepti za najmladje... (23.11.2008 21:07:26)

Dobrodošla, Amareto!
Najbolje da pregledaš recepte mama koje imaju bebe tvog uzrasta...
A to ćeš vidjeti u potpisu...




Inayat -> RE: Recepti za najmladje... (25.11.2008 1:01:54)

A kako kuhate tikvu? Sto se tice pecenja je li samo ocistite i stavite u renu ili nesto drugo?




stella -> RE: Recepti za najmladje... (25.11.2008 3:33:18)

Ja kad pravim tikvu,ocistim je operem narezem na kocke i dodam jos neko povrce i meso.Sama tikva mi se cini prelagana,a posto moja Hana bas i ne jede,onda pravim kaloricno,pa se "isplati" i par kasicica kad pojede.




nesanica -> RE: Recepti za najmladje... (25.11.2008 7:49:20)

Ja pravim tikvu izrezem je na kockice, naravno ociscenu i opranu, i dodam jos krompiric i jednu mrkvicu i to skuham i na kraju samo malo izgnjecim viljuskom i dodam malo maslinovog ulja i sve hB pojede[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




batterfly -> RE: Recepti za najmladje... (26.11.2008 12:51:56)

Hvala vam puno....Zaista ste mi pomogle...Ali sad sam "zbunita"[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image].
Ne znam koji recept prije da probamo...
Svaki dan po jedan i ima da se djete napuca stambolke!!
HVALA!!

LP




amareto -> RE: Recepti za najmladje... (30.11.2008 22:03:06)

u pompc mame imam jedan problem,mom maleckom je 8 mjeseci  nikad mu nisam dala kukuruz nisam sigurna smijem li mu dati ovaj vakumizirani ima li neko iskustva sa istim




Visnja RR -> RE: Recepti za najmladje... (1.12.2008 1:30:48)

probaj prvo sa kukuruznim pahuljicama...




ElmaB -> RE: Recepti za najmladje... (1.12.2008 7:42:54)

Kao sto ti Visnja rece, kupi riza-kukuruz. Ja koristim Lino i dobar je!




haidy -> RE: Recepti za najmladje... (2.12.2008 16:48:31)

Cao forumasice, recepti su vam stvarno super. Ja bih htjela mojoj bebi od 6 mjeseci davati brokule, da li one idu tako rano i kako ih vi pravite svojoj djeci?




Romali -> RE: Recepti za najmladje... (2.12.2008 22:19:05)

Pogledaj u kalendaru nadohrane kad idu brokule, ako se misliš toga pridržavati. Ja ti ne znam kad tačno idu, ne bih ni pisala da ne izazovem diskusiju. Mom malenom ih dajem zadnjih dana, dakle od navršenog 7.mjeseca.
Dajem ti jedan primjer- skuham brokoli, rižu, piletinu pa štapnim mikserom napravim kašu.
Možeš ti napraviti sto drugih kombinacija s njim, baš je lagan za skuhati.




hanabanana -> RE: Recepti za najmladje... (2.12.2008 22:56:57)

I ja sam je davala od sedmog mjeseca...odmah nakon bundave, tikve, mrkve, kelerabe i krompira.




kristijan -> RE: Recepti za najmladje... (6.12.2008 13:44:21)

dali proso može bebi od 5 mj 




boogy woogy -> RE: Recepti za najmladje... (6.12.2008 22:57:39)

Moze.




amareto -> RE: Recepti za najmladje... (11.12.2008 21:37:19)

imam i ja jedno pitanje za iskusnije mame, kako djeci pravite mahune i grasak koristite li ledo zamrznuto povrce ili sta, ja bih svom svasta nesto da napravim ali se ne usudujem negdje sam procitala NE zaledeno a opet sad nema nista svjeze pa sam u dilemi [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anoniman -> RE: Recepti za najmladje... (11.12.2008 21:56:02)

Hej mamice, danas sam bila u DM-u i vidjela sam tjesteninu za supu za bebe, ne znam mozda ste do sada vidjele. A ima i super HIPP hapa koje se prave s vodom.




enna -> RE: Recepti za najmladje... (11.12.2008 21:56:22)

Meni je pedijatra rekla grasak i grah od 8 mjseca ali stim sto bi trebalo izvaditi iz ljuske posto ljuska nadima pa beba ima gasove tako mi kaze nisam jos probala a kako cu uspjeti bez ljske sam Bog zna jedino da svako zrno gulim hahhahaha vidjet cemo javim vam kada probam!!!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>