RE: Pomozimo porodici Hrustić! (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Humanitarnost



Poruka


D_K -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 12:42:34)


IZVORNA PORUKA: bebacha

D-K ja kako sam skonta djecaku i nije potrebna pomoc[sm=zmeden.gif]
u pitanju je pohlepa.
nek mi Allah dragi oprosti al ja razumi da je tako


znam tacno sta govoris jer imam takvih primjera u svojoj blizini.. siromasi, nemaju krova nad glavom a od njih 6 samo jedno ne pusi, valjda mladji od 15 godina pa ima blam da im i ono diminja [sm=smiley13.gif]. pa znaci mogu priusiti sebi taj luksuz a tamo bi neko plakao nad njihovom tuznom sudbinom [sm=smiley13.gif].
ali na stranu sve to, nije naodmet djetetu uplatiti uzinu, sevap je kako god.. znaci dijete je to.. moze se njemu direktno kupiti neka odjeca, neki skolski pribor, mislim ako je neko vec nanijetio da to uradi.. i mirna savjest i nanijetiti na zdravlje i bericet svoje djece i rahat..




D_K -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 12:47:31)

i jos nesto, hvala Bogu da nisu u tako teskom stanju kako je predstavljeno.. nadam se da cete razumjeti jer cujem da neko nema da jede, nema da nalozi djeci vatru, nema da da djeci za uzinu, a tamo pogledam svoje i kako im se ugadja pa i pretjeruje, bas me pogodi. a realno, ne mozes pomoci bas svakom siromahu niti mozes spasiti svako dijete.. ja sam se fokusirala na one koji su u mojoj okolini, pa koliko se moze..




bebacha -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 12:53:13)

slazem se s tobom
reci platit uzini je ok ako neko bas zeli
kao sto ti kazes svi mi imamo slicni slucajava u okolina kojima je i vise pomoc potrebna




Hanady RR -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 12:58:18)

Ko iz tuzle naš sa foruma može oozvršiti porvjeru...
Alma vidim sa toga si kantona...
molim te jel možeš ti proveriti istinitost navoda...
i uopšte možda pitati u mjesnoj zajednici ili opštini[sm=zmeden.gif]

ja sam kontaktirala nekoliko prijatelja u tuzli i dobila informacije koje mi s ene dopadajau...
tako da...
zaista ne želim da opet odemo u krivom smjeru....

Ima se kome pomoći...


bebacha molim te na PP koja selma naša forumašica...da je kontaktiramo...





bebacha -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 12:59:57)

Hanady deradi mi pp,hajdi na facebook




Galicia -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 13:03:07)

Kako se zove ova grupa na FB? Ima li je uopste?





Hanady RR -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 13:05:34)


IZVORNA PORUKA: bebacha

Hanady deradi mi pp,hajdi na facebook

na fb sam...požuri [sm=smiley36.gif]




henna ze -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 13:07:10)

jel ovo isto ???
http://www.bhmagazin.com/bih/5785-estogodinji-djeak-safet-gladan-edan-i-promrzao-ide-u-kolu.html




bebacha -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 13:08:54)

ja mislim da jest[sm=smiley13.gif]




henna ze -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 13:13:40)

jeste isto je..isti je broj kontakt telefona...
nažalost..čini mi se da ova žena iskorištava ovo dijete..Bog opet zna najbolje...




bebacha -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 13:15:16)

i komsije.
ko hoce moze vrlo lahko provjerit.
mahala uvijek sve zna




Hanady RR -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 13:16:18)

nažalost sve informacije ukazuju na ovo...ikorištava rođeno dijete...
ja imama info o lažnim podacima i o primanjima i kiriji itd...
no ne mogu bez pismenoga o tome detaljisati...

ovo ne može preko RR-a...

ko želi, može i hoće eto računa i adrese neka pomogne....

ja sa halalom što sma naumila jutros individulano ću da uradim sa malim izmjenama...
al orrganizovanje i trud i vrijeme naših humanitarki nećemo uzimati ispred RR-a....

nažalost majka iskorištava dijete[sm=smiley19.gif]




bebacha -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 13:18:39)

onda se malo treba pokrenut i centar za socijalni rad[sm=smiley13.gif]
boze podari svakom pamet pa onda sve ostalo.jadno dijete[sm=smiley19.gif]




Alma_27 -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 14:41:26)

Hanady, izgubi mi se post a mislila sam da sam ga poslala.

Ova porodica nije iz moje mahale. ovo je kod Jalske dzamije, jel tako Tuzlaci? Ja cu se svakako raspitati i odnijeit nesto za dijete (ono sto sam naumila)

po ovome sto sam vidjela na linkovima, uopste nije ista kuca snimljena. Sad, gdje je taj muz i svekar i svekrva?
Malo ovdje krivim i medije... Jest da nam ne govore oni kome cemo dati nase pare ali valjda sumog li ispitati i plasirati istinu kad vec pisu o socijalnim slicajevima




chantal -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 15:06:07)

Mene bi samo zanimalo što dotična glumi da je pokrivena na onom prvom videu??Čemu to?!? [sm=hudicek1.gif] Pa ko hoće pomoći,pomoći će bez obzira na to koje je vjere (ako je već pomoć potrebna!) ... A i ove slike,uveličano malo,aman digla ga na hladan šporet da sjedi,et nek sve bude još tragičnije [sm=hudicek1.gif]




Medić* -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (12.9.2012 15:16:11)

Tek sada pogledah o kome se radi, kojoj porodici. Neki dan sam gledala na TV-u reportazu ali je zena bila pokrivena, ovo je ista ta zena cini mi se [sm=zmeden.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (13.9.2012 14:17:36)

[Sadržaj poruke je obrisan]




chantal -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (13.9.2012 15:19:54)

Danas su braća iz DIRHEMA odnijela prehrambeni paket ovoj porodici i bili na licu mjesta sagledavši situaciju.Pričali s komšijom:žena uopće nije pokrivena,ima muža ,obnovljenu kuću u Kamenici,veli komšija da muž pravi probleme po mahali....

Copy-paste sa Fb [sm=smiley13.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (13.9.2012 15:23:55)

[Sadržaj poruke je obrisan]




mamine oci -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (13.9.2012 15:29:07)


IZVORNA PORUKA: chantal

Danas su braća iz DIRHEMA odnijela prehrambeni paket ovoj porodici i bili na licu mjesta sagledavši situaciju.Pričali s komšijom:žena uopće nije pokrivena,ima muža ,obnovljenu kuću u Kamenici,veli komšija da muž pravi probleme po mahali....

Copy-paste sa Fb [sm=smiley13.gif]

sta reci zalosno, cime se ljudi sluze i onda kad je nekom zaista potrebna pomoc ne znas jeli istina ili ne[sm=smiley13.gif]




Alhemicarka -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (13.9.2012 15:35:16)

Zbog takvih stvari ja se rijetko odlučim dati pare, a i njih dajem samo ako je za liječenje. Ostalo lijepo pitam šta ti konkretno treba i kupim. Jednom smo obilazili jednu porodicu o kojoj se aman zaman pričalo kakožive neuslovno, nemaju šta jesti, hejbet djece. Dođemo da ih obiđemo, i prije nego smo zazvonili čuje se vika i lomljava. Elem otac pijanica [sm=smiley13.gif] i kao traži da mu damo pare da kupi lijek djetetu. Reko daj recept i mi odosmo kupiti lijek, ali pare nikom.
Najbolje djetetu uplatiti užinu, poslati robice i opreme, tu se ne može pogriješiti, a i sevap ga je obradovati ako ga iskorištavaju kao što se priča.




chantal -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (13.9.2012 15:55:24)


IZVORNA PORUKA: Iman83


Chantal, ja i ti garant imamo istu osobu na FB ili si ti ta osoba, pa se poznajemo...pročitah isti maloprije[sm=smiley19.gif]


Komentar sam pročitala na jednoj Fb-stranici koja je izbacila video o ovoj porodici,a ne poznajem osobu koja je pisala [sm=smiley1.gif]




Alma_27 -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (13.9.2012 16:32:46)

evo sad jednog tuzlanskog portala
http://tuzlanski.ba/izdvojeno/89-izdvojeno/1795-djeca-jedu-on-gleda-a-roditelji-ni-da-mrdnu-guzicom.html




felix -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (13.9.2012 17:32:39)

http://doznajemo.com/2012/09/13/i-druga-strana-price-o-malom-safetu-koji-je-dirnuo-srca-mnogih-dok-je-on-gladan-roditelji-ni-da-mrdnu/




Dz3ni -> RE: Pomozimo porodici Hrustić! (13.9.2012 17:44:26)

jadno dijete...[sm=smiley19.gif] baš mi ga je žao i tako bih voljela da mu nekako pomognem...nije on birao roditelje [sm=smiley13.gif]

Neki ljudi baš ne zaslužuju dijete, neka mi Bog oprosti...[sm=smiley19.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]