RE: Bebe i homeopatija (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


ladyblue RR -> RE: Bebe i homeopatija (10.1.2011 23:36:41)

Apsolutno se slažem. Mišljenja sam da nešto što ti ne može škoditi (kao ni bebi) u svakom slučaju treba probati. Iz ličnog iskustva to znam iako sam godinama imala otpor prema toj vrsti terapije koja se pokazala vrlo efikasna i kod mame, sestre i njene djece. valjda kada te muka natjera probaš sve. kao što napisah ranije, 5. dan od poroda mi se upalila Bartolinijeva, bio je petak poslije podne kada sam skontala šta se dešava. temperaturu sam imala već 3 dana. Uzmem homeo terapiju i jedva dočekam ponedjeljak da odem u bolnicu kod doktorice koja me porodila da vidi dali je sve u redu (u međuvremenu mi je i šav pukao). Kada me pogledala nije mogla da vjeruje da je već pukla, iscurila i da se sve smirilo. Kada sam joj rekla kako sam je tretirala, nije mogla da vjeruje.




gvendolina -> RE: Bebe i homeopatija (2.2.2011 13:12:49)

Moze li mi neko molim vas preporuciti dobrog homeopatu u Sarajevu. mama ima zdravstvenih problema ali joj lijekovi klasicne medicine ne pomazu,pa da pokusamo sa homeopatijom




assmiras -> RE: Bebe i homeopatija (2.2.2011 13:35:05)

IZVORNA PORUKA: salmy

Zanima me sljedece,obzirom da vec od petka ima frku sa prolivom povracanjem.....ba bla..vec pisala na temi proliv(i dobila odgovor)
danas je hvala Bogu odlican,nema proliv jede i bolji je,ali veceras skontah da su mu nikle 4.Pa izgleda da je to i bio problem!
Dobili smo od prijateljice tablete OSANIT homeopatske,njenoj nisu bile potrebne pa je meni proslijedila! Eh sad da li da ih pocnem davati ili ne? frka me iskreno hvata jer neznam smijem li ih ukljuciti! na njima pise da su namjenjene protiv bolova nicanja zubica,fakat mi frka nisam nikada koristila homeopatske lijekove.Ako neka hamunica zna konkretan odgovor bila bih jako zahvalna
ps. bas bas.....bas muce zubici


Osanit®
(Globuli), zuckerfrei
Komplexmittel
bez dodatka secera , komplexno sredstvo

Zusammensetzung:/sastoji se od
Magnesium phosphoricum C6, Calcium carbonicum "Hahnemanni" C8, Ferrum phosphoricum C8, Chamomilla D6, Calcium phosphoricum D12 Indikationen:/upotrebljave se
kod mucenja sa zubicima kod dojencadi i male djece, bolova kod zuba
Zahnungsbeschwerden bei Säuglingen und Kleinkindern, krampfartige Schmerzen beim Zahnen Weitere Informationen: pomaze da umanji rast zuba kod beba i male djece , koristi se kada beba ima crvene desne i natecene tj. ono meso
OSANIT® hilft die Zahnungsbeschwerden bei Säuglingen und Kleinkindern zu lindern. Znaci bez problema mozes uzeti svome dijetu i dati


Salmy,

vidjoh da je proslo malo vremena od kada si pitala za osanit. Ja sam svojoj bebi davala i bilo je ok. To je prilagodjeno bebama da ublazi bol kod rasta zubica i mozes slobodno davati. Mi smo iste nabavili u njemackoj nakon konsultacuije. Meni je 8 zvucalo puno, pa smo davali po 6.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image].....

Eto nadam se da sam ti malo pomogla.....




ladyblue RR -> RE: Bebe i homeopatija (2.2.2011 22:26:52)

IZVORNA PORUKA: gvendolina

Moze li mi neko molim vas preporuciti dobrog homeopatu u Sarajevu. mama ima zdravstvenih problema ali joj lijekovi klasicne medicine ne pomazu,pa da pokusamo sa homeopatijom


pošalji mi pp pa ću te uputiti




tukica -> RE: Bebe i homeopatija (5.3.2011 15:13:27)

jel se moze homeopatija primjenjivati u trudnoci? imam velikih problema sa eserihijom, a kraj sam 8.mjeseca trudnoce, a buduci da mi niti jedan antibiotik ne moze, prije nego sto nesto radikalno ne preduzmem, zanima me da ipak jso probam kod homeopate? i ima li ko nekoga provjerenog za preporuciti[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ema_28 -> RE: Bebe i homeopatija (11.3.2011 12:26:52)

Tukice, ja sam eserihijuu lijecila 8 godina antibioticima i nista. Na kraju sam je izlijecila homeopatijom.

Nisam sigurna smije li se koristiti u trudnoci ali mislim da smije jer je to sve na prirodnoj bazi.

Ja sam isla kod doktorice Sadikovic (ulica iznad Skerliceve) ali se ona nesto razbolila pa je prestala raditi. Sad sam cula da jednom sedmicno dolazi doktor Sadikovic u Sarajevo umjesto nje. Evo ti broj telefona pa provjeri detalje 033 208 775.

Usput meni je izlijecila i neredovne menstruacije.




tukica -> RE: Bebe i homeopatija (22.3.2011 12:55:34)

e hvala puno... uzecu broj def. ja sam upoznala neku tetu s dobrinje, ona mi je neki lijek napravila, tj. dala mi je neke kapi, ali eto dosla sam do pola i radila testove, ali eserihija ostala ista... ako ostane ovako, onda cu nazvati ovu tvoju tetu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] jos zivim u skerlicevoj, tako da bi mi to bilo bas pogodno [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




bambika -> RE: Bebe i homeopatija (13.4.2013 15:45:12)

moze li neko preporuciti dobrog homeopatu u tuzli?




Alannah -> RE: Bebe i homeopatija (19.4.2013 18:04:06)

bambika,moje drugarice su koristile homeopatske preparate od neke cure iz TZ,pokusacu ti naci broj.




Alannah -> RE: Bebe i homeopatija (19.4.2013 19:26:20)


IZVORNA PORUKA: bambika

moze li neko preporuciti dobrog homeopatu u tuzli?


Imas pp




BBubica -> RE: Bebe i homeopatija (2.4.2014 14:39:27)

Dijagnoza atopijski dermatitis-nema sta nismo probali. Prije 4-5 mjeseci smo opet krenuli s homeopatijom ovaj put kod druge osobe i uspjeli smo sanirati skoro sve. Prve prospavane noci nekon godinu dana, koza prilicno cista i mekana!
Radi se o djetetu koje sad ima 3 godine..
Prezadovoljna sam jer smo jedan problem skoro rijesili.
Takodje nam je pomogla kod visoke temperature.




ema_28 -> RE: Bebe i homeopatija (14.9.2015 22:43:57)

Zna li neko dobrog homeopatu za djecu u Sarajevu??




little stars -> RE: Bebe i homeopatija (23.8.2017 12:02:29)

Drage mame, podizem temu i molim za pomoc!
Moji djecaci, dvojica imaju streptokoku u grlu, a za bebaca kojrm ce uskoro godinu dana cekamo nalaz.
Negdje sam procitala da se zna vratiti i poslije antibiotika (koji oni piju) i da jedino homeopatija pomaze da se eliminise.
Molim vas ko zna dobrig homeopatu u Sa neka mi posalje pp bicu mu zahvalna do neba.




Pozitivica -> RE: Bebe i homeopatija (11.5.2018 1:41:39)

zenice, molim preporuku za Sarajevo. Ne Biba, s njom nisam zadovoljna. Hvala!




Visnja RR -> RE: Bebe i homeopatija (11.5.2018 2:02:33)

Javim ti ja sutra kad pitam prijateljcu (sad svaki normalan čovjek spava)
mislim da se zove Eva i nešto slično i na A.polju živi




Pozitivica -> RE: Bebe i homeopatija (12.5.2018 1:26:38)

hvala velika [sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif]




airynight -> RE: Bebe i homeopatija (22.3.2021 19:10:12)

Ova je tema davno bila na diskusiji, ali bila bih zahvalna ukoliko bi mi neko preporučio homeopatu/icu u Sarajevu koji uspješno liječi kožne probleme.




Visnja RR -> RE: Bebe i homeopatija (22.3.2021 22:36:33)

IZVORNA PORUKA: airynight

Ova je tema davno bila na diskusiji, ali bila bih zahvalna ukoliko bi mi neko preporučio homeopatu/icu u Sarajevu koji uspješno liječi kožne probleme.


Ja nemam iskustvo ali moja prijateljica se kune u ovu ženu.
Godinama ide samo kod nje jer ju je nekad davno spasila kada je imala strašne probleme s kožom
Sretno i javi nam iskustva!

Dr Huseinbegovic Jovanka Biba
Alipasino polje Sarajevo
033 541 609




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]