RE: duda od latexa ili silikona (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Šta mi treba za novorođenče?



Poruka


Ilhana RR -> RE: duda od latexa ili silikona (4.12.2008 20:30:24)

Ja sam mojoj maloj kupila aventove za bebe do mjesec dana ali to moja mala nije htijela, bile su silikonske.
I pokusala sam sa jos jedno 3-4 sorte MAM, BAMBINO, AVENT i NÚBY ali njoj se nijedna nije svidila.

Onda sam kupila Bambinove okrugle od latexa koju je odma prihvatila i nece nijednu drugu, sad joj nekad mogu podvaliti jednu ovu silikonsku koja je anatomska al i to vecinom izbaci.

Meni je njena medicinska sestrica rekla da su ove latexove zdravije za dijete i da nekvare zube jer su mehke al se cesce moraju mjenjati, Vise od mjesec dana se nesmiju koristiti.

A zamislite moje srece, te dude se imaju kupiti samo u drugom gradu tako da uvijek moram iskoristiti priliku da joj kupim dude kad sam tamo. Ali dobra je, negubi ih ;)




emma.L -> RE: duda od latexa ili silikona (22.12.2008 15:49:26)

Citala sam negdje da su od kaucuka najbolje, jer su kao najprirodnije i da treba imati onaj anatomski oblik za razvijanje nepca (kao nuk dudice). Dakle, to sam i kupila, ali naravno moja muhanata curica ni primirisati. Borili smo se mjesec dana, a onda sam otisla i kupila avent flasicu i dudu silikonsku koja po meni ima neki cudan oblik- i sad joj je to super [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. Nisam mogla vjerovati kad sam joj prvi put dala caj nakon mnogih pokusaja iz nukove flasice- pocela je vuci kao kad doji. Eto, mama nije presretna, ali Ema jeste.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]