RE: Vitamini i folna kiselina (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


dandi84 -> RE: Vitamini i folna kiselina (24.1.2013 18:53:33)

Folna kiselina se mora početi piti 3 mjeseca prije trudnoće...Pošto nikad ne znam hoće li doći ili neće ja je i ne pijem...Pije li neka od vas trudilica tu folnu?...Znam da se pije u trudnoći, mislim 3 mjeseca isto...




Wish -> RE: Vitamini i folna kiselina (24.1.2013 22:42:07)

Ja sam uzela neke vitamine u dm-u,piše da sadrži sve vitamine i folnu kiselinu...već sam pisala ovdje o njima...mislim da su tabletice nekog naziva das gesunde plus-sve za mame od a do z...pijem ih,s tim da za vrijeme [sm=hudicek1.gif] pravim pauzu...ne znam je li to pravilno ili nije,ali mislim da ne mogu odmoći,tj.bar se nadam [sm=smiley1.gif]




Nik Name -> RE: Vitamini i folna kiselina (25.1.2013 9:06:44)

I ja pijem iste tablete iz DM-a. Oko 5-6 KM su, a ima dovoljno za dva mjeseca. Nisam trudna, ali zelim da postanem mama, pa sem samostalno ukljucila te tablete. U pitanju su vitamini i folna kiselina, pa smatram da ne moze da naskodi.




sirnica -> RE: Vitamini i folna kiselina (25.1.2013 12:09:11)

Slobodno uzmite, ja sam trudna, dr. mi propisala Pregnacare i pijem ih, ali već sam kupila ove iz DM, da počnem kad potrošim pregnacare, jer im je sastav gotovo identičan do u gram, a Pregnacare ima 30 tableta, košta oko 12KM.




dandi84 -> RE: Vitamini i folna kiselina (25.1.2013 13:23:52)

Kupiću i ja te u DM-u...Tražiću vitamine za mame..Valjda nađem...Koliko dnevno pijete...Predpostavljam 1 dnevno....




Nik Name -> RE: Vitamini i folna kiselina (25.1.2013 14:56:21)

1 dnevno je doza za ove iz DM-a.

Tacan naziv im je A-Z MAMA i ima slika trudnice na kutiji.




Wish -> RE: Vitamini i folna kiselina (27.1.2013 12:21:13)

A jel se tablete piju i za vrijeme[sm=hudicek1.gif], ili se pravi pauza,ja sam ih počela piti ali ne znam dal se piju za vrijeme ciklusa




Nik Name -> RE: Vitamini i folna kiselina (27.1.2013 20:33:39)

U pitanju su vitamini, na kutiji nema neka uputa da se ne piju u toku menstruacije. Namjenjene su za trudnice, dojilje i zene koje planiraju trudnocu. Ja ih namjeravam piti i kada dobijem, a nadam se da ne dodje.




dandi84 -> RE: Vitamini i folna kiselina (2.2.2013 18:13:13)

Ja sam danas kupila ove iz DM-a, A-Z MAMA...Krenuću ih piti....Ako neka od vas zna voljela bi da mi kaže da li smijem piti ove vitamine zajedno sa bromergonom za prolaktin i dabrostonom.....Doktor mi je propisao tu terapiju, moram je piti a ne znam smijem lli i ove vitamine i minerale piti zajedno....




Nik Name -> RE: Vitamini i folna kiselina (2.2.2013 19:53:58)

Ako si u nedoumici najbolje da pitas doktora, ali ne vidim da bi mogao biti problem.




grozđe -> RE: Vitamini i folna kiselina (2.2.2013 20:10:41)

Pozdrav drage moje.... Nik Name nisam te dugo cula a ti ne budes u cekaoni?... kako si, abd da ovaj mjesec sve ugledamo te dvije crtice sto zivot znace [sm=smiley1.gif]...

ja sam dobila menstruaciju nakon 107 dana od kiretaze i sve mi je to bilo vjerovatno od stresa jer je sve u redu hvala Bogu. Opet imam odnose bez zastite a [sm=hudicek1.gif] ne ocekujem 28.2.

Ove vitamine namjeravam i ja uzeti u DM-u...bas ove sto imaju folnu kiselinu i magnezijum ako sam dobro shvatila. Uglavnom potrazit cu vec nesto. Sta vi pijete?




I love youu -> RE: Vitamini i folna kiselina (2.2.2013 20:42:05)

Ja cu se malo ubaciti u vas razgovor.A sto ne pijete samo folnu kiselinu? Ja sam pila prije trudnoce samo folnu od naturala, kupovala sam ih u apoteci.Nisam pila te iz dm-a.Pila sam ih oko 2mj I zatrudnila I nastavila piti do kraja 3mj.Kazu da folna pospjesuje plodnost I da se brze zatrudni ako se piju.




Nik Name -> RE: Vitamini i folna kiselina (4.2.2013 1:06:33)

grozđe, tu sam ja. Malo vise citam nego sto komentarisem. Morala bih se i ja ukljuciti na cekaonici da ne pravimo zbrku na drugim temama [sm=smiley1.gif]




GAJAGAJA -> RE: Vitamini i folna kiselina (4.2.2013 13:01:03)


See, I'm Good at it
http://www.nytimes.com




felix -> RE: Vitamini i folna kiselina (4.2.2013 13:14:04)


IZVORNA PORUKA: GAJAGAJA


See, I'm Good at it
http://www.nytimes.com

[sm=zmeden2.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]