Njega lica kod tinejdzera (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Tinejdžeri



Poruka


mamaajna -> Njega lica kod tinejdzera (22.1.2013 21:17:21)

Zanima me koje ste proizvode kupovali svojoj djeci za njegu lica.Moj sin za sada koristi sapun od curokota,ali i to rijetko kad ga natjerom.Ponekad mu se lice upali,i bas ruzno izgleda




koka i po -> RE: Njega lica kod tinejdzera (23.1.2013 18:35:01)

redovno umivanje antibakterijskim sapunom(ujutro i uvece) je najefikasnije.svom sinu uzimam kremu Puzzle.odlicna je i nije ni skupa.mozes je naci u apoteci.postoji citav program njihove kozmetike za njegu tinejdjerske koze lica.mom sinu ne odgovara gel ali tonik za ciscenje lica uz kombinaciju pomenute kreme daje odlicne rezultate.najvaznije je ne dozvoliti bobuljicama da se upale i inficiraju .vremenom ce same da nestanu.




Honey3 -> RE: Njega lica kod tinejdzera (23.1.2013 18:56:09)

kod moje cure lice se popravilo hB,ali imamo problema sa dekolteom i ledjima,ima uzasno puno bubuljica,ne znam sta da radim[sm=zmeden.gif]




koka i po -> RE: Njega lica kod tinejdzera (23.1.2013 19:10:46)

nista zaho.malo kremica za prvu pomoc a ostalo ce sve priroda da sredi[sm=smiley1.gif]




Miroslava10 -> RE: Njega lica kod tinejdzera (1.10.2015 7:28:59)

Ima koja preporuka za njegu lica, koju koristite, dakle imate iskustva za pristice?
______________________
Njega lica




Visnja RR -> RE: Njega lica kod tinejdzera (26.3.2019 23:18:51)

Eucerin piling gel jednom sedmično...

Granier linija za made, gel za umivanje,maske...

Ako je lice problematično posjetiti dermatologa...postoje odlični tretmani za otklanjanje mitisera i bubuljica...




Bambi09 -> RE: Njega lica kod tinejdzera (6.12.2019 9:29:45)

Bini ima malo problema sa licem.
Probali smo Puzzle sto kaze Koka (kojoj baj d vej saljem tonu poljubaca), nije nam nesto bas aman pomoglo.
Probali smo tonu nekih kremica, mazica, pomadica, tonika, ovog onog, nista. Jednostavno ishrana, smanjiti slatkise, vise tecnosti.
Nadamo se da ce vremenom samo se smiriti.




Visnja RR -> RE: Njega lica kod tinejdzera (6.12.2019 12:24:56)

Mi smo svašta nešto isprobavali ali bez veće koristi....
Čak mislim da nije ni do ishrane... Asja ne jede uopšte ništa slatko, a ima bubuljica dosta...

Prvo su se pojavile na čelu a onda spustile na slijepočnice i lagano idu prema licu....
Sve do septembra su bile baš baš u velikom broju, a onda se desilo da je dobila prvu mjesečnicu i nakon nje se lice za nekih 40% umirilo, pogotovo onaj dio čela koji ide do slijepočnica...tu skoro da nema bubuljice..

E sad nekako s tim vremenom smo počeli da koristimo sapun i kremu od magarećeg mlijeka iz Zavidovića (nađem link kasnije)...
Svako jutro i veče se umiva tim sapunom a kremicu maže prije spavanja (ne svako veče) a nekad i po danu kad ne ide u školu...
kada se bubuljice baš baš pojave onda joj prije spavanja ili kad neće nigdje vani namažem sa uljem čajevca...ali to utapkam svaku bubuljicu, nerazmazujem po cijelom licu...

Moj zaključak je to sve zbog divljanja hormona i da će se to s izlaskom iz puberteta vratiti u normalu... A tako mi je i Asjin dermatolog rekla. Strpljen spašen.

Jako je važno razgovarati s bubuljičavcima da to shvate kao normalnu pojavu da se ne stide toga i da ne gube svoje samopouzdanje..




Visnja RR -> RE: Njega lica kod tinejdzera (6.12.2019 12:28:45)

Evo nasla sam link
http://www.ringeraja.ba/clanak/baby-krema-od-magareceg-mlijeka_3148.html
Mi korisitimo kremu i sapun

ovdje se naručuje
http://mali-farmer.com/shop/




Stranica: [1]