RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


Hanady RR -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (8.2.2013 10:49:54)

IZVORNA PORUKA: Iman83

Što se pomfrita tiče...ja ga pravila ovako i super su.
Ogulim, isječem krompir za pomfrit, stavim ga u vodu nekih 20 minuta(navodno da itvuče škrob iz njega...bude bolji tako) i dobro osušim, nauljim ga, sol, biber i na pleh, papir za pečenje rasporedim pomfrit...peče se dok ne porumeni...bude super[sm=bravo.gif]


ja i bez čekanja u vodi...u vodi ga gulim i režem...pa mu valjda dosta[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
ovako...kao Iman[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




djoisa -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (8.2.2013 10:50:35)

pitanje

za ovu cudnu kvrgusu, jel u tepiju ide sve istovremeno i meso i tijesto? treba li na kraju zaliti necim?




Hanady RR -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (8.2.2013 10:52:54)

IZVORNA PORUKA: djoisa

pitanje

za ovu cudnu kvrgusu, jel u tepiju ide sve istovremeno i meso i tijesto? treba li na kraju zaliti necim?


ja ovo kad porpržim u tavi ostane mi ko ono malo vode od toga...
pa ti nekad prelijem preko...al moji više vole namazat pavlakom pa jesti:)

a stavim dole piletinu i gljive i smao dodozgo pilijem tijesto...to se raposredi...




Ninushka -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (8.2.2013 10:57:14)

Pa vi ste sve već napisala. Pročitala sam sve i voda mi ide na usta a za danas mi je grah od jučer[sm=smiley23.gif]

Prepisujem recepte... bravo za temu[sm=bravo.gif]




mila81 -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (8.2.2013 11:25:49)

Lovačke šnicle

250 gr faširanog, telećeg, junećeg...
pola čaše ulja,
malo više od pola čaše mineralne
2 jaja
pola praška za pecivo
pola kisele pavlake
brašna eto toliko da masa zgusne

vaditi kašikom i pržiti u zagrijanom ulju....

Prilog neka tjestenina, krompir, riža, šta ko voli..........




mila81 -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (8.2.2013 11:32:02)

Kljukuša od tikve

Očistim nekih 200-250 gr tikve, naribam je i osolim i tako odstoji nekih 5-10 minuta, jer ona pusti vodu, koja se poslije tretiranja dobro ocijedi...

onda u toj istoj posudi u kojoj je bila tikva ( treba malo dublja posuda) stavljam brašno, jaja, pecivo, malo mlijeka, jogurta ili pavlake, ulja, sve odokativno da bude smjesa ni gusta ni žitka, izlijem u tepsiju i peče se nekih 20 min, prije zagrijati pećnicu....

odozgo samo premažem maslacem, njam, njam




niki83 -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (8.2.2013 13:14:42)

Uh kako je ova pita sa tikvom dobra..
Moje najdraze jelo ljeti [sm=smiley36.gif]
Samo sto ja sve odmah zamutim, ne cekam da pusti vodu, nemam kad..[sm=jezicek.gif]




Mjeseceva Pratilja -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (10.2.2013 20:45:55)


IZVORNA PORUKA: Ninushka

Pa vi ste sve već napisala. Pročitala sam sve i voda mi ide na usta a za danas mi je grah od jučer[sm=smiley23.gif]

Prepisujem recepte... bravo za temu[sm=bravo.gif]


To je najbrze. Grah od jucer. ;)
Sad bi mi bas pasao..Sa suhim mesom, domacim, svjezim kruhom..Salata od kupusa, svjeza ili kiseli po volji. :)




Zala -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (10.2.2013 21:14:13)


IZVORNA PORUKA: muaaa

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Suuuppperrrr za temu

Tjestenina s umakom od fasiranog

Skuhati tjesteninu po zelji,iscjediti.

Proprziti luk,kad uzuti dodati fasiranog koliko je potrebno.

Dodati zacine i sos paradaiz.prokuhatii jos malo gotovo...cca 15 min



Probaj dodati malo origana u fasirano, preodlican okus bude. ;)


MM i ja volimo salatu od tunjevine i kukuruza, sa dresingom od pavlake plus light majoneza. Nekad umjesto light majoneze stavim onu salatnu, ona ima malo limuna čini mi se, baš je ukusna. Ocijediti tunjevinu i kukuruz, i to je to. Otprilike mala konzerva po osobi je sasvim dovoljna.
Ako je ljeto pa imamo domaće povrće, narežem krastavac (bez guljenja) i paradajz na kocke i dodam i to. Preukusno, osvježi, brzo i zbilja zasitno, a nije preteško za jesti po vrućini. :)




Zala -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (10.2.2013 21:20:29)

Pade mi napamet još jedan, nasa verzija tacosa, tortilja, sto li vec.

Puretinu ili piletinu mariniram u malo limuna i vegeti, pa izrezati na trakice (moje budu oko 4 cm duge, 1 cm ili manje siroke), peci na malo ulja da dobiju boju. Prodinstati na luku papriku svih mogucih boja (da bude sto sarenije), paradajz, grah (iz konzerve), dodati meso i malo jos okrenuti na vatri da povrce bude mekano. i jako malo vode dodati, samo da malo soka bude. Skinuti s vatre i pomijesati sa kukuruzom.

Zelenu salatu rezati na trakice (eh sad, kad mi se zuri, presavijem par listova kako stignem pa udri rezi, nekad budu i oblika kocke, i svega, bitno je samo da kad se zagrize konacna porcija da nije preveliko).

Za dresing je bitno da ne bude kremast, nego malo tecniji, ja stavim pavlaku i majonezu i malo one vode sto je bude u pavlaci, a moze i jogurt.

Tortilje ne pravim (ako vec nadjem kupim, ako imam gotovih, itd), nego najcesce uzmemo sto manje lepinje, pa ih popolovimo po duzini, izdubimo i punimo mesom i povrcem, zatim dodje salata i odozgo dresing. Odlicno bude, brzo, ukusno. Naravno sol i ostali zacini su po zelji. :)




teacher75 -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (10.2.2013 21:23:43)

grasak ili buranija: proprziti luk pa fasirano ili sitno isjeckano bijelo meso od piletine, pa dodati ledo grasak ili buraniju, mrkvu, jedan krompir izrezan na kockice, malo paradjaz pelata ili svjezeg paradajza i zacine, kuhati oko pola sata




san4 -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (10.2.2013 22:03:09)

Teacher75,u pravu si za pripremu graska,buranije,moze i duveca, paprikasa sa fasiranim mesom.
Brzo bude gotovo.Cesto i ja pravim takve kombinacije.
Stvarno za preporuciti!




leona81 -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (10.2.2013 22:04:38)

najvise volim brzi rucak[sm=smiley36.gif]
piletinu i ribu - pilece filete u curry sosu s rizom ili ribu s krompirima pecenu u rerni ili sa krompir salatom...
kljukusu na 2 nacina - jedan je rendani krompir i luk, brasno, zacini pa odozgo vrhnje kad se zapece a drugi je isto to samo sjeckani krompir - skroz drugacije ispadne, ova prva se pravi vise u Sa a ova druga u Krajini i obavezno ide sa bijelim lukom i izlomi se na komade, dok se u Sa reze na kvadratice
paprike punjene krompirom - paprike uvijek imam zaledjene, samo ih filujem sjeckanim krompirom i lukom sa zacinima, i kad se ispeku zalijem vrhnjem i mlijekom i jos malo zapecem
spageti s fasiranim mesom - meso i luk proprzim, dodam sjeckanu papriku, paradajz, zacine, kukuruz...gotovo za 15ak min, u isto vrijeme kuham spagete...M ovo obozava
fasirane cufte sa pireom, ili cufte sa tjesteninom, pizzu ili pahuljicinu pitu u lisnatom...
ne koristim polugotova jela niti vrhnje za kuhanje, nista konzervirano, ni vegetu vec godinama, ulje minimalno, pravim sve u kesema za pecenje, na papiru za pecenje ili dinstam na vodi[sm=smiley1.gif]




laško -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (10.2.2013 22:43:56)

Pureći medaljoni sa pireom. Vrijeme pripreme 15min.

Skuhati krompir za pire, ispržiti medaljione, krompir uzgnječiti sa puterom i mlijekom. Servirati. [sm=smiley36.gif]

Idealan prilog kisela salata.





zumbulcica -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (11.2.2013 17:50:55)

Evo da i ja bacim koji recepat , inace, ne znam da kuham bez tikvica[sm=smiley1.gif]
Salata od tikvica i patlidzana:
Ispržiti tikvice i patlidzan.U posudi slagati red tikvica red patlidzana,a nakon svakog reda dodati sirće,ulje i bijeli luk i so.
Ostaviti malo u frižideru.Bude mnjaaam.
tikvice sa piletinom
Proprziti file izrezan na kockice
Dodati tikvice ( ja ih rezem na trakice)
Dodati mrkvu, opet na trakice [sm=smiley36.gif]
Malo bijelog luka i naravno vrhnje.
Extra uz rizu, krompir tjresteninu...




Zala -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (11.2.2013 20:24:41)

Slično kao jedni meni od dražih salata, roge (babure paprike) sa bijelim lukom i sirćetom.
Pečem ih, ogulim i spremim u vrećice u zamrzivač. Kad krenem na posao izvadim ih u zdjelu, i dok se vratim odlede se, izrežem ih, bijeli luk + sirće, malo ulja, i prelijepa salata. :)




ziki -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (22.2.2013 10:21:54)

Moj doprinos temi
http://www.coolinarika.com/recept/piletina-sa-senfom-i-kukuruznim-pahuljicama/
super ukusno, piletina bude sočna, vrijeme boravka u kuhinji 5 min(2 za piletinu+3 za oprat krompir) + 30 min pečenja i kuhanja.




veeseelaa -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (22.2.2013 10:49:37)

obzirom da sam dosta isječene tikve zamrznula znam na brzaka napraviti kljukušu od iste

tikvu izdinstam na ulju + so+vegeta
dodam brašna da dtijesto bude malo čvršće od tijesta za palačinke
pouljim tepsiju, metnem brašno u istu, protresem na sve strane, višak izbacim
smjesu metnem u tepsiju i pečem nekih 40 min u rerni, odnosno dok lijepo ne porumeni
prelijem pavlakom i sirom, koji sam prethodno izdinsatala sa bijelim lukom u tavi

i bude super





mamabb -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (22.2.2013 12:04:40)

čorba/supa od bundeve/masirače bijele.

Na kockice masiraču izrezanu stavimo na puter da se dinsta, dodati 2-3 krompira, đumbira (ja stavim kao za veličinu palca) sve to zajedno dinstam desetak minuta podlijem vodom dodam kocku za juhu i kuham 5-10 minuta, ispasiram dodam mileram ili vrhnje za kuhanje.
Meni je ova čorbica super meni dođe ko glavno jelo uz neku mesiku i tako.
U nas mora uz sve biti mesike.




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (22.2.2013 12:08:22)

[Sadržaj poruke je obrisan]




ziki -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (22.2.2013 12:13:42)


IZVORNA PORUKA: Iman83

Pileće filete na reš...5-10 minuta
Klasičnu mješavinu povrća sa začinima i maslacem 'Ledo', propržiti u isto vrijeme u drugoj tavi i kad je gotovo dosoliti i zaliti vrhnjem za kuhanje(ja dodam i kašiku dvije pavlake).

Ručak za deset(minuta)!!!

Ja slično pravim, stim da ja prvo proprživ pileinu na kockice a u to dodam povrće neko smrznuto(carsko, minestro, meksičku ili balkansku mješavinu, propržim i dodoam vode da prodinsta, začinim so, biber, eventualno vageta, i na kraju dodam vrhnje za kuhanje. Bude super i extra brzo[sm=smiley1.gif]




mamabb -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (22.2.2013 12:20:13)

Jetrica pileća s pireom
Jetricu stavim pržiti na vrelo ulje, prekrijemo onom mrežom pošto ona ono ko puca kad se prži, dooosat bijelog luka nasjeckam pa kad se korica uhvatila a to je već nakon nekih 5-7 minuta, ubacim posolim i pobiberim. U drugoj šerpi se već krompir skuhao i eto brzinskog ručka.

L nije baš nešto bila ljubitelj jetrice, valjda se zasitila dok je bila manja i ja joj rekla to je omiljena hrana Winxica [sm=jezicek.gif] i ona spuca po par komada.




mishkica -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (1.3.2013 16:37:29)

Super recepata ovdje[sm=bravo.gif]Evo moj mali doprinos: spanak na pirjan + pohovane purece filete- spanak ocistiti oprati izrezati i staviti u vrelu vodu da samo baci kljuc..na maslacu izdinstati mladog zelenog luka dobar rukohvat, i onda izcijedjeni spanak dodati na to i staviti vode, kako to krcka pripremite purece filete tako da ih na tanko isjecete povegetite i posolite ja stavim i ulje i zamotam u foliju..tako da malo odstoje, onda ih vadite iz folije stavite u brasno u jaje pa u prezlo i na vrelo ulje..spanak dok se pirjao vec se prze fileti, a onda se u spanak doda soljica od bijele kafe rize, malo vegete i soli, i jos da se pirja 10-ak minuta..mi se ovim davimo, dobar tek[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




sporty mamaa -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (13.3.2013 12:14:26)

brzo i ukusno:

Govori se da je dobro da se unosi što više tečnosti, a nekada nije loše ni da čitav obrok takav bude. Evo recepta kako da spremite izuzetno ukusnu čorbu od krompira koja može da bude i ceo obrok.

Sastojci:
1/2 kg krompira
100 gr korena celera
1 manji crni luk
1 kocka za supu
1 šnita mesnate slanine
1 mladi luk
1 veća šargarepa
1 pavlaka, kašika putera
so
biber




Hanady RR -> RE: Brz, brži, najbrži - ručak (recepti, savjeti) (13.3.2013 12:20:06)

Dobro si ti...ova tema se treba podići[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
imal kakav ručak za 6-7 minuta[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>