Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


sporty mamaa -> Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (19.2.2013 18:18:30)

Zanima me je li itko imao iskustva sa ovim? Moja mama je neki dan pocela, kaze da nije toliko neprijatno i da je cula mnoge pozitivne price. Ja razmisljam isto da probam. Evo i link :
http://metro-portal.hr/izlijecite-se-muckanjem-ulja-u-ustima/54437




Ben 10 -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (19.2.2013 18:31:11)

Ja sam ovo nekada davno citala i bila su pozitivna iskustva.




draguljče -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (19.2.2013 18:49:45)

Ja ne znam da li bih ovo mogla obzirom na to da sam jako gadljiva na takve stvari. Kad sam jela smokve i masinovo ulje redovno mi se jakooo povraćalo. Mada, ko zna...




milenium -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (19.2.2013 20:30:12)

mogla big promućati na par sekundi.ali 15-20 min mi je puno.povratila bih




veeseelaa -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (19.2.2013 21:51:14)

a gdje ima kupiti Sezamovog ulja [sm=zmeden.gif]




seli -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (19.2.2013 22:10:21)

Znam da nema veze sa temom ali treba mi pomoc.Kako mogu kontaktirati nekoga od administratora?




veeseelaa -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (19.2.2013 22:11:55)

Višnja je admin
aktivma je sad na nekim temama, nadji njen post i ispod njenog imena imaš pp (privatne poruke), klikni i napiši joj poruku




muaaa -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (19.2.2013 22:14:26)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a gdje ima kupiti Sezamovog ulja [sm=zmeden.gif]


U Bademu, Susamovo/Sezamovo ulje[sm=smiley1.gif]




veeseelaa -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (19.2.2013 22:16:02)


IZVORNA PORUKA: muaaa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a gdje ima kupiti Sezamovog ulja [sm=zmeden.gif]


U Bademu, Susamovo/Sezamovo ulje[sm=smiley1.gif]



e hvala
mućkajmo zajedno [sm=smiley36.gif]




muaaa -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (19.2.2013 22:30:23)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: muaaa


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a gdje ima kupiti Sezamovog ulja [sm=zmeden.gif]


U Bademu, Susamovo/Sezamovo ulje[sm=smiley1.gif]



e hvala
mućkajmo zajedno [sm=smiley36.gif]

Sto si muccko koluuuuu[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




zumbulcica -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (21.2.2013 9:04:07)

Prije deset_ak godina, sretnem jednog čiku starijeg i on mi ispriča o ovome. Kaze da je u zivotu imao pet operacija, ranjavan u ratu, visok pritisak...i jos more bolesti. Neko je njemu reko za ovo muckanje i čiko počne tako.Kaze da mu se zdravstveno stanje bas popravilo od toga. Molio me da ovo širim dalje jer je to čudo pravo. Ja tada malo pričala o tome i zaboravila.
Meni ovo ima neke logike. Dok mućkamo ulje u ustima ne gutamo ništa pa ni pljuvačku..da sad ne zalazim dalje, ovo stvarno ima logike.
I da napomenem ovo, ulje ne mora biti sezamovo, zato što ga svakako ne gutamo nego ga na kraju pljunemo. Ovaj moj čiko iz priče je govorio da on radi sa običnim suncokretovim uljem.




sporty mamaa -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (10.3.2013 2:14:07)

Jel itko probao? Moja mama mucka i dalje[sm=smiley36.gif] Ja bi pokusala, al sam procitala na forumima da znaju poispadati plombe iz zuba, jer kao da su zubari koristili iste sa toksicnim materijalima. A kao ovo ulje izvlaci sve toksine. Ja kontam ko ce ponovo zube popravljat[sm=jezicek.gif]




dijete prirode -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (12.3.2013 16:44:22)

počela sam odnedavno, koristim djevičansko suncokretovo iz DM-a, pola litra oko 3.5 - 4 KM, počnem čim otvorim oči, i taman dok se rasanim i to bude gotovo.
prednosti su višestruke, može se proguglati kao "oil pulling", potiče još iz ajurvede, a prvo što se primijeti je da zubi pobijele.

svako može probati, probala sam i sa susamovim ali mi je bilo preukusno, a skupo, pa sam ga pojela, a nastavila sa ovim suncokretovim.





Adana -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (12.3.2013 16:56:25)

Čitala sma o ovome. Probala sa maslinovim ali mi se nije ''ubijelilo'' ostalo je žuto. Mora da nisam dobro mućkala. Malo mi jeste bilo gadno ali može se izdržati. Mana je što ja na to zaboravim, a navodno treba na prazan stomak...

Kontam probati sa lanenim ili susamovim uljem...

Suncokretovo može ali hladno cijeđeno, ne ovo koje se koristi u kuhanju, prerađeno.




sporty mamaa -> RE: Muckanjem ulja u ustima do zdravlja! (12.3.2013 17:05:12)


IZVORNA PORUKA: dijete prirode

počela sam odnedavno, koristim djevičansko suncokretovo iz DM-a, pola litra oko 3.5 - 4 KM, počnem čim otvorim oči, i taman dok se rasanim i to bude gotovo.
prednosti su višestruke, može se proguglati kao "oil pulling", potiče još iz ajurvede, a prvo što se primijeti je da zubi pobijele.

svako može probati, probala sam i sa susamovim ali mi je bilo preukusno, a skupo, pa sam ga pojela, a nastavila sa ovim suncokretovim.




a jesu li tebi ispale plombe ako ih imas? Ja se najvise bojim ovoga a probala bih, nemam sto izgubit.




Stranica: [1]