Ime i kako ste ga izabrali? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


adissa_ -> Ime i kako ste ga izabrali? (5.3.2013 23:22:45)

Dakle ovdje napisite koliko imate djece,kako se zovu i kako ste dosli do tog imena? na taj nacin mozda nekome pomogne u vezi odabira imena


Ako postoji tema sorry,ja nisam nasla[sm=smiley1.gif]




veeseelaa -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 8:39:32)

dvije kćerke, Ajša i Ajra

za odabir imena Ajša smo jako puno dumali, raznih imena je bilo u opticaju: Dženeta, Selma, Sabina i Esma.... no medjutim kad se rodila meni nijedno ime od navedenih nije pristajalo uz nju, svakako smo htjeli neko muslimansko ime pa nam je čitajući ista Ajša zazvučalo super...
Vremenom smo je od milja počeli zvati i Ajra.... kad sam ostala trudna s drugom curicom ja i mm smo se složili da ukoliko bude cura daćemo joj to ime a i značenje je lijepo, plemenita[sm=smiley27.gif]

mislim da moje kćerke imaju baš lijepa imena, muslimanska, što je meni bilo presudno u donošenju odluka oko istih




stella -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 10:58:15)

Dvije cure Hana i Sara.[sm=smiley1.gif]

Hana,jer mi je bilo super ime.Kratko i lijepo,a nekako od pocetka mi je Sara islo zajedno.Ma da je trebalo biti Ena i u poslednji cas smo se predomislili [sm=smiley36.gif]




Mami81 -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 13:51:50)

Moja kcerka je Marea[sm=smiley27.gif]
Suprug i ja smo ime prvi put culi na našem prvom ljetovanju i upoznali malenu prekrasnu curicu sa ovim imenom.Inace ima i lijepo znacenje more, morska zvijezda plima.Malo je neobično za nase podneblje ali mi imamo i neobično prezime tako da se slaze a nasem sunašcetu pristaje [sm=smiley36.gif]. inace meni je pred kraj trudnoce vrzmalo se ime Suncica medjutim niko nije bio za to [sm=smiley36.gif] zato joj mama tako tepa [sm=smiley36.gif]




Teddy Bear -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 14:50:09)

Sin Bilal, imao je ime i prije nego sto sam ostala trudna, uvijek nam se svidjalo a pogotovo mm, a za drugu bebu nismo znali spol do 34 sedmice kad nam je dr rekao mozda curica, imali smo raznih imena, ali kad sam je rodila nazvala sam mm i rekla kako nam je prelijepa nasa Ajsa...




ljubičica 28 -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 14:59:36)

JasiR, mm mu dao ime. Imali smo samo nekoliko izabranih imena za dječaka a puno više za djevojčicu. Za dječaka nam se i nisu baš nešto posebno sviđala. I kad smo saznali spol, ponovo smo prelistali knjižicu sa imenima i opet isto.

Jednu noć mm mazi pupu, i onako u šali kaže da mu babo prouči bar Rabbi jessir [sm=smiley36.gif] Kad odjednom podiže glavu, kaže ima prijedlog za ime. Reče Jasir i ja odmah pristanem [sm=love.gif] Nismo više ni razmišljali, dječak je imao spremno ime [sm=bravo.gif]




Sedina 30 -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 15:41:45)

Nama se sviđa ime Kerim, ali pošto rekoše da ne valja samo Kerim, treba da bude Abdulkerim,tako sam i odustala...a nikako da se dogovorimo [sm=smiley36.gif]




mala_sa -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 16:30:27)

Adin - s obzirom da zivimo u zemlji u kojoj se skoro svako slovo izgovara drugacije nego kako se pise imali smo bas problem da nadjemo ime. Uz to smo htjeli da je muslimansko, sa lijepim znacenjem i da nam se svidja... i tako dok je mm prerezivao pupcanu malenom, doktorica pita kako ce se zvati, i on kaze Adin [sm=smiley1.gif]




adissa_ -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 17:31:21)

Sedina,nije to tacno,Kerim je dozvoljeno,pitala sam jednog imam,,Kerim znaci plemenit,sto je jedna od osobina Allaha,ali to nije Njegovo licno ime




sabinos -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 17:41:55)

Ajdin-moj muz dok je radio u obdanistu zavolio tako jednog Ajdina,meni se svidjelo a ima i fino znacenje-veseo,svijetao,sretan.za curicu smo milsili Lamija...
evo sad druga trudnoca i opet je djecak,nismo se jos dogovorili,meni se svidja Ajnur(znaci mjeseceva svjetlost).muz je malo skeptican jer poznajemo jednog Ajnura,da bog sacuva...tako da jos ne znamo.




tekja -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 17:54:04)

IZVORNA PORUKA: sabinos

jer poznajemo jednog Ajnura,da bog sacuva...tako da jos ne znamo.


Ma daj sabinos...ja poznajem jednog i [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley27.gif[/image] je!

Vedad je najljepse muslimansko musko ime sa najljepsim znacenjem zato smo mu ga i dali [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley16.gif[/image]




škorpija -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 18:05:51)

AJDIN - pradjed od mog muža tako se zvao, a ja sam u komšiluku imali jednog ajdina, bio je divan dječak, i divan i uzoran momak, pa sam ime lako izabrala




Crnkica -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (6.3.2013 22:33:51)

EMINu je muž dao ime po njegovom djedu koji je nestao tokom rata negdje i još nije pronađen,a malenoj DŽEJLA ja sam dala a ostali potvrdili,nekako mi je lijepo,kratko i zvučno,a i nije često,može biti i po Džejli Glavović superženi.




Sedina 30 -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (7.3.2013 7:49:05)

hvala na odgovoru, eto tako nama rekoše, pa se pokolebali, sviđa nam se i Abdulkerim, ali nekako dok bi ga dozvali [sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (7.3.2013 8:18:06)

oba imena smo dali gledajuci spiskove na internetu s tim da sm drugo dala i iz razloga sto se lijepo slaze uz prvo[sm=smiley1.gif]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (7.3.2013 9:25:38)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (7.3.2013 9:29:21)

[Sadržaj poruke je obrisan]




ziki -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (7.3.2013 9:29:52)

Od kako smo zajedno 11 godina prije nego se rodio Tarik je imao smišljeno ime. I ja i mm smo bili oduševljeni imenom i svim za šta nas veže i na šta asocira. Kad je dr rekla da je dječak porazumijevalo se da je to naša prva zvijezda. I okice mu sijaju kao zvijezde.
Sa takvim prvim iskustvom izabrati još jedno muško ime bio je problem. Puno lijepih imena al ni jedno da nam legne. Imali smo raznih opcija al nije to bilo to. Kad sam ga rodila nekako mije bio jak, tek rođena beba drži glavu, okreće se uveče na bok odmah mi je na pamet pao Hamza, liči. Problem je nasato kad smo starijem rekli za ime, nikao ima druga sa kojim se vazda tuče i svađa. I onda je dao prijedlog Teufik. I 5 dana posle rođenja nekako skontasmo da je to to- Božija milost, radost.




Hanady RR -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (7.3.2013 9:35:00)

Mi smo čekali dječeka...
pa smo smislili ime Affan...
dok s egovorilo o imenima moja starija zaova je spomenula ime Hanadi, našli smo značenje...velikodušna, belikoga srac itd i baš mi se dopalo, još suprug doda kako je znao neku u osnovnoj školi Hanadi bila lijepa ko lutka i pametna...
elem istražismo ime iz znatiženje...
kada sma rodila i kad su nam rekli u sali da je curica moj suprug kaže ''rodila si nam hanadi''...tako je domah dobila ime :)
no uvijek smo za vrijeme zabavljanja govorili ako rodim curu zvaće se Farah ili Sarah...
i tako nama drago alah podari i drugu curu u čekanju Afana[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
rodim je 12.2 ujutro a popodne zove moja seka i kaže čula se zetom ( mojim mužem) i dogovorili d aje ime Farah i ona kupila kolače časti raju na poslu jer se tetki rodila Farah...tako i ona dobi ime...

Mislim da smo najednostavniji bili u opredjeljenju kako će nam se djeca zvati...i ne kajemo se sekunde...ta imena njima tako stoje...njihova su[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (7.3.2013 9:39:44)

[Sadržaj poruke je obrisan]




mamaibabo -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (7.3.2013 9:47:06)

lijepa tema.... moja dusa se zove Rabija-proljece,rodila se u proljece,ako mi Bog podari srecu drugi put ako bi bila curica voljela bih da bude Amina a djecak Hamza ako Bog da[sm=bravo.gif]




mama_debeljuca -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (7.3.2013 9:51:42)

Dječak nam se zove Ahmed [sm=smiley1.gif] Htjeli smo lijepo ime,naše staro, da zvuči snažno (što bi stari rekli, iz punih usta), sa lijepim značenjem...pored još nekoliko prijedloga, tada nam se učinilo da je ime Ahmed upravo to, i nismo pogriješili [sm=smiley1.gif]
Dok sam nosila drugo dijete, dok nismo znali pol, bilo nam je jako teško naći ime koji bi pratilo to jakom ime Ahmed. Kad smo saznali da je djevojčica, bila sam u blokadi, sviđalo mi se nekoliko imena, nekoliko mm-u, ali nismo baš išli u istom pravcu [sm=smiley1.gif] Na kraju, pošto sam ja dobila privilegiju da odaberem ime za svoju princezicu, odlučila sam se za ime Uma, ali kako nismo mogli naći baš precizno značenjue tog imena, na prijedlog jednom cijenjenog hafiza Kur ana, dali smo ime Umma, što, kako on kaže, znači majka. Eto, ljepšeg značenja nismo mogli odabrat [sm=smiley1.gif]




vjestica -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (7.3.2013 10:02:17)

moja je cura trebala iamti jedno ime, ali kako sma je dugo čekala, to ime mi se prestalo sviđati i prečesto je
7 dana pred porod smo njeno ime čuli u dm kako mama zove curicu i svidjelo nam se iste sekunde [sm=smiley27.gif]
a što se tiče značenje, ima slično značenje kao i ime mm




sheri -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (7.3.2013 10:09:06)


IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Hanady RR
ta imena njima tako stoje...njihova su[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



Ovo je tačno.
Ja sam čak mislila s ova dva imena čekati do poroda i pustiti njoj da odabere kako će se zvati...jer mislim da se djeca rađaju sa svojim imenom.
Pa kad je pogledam znaću kako se zove [sm=smiley36.gif]


mom izboru imena su se svi protivili, dok se N nije rodila. Tada je moja sestra kad je vidjla odmah po rodjenju rekla"ona je Nora, kad sam je vidjela ona je bila ta". Inace znacenje je jednostavno i simbolicno, a pozitivno i ona mi je svijetlo u mom zivotu [sm=smiley1.gif]




Latinka -> RE: Ime i kako ste ga izabrali? (7.3.2013 10:44:44)

Ja isto mislim da je I.izabrao sam sebi ime: u 9.mjesecu trudnoće, taman sam tražila pogodna imena i za curicu i za dječaka (nismo htjeli da znamo spol djeteta), dvije noći sam sanjala da vodim djete za ručicu i moja mama govori nekome: Ide S. sa djetetom, a ja odgovaram kako idem sa Imranom. Još da ne spominjem kako sam par noći poslije toga sanjala da čitam suru Ali-Imran...
I naš dugo čekani Imran došao, hB [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>