Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


ladyblue RR -> Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:05:15)

Naslov teme sve govori.

Počet ću od sebe...

Sve se mi nekada pitamo !šta bi bilo kad bi bilo"? Pa tako i ja...

Prije svega sam ljuta na sebe i svoju ljenost zbog koje nisam nikada završila fakultet. To je prva stvar koju bih trebala mijenjati.
Mislim da sam relativno kasno rodila dijete ali takva je bila sudbina. Iz ove perspektive poželjnije bi bilo da se to desilo ranije.

Pitam se često šta bi se desilo da sam ostala da živim u USA?!

Kakav bi mi život bio da mi tata nije umro kada sam imala 16 godina?




Emica_sa -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:09:17)

glupo bi bilo reci da nisam zadovoljna,ali mnogo gresaka sam napravila koje nisu za foruma,povratka nazalost nema[sm=smiley13.gif]




Super Beba -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:10:07)

Ja se ponekad pitam kakav bi mi bio život da sam otišla studirati u Beč kad su me moji tjerali...a meni to tad bilo nešto daleko...

Ima dosta sitnica koje bih sada drugačije odradila, ali ne znam da li bi one uticale mnogo na moj život sada...




Hanady RR -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:10:08)

Eh...

ovako na prvu zadovoljna jesam....

međutim često pomislim da sma trebala otići vani kad su mi nudili...jer sma mogla...
al tupavo gdje ću ja bez mame i seke

žao mi je što nisam na vrijeme mamu animirala da si nađe bračnoga partnera broj 2....
jer to što smo mi njoj kćerke sa svojim životima slabo njoj fajde ima...

žao mi je što sma previše emotivno krenula u vezu koja je završila brakom pa nisma bila dosljednija da živimo nedgje drugo a neu ovoj porodičnoj kući...al u ljubavi...gotovo je sad

i da često mislim da je moja mam od mene nenamjerno naparvi8la mnogo ozbiljnog lika, porodičnog, vezanog za porodicu upoznatu sa svim nedaćama mnogo rano...sa smrti tate ja sma nekako postala njen pratner u finansijama, odgajanju seke , pravljenja kuće, rada zarađivanja itd...
no dobro...neke stavri nisma mogla mjenjati...a voljela bih da su drugačije...mislim da su to razlozi što sma ''kontol freek'' počesto








Mya_81 RR -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:10:27)

I ja sam se često pitala kako bi mi bilo da sam ostala u Zagrebu, ali iskreno to sam se vise pitala prije nego sam dobila Minju. Znam da sam ostala gore, ona ne bi dosla. Tako da se to vise ne pitam, ali jesam cesto, priznajem.
Voljela bih da sam prije dosla do te neke spoznaje cime se zelim baviti u zivotu i sta mi to lezi, ali velik je splet okolnosti koji je doveo do svega toga. Nekako mislim da se sve u zivotu desava s razlogom i da se ne bi nista od ovoga desilo da je islo nekim drugacijim putem. Tako da sam sve u svemu zadovoljna sobom i svojim zivotom iako se trudim sve to poboljsati. Ali recimo, trenutno je fakultet jedina stavka za koju mi je zao sto se nije desila.




Mya_81 RR -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:12:21)

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

glupo bi bilo reci da nisam zadovoljna,ali mnogo gresaka sam napravila koje nisu za foruma,povratka nazalost nema[sm=smiley13.gif]


I greske su sastavni dio nas. Naravno da imam i ja nekih kojih se bas kajem, ali nas one oblikuju vise nego ista.




ladyblue RR -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:12:27)

sve smo mi imale grešaka. ja tonu najmanje ali eto opet se nekako sve posloži i život teče.

laže ko kaže da je sve divno i krasno. ja nikada nisam tako mislila. uvijek može bolje.

živim da mužem i 2 djece od čega jedno nije moje i svekrvom. često se znam pitati kakav bi nam život bio da živimo samo nas troje?! lakši sigurno ali šta je tu je?!

možda bih imala još jedno dijete ali ovako, nema šanse...




pocahontas -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:13:07)

ja ne bih ništa mijenjala, ja sam savršena [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

šalim se naravno...sad ovako na prvu, iskreno nemam pojma..[sm=zmeden.gif]




ladyblue RR -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:14:21)

IZVORNA PORUKA: pocahontas

ja ne bih ništa mijenjala, ja sam savršena [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]

šalim se naravno...sad ovako na prvu, iskreno nemam pojma..[sm=zmeden.gif]


kako ćeš imati pojma kad si se udala u djetinstvu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

dok još malo porasteš pa ćeš skontati[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Honey3 -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:21:32)

zalim,bas zalim pravo sto nisam fakultet zavrsila,zalim sto nisam na mm vise uticala kad je napustio vojsku,zalim sto svoju najstariju curu nisam vise mazila[sm=smiley13.gif]...




Lady26 -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:23:30)

Da sam zadovoljna i nisam...mislim imam fin brak, zdravu i pametnu djevojcicu...ali...fali mi/nam jos jedna plata da bi imali normalan zivot...

Da mogu sta promijeniti to bi prvo bilo zavrsavanje fakulteta sto bi automatski znacilo da imam bolji posao i bolju platu...




DM -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:23:57)

Kako je čovjek sam po sebi nezadovoljan...ili pak teži ka boljem, tako i j aponekad ne budem zadovoljna;ali kada sagledam sve oko sebe(odn, kad se dohavizam) kažem elhamdulillah!




Blue rose RR -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:25:34)

Onakvu kakvu me je dragi Bog storio i fizički i psihički - zadovoljna sam.
A što se tiče mojih odluka u prošlosti - ne kajem se niti za jednu. Neke su bile bolje neke lošije, ali su sastavni dio mene i mog karaktera i mog poimanja života. Neke su me skljokale, neke su me uzdigle - ali su one moje.

Hvala Bogu zdrava sam, pri pameti, sretna - a sve ostalo - ide u životni staž.




shpagica -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:25:49)

Pa sada u ovom momentu mogu reci da sam zadovoljna i sobom i svojim zivotom, ali itekako sam svjesna da sam jako puno ulozila u sebe i svoj zivot. Najprije su roditelji ulagali u mene jako puno, potom me rat itekako "izbio", obiljezio i oblikovao, a onda je po okoncanju rata valjalo sve nekako nadoknaditi (moji roditelji su pocinjali zivot od nule bukvalno, bez svega smo u Sarajevu ostali, bili smo 100 godina raseljena beskucna lica u svom gradu).

Sve sto trenutno imam, sama sam stekla, i zadovoljna sam.

Nisam bolesno ambiciozna, odavno mi je porodica i zdravlje djece i najblizih na prvom mjestu.

Kroz trenutnu postavku da su mi obje curice jos uvijek male, budem isfrustrirana da ne mogu bas sve da stignem i pozavrsavam, ali polako...




palachinken -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:26:05)

Ja se pitam šta bi bilo da sam se rodila u uređenijoj državi. Pitam se gdje mi je iskra. Pitam se i šta se desilo s onom Palačinkom od prije 10 godina.
Da se ne lažemo, dobro mi je. Bolje nego što sam mislila da može biti [sm=smiley1.gif]




henna ze -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:31:19)

da mi je ova pamet a one godine...
prvo nih slusala mamu i babu i završila faks na vrijeme a ne sada ...no dobro nikada nije kasno..pronašla sa nešto što me ispunjava i daje snagu mimo djeteta...

kažu pare nisu sve..a ja bih baš voljela da ih imam..
kažu pare ne kupuju sreću..a na današnji vakat..pare kupuju zdravlje...a ako nemaš za to..kako ćeš biti sretan... no hajde..zivo se..i to je neka utjeha...





EEDITH -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:34:55)

uglavnom sam zadovoljna,imam divnu djecu,zdravu,pametnu,lijepu..........
divnog muža(uglavnom,mada bi se moglo ponešto korigovati [sm=smiley36.gif])
zaposleni,u svom stanu itd,itd,
ali nisi ljudsko biće ,a posebno žena ,ako ti nešto ne fali [sm=smiley13.gif]

tako da bih voljela da imam malo više vremena za svoju porodicu,tj. da više vremena provodimo skupa
da mogu češće da posjećujem svoju mamu i da joj više pomažem,bar neke sitnice

a najviše od svega mi fali što nisam imala priliku provesti više vremena sa svojim ocem [sm=smiley19.gif]
[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

i fali mo moj braco u bezbroj situacija [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




muaaa -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:36:11)

Svi smo mi ljudi tj.zene i grijesimo naravno.

Sad kad mi zivot kroz misli prolazi misli da sam mogla i vise.

Ali sta je tu je,idem naprijed.

Imam divnu djecu i muza,borim se za njh i gledam da sto manje grijesim.

Velika greska nam je bila sto neodosmo vani kad smo mogli,ali patriote cucale u nama, pa sad nema nazad




jasmin -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:48:10)

Promijenila bih samo mjesto stanovanja,izabrala bih Medinu,da mogu...a ostalo,apsolutno zadovoljna.




pocahontas -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:50:52)


IZVORNA PORUKA: ladyblue

IZVORNA PORUKA: pocahontas

ja ne bih ništa mijenjala, ja sam savršena [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif] [sm=jezicek.gif]

šalim se naravno...sad ovako na prvu, iskreno nemam pojma..[sm=zmeden.gif]


kako ćeš imati pojma kad si se udala u djetinstvu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

dok još malo porasteš pa ćeš skontati[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


nisam, to se jasmin udala u djetinstvu..
25 godina je meni taman.. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:54:47)

Fakat ne glumim Miss Savrsenu, ali sam zadovoljna sobom, svojim zivotom i brakom. Elhamdulillah!




Nedi -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 11:55:11)

Pitam se kako bih zivjela da sam ostala u Svicarskoj i koji vrag me natjera da se vratim...a valjda onaj mladalački kokošiji mozak. Vjerujem da bih bila mnogo sretnija da znam da mi dijete kad se razboli ima osiguranu skrb...da zarađujem fino i da imam siguran posao.

I još se pitam kako bi to izgledalo da sam odrasla sa mamom i da su moji roditelji bili zajedno...

Sve u svemu ma ja sam bas super ispala[sm=smiley36.gif]




rose -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 12:02:36)

zao mi je sto ne kupih stan kad su bili povoljniji...do sada bih ga otplatila...ali bi mozda onda moj zivot isao u nekom drugom pravcu, s nekom drugom osobom i ne bi bilo moje S ovakve kakva je [sm=love.gif] ....mislim mozda bih se sta pohasila [sm=smiley36.gif]...ma ko zna zasto je ovo sve dobro [sm=smiley1.gif]




felix -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 12:16:04)


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

glupo bi bilo reci da nisam zadovoljna,ali mnogo gresaka sam napravila koje nisu za foruma,povratka nazalost nema[sm=smiley13.gif]

potpisujem te od-do .!




lady_bubamara -> RE: Koliko ste zadovoljne sobom, svojim životom...i šta bi ste promijenile da možete?! (11.3.2013 12:18:00)

Uh teme...

Žalim kao prvo što sam završila sociologiju a ne glumačku akademiju o kojoj sam sanjala , i što sam se prestala baviti glumom kojoj sam se posvetila od svog sedmog razreda...

Žalim što nisam poslušala svoju majku kada mi je rekla ne idi u život koji je u zajednici , sine nećeš se tako lako uklopiti među sedmero ljudi u tri generacije... Ali ne mogu ja to, znam ja to, to će biti super , šta meni mama priča to što ona nije mogla sa svojom svekrvom ne mora značiti da će tako i samnom da bude... E mama , mamice, teško mi je tebi priznati koliko si bila upravu , ali eto zato priznadoh mužu neki dan ( možda je bilo pregrubo ) i rekoh mu : G*vno sam pojela onog trenutka kada uđoh u kuću ovu da živim sa tvojima i sada mi ono fino izlazi na nos i ruga mi se što sam nemoćna da išta promijenim na bolje " ... Eto žalim trenutno za ovim stvarima ali to je ništa naspram ovog osjećaja sreće neopisive sreće kada osjetim ovo malo biće koje se drmucka u meni , i to nikada ne bih mjenjala , nikada .




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>