Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica >> Graditeljstvo



Poruka


lepetetka -> Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (11.3.2013 19:36:29)

da li imate vlagu u vašim stanovima/kućama, kako je se rješavate?




mamma mumi -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (11.3.2013 19:40:36)

Ne pitaj, imam je pravo. Ove godine jos vise, valjda sto sam kuci non-stop , pa kuham, radimSvako jutro sa prozora brisem vodu, a na zidovima se plijesan uhvatio, ma panika me uhvatila, jjedva cekam ljeto da krecim. Kako je se rijesiti nemam pojma.




draguljče -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (11.3.2013 19:41:28)

Meni je u kupatilu, vanjski zid baš problematičan. Po fugama se od kondenza stvori mem. To grozno izgleda. Ja uzmem izbjeljivač, uzmem četkicu i super se očisti. [sm=smiley1.gif]




felix -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (11.3.2013 19:43:01)

nemam vlage [sm=smiley1.gif]




MicoTico -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (11.3.2013 19:43:38)

Kupila sam neki dan onaj električni sakupljač vlage iz Dormea. Fenomenalna stvar. I na akciji je - sniženje oko 70%. ja ga platila 139 KM. Uglavnom, ostavila ga preko noći u sobi ,ujutro u spremniku 2 litre vode bilo[sm=smiley29.gif]




ElmaB -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (11.3.2013 19:44:42)

Joj isto je i kod mene, ali ja znam u čemu je problem, jer smo hermetički zatvoreni s jako lošom ventilacijom. Posebno kako člesto na pari kuham, rerna non stop upaljena, baš mi se stvara ta ružna voda po prozorima. Često otvaram prozore, pa to malo pomaže.




Medi_87 -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (11.3.2013 19:45:02)

ova tema već ima http://www.ringeraja.ba/forum/m_497729/mpage_3/key_/tm.htm#761389




lepetetka -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (13.3.2013 11:05:16)


IZVORNA PORUKA: Medi_87

ova tema već ima http://www.ringeraja.ba/forum/m_497729/mpage_3/key_/tm.htm#761389

nisam znala da postoji tema, ali mi je bezveze što je pod tehnika, ja sam tražila pod gradnjom i nisam našla [sm=zmeden.gif]




lepetetka -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (13.3.2013 11:09:23)


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Joj isto je i kod mene, ali ja znam u čemu je problem, jer smo hermetički zatvoreni s jako lošom ventilacijom. Posebno kako člesto na pari kuham, rerna non stop upaljena, baš mi se stvara ta ružna voda po prozorima. Često otvaram prozore, pa to malo pomaže.

pa i kod mene se stvara po prozorima Elma, naročito ako kuham...u svim sobama se pojavi zimi.. neko kaže da je do stolarije, ali imam i drvenu i PVC, obje rose..




Nedi -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (13.3.2013 12:02:25)

Mi kad god idemo kod mm rodice usmrdimo se na vlagu. Ne znam kako oni tamo mogu da zive djeca ce im se razboliti. Meni bas fali zraka i "osjeti" se[sm=smiley13.gif]




Black Rose -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (13.3.2013 12:34:50)

Imala sam puno problema sa vlagom u kuhinji i hodniku a ove godine i u dnevnoj . Kao sto neko gore rece moram svako jutro brisati vodu sa prozora , al haj to nego se plijesan sirila po zidovima , sto je bilo ruzno jos je i pocelo se cuti na vlagu / mem . Po preporuci komsinice kupila sam spre / tekucinu protiv plijesni koja se nasprica po " bolnim " mjestima i ostavi da se osusi sve ode i vise se ne vraca . Ako je pino plijesni ponoviti postupak . sredstvo se zove SKIP kupi se u zemljoradnickim trgovinama .

Eh sad ima jak miris , cista hemikalija nije nikako dobro udisati pogotovo za djecu ali maknut ih iz prostorije i napraviti promahu da se sto prije zid osusi i to je to . Brzo se izraci .

Eto to je moje iskustvo pa ako neko hoce nek proba . Ja sam prezadovoljna .




lepetetka -> RE: Vlaga-kondens, da li ste je imali/imate? (13.3.2013 12:43:07)


IZVORNA PORUKA: Nedi

Mi kad god idemo kod mm rodice usmrdimo se na vlagu. Ne znam kako oni tamo mogu da zive djeca ce im se razboliti. Meni bas fali zraka i "osjeti" se[sm=smiley13.gif]

ma nedi nemam ja baš problema sa tim da se čuje na vlagu, mem, nego mi prozori nekako rose nemilice..
naročito kada kuham nešto što isparava..




Stranica: [1]