Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


bebacha -> Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:24:32)

Dali znate koja ste krvna grupa vi i vasi clanovi porodice.
Dali znate sta je karakteristicno za vasu grupu,koje su najcesce bolest od kojih mozete oboljeti i koja vrsta hrane vam najbolje odgovara.




Anoniman -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:26:45)

Ja 0+, muz B+, za djecu ne znam...




chuci -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:28:32)

ja B- a mm je B +, ajša je B- a Ahmed je 0+.
trebam li reći kako su se svi pogledali kad se ahmed rodio i kad smo rekli koja je grupa[sm=smiley36.gif]




Mya_81 RR -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:30:26)

Nadjoh ovo i ucinilo mi se zanimljivo s obzirom da sam ja AB+

''''Najstarija krvna grupa, po ovoj teoriji, jeste 0, koja se pojavljuje sa prvim čovekom i usponom ljudskog roda na vrh prehrambenog lanca. Sa promenom načina života, od lovca-sakupljača do ustaljenijeg agrarnog načina života, između 25.000 i 15.000 godina pre nove ere, dolazi do pojave krvne grupe A, dok krvna grupa B nastaje između 10.000 i 3.500 godina pre nove ere, mešanjem i seljenjem rasa iz afričke prapostojbine u Evropu, Aziju i Severnu i Južnu Ameriku. Grupa AB nalazi se kod oko pet posto ukupnog stanovništva na Zemlji i najmlađa je krvna grupa. Nema nikakvih dokaza da je postojala do pre 10 vekova, kada se pojavljuje nakon modernog mešanja različitih krvnih grupa.''''




Adana -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:31:49)

Ja A+, muž 0-, a malena ne znam.

Mada planiramo otići da joj utvrde koja je krvna grupa, zlu ne trebalo...


A o karakteristikama sam malo nešto čitala... Mislim da ima tu nešto... Gledala sma i onu ishranu po krvnim grupama, i možda bih se čak i mogla prilagoditi. [sm=smiley1.gif]

Ne znam smijem li staviti link, ali neki dan sam citala nesto o krvnim grupama, i nekako mi ima smisla, cak sam sklonija da povjerujem nego da ne povjerujem... [sm=smiley24.gif]

http://www.studio88.ba/clanak/krvne-grupe-i-krvne-linije-imate-li-majmunski-ili-vanzemaljski-gen




Zelimo_bebu -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:32:00)

Ja sam A- a muz A+ mene samo brine kako ide sa trudnocom ako su u pitanju suprotni RH...imam tri prijateljice koje su imale s tim problem, jedna je izgubila trudnocu a druge dvije su rodile ranije...nijedna mi nije znala objasnit zbog cega su se desile komplikacije, receno im je da je vezano za krvnu grupu....




ziki -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:33:47)

Ja 0+, mm A+(0) djeca pretpostavljam da su 0, obzirom na fenotip kod mm.
Jednom sam čitala neku knjigu o dijetama po krvnim grupama, za nulu su tvrdili da su mesojedi, nada za mene to ne vrijedi




mikyca1 -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:34:20)

Ja sam 0+,a ito tako i muž,za djecu pretpostavljam da mora biti ta ako je kod nas oboje,negdje sam to ranije čula,prosvijetlite me ako griješim!?




Latinka -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:34:45)

Ja sam B+, MM A+




jasmin -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:34:50)

Ja,mm i djeca A+ [sm=smiley1.gif].
Karakteristično je da smo tvrdoglavi svi [sm=jezicek.gif].




Medić* -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:37:26)


IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

Ja sam A- a muz A+ mene samo brine kako ide sa trudnocom ako su u pitanju suprotni RH...imam tri prijateljice koje su imale s tim problem, jedna je izgubila trudnocu a druge dvije su rodile ranije...nijedna mi nije znala objasnit zbog cega su se desile komplikacije, receno im je da je vezano za krvnu grupu....


Ja A-. muz B +, imamo djecaka iz prve trudnoce, nasljedio ocevu krvnu grupu. Redovno kontrolisala antitjela u trudnoci. Primila Rogam injekciju nakon porodjaja u roku od 72 h.

Drauga trudnoca sada, bas danas u 22 sedmici radila antitjela, negativno hBg. Uredna trudnoca, nema komplikacija. Do kraja takodjer moram prvjeravati antitjela. Nista strasno. Bitno je kontrolisati antitjela tokom trudnoce redovno.




Mya_81 RR -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:38:05)

Adana, odličan članak [sm=bravo.gif]




bebacha -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:38:21)


IZVORNA PORUKA: ziki

Ja 0+, mm A+(0) djeca pretpostavljam da su 0, obzirom na fenotip kod mm.
Jednom sam čitala neku knjigu o dijetama po krvnim grupama, za nulu su tvrdili da su mesojedi, nada za mene to ne vrijedi


svekar moja je 0 i bas je mesozder pravi,znaci 3 obroka dnevno mesa i nikakvi zdravstveni problem
e takvi su Damir i Alen pa sumnjam da su i oni nulta grupa
ja B+ a za Ajlu pojma nemam,vjerovatno moja




Adria -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:38:38)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Nadjoh ovo i ucinilo mi se zanimljivo s obzirom da sam ja AB+

''''Najstarija krvna grupa, po ovoj teoriji, jeste 0, koja se pojavljuje sa prvim čovekom i usponom ljudskog roda na vrh prehrambenog lanca. Sa promenom načina života, od lovca-sakupljača do ustaljenijeg agrarnog načina života, između 25.000 i 15.000 godina pre nove ere, dolazi do pojave krvne grupe A, dok krvna grupa B nastaje između 10.000 i 3.500 godina pre nove ere, mešanjem i seljenjem rasa iz afričke prapostojbine u Evropu, Aziju i Severnu i Južnu Ameriku. Grupa AB nalazi se kod oko pet posto ukupnog stanovništva na Zemlji i najmlađa je krvna grupa. Nema nikakvih dokaza da je postojala do pre 10 vekova, kada se pojavljuje nakon modernog mešanja različitih krvnih grupa.''''



Ja sam takođe AB+ i upoznala sam dosta AB plusaša, lažu da nas je malo [sm=smiley1.gif]




tinkivinki -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:39:09)

IZVORNA PORUKA: mikyca1

Ja sam 0+,a ito tako i muž,za djecu pretpostavljam da mora biti ta ako je kod nas oboje,negdje sam to ranije čula,prosvijetlite me ako griješim!?

u pravu si,djeca su isto 100% 0+.ja sam B+, a tako i mm.za djecu ne znam ili su B ili 0,jer ne znam krvne grupe nasih roditelja




Brisani uporabnik -> [Obrisana poruka] (12.3.2013 10:41:49)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Mirkica -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:47:18)

ja sam 0+ sin stariji A+ eh sada jel to znaci da mi je i muz A+ a mladji sin ne znam :))




Leena -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:47:23)

Ja 0+, mm i Esma O-




Mami81 -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:52:21)

Mi smo svi 0+ tj ja i mm pa predpostavljam da je i malena.




Leena -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 10:56:47)


IZVORNA PORUKA: Mami81

Mi smo svi 0+ tj ja i mm pa predpostavljam da je i malena.


Ne mora znaciti, moze biti i 0-




tinkivinki -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 11:02:21)


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

IZVORNA PORUKA: mikyca1

Ja sam 0+,a ito tako i muž,za djecu pretpostavljam da mora biti ta ako je kod nas oboje,negdje sam to ranije čula,prosvijetlite me ako griješim!?

u pravu si,djeca su isto 100% 0+.ja sam B+, a tako i mm.za djecu ne znam ili su B ili 0,jer ne znam krvne grupe nasih roditelja

ili 0-




Adana -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 11:12:47)


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Adana, odličan članak [sm=bravo.gif]


I ja mislim. [sm=smiley1.gif]
A MM već danima 'smara' zbog istog, on je 0 krvna grupa. [sm=smiley36.gif]




malena27 RR -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 11:17:08)

Pridruzujem se grupi ''mesozdera'' [sm=smiley1.gif] i fakat se najbolje osjecam kad jedem puno mesa, manje UH...
MM je B-, a sin stvarno ne znam...




zvončica -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 11:23:34)

Ja 0-, mm A+




gvendolina -> RE: Krvna grupa - ishrana i ostale karakteristike (12.3.2013 12:59:23)

ja A-,mm 0- ,maleni je isto -,ali ne znamo koja[sm=smiley1.gif]





Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>