Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Ljepota i moda



Poruka


Misty_mama -> Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 11:49:11)

Eto drage moje, sam naslov kaže.

Po onoj famoznoj, dnevno je poželjno popiti litar i po do dva vode. Ja se pokušavam pridržavati toga, naspem sebi flašu od litar i pijuckam je pola dana, pa onda ponovo drugu turu, i eto, izguram nekako.. Jeste da mi dosadi, ponekad mi čak opadne šećer od tolike vode. Ako neka ima iskustva s niskim šećerom, zna koliko je to iscrpljujuće. Ali opet, bolje i to nego neki sokovi ili grickalice, koje popune vrijeme.

Kakve ste vi po ovom pitanju? Koju pijete, flaširanu ili sa česme? Imate li neke alternative? Ja se odavno kanim da napravim recept po kojem se u vodu potope komadi ananasa i svježa menta, to odstoji preko noći, i navodno je jako ukusno, osvježavajuće i dobro za organizam..

Pa eto, čekam vaša iskustva.




Galicia -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 12:04:15)

Ja vodu skoro pa i ne pijem nikako. [sm=smiley13.gif]
Ne volim ukus vode, nekako mi je bljutava.
Jedna flasica vode mi moze biti 4 dana.
Al zato pijem sok od brusnice da me digne iz mrtvih.




Galicia -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 12:04:55)

Zaboravih dodati, da pijem kafe i sokove od djumbira svaki dan na litre.




bebacha -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 12:06:25)

pijemo najobicniu cesmovacu
mislim da nikad do sad nismo imali neku posebnu stomacnu virozu ili slicno sto bi moglo biti od vode
nekad kad pada puno kisa il kad bude susja kupujemo vodu




bebbe RR -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 12:07:31)

Ne pijem koliko bi trebalo, definitivno.




Misty_mama -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 12:56:43)

IZVORNA PORUKA: Galicia

Zaboravih dodati, da pijem kafe i sokove od djumbira svaki dan na litre.


A kakvi su to sokovi od đumbira, neki kupovni ili nešto domaće? Mislim, nešto nisam viđala u prodavnicama, ili nisam obraćala pažnju, a imam đumbira kod kuće, pa rekoh, da se šta smućka na brzinu [sm=smiley36.gif]




Apotekarka -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 12:57:33)

saD U trudnoci pijem puno voide organizam mi trazi a onace slabo,ne volim ni sokove bas




Misty_mama -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 12:58:43)

IZVORNA PORUKA: bebacha

pijemo najobicniu cesmovacu
mislim da nikad do sad nismo imali neku posebnu stomacnu virozu ili slicno sto bi moglo biti od vode
nekad kad pada puno kisa il kad bude susja kupujemo vodu


Ma ja imam problem kod sebe kući da mi je voda sa česme užasna, prepuna hlora, ili čega već, tačno mi se smuči kad je i pomirišem.. Pa onda uzmem staklenih flaša i naspem kod mojih, u njih baš svježa.. I tako, svako malo, ko luda kakva, zveckam gomilom flaša, iz auta u auto.. Ko bi je nakupovao... [sm=smiley36.gif]




mamina princeza -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 12:59:19)

ja najvise volim piti vodu .. kad sam zedna nema mi nista sto pomaze bolje od vode. ja pijem cesmovacu ...djeci kupujem vodu ponekad nekad i njima cesmovacu kako kad....

i u zadnje vrijeme pijem siguro 1-2 l vode al dobro j adojim jos uvijek pa mi i treb atecnosti i organizam trazi vise. poslije vjerovatno necu toliko.

a sok od djumbira i mene interesuje .... kako se pravi ?




m.i.n.a. -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 13:01:14)

Hvala Bogu na vodi,ni jedan sok joj nije ravan..




Honey3 -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 13:07:41)

Pijem vodu kad sam zedna,mislim da je sad forsiranje 1,5-2l dnevno marketing,jer se sad toliko vode prodaje.Pijem koliko kad i koliko mi organizam trazi[sm=smiley1.gif] I pijem cesmovacu




damma -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 13:07:56)

pijem je mozda i vise nego sto bi trebalo, od jutros sam vec popila tri flasice od 0,25 dcl osim case vode koju popijem svako jutro kad se probudim..
i dvije solje caja




dandi84 -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 16:59:24)

Ne ppijem dovoljno...Ne popijem ni litar dnevno...Ne volim ni sokove...Kad popijem previse odnosno po propisu osjećam se kao žaba...Sva se napušem....[sm=smiley1.gif]




Neca xxx -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 17:03:16)

Ja pijem oko 2 l vode dnevno. Kada radim, pijem cak i vise. Ujutro prvo kada dodjem na posao, naspem flasu od 1 l, koju kasnije ponovo punim jos barem jednom. Sto je veca frka na poslu, to ja vise vode pijem. [sm=smiley36.gif]




Medić* -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 17:07:21)

Pijem dosta vode. Oko 2 l. Medjutim mnogo vise pila sam prije ove trudnoce. Sada u trudnoci imam granicni pritisak pa manje tecnosti pijem. Inace sokove ne pijem, vrlo rijetko. Najvise volim vodu, cesmovacu :)




Visnja RR -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 17:09:07)

na žalost ne

zaboravim




Ben 10 -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 17:17:55)

Svaki put kada prodjem pokraj cesme ,popijem casu cak i poslije soka napijem se vode.




Amani12 -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 17:18:59)

Bar 2l dnevno.

To mi je omiljeno pice,bez konkurencije.[sm=smiley1.gif]




canim -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 17:37:33)

Pijem vodu s cesme i uglavnom od 1,5-3 L dnevno, volim vodu i meni vodu nemoze nista zamjeniti, Sokove rijetko pijem a i kad ih popijem pije mi se voda.




Alannah -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 18:18:58)

Definitivno mi vodu nista ne moze zamijeniti.I ne brojim koliko popijem casa,ali bude oko 2,5 l sigurno. Volim i caj,a sokove gotovo i ne pijem,jer nakon soka obicno budem zedna [sm=smiley36.gif]




amra_sa -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 18:37:02)


IZVORNA PORUKA: Alannah

Definitivno mi vodu nista ne moze zamijeniti.I ne brojim koliko popijem casa,ali bude oko 2,5 l sigurno. Volim i caj,a sokove gotovo i ne pijem,jer nakon soka obicno budem zedna [sm=smiley36.gif]


Potpisujem sve a posebno ovo boldirano.




rose 87 -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 22:43:48)

trudim se ali nekada zaboravim [sm=smiley13.gif]




Adana -> RE: Voda - pijete li ju koliko bi trebalo (13.3.2013 23:37:51)

I ja preferiram vodu. Nekako se ne mogu napiti/utoliti žeđ dok s evode ne napijem. [sm=smiley1.gif]
Pijem česmovaču najčešće.

Dnevno popijem bar 2,2l vode. U to računam i zeleni čaj ili neki drugi čaj ako popijem. I trudim se da ne pijem manje od toga.
Imam flašicu od 0.5l koju dosipam po potrebi. A kako volim vodu nije mi teško piti.

Na stranici zdravakrava.hr ima 'vodomjer' i on mi je neka smjernica koliko mi vode treba dnevno.




Stranica: [1]