Niska trudnoca (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Samira88 -> Niska trudnoca (19.3.2013 22:54:37)

Drage trudnice, imali koja trudnica koja je nosila nisko bebu? tek sam usla u 6 mjesec, i bebica mi je bas niska tako da me zabrinjava.

Hvala unaprijed




disaaa -> RE: Niska trudnoca (19.3.2013 23:07:29)

E meni su isto rekli da nosim nisko,,sve proslo u najboljem redu,,radila do zadnjeg dana trudnoce,,evo bebace jos 6mjeseci na zdravlje ima,,ne brini,,samo nemoj dizati nista tesko,bit ce to sve dobro




Samira88 -> RE: Niska trudnoca (19.3.2013 23:11:26)

Dali si smijela krecati se?




disaaa -> RE: Niska trudnoca (19.3.2013 23:20:00)

Isla na posao svaki dan,pjesacila po 5km nekad i vise,,kad mi je dr. rekla da nosim nisko ja sam kontala ispasce samo,,dok hodam Bize sacuvaj,,sad mi smjesno koje nebuloze samo,,,ponasala se koda sam nosila najvisocije,,pazila sam da ne dizem nista tesko,,




Samira88 -> RE: Niska trudnoca (19.3.2013 23:27:26)

Hvala ti... prva mi je trudnoca pa mi je nekako lakse kada cujem iskustva drugih trudnica




babybee -> RE: Niska trudnoca (21.3.2013 8:49:54)

Ja sam prvu trudnocu nosila jako nisko, od prvog dana mi dr. rekla da se cuvam, trbuh je vidno bio nisko..morala sam se paziti , nisam mogla dugo sjediti ni hodati.. nisam se pridrzavala svega sto mi je dr. govorila...ali u priliku sam se cuvala..izbjegavaj stepenice i dugo sjedenje... Ja sam rodila u 38. tjednu iako mi je dr. od 32. tjedna vec rekla da se strogo pazim da ne bi rodila jer je gore roditi u 8. mjesecu nego u 7.
Ne naprezi se puno i opusti se.. drzi fige da bude sve dobro... [sm=smiley1.gif]




Apotekarka -> RE: Niska trudnoca (21.3.2013 11:36:39)

Ja sam prvu trudnocu jako nisko nosila bebaca,kasnije se pred kraj malo stomak podigao ja sam normalno sv e radila samo sam na wc bila non-stop kao i sad....Ono sto cete utjesiti je to da sam zbog te niske trudnoce lak porod imala....Nemoj se pino protezati,previse cucati i naravno nista tesko dizati




Samira88 -> RE: Niska trudnoca (22.3.2013 13:00:52)

Pridrzavam se ja svemu tome, izbjegavam i da hodam puno, tako da skoro cijeli dan provedem u krevetu..

Jedva cekam kontrolu sad u utorak da vidim sta ce mi reci !!!


A vama hvala drage moje, nekako mi bude lakse kada cujem da ipak sve se dobro zavrsilo.












Apotekarka -> RE: Niska trudnoca (22.3.2013 13:48:03)

Je li ti dr savjetovao trudnicki pojas,ja sam sinoc sa svojim pricala da imam pritisak u stomaku katkad i bol,kaze on da je to od pritiska bebe kako teza i da ti pojasevi bas pomognu ali da mi se neisplati da ga sad uzimam radi par sedmica....




Samira88 -> RE: Niska trudnoca (22.3.2013 14:23:41)

Kupila sam ga ja neki dan, ali posto nemam toliko stomaka, meni on vise smeta nego da pomaze..kada hodam i nekako bude ok ali cim sjedim, digne mi se i smeta mi




Samira88 -> RE: Niska trudnoca (22.3.2013 14:24:32)

a kada je tebi termin??




Newlife_80 -> RE: Niska trudnoca (15.12.2014 21:37:22)

Cao svima, ja sam nova na ringeraji, nadam se da ćeti mi pomoći, mada sam već čitala o ovoj temi. Danas sam bila na kontroli kod Naime Lokmić na Vojničkom, i evo šta kaže:
CRL 13 + 6
Brd 22 mm
KŠC+
Nuhalni nabor 2 mm
Glavica nisko nad ulazom, kontrakcije na prednjem zidu uterusa. Preporuka mirovanje.
Već sam na mirovanju skoro 2 mjeseca, imala sam na početku, u 9 sedmici krvarenje i ležala par dana u bolnici. Međutim zadnjih nekoliko dana sam se opustila, nakon što mi je dr. Deković rekao (idem i kod njega) da je sve u redu, ali naravno i dalje mirovanje, ne baš strogo. Ali ja sam zadnja 4 dana bila na nogama,š izgleda to je presudilo pa je beba prema dole otišla. Toliko sam se nasekirala danas i samu sebe krivim štp sam malo više hodala. Da li imam razlog za zabrinutost, postoji li mogućnost da ne daj Bože beba ode, moram li sad samo ležati, bukvalno samo do wc?




Mya_81 RR -> RE: Niska trudnoca (15.12.2014 21:53:45)

Ja sam bila na strogom mirovanju od 18te sedmice. Kako je doktor rekao tako sam prihvatila i zaista se pridrzavala do zadnjeg dana. Znaci samo wc i krevet. Nema tu puno razmisljanja, mada znam da je tesko sve to. Vjerujem da mozes izgurati sve do kraja samo da budes disciplinirana i da slusas svoje tijelo i upute doktora. Sretno! [sm=smiley1.gif]




Newlife_80 -> RE: Niska trudnoca (16.12.2014 11:00:22)

Hvala puno, otprilike znam da je tako, samo što meni ležanje teško psihički pada, ne mogu ni da spavam pi noći. Al nemam izbora, ako mislim dobro bebici moram se disciplinovati. [sm=zz_cloud9.png][sm=zz_cloud9.png]




colito -> RE: Niska trudnoca (17.12.2014 21:48:56)

I ja ti draga lezim od 7 nedelje, a sada sam 19, i razumijem te u potpunosti. Nisko bebica , i kontrakcije [sm=smiley19.gif]Jednostavno se moras da pomiris sa tim, nije lahko ali kad je za nase [sm=duda.gif] nista nije tesko. I mene vodi dr sanjin. Kod mene je samo wc , jelo i krevet . Ali bit ce bolje aBd .




Bahra -> RE: Niska trudnoca (20.7.2015 15:03:33)

Pozdrav mame.
Prva mi je trudnoca.15.sedmica sam trudna .zadnju sedmicu osjecam jak pritisak dole,ne mogu dugo hodati ne duze od pola sata.Ne mogu ni stajati duze .Pa mislim da mi je beba nisko,cesto moram na wc .Da li trebam otiici doktoru da provjerimo . Iduci pregled mi je tek za 2 sedmice ?!
Hvala




Stranica: [1]