Hraniteljstvo ili domovi za nezbrinutu djecu...? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


Candy -> Hraniteljstvo ili domovi za nezbrinutu djecu...? (20.3.2013 0:13:31)

Drage moje, jedna moja bliska prijateljica me zamolila da ovdje postavim temu za nesto sto ona pokrece, jedan projekat je u pitanju, pa je interesuju vasa mislenja kao majki, sadasnjih i buducih, kao gradjanki... Naime, ona zeli uraditi projekat u cilju da se sto vise djece u dobi od 0-5 godina koja su bez roditeljskog staranja, uvedu u hraniteljstvo da ne idu u domove za nezbrinutu djecu i da se na taj nacin i omoguci onima koji zele da usvoje djecu da to i urade. Jer samim istrazivanjem se doslo do zakljucka da su domovi popunjeni, a usvojenja je jako malo. naime, onaj ko odluci da primi dijete u hraniteljstvo dobice i novcanu pomoc za to dijete za njegove potrebe, ali i te osobe bi bile duzne da se podvrgnu edukaciji koje bi se pokrenule u cilju da se ta djeca osjecaju kao da ima ljubavi za njih, da pripadaju nekoj porodici, dok to u domu nemaju... Zatim radice se na podrsci sa bio roditeljima, po mogucnosti da se ne razdvajaju. Zatim, volonteri staratelji (buduci soc.radnici,nezaposleni soc.radnici itd.), koji bi bili staratelji djeci koja se nalazi u domu i na taj nacin bi bili vanjska podrska djetetu koje je u domu i na taj nacin bi im omogucili kontakt sa roditeljima, a u krajnjem slucaju da roditelji koji zaista ne zele djecu da im se da razuman rok da razmislie ili da potpisu dokumente kojima se odricu djeteta i time bi dijete moglo da se usvoji.
Sta vi mislite o svemu ovome?




maja78 RR -> RE: Hraniteljstvo ili domovi za nezbrinutu djecu...? (20.3.2013 9:28:40)

To je super ideja, samo nisam sigurna koliko bi ljudi koji zele usvojiti pristalo na to, jer oni bi se vezali i onda dodje dan kad se moraju oprostiti od djeteta.





ada033 -> RE: Hraniteljstvo ili domovi za nezbrinutu djecu...? (20.3.2013 9:30:22)

Candy, ja radim upravo u toj oblasti. Poslala sam ti PP pa molim te pogledaj




Stranica: [1]