RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


MicoTico -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (5.5.2013 21:14:05)

Salmy, dodaš par kašika sode bikarbone u mašinu kad budeš prala veš, zajedno sa deterdžentom.
I obavezno očisti ormar u kojem su bile majice, lako se ponovo usmrdi. Nekako se taj smrad vlage uvuče.




salmy -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (5.5.2013 21:32:33)

Hvala drage, stavila sam u masinu pa cu vidjeti rezultat




Hanady RR -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (5.5.2013 21:35:39)

salmy za sodu si čula...u mašinu...
a ormar draga moja dobro očisti i dobro izrači...da se osuši drvo koje si čistila...prije nego ga napuniš opet...
kad ga budeš čistila stavi sode bikarbone u jednu toplu vodu pa njom izbriši isto




Ben 10 -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (5.5.2013 23:11:44)

Ne znam sa kojim si deterdžentom prala,ali meni je jednom od nekoga tecnoga det za crni ves tako ves smrdio ,da je bas fuj.




škorpija -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (7.5.2013 22:50:24)

zna li neko kako mogu kupiti ove tablete

http://www.rsi-bih.com/16277.aspx




MicoTico -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (7.5.2013 22:58:32)


IZVORNA PORUKA: škorpija

zna li neko kako mogu kupiti ove tablete

http://www.rsi-bih.com/16277.aspx

To je, čini mi se, kataloška prodaja?




škorpija -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (7.5.2013 23:01:09)

jest , kad ti ne treba ništa, ovi što nude takvu robu su stalno tu , kad ti treba ne mogu nikog da nađem, kontam da nije kakav ženica sa RR uključena u ovo pa da mi tušen tablete željeza[sm=smiley1.gif]




canim -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (7.5.2013 23:02:56)

Ja znam zenu sto prodaje Rsi proizvode jer sam i ja a i moji bliznji koristili dosta toga ako hoces poslat cu ti njen broj.




škorpija -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (8.5.2013 12:17:32)

hoću pošalji na pp




Daliyah92 -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (8.5.2013 14:17:44)

Treba mi savjet. Naime, kad operem bijelu odjecu u masini sve budu neke fleke po odjeci [sm=zmeden.gif] I to kao da je neko ulje prolijeo na to sve. Nije masno ali tako te fleke izgledaju [sm=zmeden.gif] I kad sam oprala jednom spavacicu satensku (bijelu) i ona je tako bila kao da je necim umazana, jos je na dodir bila kao prljava, malo mi se cak i lijepila za ruke. Meni nije jasno sta je i od cega je. Filter redovno cistim, pa i masinu upalim da se opere iznutra. Ne znam je li nesto jos treba redovno cistiti, a da ja mozda nisam pazila [sm=zmeden.gif] I da, bijelo ne perem da 90, nego kao i drugu odjecu. Pisala sam vec za svoju masinu (automatska) i na njoj nemaju opcije da odaberem koliko stepeni, nego vruce, normalno i hladno. U uputstvu pise da je najbolje sve prati na srednjoj temp. (warm). Tako da ne znam je li tu grijesim ili negdje drugo?

Kako da rijesim taj problem? Ima li ko savjet?




maja78 RR -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (8.5.2013 14:19:03)

a je li moguce da ti ne izapira dobro masina




Daliyah92 -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (8.5.2013 14:21:39)


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

a je li moguce da ti ne izapira dobro masina


Pa moguce je svasta, samo ja ne znam kako da otkrijem sta je problem.




Ben 10 -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (8.5.2013 14:22:23)

Provjeri da ti nije otisla guma ,pa od nje ne ostaje to crno.




vila_7 -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (8.5.2013 20:04:18)

Daliyah i meni se to neki dan desilo ali samo na haljinici od curice i to joj novu kupila i znam da toga nije bilo jer sam je i pregledala i obukla prije pranja da vidim moze li joj. I kad se "oprala" bas kao umazane linije kao od motornog ulja-crne i ne smrde ali prstima kad sam presla-nije masno ali cudno..... Pokusala i otkuhati haljinicu - bezuspjesno i bacila je.
Nije se tako nesto vise javljalo, pa nisam ni istrazila do cega je




Lejla Ka -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (8.5.2013 21:55:49)


IZVORNA PORUKA: Daliyah92

Treba mi savjet. Naime, kad operem bijelu odjecu u masini sve budu neke fleke po odjeci [sm=zmeden.gif] I to kao da je neko ulje prolijeo na to sve. Nije masno ali tako te fleke izgledaju [sm=zmeden.gif] I kad sam oprala jednom spavacicu satensku (bijelu) i ona je tako bila kao da je necim umazana, jos je na dodir bila kao prljava, malo mi se cak i lijepila za ruke. Meni nije jasno sta je i od cega je. Filter redovno cistim, pa i masinu upalim da se opere iznutra. Ne znam je li nesto jos treba redovno cistiti, a da ja mozda nisam pazila [sm=zmeden.gif] I da, bijelo ne perem da 90, nego kao i drugu odjecu. Pisala sam vec za svoju masinu (automatska) i na njoj nemaju opcije da odaberem koliko stepeni, nego vruce, normalno i hladno. U uputstvu pise da je najbolje sve prati na srednjoj temp. (warm). Tako da ne znam je li tu grijesim ili negdje drugo?

Kako da rijesim taj problem? Ima li ko savjet?


Daliyah provjeri u toku pranja, u vrijeme kad bi mašina trebala da zagrijava vodu da li su vrata topla. Meni su se fleke po vešu počele pojavljivati (vidjela sam ih na bijelom vešu, na šarenom od boje nisam [sm=smiley36.gif]) onda kad mi je crkao grijač i mašina bi regularno prala ali sve potpuno hladnom vodom.




visnjica1 -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (8.5.2013 22:04:26)

Oprala sam nove crne hlace u masini na 40 s tim da stavljam uvijek prasak za bakterije u maloj kolicini i nikada mi nije ostalo bijelo na drugom vesu s tim da je na tim hlacama bijele crte probala sam rucno da isperem ali nisu se skinule ako iko zna kako da skinem bit cu mu zahvalna jer su nove hlace a i dizelove da bi ih tek tako zanemarila [sm=smiley13.gif]




Daliyah92 -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (9.5.2013 10:53:52)


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: Daliyah92

Treba mi savjet. Naime, kad operem bijelu odjecu u masini sve budu neke fleke po odjeci [sm=zmeden.gif] I to kao da je neko ulje prolijeo na to sve. Nije masno ali tako te fleke izgledaju [sm=zmeden.gif] I kad sam oprala jednom spavacicu satensku (bijelu) i ona je tako bila kao da je necim umazana, jos je na dodir bila kao prljava, malo mi se cak i lijepila za ruke. Meni nije jasno sta je i od cega je. Filter redovno cistim, pa i masinu upalim da se opere iznutra. Ne znam je li nesto jos treba redovno cistiti, a da ja mozda nisam pazila [sm=zmeden.gif] I da, bijelo ne perem da 90, nego kao i drugu odjecu. Pisala sam vec za svoju masinu (automatska) i na njoj nemaju opcije da odaberem koliko stepeni, nego vruce, normalno i hladno. U uputstvu pise da je najbolje sve prati na srednjoj temp. (warm). Tako da ne znam je li tu grijesim ili negdje drugo?

Kako da rijesim taj problem? Ima li ko savjet?


Daliyah provjeri u toku pranja, u vrijeme kad bi mašina trebala da zagrijava vodu da li su vrata topla. Meni su se fleke po vešu počele pojavljivati (vidjela sam ih na bijelom vešu, na šarenom od boje nisam [sm=smiley36.gif]) onda kad mi je crkao grijač i mašina bi regularno prala ali sve potpuno hladnom vodom.


Moguce da je ovo, bas cu provjeriti. Meni se cini da je bas u zadnje vrijeme prala hladnijom vodom.




Lejla Ka -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (9.5.2013 11:04:20)


IZVORNA PORUKA: visnjica1

Oprala sam nove crne hlace u masini na 40 s tim da stavljam uvijek prasak za bakterije u maloj kolicini i nikada mi nije ostalo bijelo na drugom vesu s tim da je na tim hlacama bijele crte probala sam rucno da isperem ali nisu se skinule ako iko zna kako da skinem bit cu mu zahvalna jer su nove hlace a i dizelove da bi ih tek tako zanemarila [sm=smiley13.gif]


Pogledaj pažljivije. Je li nešto na tkanini ili su bijele pruge nastale zato što se vlakana skinula boja? Da je to samo prašak to bi spalo dodatnim ispiranjem.




Vinetu -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (9.5.2013 13:12:41)

Ooooo, ovo se može samo meni desiti!!!!!!! Greškom sam uključila pogrešno kolo na šporetu na kojem je bila plastična Tupperware zdejla. Dno zdjele se zalijepilo za kolo, kuća smrdi, a očekujem goste.
Da li da se nadam da će se plastika odlijepiti sa kola kad se kolo ohladi???
[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




ziki -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (9.5.2013 13:22:15)

Ja bih plakala za posudom[sm=smiley13.gif]
Odlijepit se neće koliko ja znam.




Hanady RR -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (9.5.2013 13:25:22)


IZVORNA PORUKA: Vinetu

Ooooo, ovo se može samo meni desiti!!!!!!! Greškom sam uključila pogrešno kolo na šporetu na kojem je bila plastična Tupperware zdejla. Dno zdjele se zalijepilo za kolo, kuća smrdi, a očekujem goste.
Da li da se nadam da će se plastika odlijepiti sa kola kad se kolo ohladi???
[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

polij hladnom vodom...
skini zdjelu...u nadi da ti ne bude sa rupom možeš je koristiti kad niko ne vidi...

a kući izrači propuhom...a na kolo ohlađeno naspi sode bikarbone...
kad poskidaš ostatke prebriši opet sodom nekoliko puta ....

i miris neki uvedi trenutno...




Vinetu -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (9.5.2013 13:31:42)


IZVORNA PORUKA: ziki

Ja bih plakala za posudom[sm=smiley13.gif]
Odlijepit se neće koliko ja znam.


To je moja omiljena Tupperware zdjela... [sm=smiley19.gif]

IZVORNA PORUKA: Hanady RR
polij hladnom vodom...
skini zdjelu...u nadi da ti ne bude sa rupom možeš je koristiti kad niko ne vidi...

a kući izrači propuhom...a na kolo ohlađeno naspi sode bikarbone...
kad poskidaš ostatke prebriši opet sodom nekoliko puta ....

i miris neki uvedi trenutno...



Evo polila sam vodom. Dno je skroz zalijepljeno, a zdjela je totalno uništena... miris je brzo izlapio, otvorila sam pendžere...




tajra26 -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (9.5.2013 13:33:37)


IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: ziki

Ja bih plakala za posudom[sm=smiley13.gif]
Odlijepit se neće koliko ja znam.


To je moja omiljena Tupperware zdjela... [sm=smiley19.gif]

IZVORNA PORUKA: Hanady RR
polij hladnom vodom...
skini zdjelu...u nadi da ti ne bude sa rupom možeš je koristiti kad niko ne vidi...

a kući izrači propuhom...a na kolo ohlađeno naspi sode bikarbone...
kad poskidaš ostatke prebriši opet sodom nekoliko puta ....

i miris neki uvedi trenutno...



Evo polila sam vodom. Dno je skroz zalijepljeno, a zdjela je totalno uništena... miris je brzo izlapio, otvorila sam pendžere...


ne bi trebalo da smrdi...[sm=zmeden.gif] pokusaj sa sircetom i sodom i limunom... koja je zdjela da ti ja poklonim [sm=smiley1.gif]




ziki -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (9.5.2013 13:41:47)

Tajra ako si već zaredala sa poklanjanjem pokloni i meni jednu[sm=smiley36.gif]
Vinetu nadam se da ćeš brzo očistit šporet[sm=smiley31.gif] ja sam samo par puta kese istopila, to se lako skine, savjeta ti nemam




damma -> RE: DOMAĆINSTVO: Potreban mi je savjet, hitno (9.5.2013 13:42:43)


IZVORNA PORUKA: Vinetu

Ooooo, ovo se može samo meni desiti!!!!!!! Greškom sam uključila pogrešno kolo na šporetu na kojem je bila plastična Tupperware zdejla. Dno zdjele se zalijepilo za kolo, kuća smrdi, a očekujem goste.
Da li da se nadam da će se plastika odlijepiti sa kola kad se kolo ohladi???
[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]


Odlijepit ce se zdjela sigurno al meni zao zdjele..
Prozraci kucu, zdjelu sklonij kad se odlijepi da je zaboravis..

Meni se isto od taper zdjele poklopac zalijepio kad nisam poludila, a 26 KM kosta da samo njeg narucim..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>