Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Humanitarnost



Poruka


Visnja RR -> Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:24:45)

Informacija o stravicnom slucaju koji se dogodio u vlasickom naselju Vitovlje prije nekoliko dana potresla je sve ljude (izgeda na kratko) . Mala ruka koju vidite, ruka je trogodisnje djevojcice koja je gotovo na smrt pretučena od strane ocuha. Mlada zena koja stoji pored bolnickog kreveta je Selma Halilovic majka djevojcice. ..Napustene od svih ( pa i od onih VELIKIH HUMANIH , OSJETLJIVIH POLITICARA KOJI SU SE SLIKALI A NISU NI SOK DJETETU DONIJELI ) sada se bore svaka sa svojim strahovima. Ocekuje ih velika borba za psihicko prevazilazenje trauma i fizikalne terapije . Iako su posjete zabranjene i djevojcica je u izolaciji uspjela sam da pobjegnem sestrama i udjem u sobu, samo da je jednom poljubim, nista vise .. (ako ima zakona da me kazni , za nepostivanje bolnickih propisa, preuzimam rizik i onako smo navikli da ova drzava brine!! O cemu? .. NI O CEMU )..ta mala nevina djevojcica preplasena i uplakana izgubila je svoje djetinjstvo...lezi, place, gleda u prazno i zbog pretrpljenih udaraca zaboravila je da prica.... Njena životna bitka tek pocinje, njena stravicna sudbina nije dobila prostor u medijima koliko treba, NIJE , jer ima mnogo važnijih stvari !!! A JA SE PITAM I PITAM VAS : šta je to važnije od prava djeteta na život,na zdravlje, na srecu, na osmjeh? MOLIM VAS pomozite ovoj djevojcici i njenoj majci da prezive ove teske dane..One su ostavljene zaboravljene i nemaju nista osim onog sto dobiju kao bolesnici KCS .. ova djevojcica ne moze da jede normalnu hranu, moze da jede kasice koje joj njena majka ne moze priustiti...fali im svega ... kasice, sokici, pelene, maramice, pa i novac... MOLIM VAS POMOZITE IM. Od sutra ce biti u funkciji br.tel. 060 331 7301 koji sam nabavila za majku djevojcice (jer ga do sada nije imala) pa je mozete direktno kontaktirati za pomoc..takodje sve informacije mozete dobiti na mom profilu Zijada Povlakic Pomozi.ba ili na stranici Udruzenja Pomozi.ba.. Br.racuna na koji mozete vrsiti uplate sa NAZNAKOM DONACIJA ZA Selmu Halilovic je :
Intesa Sanpaolo Banka BiH
Transakcijski račun za BiH : 154-160-20044490-67
Za uplate iz inostranstva,instrukcije za plaćanje :
Banks name : Intesa Sanpaolo Banka BIH
SWIFT CODE:UPBKBA22
IBAN: BA39 1541602004449067
Udruženje Pomozi, Brčanska 17, Sarajevo

.




Visnja RR -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:25:38)

naredni BB može iči za ovu djevojčicu?
Ili da organizujemo neku kaficu?




shpagica -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:30:23)

Visnja, da li si ti uspjela dobiti Zijadu, pretpostavljam da je sada mnogi pokusavaju kontaktirati pa je u guzvi...da li je najbolje direktno mamu pozvati na ovaj broj mobitel i odnijeti stvari u bolnicu?




bebacha -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:30:31)

regionalno[sm=zmeden.gif]
nije moje da predlazem posto necu biti al et naumpade mi
pomocu cu koliko mogu




bebacha -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:31:31)


IZVORNA PORUKA: shpagica

Visnja, da li si ti uspjela dobiti Zijadu, pretpostavljam da je sada mnogi pokusavaju kontaktirati pa je u guzvi...da li je najbolje direktno mamu pozvati na ovaj broj mobitel i odnijeti stvari u bolnicu?


vjerovatnije nije najbolja ideja
neznam jeli ona 24 sata s curicom
ako jest onda nije dobro da se ide pojedinacno




Visnja RR -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:32:30)


dok telefon ne bude u funkciji ne mogu nazvati...a mislim da se skupi u bitnim potrepštinama..sokići, kašice... pelene...maramice...




svrićolino -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:33:01)

može višnja idući bazar za malenu princezu
ukoliko je malenoj potrebna gardarobica ja bih donirala , takođe bih kupila kašica i sokića pa ako neko bude išao molim da mi se javi... ovo je tako potresno ..pile drago da što prije ozdravi ,a monstruma koji joj je to uradio treba najoštrije kazniti




leona81 -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:34:45)

treba vidjeti sa Zijadom ili pomozi.ba jer ona radi s njima




hatepsut -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:42:08)

Ja sam toliko plakala kad sam vidjela ovaj tekst [sm=smiley13.gif] pa moje djete da neko takne ja bi ga odlezala !




Anoniman -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:44:26)

Ja sam ZA sta god da odlucimo. I novac i potrepstine i posjeta...




tekja -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:46:29)

Ja sam i za opciju humanitarna kafa i HBB...pratim temu.




leona81 -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:48:51)

i ja sam tu za obje opcije




ladyblue RR -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:53:23)

vidite na fb-u grupu pomozi.ba (ja ne mog na poslu), javit će se Zijada pa s njom dogovoriti šta je najpotrebnije. da ne lutamo.
mislim da je lova svakom najpotrebnija pa neka kupi šta joj treba. odjeću, ako treba možemo mi organizovati.




shpagica -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 9:59:09)

Da, ali je Zijada ostavila br mobitela koji je kupila majci da ima i danas bi trebao biti u funkciji, sta smeta zenu nazvati i odnijeti joj sta joj trenutno najvise fali dana u terminu posjete mozda?




Visnja RR -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 10:00:22)

poslala sam pp Zijadi pa čekam odgovor




palachinken -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 10:01:25)

Drago nevino dijete. Ja se nadam da će se izvući...a, naravno, tu sam, pratim temu.




leona81 -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 10:14:58)

kopiram sa FB Karalic Elvira - Pomozi.ba

S obzirom sa se od jutros javljaju ljudi sa raznih strana i iznose informacije da postoji određena umješanost majke u ovaj slučaj molim sve one koji znaju neke stvari ali bez onoga "rekla-kazala" da nam se jave.
Pomozi.ba je oduvijek bio transparentan i konkretan, a s obzirom da smo započeli ovaj slučaj moramo ga dovesti do kraja.
Mi imamo najbolju namjeru i pokušavamo da pomognemo što više ali NIKADA i ponavljam, NIKADA nećemo dozvoliti da nas neko "farba".
Svako ko pokuša javno ćemo ga prozvati tako da cu opet ponoviti, svi vi koji imate neke informacije oko ovog slučaja molim vas da se javite bez ustručavanja.
Hvala vam narode, bez svih vas ovo ne bi moglo funkcionisati ovako dobro.. Karalić Elvir




emi7908 -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 11:20:20)

Ja sam se toliko isplakala jutros kad sam ovo vidjela na fb, srce kad mi nije puklo [sm=smiley19.gif] duša draga ..
Tu sam za bilo koji vid pomoći, ali mislim da je možda najbolje da što prije organizujemo kaficu da ne čekamo bazar.

Što se tiče ove priče da je majka umješana o tome se pričalo, ne znam je li istina ili ne...??? Meni samo nije jasno kako se ovo dogodilo?

Djetetu šta god treba, tu sam..[sm=smiley19.gif]




mamma mumi -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 11:28:44)

Zao mi je djevojcice, pomoci cu njoj vrlo rado. A kako se dogodilo, na tv-u su rekli da ju je ocuh pretukao?, po meni , opet kazem nedaj boze se ogrijesiti, svi smo ljudi, a Bog najbolje zna, majka je dijelom kriva, jer imati djevojcicu, tako malu, udati se, ocito za razbojnika, i mora biti kriva, sta je poletila da se uda, otac nekada ne valja, a kamoli ocuh.




aazra -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 11:31:13)

Višnja svaka čast [sm=bravo.gif] Ni meni nije jasno, kako su svi pa i mediji odustali od ove djevojčice...toliko je sve to potresno da nemam riječi...

Pa ne znam bila je na televiziji majka od tog monstruma, govorila nesto protiv majke, Zijada je li se zove...

Pa ne znam je li se ovo prije ponavljalo, je li mogla sta uciniti ranije da ga zaustavi [sm=zmeden.gif], mozda je to sve sad i nebitno, samo da se pomogne malenoj, ja imam odjecice ali je za djecaka, mada sad je glavna hrana, jadno dijete, hoce li ikad vise biti normalno...[sm=smiley19.gif]




anja anjica -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 11:31:28)

Drage moje i ja sam tu za svaku opciju pomoci,




mala_sa -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 11:34:31)

Visnja u slucaju da budete bilo sta organizovali, mozes li ti opet otvoriti onaj "tvoj" racun za Paypal, jer nama iz inostranstva previse uzmu provizije preko banke, a bolje da sto vise novca ide za djevojcicu???




hanabanana -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 11:38:44)

Umješanost majke postoji čim je dopustila da joj premlaćuje dijete.
Ali ako vidite lice ove majke onda vidite i da je ona sama dijete.
I vidi se da je nužda na sve natjerala.
Možda nije mogla nigdje otići s svojim dijetetom, pa je pristala na to da živi sa tim zlostavljačem.
Mene uopšte ne zanima tko je i šta je majka, ja bih pomogla dijetetu.
Može li se odnijeti hrana u bolnicu??? ( kad kažu hape, jel misle na one npr HIpp voćne?! )




aazra -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 11:39:11)

Btw, imaju li one gdje otici nakon izlaska iz bolnice...ako je onaj monstrum u zatvoru mozda bi mogle u tu kucu, ali najbolje bi bilo izmjestiti ih negdje drugo, imaju li neke rodbine, bilo koga, ili su prepustene ovako same sebi [sm=smiley13.gif]?




Skvo RR -> RE: Pomoć djevojčici - žrtvi nasilja! (10.4.2013 11:40:09)

a nesto kontam sta ce hipp hape, pelene i maramice[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] trogodisnjem djetetu...ja sam vise za opciju namirnica...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>