RE: hafu pelene (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Oprema za bebe



Poruka


pikalica -> RE: hafu pelene (30.11.2011 15:55:44)

Hafu pelene smo kupili u Mostaru, trgovina Iva u vili Neretva. Pakiranje jeste malo neobično za pelene ali nije presudno za izbor. Na paketu ima original naljepnica  gdje piše da je proizvođač INTIGENA Njemačka, inače se bave proizvodnjom higijenskih potrepština ( pelene, ulošci, tamponi, toalet papir ) za više dobavljača.




Anoniman -> RE: hafu pelene (30.11.2011 16:01:30)

IZVORNA PORUKA: pikalica

Hafu pelene smo kupili u Mostaru, trgovina Iva u vili Neretva. Pakiranje jeste malo neobično za pelene ali nije presudno za izbor. Na paketu ima original naljepnica  gdje piše da je proizvođač INTIGENA Njemačka, inače se bave proizvodnjom higijenskih potrepština ( pelene, ulošci, tamponi, toalet papir ) za više dobavljača.



koliko kostaju i ima li br.4 i 5[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] hvala




ljubičica 28 -> RE: hafu pelene (30.11.2011 18:37:10)

Noa, mi ove pelene kupujemo u Ivi, ali u Vitezu...valjda se radi o istoj trgovini...mi svoje plaćamo 19,5 KM, pakovanje od 60 komada i 5 su, tačnije od 12-25 kg...a ima i 4-ka, od 7-16 kg 70 komada...ja sam zadovoljna, meni su iste DM-ove babylove [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




pikalica -> RE: hafu pelene (30.11.2011 21:26:18)

vel. 4 -70 komada, 20 KM. Mislim da imaju i 5-icu.




bebacha -> RE: hafu pelene (1.12.2011 8:18:07)

Noa ima 4 i 5-mi Alenu kupuje br 5,gacice i placamo 16KM




mamica5 -> RE: hafu pelene (11.1.2012 19:35:01)

Drage moje ja trenutno kupujem pelene mrvica koje nisu dugo na tržištu ali su mi se pokazale super. Cijena im je pristupačna 60 kom 16,5 km a ja ih kupujem u Mostaru,a probala sam i HAFU pa sam se evo ipak odlučila na ove




Miimy -> RE: hafu pelene (25.8.2012 19:03:06)

Gdje se u u sarajevu mogu kupiti ove pelene




ElmaB -> RE: hafu pelene (25.8.2012 19:25:56)

Bilo je u Marsu.




chipolino -> RE: hafu pelene (29.11.2012 20:24:33)

Evo da i ja dam koju informaciju vezanu za ove pelene. Dobila sam ih prvi put od kume iz Mostara pa ih nigdje drugo nisam mogla naci. Danas sam slucajno vidjela da ih imaju u CM-u. Ove nisu u kartonskoj kutiji nego u normalnoj ambalazi kao i sve ostale pelene i ne pise Hafu nego samo Iva ali se definitvno radi o istim pelenama. Kupila sam ih i odsad ih tu nabavljam. Isto pise da su proizvedene u Njemackoj i da je uvoznik za BiH Vitez. Mi smo jos na 4 (9-16kg), a cijena je 50 kom za 17,90KM. CM ima u skoro svakom gradu pa eto potrazite i probajte ih.




Jedan tata -> RE: hafu pelene (10.1.2013 0:24:07)

Kupio sam pelene za svoju malu princezu, pogledao sta pise na ambalazi i zabrinuo se! Na Iva pelenama nema podatak o proizvodjacu niti bilo gdje pise da je proizvedeno u Njemackoj vec stoji da je Njemacka zemlja izvoza! Zemlja izvoza nije nuzno i zemlja proizvodnje !!!
Zato... Ne znam!?




Mya_81 RR -> RE: hafu pelene (10.1.2013 8:13:13)

Ove pakirane u kartonskoj kutiji zaista jesu sumnjivog porijekla jer na njima nema nikakvih podataka.
Isprobane kod nas u periodu dok je nosila pelene i nama se jesu pokazale dobre, ali ovaj faktor kartonske kutije bez ikakvih podataka je ipak bio presudan.




Jedan tata -> RE: hafu pelene (10.1.2013 8:22:52)

Problem je sto sam ja svoje kupio u CM-u u plasticnom pakovanju, isto tako ni slova o proizvodjacu. Samo pise uvoznik Iva i zemlja IZVOZA Njemacka. Tako obicno stoji na robi koja je proizvedena u zemljama cija se roba na trzistu ne cijeni kao kvalitetna. Moja prva misao je bila Kina!




senka 81 -> RE: hafu pelene (10.1.2013 22:46:04)

Kad sam rodila prvog sina, dosta mojih prijateljica mi je govorilo da kupim te HAFU, jer su kao jeftine, a dobre, medjutim, nisu mi se doimale adekvatno upakovanim, ipak se radi o bebama, a onaj karton me je bas odbijao, sumnjala sam u higijensku isparvnost, što se izgleda i pokazalo tačnim- čula sam da se povlače s tržišta, baš zbog pakovanja ..Znači ovo i što se može naći trenutno na tržištu je samo do isteka zaliha na lageru.




sporty mamaa -> RE: hafu pelene (11.1.2013 16:58:44)


IZVORNA PORUKA: mamica5

Drage moje ja trenutno kupujem pelene mrvica koje nisu dugo na tržištu ali su mi se pokazale super. Cijena im je pristupačna 60 kom 16,5 km a ja ih kupujem u Mostaru,a probala sam i HAFU pa sam se evo ipak odlučila na ove


Ma meni su bolje sto puta i od jednih i drugih lumpi pelene mercator. Cijena oko 18 km, 52 komada cini mi se(velicina 4). Sad stalno imaju brojeva, a super tanke i komotne.




senka 81 -> RE: hafu pelene (12.1.2013 21:19:06)

Vec sam prije spominjala da sam slučajno "naletila" na pelene Helen Harper, odlične a cijena jos bolja, npr: 50 kom velicina 3 oko 14 km




sporty mamaa -> RE: hafu pelene (16.4.2013 16:19:08)

Buduci da mi u mercatoru nestaje velicine 5 Lumpi sad kupujem ove Iva ili Hafu. Ali meni 5. nisu gacice? Kakve su te gacice, bas bih probala pa ako neko ima iskustva nek napise. Inace kupujem u bijelom pakovanju jer takve imaju u cm., vila neretva mi je malo podaleko ali sad ce lijepo vrijeme pa bi mogla otic, jer ih vise dode u tim kartonskim kutijama. Opcenito pelene su mi kao dm.ove, a puno jeftinije.




JustForFun -> RE: hafu pelene (12.8.2013 21:47:09)

ja ih koristim i prezadovoljna sam, probala sam svašta na našem tržištu i one su mi najbolje

nije riječ o jednom proizvođaču, već npr imate mamia pelene koje su brand Aldi supermarketa, onda babydream koje su brand Roseman supermarketa itd, mamia su uz poampers u UK proglašene najboljim pelenama

https://www.aldi.co.uk/en/product-range/baby-toddler/mamia-nappies-wipes/




milenium -> RE: hafu pelene (12.8.2013 23:38:17)

ja ove mamia nisam nigdje kod nas vidjela.[sm=zmeden.gif]




JustForFun -> RE: hafu pelene (15.8.2013 12:29:28)

ja ih uzimam u trgovini Iva u Čapljini, dolaze razni modeli, ne samo ove, imaš u kartonskom i u nailonskom pakiranju, ja nekad pitam da mi otvore paket jer imaju neke koje mi se sviđaju više, a neke manje, ali uglavnom sve su soilidne, i nije znači jedan proizvođač isti za sve, ali uglavnom iz njemačke su i meni nikad nisu bile loše kvalitete ili tasko nešto, ne znam kako se zovu te, ali volila sam kad su mi došle neke s delfinom naguzici i neke sa plavim srcima isto su mi bile super par puta sam te imala

koristila sam i pampers, meni redovno prođe kad ima stolicu pampers, premekane su, također violeta, bebe, sve je to tu negdje, uglavnom ni jedne mi nisu bolje od hafu

molfix je super, ali tu je to u standardu sa ovima iz njemačke, a opet bolje mi paše cijena hafu




Nikara -> RE: hafu pelene (2.9.2013 18:42:21)

Koristim Hafu i pkazale su mi se odličnim. A ko nije siguran zbog ambalaže, poslije Hafu meni su najbolje babylove u dm-u, a ni cijena nije loša ako uzimate veliko pakovanje.




bebaa -> RE: hafu pelene (28.5.2014 22:32:23)

pozz...
slučajno nađoh ovu temu.....naime,juče sam kupila po preporuci Iva pelene....tako piše na kesi....veličina 12-25 kg,mada na samoj peleni piše junior 5....tako da tio je to što nam je i trebalo....ima 44 komada i košta 15.30 km u CM-u......sinoć smo ih odma probali...ustao je suh....ništa ne smrdi,sve ok kao i kod lumpija.....
e sad čitala i nađem da su to u stvari ove hahu pelene......kako god mi smo zadovoljni....samo me interesuje ako ko zna ima li se još gdje kupiti....sem u CM-u....[sm=zmeden.gif]




sara123 -> RE: hafu pelene (29.5.2014 19:45:32)

I mene interesuje?[sm=bravo.gif]




dandi84 -> RE: hafu pelene (29.5.2014 19:56:55)


IZVORNA PORUKA: bebaa

pozz...
slučajno nađoh ovu temu.....naime,juče sam kupila po preporuci Iva pelene....tako piše na kesi....veličina 12-25 kg,mada na samoj peleni piše junior 5....tako da tio je to što nam je i trebalo....ima 44 komada i košta 15.30 km u CM-u......sinoć smo ih odma probali...ustao je suh....ništa ne smrdi,sve ok kao i kod lumpija.....
e sad čitala i nađem da su to u stvari ove hahu pelene......kako god mi smo zadovoljni....samo me interesuje ako ko zna ima li se još gdje kupiti....sem u CM-u....[sm=zmeden.gif]

Imas samo u CM-u I u IVA prodavnicama. Ovdje u Ze dosta mama koristi Hafu pelene a u paketima jos su jeftinije nego u najlonskoj ambalazi. Pakete imaju samo IVA prodavnice. Ja planiram Pampers kiristiti najmanji broj. Cim predje na veci uzimacu Hafu.[sm=smiley1.gif]




bebaa -> RE: hafu pelene (29.5.2014 21:51:51)

nažalost imamo reakciju na ove pelene.....ovo nam je četvrta vrsta pelena i prva reakcija...guza sva osuta,ćuna pečena.....[sm=smiley19.gif]
dakle vraćamo se na Lumpi.....




malenaa -> RE: hafu pelene (30.8.2014 12:57:14)

Pelene vrhhh ...povoljne i jako dobre. Imam blizance i koristimo kamion pelena hehe odlicne :)))




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]