Manijak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


Anoniman -> Manijak (3.5.2013 13:48:16)

Molim pomoć....neki manijak uznemirava meni bliske osobe već dugo SMS porukama i zvanjem na fiksni broj. Policija je obaviještena, ali malo koristi od toga, broj je većinom nedostupan.

Meni treba sad neka mudrolija, lukavstvo, kako ga namamiti da se otkrije, da pogriješi.

PLEASE !!!!

Oči ću mu iskopati, ako se otkrije.




Miracle*3 -> RE: Manijak (3.5.2013 13:52:39)

Je li policija obavijestena ili si podnijela prijavu?
Ja sam imala slicu situaciju, odnijela mobitel na policiju, i prvo su poceli pa dobro gospodjo, pa to se desava....a kad su vidjeli sadrzaj, insektor bi ga ubio da je bio tu.




Anoniman -> RE: Manijak (3.5.2013 15:17:32)

Policija je obaviještena, nisam to ja prijavila, nego osobe koje se uznemiravaju.




Lejla Ka -> RE: Manijak (3.5.2013 17:53:31)

Mobitel ima mogućnost da blokira dolazne poruke i pozive od nekog definisanog broja, isto tako se može zatražiti postavljanje "lovca" na fiksnu liniju. A policija može tražiti od telekom operatera da im se otkrije identitet tražene osobe. Ovaj zahtjev od policije vjerovatno zaviosi o kakvoj prirodi uzmeniravanja je riječ. Također možete prijaviti uznemiravanje i direktno telekom operateru i tražiti da pozivaoca blokiraju, jedino se može desiti da se ta usluga nešto naplačuje.




madam x -> RE: Manijak (3.5.2013 17:57:24)

Greska.




Anoniman -> RE: Manijak (3.5.2013 18:13:52)


IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mobitel ima mogućnost da blokira dolazne poruke i pozive od nekog definisanog broja, isto tako se može zatražiti postavljanje "lovca" na fiksnu liniju. A policija može tražiti od telekom operatera da im se otkrije identitet tražene osobe. Ovaj zahtjev od policije vjerovatno zaviosi o kakvoj prirodi uzmeniravanja je riječ. Također možete prijaviti uznemiravanje i direktno telekom operateru i tražiti da pozivaoca blokiraju, jedino se može desiti da se ta usluga nešto naplačuje.


Ovo prvo ne može, jer je broj kupljen na kiosku.

Ovo drugo ne žele, žele da ostane aktivan, kako bi ga eventualno identificirali.

Policija radi svoj posao, ali sam ovdje pisala, jer više glava je pametnije, možda neko poznaje neku caku.

I da, anonimna nisam zbog vas, nego zbog njega.




ZuZuM -> RE: Manijak (3.5.2013 18:35:50)

Imala sam slicnu situaciju, s tim da se kod mene rijesilo za dva dana hB, prijavila svom telecom operateru, jer su mi u policiji rekli da oni bas ne mogu puno. Nije ga operater blokirao ali su ga direktno upozorili. Takodjer, mene zvali i dali mi broj na koji ih mogu kontaktirati ukoliko se bilo kakvo uznemiravanje bude nastavilo, a i kod ovog koji je uznemiravao, i kod mene je broj bio kupljen na kiosku. A osim toga otkrili su, naravno po signalu odakle je osoba koja me uznemirava, jer to uvijek mogu.

E sad jos jedna stvar, posto je osobi ocito dosadno u zivotu, napravi mu zivot zanimljivijim [sm=smiley36.gif] Postavi vise oglasa o prodaji raznoraznih stvari u razne oglase, pa i kad mu je upaljen tel. nece imati vremena da nekog poziva, vec ce biti okupiran dolaznim pozivima [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]




teacher75 -> RE: Manijak (3.5.2013 21:30:38)


IZVORNA PORUKA: ZuZuM

Imala sam slicnu situaciju, s tim da se kod mene rijesilo za dva dana hB, prijavila svom telecom operateru, jer su mi u policiji rekli da oni bas ne mogu puno. Nije ga operater blokirao ali su ga direktno upozorili. Takodjer, mene zvali i dali mi broj na koji ih mogu kontaktirati ukoliko se bilo kakvo uznemiravanje bude nastavilo, a i kod ovog koji je uznemiravao, i kod mene je broj bio kupljen na kiosku. A osim toga otkrili su, naravno po signalu odakle je osoba koja me uznemirava, jer to uvijek mogu.

E sad jos jedna stvar, posto je osobi ocito dosadno u zivotu, napravi mu zivot zanimljivijim [sm=smiley36.gif] Postavi vise oglasa o prodaji raznoraznih stvari u razne oglase, pa i kad mu je upaljen tel. nece imati vremena da nekog poziva, vec ce biti okupiran dolaznim pozivima [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]

super fol[sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Manijak (3.5.2013 23:13:12)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: ZuZuM

Imala sam slicnu situaciju, s tim da se kod mene rijesilo za dva dana hB, prijavila svom telecom operateru, jer su mi u policiji rekli da oni bas ne mogu puno. Nije ga operater blokirao ali su ga direktno upozorili. Takodjer, mene zvali i dali mi broj na koji ih mogu kontaktirati ukoliko se bilo kakvo uznemiravanje bude nastavilo, a i kod ovog koji je uznemiravao, i kod mene je broj bio kupljen na kiosku. A osim toga otkrili su, naravno po signalu odakle je osoba koja me uznemirava, jer to uvijek mogu.

E sad jos jedna stvar, posto je osobi ocito dosadno u zivotu, napravi mu zivot zanimljivijim [sm=smiley36.gif] Postavi vise oglasa o prodaji raznoraznih stvari u razne oglase, pa i kad mu je upaljen tel. nece imati vremena da nekog poziva, vec ce biti okupiran dolaznim pozivima [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif] [sm=smiley36.gif]

super fol[sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]



Odlično!!!




Anoniman -> RE: Manijak (4.5.2013 11:02:31)

A šta mislite da objavim ovdje broj, pa da ga svi pozovete i kažete da se javljate povodom oglasa za auto, kokoške ili šta ti ja znam?

Možda luda ideja, previše tražim...




Anoniman -> RE: Manijak (4.5.2013 15:21:07)

dižem temu




bebaa -> RE: Manijak (4.5.2013 15:24:06)

iiiiiiii...šta ima novo...




Anoniman -> RE: Manijak (4.5.2013 19:04:25)

još nista




pahuljica_a -> RE: Manijak (11.5.2013 23:32:11)

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Molim pomoć....neki manijak uznemirava meni bliske osobe već dugo SMS porukama i zvanjem na fiksni broj. Policija je obaviještena, ali malo koristi od toga, broj je većinom nedostupan.

Meni treba sad neka mudrolija, lukavstvo, kako ga namamiti da se otkrije, da pogriješi.

PLEASE !!!!

Oči ću mu iskopati, ako se otkrije.

veliki je to problem, budući da sad svako može kupiti broj kad hoće i gdje hoće, baciti ga i kupiti novi...šta misliš da zamole nekog iz telekoma recimo, budući da su oni već obaviješteni o tome, da pozovu taj broj i kažu da je upravo taj broj izvučen u nekoj od njihovih nagradnih igara i da je nagrada, recimo, dopuna od 20 km, ništa pretjerano kako ne bi bilo providno. u tom slučaju bi mu morali uzeti podatke, ime, prezime, br. lične....i tako bi se i otkrio...




Anoniman -> RE: Manijak (12.5.2013 9:31:06)

On se ne javlja nikako,nikome, ustvari, uspostavi vezu, ali šuti, jer je shvatio da mu se pokušava ući u trag. Tako da od toga ništa. :(




mamma mumi -> RE: Manijak (14.5.2013 13:13:17)

Imam slican problem, samo sto je kod mene br skriven_ mudriji insan, zove ne tako cesto, evo danima nije zvao, ali se desi u danu zove preko 10 x, a nekad i po noci, nisam pametna sta takvim raditi, ja se na kraju i ne javljam, samo ga smanjim.




malena27 RR -> RE: Manijak (10.6.2013 11:18:34)

Mene je svojevremeno zvao greskom neki tip, svidio mu se moj glas i nastavio telefonirati i ubjedjivati da se upoznamo [sm=zmeden.gif]
Kad sam ga otresla, onda mi je slao prijetece poruke i zvao, ja se nisam javljala i prestao je hB...




Stranica: [1]