RE: Želimo bebu (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Nadamo se zajedno



Poruka


zirafic -> RE: Želimo bebu (22.10.2015 8:41:35)

Ja imam pola lijevog jajnika, jer sam u julu imala dermoidnu cistu na njemu, zavrsilo je operacijom i doktor mi je uspio spasiti samo pola tog jsjnika, a sad na drugom desnom imam tu vodenu cistu... ne znam da li pola tog lijevog proizvodi folikule, kontam ako ne proizvodi sto bi mi ostavio to pola ukoliko nema funkcije...




aidicaa -> RE: Želimo bebu (29.10.2015 18:48:14)

Evo i ja da se opet javim. Nije me bilo neke tri god. Ukratko o meni: nakon dve bezuspesne vantelesne oplodnje ostala sam trudna spontano i devojcica mi sada na zdravlje ima punih 2 god i devet meseci [sm=bravo.gif]. Vec godinu ipo se trudimo za drugu bebicu i opet nista [sm=smiley13.gif]. Nadam se da ce nam se uskoro zelja ostvariti kao i svima vama na ovoj stranici aBd [sm=bravo.gif]




malena27 RR -> RE: Želimo bebu (4.11.2015 14:26:32)

aidiceeee, da ti bude kao i prosli put, iznenada [sm=nosecka.gif] [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
moj T ima 4 godine i 3 mjeseca, ne cuvamo se od ceteresnice, ali bebe nema...tako da ne preostaje nista drugo nego ponovo na VTO [sm=smiley1.gif]
samo polako, budi vrijedna, ti imas sanse i prirodno! [sm=smiley1.gif]




Nikolijaa -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 12:25:53)

Moze pomoc drage djevojke,zene radim na bebu vec par.mjeseci i nista neznam.jel stres,nalazi su mi uredni i danas sam.pocela da koristim.femisan a kapi,jel neko ima iskustva sa tim kapima? Ocekujemo i nadamo se[sm=duda.gif][sm=nosecka.gif]




Galicia -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 14:22:44)

Pa koje si nalaze radila pa znas da su ti uredni?
Sretno.




Nikolijaa -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 14:26:52)

Htela sam.da kazem sam bila kod ginekologa,radila.nalaze.papa i ultrazvuk i sve je uredno.pa sam.sad.uzela ove kapi femisan a pa cemo vidjeti.vjerovatno je sve zbog stresa[sm=zmeden.gif]




Galicia -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 15:36:14)


IZVORNA PORUKA: Nikolijaa

Htela sam.da kazem sam bila kod ginekologa,radila.nalaze.papa i ultrazvuk i sve je uredno.pa sam.sad.uzela ove kapi femisan a pa cemo vidjeti.vjerovatno je sve zbog stresa[sm=zmeden.gif]


Pa to nije ni n od nalaza.




Nikolijaa -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 15:38:24)

A koji se nalazi rade inace?[sm=zmeden.gif]




anandi -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 15:47:44)

Dobro dosla nikolija
Kao sto ti rece Galicia ima dosta nalaza da se odradi da bi rekla sve uredno. Postavit cu ti link od Balica sa spiskom nalaza
http://www.drbalic.ba/b-ispitivanje-neplodnosti.html

Pridruzi nnam se u cekaonici
http://www.ringeraja.ba/forum/m_2663093/mpage_5/tm.htm




Nikolijaa -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 15:51:22)

Hvala anandi joj puno bas nalaza.to sve radi se kod ginekologa? Jeste vi radili te nalaze i jel posle bilo sve uredu? [sm=zmeden.gif]




Galicia -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 16:02:51)


IZVORNA PORUKA: Nikolijaa

Hvala anandi joj puno bas nalaza.to sve radi se kod ginekologa? Jeste vi radili te nalaze i jel posle bilo sve uredu? [sm=zmeden.gif]



Neke radis kod ginekologa a neke kod reproduktivnog endokrinologa.
Medjutim, sve zavisi koliko ti je godina, koliko tvom partneru, koliko vec pokusavate itd. Dosta faktora utice.
Ako pokusavate tek mozda par mjeseci, a mlada si, onda i nije alRmantno, samo se trebate opustiti. Polako, bice.
A ako si u poodmaklim godinama, ovako kao ja starka, onda se na to sve drugacije gleda.
Uglavnom sretno.




Nikolijaa -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 16:06:47)

Mlada sam 21 god imam,radimo ima par.mjeseci al vjerovatno je stres,al nadam se stalno [sm=duda.gif] [sm=rozacrtici.gif] jako zelim bebu 👶cula sam da sve zavisi od zene neki posle 3 mjeseca zatrudne,neke nakon 8 mjeseci sve zavisi neznam kakva su vasa iskustva




Galicia -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 16:24:09)


IZVORNA PORUKA: Nikolijaa

Mlada sam 21 god imam,radimo ima par.mjeseci al vjerovatno je stres,al nadam se stalno [sm=duda.gif] [sm=rozacrtici.gif] jako zelim bebu 👶cula sam da sve zavisi od zene neki posle 3 mjeseca zatrudne,neke nakon 8 mjeseci sve zavisi neznam kakva su vasa iskustva



Nisam ni nakon skoro 6 godina.
Ali ti ces ubrzo. Ne,oj se sikirati.
Ako vidis da nema trudnoce za 6 mjeseci, obrati se doktoru i na daljnje pretrage, mada mislim da to tebi nece ni trebati.
Sretno.




Nikolijaa -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 16:35:14)

Hvala tii nadam se da ce ubrzo biti [sm=rozacrtici.gif][sm=duda.gif] ... i ma ce sve biti dobro ... a zelim i tebi da ubrzo postanes majka jer je to najljepsi poklon ❤




anandi -> RE: Želimo bebu (13.11.2015 18:23:16)

Nikolijaa ja vodim borbu punih 6 godina i polahko gazim sedmu [sm=smiley13.gif] I ja sam pocela s 21 i moj ti je savjet cekaj pola godine i ne vise. Meni su govorili mlada si, ima vremena i tako prode 3 godine, pa onda neuspjesne inseminacije i jos tri godine. Sad aBd idem na vto u decembru i nadam se pozitivnom ishodu. Sto se tice nalaza i kod mene i mm je sve uredno. Puno srece [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] i jos jednom te pozivam da nam se pridruzis u cekaonici.




zirafic -> RE: Želimo bebu (14.11.2015 0:37:50)

Drage moje zenice, ovaj mjesec smo bili vrijedni I bit cemo, jer jel jos nije zavrsio :D ...odmah nakon zavrsetka menzesa smo imali odnos, to mi je bio 6. dan ciklusa, I jucer isto 11. dan ciklusa, danas mi je 12. dan I vidim na gacicama lagani kao svijetlo smedji iscjedak...pitam se sta bi to moglo biti ? Jel neka imala takva iskustva, jel mogucce da sam uspjela sa trudnocom ili je jos rano ?




Nikolijaa -> RE: Želimo bebu (14.11.2015 7:45:09)

Pa oticicu kod doktora i uraditi te nalaze,al prbo cu da popijem ovu bocu kapi femisan a pa cemo vidjeti hoce li biti efekta pozitivnog nadam se[sm=rozacrtici.gif][sm=duda.gif][sm=nosecka.gif]




Amelaa RR -> RE: Želimo bebu (14.11.2015 8:51:31)

Jutro drage moje od ove nervozne cekalice bete... :P Moj savjet je svima, sto ranije to bolje se pokrenuti ako do trudnoce ne dolazi cca 6mjes il 1 godi.. Ja sam kao Anandi cekala...pa sad se kajem sto nisam ranije ...al na hajr..ž




nada82 -> RE: Želimo bebu (26.11.2015 22:16:09)

Drage cure forumasice. Želim da vas pozdravljam i da vam se pridružim.
Sve sam čitala celi Internet u vezi VTO.Ovako zanima me vaše mišljenje preporuke i po mogućnosti i podrška. Ukratko (u braku sam 15 god. Prošla sam sve i svašta probala sam sve što god sam čula osim ( VTO ) obilazila sam bezbroj doktora... svi su rekli da ću biti trudna ali tu sreću još nisam doživjela. Inače moj problem je polucisticni jajnici imala sam dve van.mat. trudnoće , dve biohem..jedan spontani ot 21 tjedan a i tako dalje.Na kraju sam odlučila usvojiti dijete imam sina 8 godina usvojila sam kad je jmao pola godine. Ali uvijek mi nešto ne da mira ipak želim i ja osjetiti kako je roditi svoje biološko dijete. Krenula sam na VTO ot sutra idem na stimulaciju i pripreme jako sam sretna što sam krenula u ove vode ako neko nešto zna da mi malo opširnije kaže kako to ide ima li rezultata?




anandi -> RE: Želimo bebu (3.12.2015 8:35:15)

nada82 dobro nam dosla. Kako napreduje stimulacija? U kojem si protokolu?
ABd da ti ovo bude dobitna vto [sm=bravo.gif] nakon toliko godina cekanja navijam da nam uskoro prijavis ogromnu beturinu. I ja sam u postupku, bockam se evo devet dana, punkcija je aBd planirana od 18-21.12. Pitaj sve sto te interesuje. Jesil mozda radila nalaze iri,ogtt i trombofiliju? I ja imam policisticne jajnike, i nakon evo vise od 6 godina nasli su mi problem s iri i tromb.




anandi -> RE: Želimo bebu (3.12.2015 8:37:10)

hajde pridruzi nam se u cekaonici, ima nas koje smo u toku postupka
http://www.ringeraja.ba/forum/%C4%8Cekaonica-Decembar/m_2690828/tm.htm




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 14 [15]