problemi u trudnoci...HELP (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


gordana goca -> problemi u trudnoci...HELP (24.5.2013 18:33:29)

zdravo svima,
Treba mi vasa pomoc i savjeti. Naime vec sam u 19 sedmici trudnoce- prva trudnoca. Na pregledu kod doktorice, bebce je bilo sve ok...i pokretljivost i razvijeno je sve super :)ali.... moj nalaz urina je bio katastrofa...naime na nalazu pise da imam mnogo bakterija...al nije definisano kojih niti ista o njima. na osnovu tog nalaza doktorica mi je dala da pijem antibiotik Ampicilin Alkaloid 500mg, kao i Ferrum Lek 100mg, te da pijem caj od brusnice.... Idem ponovo za 60dana na kontrolu i vjerujte mi ovo ce biti najduzih 60 dana u mom zivotu....:(
naime, pomozite...jel se smiju ovi lijekovi piti u trudnoci...jel skode plodu.... hoce li bit sve ok?
jel iko od vas imao isustva s tim....
joj....nadam se nekom brzom odgovoru....
HVALA :*




tratinčicaa -> RE: problemi u trudnoci...HELP (24.5.2013 18:35:52)


IZVORNA PORUKA: gordana goca

zdravo svima,
Treba mi vasa pomoc i savjeti. Naime vec sam u 19 sedmici trudnoce- prva trudnoca. Na pregledu kod doktorice, bebce je bilo sve ok...i pokretljivost i razvijeno je sve super :)ali.... moj nalaz urina je bio katastrofa...naime na nalazu pise da imam mnogo bakterija...al nije definisano kojih niti ista o njima. na osnovu tog nalaza doktorica mi je dala da pijem antibiotik Ampicilin Alkaloid 500mg, kao i Ferrum Lek 100mg, te da pijem caj od brusnice.... Idem ponovo za 60dana na kontrolu i vjerujte mi ovo ce biti najduzih 60 dana u mom zivotu....:(
naime, pomozite...jel se smiju ovi lijekovi piti u trudnoci...jel skode plodu.... hoce li bit sve ok?
jel iko od vas imao isustva s tim....
joj....nadam se nekom brzom odgovoru....
HVALA :*

Zašto nisi radila urinokulturu? Ne bih se usudila da pijem antibiotik bez nalaza urinokulture. Konsultuj ti drugog dr.




Cenzura83 -> RE: problemi u trudnoci...HELP (24.5.2013 19:26:36)


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: gordana goca

zdravo svima,
Treba mi vasa pomoc i savjeti. Naime vec sam u 19 sedmici trudnoce- prva trudnoca. Na pregledu kod doktorice, bebce je bilo sve ok...i pokretljivost i razvijeno je sve super :)ali.... moj nalaz urina je bio katastrofa...naime na nalazu pise da imam mnogo bakterija...al nije definisano kojih niti ista o njima. na osnovu tog nalaza doktorica mi je dala da pijem antibiotik Ampicilin Alkaloid 500mg, kao i Ferrum Lek 100mg, te da pijem caj od brusnice.... Idem ponovo za 60dana na kontrolu i vjerujte mi ovo ce biti najduzih 60 dana u mom zivotu....:(
naime, pomozite...jel se smiju ovi lijekovi piti u trudnoci...jel skode plodu.... hoce li bit sve ok?
jel iko od vas imao isustva s tim....
joj....nadam se nekom brzom odgovoru....
HVALA :*

Zašto nisi radila urinokulturu? Ne bih se usudila da pijem antibiotik bez nalaza urinokulture. Konsultuj ti drugog dr.

Slažem se, traži da radiš UK. A nabavi sebi čaj od josifa pančića- kod bakterija u urinu za djecu i trudnice fenomenalan je. Ja sam imala i bakterije i leukocite 10-12, ali sam s tim čajem uspjela riješiti i dovesti urin u normalu.




manfri -> RE: problemi u trudnoci...HELP (24.5.2013 19:44:57)

a gdje ima kupiti ovaj caj josipa pancica u Sa




lady_bubamara -> RE: problemi u trudnoci...HELP (24.5.2013 19:55:01)

Draga moja ovo je samo mali problem u trudnoći u odnosu na one koje sam ja imala! ni sama ne znam koliko puta sam imala upalu mokraćnih kanala, urin mi je uvijek grozan, ležala u bolnici na samom ulasku u 3.mjesec što zbog upale mokraćnih kanala , ciste na bubregu i upale pankreasa i evo dobro sam ,osmi mjesec sam, a problema sa mokraćnim kanalima imam svako malo! ZNAČI prvo trebaš uraditi urinokulturu, to pod 1. , a pod 2. ako imaš neku bakteriju ono što ti doktor da piješ kako bi ubila tu bakteriju moraš piti, jer naravno da postoje lijekovi koji se smiju uzimati u ranoj trudnoći, ja sam pila palitrex 2x na dan po jednu a bila sam čini mi se 17. sedmica trudnoće i hvala Bogu nije naškodilo bebi.... ALI molim te prvo uradi urinokuturu da znaš kakvu bakteriju imaš. I ONO NAJBOLJE nađi taj čaj od Josifa Pančića za trudnice ja ga pijem od prve upale do danas, on nije škodljiv i nije štetan trudnoći ,i jako je dobar! Sretno draga i no sikiriki urinarne infekcije kod trudnica su česta pojava.




Medi_87 -> RE: problemi u trudnoci...HELP (24.5.2013 19:57:13)

Gordana ako ti pise da imas dosta bakterija trazi da uradis urinokulturu, koliko znam ampicilin nije stetan za trudnice to bi trebalo da stoji naznačeno i na uputstvu, a Ferrum ti je vjerovatno dala radi manjka zeljeza




tratinčicaa -> RE: problemi u trudnoci...HELP (24.5.2013 21:24:32)


IZVORNA PORUKA: manfri

a gdje ima kupiti ovaj caj josipa pancica u Sa





jasminah -> RE: problemi u trudnoci...HELP (24.5.2013 21:33:23)

Meni je svaki urin koji sam radila u trudnoci bio pun bakterija, poslije uradim urnukulturu, a ona sterilna. To je glupost nemoj da se brines.




Dalia_88 -> RE: problemi u trudnoci...HELP (24.5.2013 23:26:50)

Kod mene na nalazu isto pisala dosta bakterija. Meni moja Dr. kaze uzmi 2-3 dana po 2l brusnice pa cemo ponoviti nalaz ako ne nestanu onda antibiotike. Tako uradim za 3 dana nema bakterija. Ona je to objasnila nesto kao samo povrsinski su bile ne znam sta je mislila pod tim ali nije ni bitno.
Nemoj da se brines, skoro svaka zena ima bakterije u trudnoci.




Cenzura83 -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 8:27:50)


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: manfri

a gdje ima kupiti ovaj caj josipa pancica u Sa



U Sa ne znam, kod nas imamo fine tete u apotekama, koje ako ti treba naruče. Ja bih možda vidjela u onoj biljnoj apoteci kod katedrale, ako je jos uvijek otvorena, davno sam otisla iz Sa, tako da ne znam sta se sve izmijenilo [sm=smiley1.gif]




manfri -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 10:11:28)


IZVORNA PORUKA: Cenzura83


IZVORNA PORUKA: tratinčicaa


IZVORNA PORUKA: manfri

a gdje ima kupiti ovaj caj josipa pancica u Sa



U Sa ne znam, kod nas imamo fine tete u apotekama, koje ako ti treba naruče. Ja bih možda vidjela u onoj biljnoj apoteci kod katedrale, ako je jos uvijek otvorena, davno sam otisla iz Sa, tako da ne znam sta se sve izmijenilo [sm=smiley1.gif]



Ih misa mu ! U svakom slucaju Hvala puno raspitat cu se , pa valjda nadjem negdje [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=zmeden.gif]




Hannan -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 10:55:25)

Nadjoh na forumu pa kopiram :
-"čaj od J. Pančića ima kupiti u apoteci Luprivit na čošku preko puta gorenje nebodera, zelena kutija, oko 5,5 KM, i čak nije ružan user posted image "
-trzni centar Tom u Lukavici




manfri -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 11:29:01)


IZVORNA PORUKA: Hannan

Nadjoh na forumu pa kopiram :
-"čaj od J. Pančića ima kupiti u apoteci Luprivit na čošku preko puta gorenje nebodera, zelena kutija, oko 5,5 KM, i čak nije ružan user posted image "
-trzni centar Tom u Lukavici



Hannan [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] svaka cast hvala




Naida8 -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 12:10:41)

Pozdrav svima.. nova sam na RR, 9. sedmica tek.. Uradila sam nalaze i krv mi je uredu (zeljezo 24, a meni se zamanta svaki put kad se ustanem :)), ali urin mi nije ok.. Poviseni leukociti, mutan, puno bakterija, onda pise nesto opalescira.. uglavnom, kada sam doktorici odnijela da mi iscita nalaze ona kaze da je sve ok. Ja pitam za urin, ona kaze da je svim trudnicama los nalaz urina, da pijem tecnosti i cekam da samo prodje.. Trazila sam da radim urino kulturu opet za sedmicu-dvije - kaze nema potrebe.. WTF??




tratinčicaa -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 12:29:13)


IZVORNA PORUKA: Naida8

Pozdrav svima.. nova sam na RR, 9. sedmica tek.. Uradila sam nalaze i krv mi je uredu (zeljezo 24, a meni se zamanta svaki put kad se ustanem :)), ali urin mi nije ok.. Poviseni leukociti, mutan, puno bakterija, onda pise nesto opalescira.. uglavnom, kada sam doktorici odnijela da mi iscita nalaze ona kaze da je sve ok. Ja pitam za urin, ona kaze da je svim trudnicama los nalaz urina, da pijem tecnosti i cekam da samo prodje.. Trazila sam da radim urino kulturu opet za sedmicu-dvije - kaze nema potrebe.. WTF??

A koji segment u urinu opalescira????




Naida8 -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 12:55:30)

Bjelancevine - opalescira, epitelne stanice - nešto, leukociti 8-10, i bakterije - dosta.. to pise na nalazu..




Sandrich -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 13:52:18)

Naida 8 meni su ti leukociti puno poviseni,ja juce radila nalaze kod mene 2-3,da ti nije upala neka jaka [sm=zmeden.gif] zenice help
11 sedmica trudnoce,evo dobila sam proliv,triput isla u wc,stomak me boli znate li sta smijem piti na svoju ruku,zaboravila sam??? linex???




Sandrich -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 13:53:43)

i naida sto vise caja,meni je doktorica rekla da mogu bilo koji vocni jer mi brusnica smeta,caj izbacuje bakterije




tratinčicaa -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 13:55:13)


IZVORNA PORUKA: Naida8

Bjelancevine - opalescira, epitelne stanice - nešto, leukociti 8-10, i bakterije - dosta.. to pise na nalazu..

Opalescira..znači da se pojavljuje u tragovima, skroz slabo, ali postoji....ma vidi...menis u leukociti 10-12..u prvoj duplo gori bili...ma sve bilo ok....sad imam i ja bakterija nešto, nekad pijem brusnicu, vode najviše i tako...šta znam...uglavnom kad daješ urin, nikad, ali nikad!nemoj prvi mlaz urina hvatati, dakle srednji mlaz...i bude sve ok, ima malo i do nas. Ne sekiraj, nije ništa AMAN! [sm=smiley1.gif]




Bebica11 -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 13:56:02)


IZVORNA PORUKA: Sandrich

Naida 8 meni su ti leukociti puno poviseni,ja juce radila nalaze kod mene 2-3,da ti nije upala neka jaka [sm=zmeden.gif] zenice help
11 sedmica trudnoce,evo dobila sam proliv,triput isla u wc,stomak me boli znate li sta smijem piti na svoju ruku,zaboravila sam??? linex???


hej Sandrich haj bona s rajom na temu Razgovori u ocekivanju bebe-maj[sm=smiley31.gif]

a za proljev ne znam za linex vjerovatno da se smije al nek ti neko potvrdi, al probaj s kuhanom rizom jacim sokom od sipurka, i tamnom cokoladom[sm=bravo.gif]




Sandrich -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 13:57:26)

hvala bebice [sm=smiley31.gif] hajd eto me [sm=bravo.gif]




manfri -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 15:26:35)

Sandrich kupi PROLIFE bocice u apoteci to smijes piti i regulisat ce ti sve sto se tice crijevne flore a ujedno i proljev . To smiju piti i male bebe a pila sam i ja u prosloj trudnoci ?
Da se n isi nahladila malo ?




Naida8 -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 19:49:26)

Tratincica, hvala puno na objasnjenju i ohrabrenju. U utorak mi je kontrola kod ginica, i kontam da cu i poslije nje biti puno mirnija.. Svima zelim blazeno i ugodno drugo stanje bez dosadnih upalica i bolova [sm=bravo.gif]




tratinčicaa -> RE: problemi u trudnoci...HELP (25.5.2013 21:01:36)

Nema na čemu mila, tu sam ako mogu pomoći [sm=smiley31.gif] Uživaj [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]